Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

2 години тому, Zinkevych19 сказав:

Сьогодні пробував качати мед, це катастрофа, липа вже зацвітає, думав підуть на липу, ага фіга, всьо бджола разом зі мною по пасіці, чекає допоки відкрию вулик. напевно поки прийдеться почекати пару днів

Якщо в мене йде такий напад тоді я качаю вулики не підряд а переходжу  від вулика до вулика які розташовані як най далі  один від одного і потолочину відкриваю  тільки на 3 - 4 рамки. І ніякого особливого нападу не відбувається. Якщо напад дуже активний тоді прикриваю льотки всіх вуликів  до мінімуму. Але прикривання льотків не годиться у спеку. Розкочегарили бджіл - тепер проблема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 хвилин тому, Arius сказав:

Помітив також під кількома вуликами пару десятків мертвих чи конаючих бджіл.

Причина може бути в обробці гороху або пшениці пестицидами вдень.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Крук сказал:

Якщо в мене йде такий напад тоді я качаю вулики не підряд а переходжу  від вулика до вулика які розташовані як най далі  один від одного і потолочину відкриваю  тільки на 3 - 4 рамки. І ніякого особливого нападу не відбувається. Якщо напад дуже активний тоді прикриваю льотки всіх вуликів  до мінімуму. Але прикривання льотків не годиться у спеку. Розкочегарили бджіл - тепер проблема.

Отут і  перевага корпусної системи. Назбирав магазинів "стопочку", закрився в приміщенні і качай собі в задоволення. Вечерком розвіз магазини назад і діло зроблене...:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Крук сказал:

Якщо в мене йде такий напад тоді я качаю вулики не підряд а переходжу  від вулика до вулика які розташовані як най далі  один від одного і потолочину відкриваю  тільки на 3 - 4 рамки. І ніякого особливого нападу не відбувається. Якщо напад дуже активний тоді прикриваю льотки всіх вуликів  до мінімуму. Але прикривання льотків не годиться у спеку. Розкочегарили бджіл - тепер проблема.

Є кращий варіант,відкачані рамки повертати до вулика в кінці дня .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, Arius сказав:

В багатьох вуликах корму немає. Перга є, а меду взагалі нема

Якщо зараз не буде кормів - не буде  розплоду і  внаслідок цього  не буде бджіл на медозбір із соняшника. Треба підгодувати цукром по 3 - 5 кілограм. Така кількість цукрового сиропу не вплине на якість меду.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добре виходить коли відкачані рамки побризкати водою тоді бджоли не викучуються.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Крук сказал:

Добре виходить коли відкачані рамки побризкати водою тоді бджоли не викучуються.

 

Дякую за лайфхак. Попробую при наступній викачці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, ромео сказал:

Отут і  перевага корпусної системи. Назбирав магазинів "стопочку", закрився в приміщенні і качай собі в задоволення. Вечерком розвіз магазини назад і діло зроблене...:ay:

Я взагалі не знаю як люди працюють з не корпусними вуликами. У мене є компаньйон по кочівлі в ліс, який тримає 25 сімей в лежаках. То коли качаєм мед, то він приїжає як тільки починає сіріти вдосвіта, і їде додому увечері. Везе з собою ще три помічника. Я висплюся, приїжаю вже вдень, зняв магазини і поїхав до дому, і вдома спокійно відкачую. Якби навіть і там в наметі качав то яб викачав би 50 сімей граючись, а він би ще мучив би в цей час своїх 25

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Укроп сказал:

Я взагалі не знаю як люди працюють з не корпусними вуликами. У мене є компаньйон по кочівлі в ліс, який тримає 25 сімей в лежаках. То коли качаєм мед, то він приїжає як тільки починає сіріти вдосвіта, і їде додому увечері. Везе з собою ще три помічника. Я висплюся, приїжаю вже вдень, зняв магазини і поїхав до дому, і вдома спокійно відкачую. Якби навіть і там в наметі качав то яб викачав би 50 сімей граючись, а він би ще мучив би в цей час своїх 25

Забавная ситуация. Решил я пчелами заняться этой весной, начал с изучения литературы и общения с пасечниками среди знакомых. Везде единогласно говорится что для новичка лучше улей - лежак. Теперь же я убежден в обратном и задумался о покупке именно многокорпусных ( Гнездо на 300 рамку а дальше башня строится ил полурамок).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Nerox сказал:

Забавная ситуация. Решил я пчелами заняться этой весной, начал с изучения литературы и общения с пасечниками среди знакомых. Везде единогласно говорится что для новичка лучше улей - лежак. Теперь же я убежден в обратном и задумался о покупке именно многокорпусных ( Гнездо на 300 рамку а дальше башня строится ил полурамок).

