Jump to content
Бортник

Вуликотерапія (ульетерапия)

Recommended Posts

agenda93, говорить про ширину каналу 45 мм, а ви запитуэте про 10 сантиметрiв

Суто інтуітитвно прийняв перетин 10 см, але не впевнений, що 45 мм самий оптимальний варіант. Теоретично чим цей канал ширший, тим більша частка повітря видутого з вулика потрапить до павільйону. Відповідь може дати тільки той, хто вже провів порівняльні випробування. Edited by nibond
nibond, , agenda93, говорить про ширину каналу 45 мм, а ви запитуэте про 10 сантиметрiв. Навiщо такий широкий? Як я зрозумiв, цей канал для того, щоб не вихолоджувати сiм'ю, а використовувати тiльки те повiтря, яке бджоли видули з вулика. Тiльки воно пiшло не на вулицю, а по каналу вверх у лежанку. Перетин каналу :IMHO1: повинен бути спiввiдносним з перетином льотка. :hi:
На мою думку, ширина каналу повинна бути значно більша, у порівнянні з площею льотка. Бджоли подають повітря з навколишнього середовища (по приципу вентилятора), а повітря з льотка піднімаеться у будиночок самопливом. Чим більшою буде у будиночку концентрація вуликового повітря, тим кращою буде інгаляція. Якщо звернули увагу, то отвір для виходу бджіл нижче льотка, за задумкою, бджоли- вентиляторниці почнуть забір повітря ззовні вже з-за стінки будиночка (це мої припущення та розрахунки, які потрібно перевірити в наступному сезоні). Робити додаткові засітковані отвори в стелинах, стінках вулика вважаю недоцільним, бо бджоли їх закриють і затратять багато енергії, вуликових матеріалів, що відволікатиме сім`ю від основної роботи.
Якщо звернули увагу, то отвір для виходу бджіл нижче льотка, за задумкою, бджоли- вентиляторниці почнуть забір повітря ззовні вже з-за стінки будиночка (це мої припущення та розрахунки, які потрібно перевірити в наступному сезоні).

От це зауваження слушне.
nibond, , agenda93, говорить про ширину каналу 45 мм, а ви запитуэте про 10 сантиметрiв. Навiщо такий широкий? Як я зрозумiв, цей канал для того, щоб не вихолоджувати сiм'ю, а використовувати тiльки те повiтря, яке бджоли видули з вулика. Тiльки воно пiшло не на вулицю, а по каналу вверх у лежанку. Перетин каналу :IMHO1: повинен бути спiввiдносним з перетином льотка. :hi:
На мою думку, ширина каналу повинна бути значно більша, у порівнянні з площею льотка. Бджоли подають повітря з навколишнього середовища (по приципу вентилятора), а повітря з льотка піднімаеться у будиночок самопливом. Чим більшою буде у будиночку концентрація вуликового повітря, тим кращою буде інгаляція. Якщо звернули увагу, то отвір для виходу бджіл нижче льотка, за задумкою, бджоли- вентиляторниці почнуть забір повітря ззовні вже з-за стінки будиночка (це мої припущення та розрахунки, які потрібно перевірити в наступному сезоні). Робити додаткові засіткован і отвори в стелинах, стінках вулика вважаю недоцільним, бо бджоли їх закриють і затратять багато енергії, вуликових матеріалів, що відволікатиме сім`ю від основної роботи.
Абсолютно правильно мислите. Я вже давно відійшов від всіх отворів в стелинах і в стінках. Хотів відправити фото , але чомусь не виходить. Як зроблено у мене. Передня стінка. Знизу отвір 9Х180 мм. це льоток.Дальше типу фальшпанель на віддалі 45мм від стінки вулика.і також паралельно такий отвір. Між стінками утворився канал.Тоді отвір фальшпанелі та стінки вулика зєднані між собою типу коробки з сітки. Бджоли зайшовши в льоток попасти в канал не зможуть тільки у вулик. Від льотка по ширині до верху між стінками також по ширині дві планки типу V .А для чистки сітки зробити панель зьомну це справа вирішення кожного. Ширина 45 мм не випадкова. Ще одна штука. Всередині у лежанці в кожному окремому вулику на відстані 60мм від задьої стінки і 60 мм від бокових стінок ( типу як у польських пінополістерольних) вифрезеровані два отвори діаметром 80 мм і засітковані згори і знизу. Знизу на пазаз ходить дошечка що закриває при потребі ці отвори. Закриваю ці отвори тільки весною та при протребі інгаляції. Тоді повітря бджоли вентилюють з вулика на зовні у канал.Бджіл багато і піднімається темперптура. Сам по собі я не жмот як дехто тут говорить. Просто це що а випробував не аксіома.І не хочу щоб потім хтось нарікав.Мовляв послухав дурака. А коли буде щось готово я обровязково викладу. Людей приїждає багато,але мене вже дістали своїми порадами.Ти зробив неправильно,а треба було так. Тим більше що це не основна моя робота. Дякую . З повагою І С
Якісь, хоч примітивні, креслення можете навести?
Дякую, за таким принципом надходження повітря з вулика в павільйон і сам планую, тільки сіточки думаю розмістити одразу над льоткати, щоб не було доступу бджолам до вентиляційного каналу. До речі, чи достатньо ширини каналу в 10 см (переріз 10см х 45см)
Цікава думка з резонаторами ,зараз вона в розробці.

