Перейти к содержанию

Що робити з трутівками?!


Рекомендуемые сообщения

Допоможіть виправити трутівку, незнаю що робити. Якщо є змога позвоніть 0687917592.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Володимир 19 сказав:

Допоможіть виправити трутівку, незнаю що робити. Якщо є змога позвоніть 0687917592.

Рамки з трутовим розплодом забираєте, з інших сімей ставите 4-6 рамок з відкритим розплодом і підсаджуєте плідну матку.

Другий варіант  - забираєте всі рамки з вулика чекаєте мінімум днів 5 (поки почнуть тягнути язики) тоді даєте рамки з розплодом і плідну матку.

Третій варіант - витрушуєте бджіл та забираєте вулик, робочі бджоли розлетяться по інших вуликах, в порожній вулик зробити відводок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Сергій-апі сказав:

Третій варіант - витрушуєте бджіл та забираєте вулик, робочі бджоли розлетяться по інших вуликах, в порожній вулик зробити відводок.

Якщо є з чого робити відводок, то цей третій варіант найоптимальніший:IMHO:. Нема гарантії, що трутовку вдасться виправити, можна даремно втратити час, а сезон і так дуже короткий, а з хорошого відводка можна ще й меду качнути, і танців біля нього значно менше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я також не проти витрусити бджоли, але сім'я трутівка дуже сильна, і витрушені бджоли як правило злетяться в сусідній вулик, який також повний, і тому дуже перебються і багато бджоли згине. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Володимир 19 сказав:

Я також не проти витрусити бджоли, але сім'я трутівка дуже сильна, і витрушені бджоли як правило злетяться в сусідній вулик, який також повний, і тому дуже перебються і багато бджоли згине. 

В такому разі пробуйте виправити, отримаєте досвід, а свій досвід самий цінний. Я б спочатку загрузив трутовку відкритим розплодом з інших сімей, нехай годують, а пізніше б підсадив плідну матку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Сергій-апі сказал:

Другий варіант  - забираєте всі рамки з вулика чекаєте мінімум днів 5 (поки почнуть тягнути язики) тоді даєте рамки з розплодом і плідну матку.

Этот вариант самый лучший. Испытаный.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Володимир 19 сказал:

Я також не проти витрусити бджоли, але сім'я трутівка дуже сильна, і витрушені бджоли як правило злетяться в сусідній вулик, який також повний, і тому дуже перебються і багато бджоли згине. 

Залетять в сусідній і там парнуть матку - не робіть цього.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.06.2019 в 13:59, Сергій-апі сказав:

Другий варіант  - забираєте всі рамки з вулика чекаєте мінімум днів 5 (поки почнуть тягнути язики) тоді даєте рамки з розплодом і плідну матку.

Роблю все так тільки матку в кліточці підвішую зразу як тільки стусив бджіл з рамок. Зазвичай на третій день уже будуть "язики". Повертаю назад рамки і випускаю матку. 

IMG_20170723_110240.thumb.jpg.fbc9736020823764e94e52242f3fa824.jpg

IMG_20170723_103615.thumb.jpg.a4f43aa266da73761377518b43220044.jpg

IMG_20170723_103334.thumb.jpg.b454eef41c0f976beb4cee06a4e476f0.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Робив так, але язики звсівали трутівки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Володимир 19 сказав:

Робив так, але язики звсівали трутівки.

Не знаю, ніколи такого не було. Випускав матку і все. Думаю якби був засів то побачив би. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зi струшуванням бджiл найкращiй варiант на мiй погляд.

Вiдносим вулик метрiв за 30 струшуем бджiл, а на старe мiсце ставимо вулик з сушкою та маточкою в клiточцi. На наступний день випускаем матку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

розтрусити по пасіці бджолу-попередньо забрати вулик в сторону.Краще зробити новий відводок.бо анатомічні трутовки маток не приймають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зробив експеримент і він виявився вдалим: витрусив трутівку перед вуликом, закрив льоток так, щоб одна бджола з трудом залазила в вулик, горбатий розплід зрізав і одночасно підсадив рій в вулик (з неплідною маткою) як не дивно але все нормально, матка вже червить, правда трохи перебились, но це єрунда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, wwlo сказав:

розтрусити по пасіці бджолу-попередньо забрати вулик в сторону.Краще зробити новий відводок.бо анатомічні трутовки маток не приймають.

Теж схиляюся до такої думки, бо це значно швидше, простіше і надійніше, відводок гарантовано відразу працює, а з виправленням трутівки можна безрезультатно витратити дорогоцінний час, а сезон і так недовгий

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З трутівками нічого не треба робити.Треба робити, щоб їх не було.Причину виникнення трутіок всі знають. Дайте 3-4 рами яйця або личинки і причини не буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

побачив цього року тут на форумі, що краще за все із трутовкою справляється рій.  іце дійсно так, раніше бувало витрісав, ефект не той, зсипав до их роя, зразу ж ройові бджоли розбираються із трутовками. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Артем7 сказал:

Вiдносим вулик метрiв за 30 струшуем бджiл, а на старe мiсце ставимо вулик з сушкою та маточкою в клiточцi. На наступний день випускаем матку.

Пробовал такой способ, относил метров на 50. НО тут есть важные ньюансы.