Гнездо дадан 12 рамок и надставки на 145 рамку ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Nerox сказал:

 Гнездо на 300 рамку а дальше башня строится ил полурамок).

Гнездо на 145 ничем не хуже, во многом лучше,

конечно если не делать ядрённую рамку с верхним брусом на 25 и нижним на 10.

Но это если сам делаешь рамку, корпуса, если всё покупать, отпадает.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, ромео сказал:

Отут і  перевага корпусної системи. Назбирав магазинів "стопочку", закрився в приміщенні і качай собі в задоволення. Вечерком розвіз магазини назад і діло зроблене...:ay:

В этом году хочу попробовать магазин. Поэтому вопрос - Что значит Назбирав магазинів "стопочку"? А пчела? Её же струсить надо. Как начнёшь трусить так и начнётся..!

17 часов назад, Женя Циба сказал:

Є кращий варіант,відкачані рамки повертати до вулика в кінці дня .

А если рамки с мёдом сразу заменить сушью, а потом в следующий улей ставить откачанные?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, ss77 сказал:

 

А если рамки с мёдом сразу заменить сушью, а потом в следующий улей ставить откачанные?

Якщо є суш обсушена то да ,а якщо відкачана то ні.Я забираю з вулика рамки на відкачав і закриваю,іду до іншого вулика, потім в кінці робочого дня роздаю їм рамки назад,якщо сразу ставити суш назад,то більше п'яти вуликів не відкачаю.У мени дуже щільно розташовані вулики один від одного,та ще й бджоли мої шару полюбляють. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, ss77 сказал:

 

А если рамки с мёдом сразу заменить сушью, а потом в следующий улей ставить откачанные?

Так и делаю первая семя получает магазин сушью,следующий улей  получает откаченный корпус  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, roman72201 сказал:

Гнездо на 145 ничем не хуже, во многом лучше,

конечно если не делать ядрённую рамку с верхним брусом на 25 и нижним на 10.

Но это если сам делаешь рамку, корпуса, если всё покупать, отпадает.

Робота с точными размерами - не моё. Буду покупать Улья/рамки. Но все же интересно, чем гнездо на 145 рамке может обойти 300 рамку? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ss77 сказал:

вопрос - Что значит Назбирав магазинів "стопочку"? А пчела? Её же струсить надо. Как начнёшь трусить так и начнётся

Не почнеться. :af:

В магазинах в рази менше бджіл, ніж у гнізді. А якщо рамки повністю запечатані (саме так і буває), то достатньо кількох клубів диму, щоб зігнати бджіл донизу. Потім підправив пір'їною, і все. Відбирати магазини можна і вдень, і ввечері, коли всі вже вдома, і в похмурий день, і навіть в легенький дощ. Одне задоволення...

Щоб я у 8 вечора забирав рамки з лежака?!! А магазини - легенько забрав, і працюй до півночі. Раненько розніс і діло в шляпі...

А найголовніше - добавляються ще одні робочі руки на відкачку (пасічникові). А до лежаків бігаєш з тим ящиком туди-сюди, аж ноги гудуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Nerox сказал:

Забавная ситуация. Решил я пчелами заняться этой весной, начал с изучения литературы и общения с пасечниками среди знакомых. Везде единогласно говорится что для новичка лучше улей - лежак. Теперь же я убежден в обратном и задумался о покупке именно многокорпусных ( Гнездо на 300 рамку а дальше башня строится ил полурамок).

От улей согласно ваших запросов 

3 часа назад, RAN сказал:

Гнездо дадан 12 рамок и надставки на 145 рамку ...

С середины августа по май лежак 

А з мая по середину августа многокорпусний 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уважаемые специалисты, у меня достаточно сложный вопрос! Если коротко - что мне делать??)) А серьёзно, ситуация такая.:

Стоит у меня точёк в практически мёртвом хуторе. Вокруг балки, яруги, леса и немного полей. Так вот в этом году впервые нигде в пределах лёта пчёл нет подсолнечника вообще. одна кукуруза. НО! Поля составляют примерно 40% всей площади. Остальное ручьи, перелески, луга, яруги, во общем очень пересечённая местность. Много разного цветёт всё лето. Плохо что оценить количество сейчас нет возможности пока не зацветёт и каждый год по разному. После липы все с тех краёв съезжают на подсолнечник или по домам. А я вот думаю, если я один там останусь, может неплохо можно было бы взять разнотравья?? Его в розницу продать легче, цена выше ит.д. А с другой, никогда я так просто совсем без подсолнечника не оставался, хоть за 2км. да были большие поля. И вот стрёмно, останусь и без мёда могу быть... А может останусь и буду в шеколаде???))) Мне такие случаи известны.