Це про що, як і для чого?
Для підсилення. Згадайте. БІОРЕЗОНАНСНА ТЕРАПІЯ.
к пасіка в селі Дивному, в Криму

Гдето уже читал об этой пасеке, там лечились все поголовно наши теперешние бонзы от разных партий.Арабские шейхи регулярно отведывают, и тд и тп. и Ющ там был....
Цікавився я цею пасікою. Ціни цей Савін лупить для простих людей захмарні! точно не пригадаю але тисячі гривень (а то й десятки тисяч)
Повинно бути безплатно ,або майже безплатно. Помагай всім і тобі прибудеться . Переконався особисто.
Для чого тоді взагалі щось писати , якщо далі не відповідати і не ділитися досвідом . Чи це так по-нашому ,по-українськи . Я б ,наприклад із задоволенням поїхав і подивився ,як то у вас виглядає ,якщо б запросили .
Я просьбу дозволити побачити своїми очима в приват написав автору ,але реакції поки нема.Може,скинемось якось,та попросимо пана за винагороду,яка його влаштує, поділитись з нами досвідом і напрацюваннями,якщо там дійсно серйозні досліди проведені.
Вибачте ,але листа Вашого не отримував. Я взгалі людина обовязкова . Думаю літом з задоволенням Вас запрошу.
....Поцікавтесь глибше пірамідою. Піраміда - енергія мертва. Завжди використовувалась для зберігання від псування і тощо.
Лікувальна вуликопіраміда
:wave:
Скажіть Ви впевнені що це так ??? Під Москвою проводили дослідження на серьозному науковому рівні. Побудували піраміду по всіх канонах.І полярність , і золоте січення. Поцікавтесь. У параміді не те щоб набиратись енергії ,а колосальне пригнічення було у дослідників. Тай ті самі рослини слабше розвивались ніж поза пірамідою. В Китаї також думали великі врожаї вирощувати, а вийшло навпаки. З повагою І С

На мою думку, ширина каналу повинна бути значно більша, у порівнянні з площею льотка. Бджоли подають повітря з навколишнього середовища (по приципу вентилятора), а повітря з льотка піднімаеться у будиночок самопливом. Чим більшою буде у будиночку концентрація вуликового повітря, тим кращою буде інгаляція. Якщо звернули увагу, то отвір для виходу бджіл нижче льотка, за задумкою, бджоли- вентиляторниці почнуть забір повітря ззовні вже з-за стінки будиночка (це мої припущення та розрахунки, які потрібно перевірити в наступному сезоні). Робити додаткові засіткован і отвори в стелинах, стінках вулика вважаю недоцільним, бо бджоли їх закриють і затратять багато енергії, вуликових матеріалів, що відволікатиме сім`ю від основної роботи.
Абсолютно правильно мислите. Я вже давно відійшов від всіх отворів в стелинах і в стінках. Хотів відправити фото , але чомусь не виходить. Як зроблено у мене. Передня стінка. Знизу отвір 9Х180 мм. це льоток.Дальше типу фальшпанель на віддалі 45мм від стінки вулика.і також паралельно такий отвір. Між стінками утворився канал.Тоді отвір фальшпанелі та стінки вулика зєднані між собою типу коробки з сітки. Бджоли зайшовши в льоток попасти в канал не зможуть тільки у вулик. Від льотка по ширині до верху між стінками також по ширині дві планки типу V .А для чистки сітки зробити панель зьомну це справа вирішення кожного. Ширина 45 мм не випадкова. Ще одна штука. Всередині у лежанці в кожному окремому вулику на відстані 60мм від задьої стінки і 60 мм від бокових стінок ( типу як у польських пінополістерольних) вифрезеровані два отвори діаметром 80 мм і засітковані згори і знизу. Знизу на пазаз ходить дошечка що закриває при потребі ці отвори. Закриваю ці отвори тільки весною та при протребі інгаляції. Тоді повітря бджоли вентилюють з вулика на зовні у канал.Бджіл багато і піднімається темперптура. Сам по собі я не жмот як дехто тут говорить. Просто це що а випробував не аксіома.І не хочу щоб потім хтось нарікав.Мовляв послухав дурака. А коли буде щось готово я обровязково викладу. Людей приїждає багато,але мене вже дістали своїми порадами.Ти зробив неправильно,а треба було так. Тим більше що це не основна моя робота. Дякую . З повагою І С

Якісь, хоч примітивні, креслення можете навести?