Первая оговорка - пчел вытрушивать нужно вечером, когда лет почти закончился, чтобы летная пчела успела слететься назад в улей а трутовки с каким-то количеством пчелы останутся на месте вытрушивания.

Вторая оговорка - никакой сушки сразу! Только матка в клеточке с канди подвешенная на проволоке к потолочинам, пчелы соберутся вокруг матки наподобие роя.

После того как пчелы выпустят маточку через канди и она начнет сеять в оттянутых языках (день-два) - даем сушку.

На второй-третий день в улей  начнут возвращаться похудевшие трутовки с места вытрушивания, их мы будем наблюдать битыми на дне улья.

Так-же  трутовки будут лезть в соседние ульи, там мы тоже будем наблюдать их битыми. 

Как-то так. Пробуйте,. У меня получалось.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:IMHO:Навіщо стільки "танців з бубном" ? 

При "11-20" сімей робите шикарний відводок.

А трутівка яка б велика  сімя не була - через місяць бджола  відійде - навіщо стільки різних непотрібних зусиль заради них?

Відводок хороший за цей час їх пережене і матка 100% залишиться живою і молода бджола буде. 

  :dntknw:Хіба якщо тільки ради експерименту виправляти трутівку ...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Ігор Гайовий сказав:

 Дайте 3-4 рами яйця або личинки і причини не буде.

Як все просто

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зробив так, вулик з трутівкою і без рамок виніс з пасіки і повністю відкрив його, не витрушуючи, бджола поступово поверталась на своє місце і просились в сусідній вулик, приймали нормально, жодних бійок. Ближче вечора бджолу яка ще залишилась у вулику вимів на землю, і поставив у вулик рамочку, назад у вулик вернулась маленька частина бджіл яку і знищив. У вулику куди попросились бджоли все чудово, матка на місці, бджілки працюють. Думаю це найшвидше, і найменш затратніше боротися з трутівкою. Всім дякую за поради.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Володимир 19 сказав:

Зробив так, вулик з трутівкою і без рамок виніс з пасіки і повністю відкрив його, не витрушуючи, бджола поступово поверталась на своє місце і просились в сусідній вулик, приймали нормально, жодних бійок. Ближче вечора бджолу яка ще залишилась у вулику вимів на землю, і поставив у вулик рамочку, назад у вулик вернулась маленька частина бджіл яку і знищив. У вулику куди попросились бджоли все чудово, матка на місці, бджілки працюють. Думаю це найшвидше, і найменш затратніше боротися з трутівкою. Всім дякую за поради.

В мене так невийде,тільки роєм по "голові",вулик важкий.:umora:

photo-56273-1489127694.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 липня замітив, що матки немає і почали працювати трутовки. Робив все по своєму напрацьованому методу. Бджіл струсив, рамки забрав. Поклав заставну дошку замість потолочин і підвісив у кліточці плідну матку. Забув, правда, димарем димнути пару раз в льоток, щоб бджоли набрали меду в зобики. Хоча цвіте сонях тому льотна бджола не дасть решті з голоду померти. 6 липня коли заглянув "язиків" ще не було, а ось 7-го ввечері був уже ось такий "язичок".

0-02-05-a4563b64cfb82a68c1e816087e2117099ba89e71a2087b17c796af5f332f3b34_2bd03912.thumb.jpg.d278a66b2758525d45b2895f33901e64.jpg

0-02-05-acdbc7d929f2fb6a047b90b429f645c2612f6ca7e3b373607807b3dcb9add991_596f05fb.thumb.jpg.97e322fe38e9a238e7f55cafd09ebbb5.jpg

Не став чекати пару днів поки бджоли з’їдять все канді, а просто здвинув верхню кришечку до краю канді. 

8-го липня в середині дня було уже два "язика і матка на них прцювала.  

0-02-05-2da25ddae3b7cb0c48005d4adc7d45dbfb9289e0362d1c0f3eea26f61aa5abc1_27fe0705.jpg

Дав бджолам чисті рамки. Язики акуратно зрізав, матку пересадив на суш.

0-02-05-01309376a60a2586da3b9ed39fa2212927dbfbc7020230dbadc215061a85a0c9_10cbb018.thumb.jpg.dab17bfae79687b0030284608606729d.jpg 

Так, що як на мене метод працює. За 4 дні сім’я без проблем війшла в нормальний робочий стан. 

0-02-05-dd6a44ed19d8ed247248d11bfbf6c31f2193aa6291fef5872634331ef437aafa_19f40329.thumb.jpg.143f63754a2aa438ebb4020dbd045f27.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, pchel сказал:

як на мене метод працює. За 4 дні сім’я без проблем війшла в нормальний робочий стан. 

битых трутовок много было на дне улья?

про пару качков дыма как-то не думал. действительно, пчела с собой медку возьмет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Ысч сказав:

битых трутовок много было на дне улья?

Не багато. Коли заставну припіднімаєш то "борода" з бджіл обсипається і що там на дні дуже й не побачиш. Більше чомусь трутнів лежало. Мабуть їм не корму не попадало.

 

8 годин тому, Ысч сказав:

про пару качков дыма как-то не думал. действительно, пчела с собой медку возьмет.

Да, це потрібно робити, особливо коли немає взятку в природі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...