Кто как бы поступил??? Про переезд даже вспомнить уже страшно.))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Cfif сказав:

Уважаемые специалисты, у меня достаточно сложный вопрос! Если коротко - что мне делать??)) А серьёзно, ситуация такая.:

Стоит у меня точёк в практически мёртвом хуторе. Вокруг балки, яруги, леса и немного полей. Так вот в этом году впервые нигде в пределах лёта пчёл нет подсолнечника вообще. одна кукуруза. НО! Поля составляют примерно 40% всей площади. Остальное ручьи, перелески, луга, яруги, во общем очень пересечённая местность. Много разного цветёт всё лето. Плохо что оценить количество сейчас нет возможности пока не зацветёт и каждый год по разному. После липы все с тех краёв съезжают на подсолнечник или по домам. А я вот думаю, если я один там останусь, может неплохо можно было бы взять разнотравья?? Его в розницу продать легче, цена выше ит.д. А с другой, никогда я так просто совсем без подсолнечника не оставался, хоть за 2км. да были большие поля. И вот стрёмно, останусь и без мёда могу быть... А может останусь и буду в шеколаде???))) Мне такие случаи известны.

Кто как бы поступил??? Про переезд даже вспомнить уже страшно.))

Моя думка — все залежить від погоди. Якшо дощі будуть більш-менш регулярні, то буде гарний квітковий мед, хоч і менше по кількості, ніж соняшникового. А якщо друга половина літа засушлива... то прольот. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, AVA сказал:

От улей согласно ваших запросов 

С середины августа по май лежак 

А з мая по середину августа многокорпусний 

Разве не лучше заменить лежак на ППС/ППУ корпус? Зимовка и весеннее развития как я читал - очень даже хорошее в нем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, Cfif сказав:

Уважаемые специалисты, у меня достаточно сложный вопрос! Если коротко - что мне делать??)) А серьёзно, ситуация такая.:

Ніхто тут толкової поради не дасть, бо багато невідомих факторів, що вплинуть на кінцевий результат.кормова база невідома, вплив погоди не передбачиш.Може розділити на двоє-частину стаціонар, а решту на соняшник (як варіант).і буде приблизна статистика для планування наступного сезону:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 хвилин тому, Cfif сказав:

Уважаемые специалисты, у меня достаточно сложный вопрос! Если коротко - что мне делать??)) А серьёзно, ситуация такая.:

Стоит у меня точёк в практически мёртвом хуторе. Вокруг балки, яруги, леса и немного полей. Так вот в этом году впервые нигде в пределах лёта пчёл нет подсолнечника вообще. одна кукуруза. НО! Поля составляют примерно 40% всей площади. Остальное ручьи, перелески, луга, яруги, во общем очень пересечённая местность. Много разного цветёт всё лето. Плохо что оценить количество сейчас нет возможности пока не зацветёт и каждый год по разному. После липы все с тех краёв съезжают на подсолнечник или по домам. А я вот думаю, если я один там останусь, может неплохо можно было бы взять разнотравья?? Его в розницу продать легче, цена выше ит.д. А с другой, никогда я так просто совсем без подсолнечника не оставался, хоть за 2км. да были большие поля. И вот стрёмно, останусь и без мёда могу быть... А может останусь и буду в шеколаде???))) Мне такие случаи известны.

Кто как бы поступил??? Про переезд даже вспомнить уже страшно.))

А соняха в окрузі взагалі нема? Бджоли його дістають і за 5-6 км, принесуть, звичайно, менше, але відкачати буде що.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Svan сказал:

Моя думка — все залежить від погоди. Якшо дощі будуть більш-менш регулярні, то буде гарний квітковий мед, хоч і менше по кількості, ніж соняшникового. А якщо друга половина літа засушлива... то прольот

ну и .. что делать?? рискнуть или гнаться за мифическим количеством для удовольствия перекупов..??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ну и .. что делать?? рискнуть или гнаться за мифическим количеством для удовольствия перекупов..??
В мене та ж ситуація, що у Вас. Нікуди їхати не буду. Нехай несуть різнотрав'я. Я ганяюсь не за медом цього року, мені треба, щоб було кому в зиму йти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, davolodya сказал:

А соняха в окрузі взагалі нема? Бджоли його дістають і за 5-6 км, принесуть, звичайно, менше, але відкачати буде що.

До пяти км. точно нет подсолнечника. дальше я не искал.

3 минуты назад, samitnyj сказал:

Ніхто тут толкової поради не дасть, бо багато невідомих факторів, що вплинуть на кінцевий результат.кормова база невідома, вплив погоди не передбачиш.Може розділити на двоє-частину стаціонар, а решту на соняшник (як варіант).і буде приблизна статистика для планування наступного сезону:hmm:

У меня есть один точёк. там подсолнечника 500 га есть, так что статистика будет))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...