Дякую, за таким принципом надходження повітря з вулика в павільйон і сам планую, тільки сіточки думаю розмістити одразу над льоткати, щоб не було доступу бджолам до вентиляційного каналу. До речі, чи достатньо ширини каналу в 10 см (переріз 10см х 45см)

Цікава думка з резонаторами ,зараз вона в розробці.

Це про що, як і для чого?
Для підсилення. Згадайте. БІОРЕЗОНАНСНА ТЕРАПІЯ.

к пасіка в селі Дивному, в Криму

Гдето уже читал об этой пасеке, там лечились все поголовно наши теперешние бонзы от разных партий.Арабские шейхи регулярно отведывают, и тд и тп. и Ющ там был....
Цікавився я цею пасікою. Ціни цей Савін лупить для простих людей захмарні! точно не пригадаю але тисячі гривень (а то й десятки тисяч)
Повинно бути безплатно ,або майже безплатно. Помагай всім і тобі прибудеться . Переконався особисто.

Для чого тоді взагалі щось писати , якщо далі не відповідати і не ділитися досвідом . Чи це так по-нашому ,по-українськи . Я б ,наприклад із задоволенням поїхав і подивився ,як то у вас виглядає ,якщо б запросили .

Я просьбу дозволити побачити своїми очима в приват написав автору ,але реакції поки нема.Може,скинемось якось,та попросимо пана за винагороду,яка його влаштує, поділитись з нами досвідом і напрацюваннями,якщо там дійсно серйозні досліди проведені.
Вибачте ,але листа Вашого не отримував. Я взгалі людина обовязкова . Думаю літом з задоволенням Вас запрошу.

....Поцікавтесь глибше пірамідою. Піраміда - енергія мертва. Завжди використовувалась для зберігання від псування і тощо.

Лікувальна вуликопіраміда
:wave:
Скажіть Ви впевнені що це так ??? Під Москвою проводили дослідження на серьозному науковому рівні. Побудували піраміду по всіх канонах.І полярність , і золоте січення. Поцікавтесь. У параміді не те щоб набиратись енергії ,а колосальне пригнічення було у дослідників. Тай ті самі рослини слабше розвивались ніж поза пірамідою. В Китаї також думали великі врожаї вирощувати, а вийшло навпаки. З повагою І С
На днях викладу фото з коментарями на mybee.com.ua

"""Робити додаткові засітковані отвори в стелинах, стінках вулика вважаю недоцільним, бо бджоли їх закриють і затратять багато енергії, вуликових матеріалів, що відволікатиме сім`ю від основної роботи""" В мене за все літо ні одного отвору не запрополюсували (хоча зробив я їх таки забагато ). Сімя не переохолоджувалася бо зверху завжди лежала простинь або тоненький (2см)матрас. Хоча ,якщо є спец . канали ,то можливо і краще ,треба мати з чим порівняти .

Edited by Львов Орест

Все отворы незапрополисуют.Да и пусть отвлекаются.Ведь семьи в домиках работают не на мед!!

Все отворы незапрополисуют.Да и пусть отвлекаются.Ведь семьи в домиках работают не на мед!!
Полностью согласен.....Да и эфекта (конечно не для пчёл) будет больше :IMHO1:
Полностью согласен.....Да и эфекта (конечно не для пчёл) будет больше :IMHO1:
Лиш би не захворіли на аскосфероз.

І все-таки думаю,що повітря ,яке попадає в лежанку прямо з вулика більш насичене ,ніж те ,яке йде через канали . Все-таки канали знизу ,а більша концентрація різних речовин (випарів з рамок)зверху . Поки сімї не наберуть сили ,вони і так добре утеплені зверху ,то яка різниця , є отвори зверху чи нема ? А щоб лягати ,треба щоб сім ї зайняли повністю весь простір (бо який сенс лягати на напівпорожні вулики) В мене це по 16 рамок ,а це вже сильна сімя ,і переохолодити важко ,та і по часу це вже початок травня ,холодцв вже нема великих . Цікаво почути думки "за " і "проти "

Лиш би не захворіли на аскосфероз.
Солью с содой лечится 100%.
І все-таки думаю,що повітря ,яке попадає в лежанку прямо з вулика більш насичене ,ніж те ,яке йде через канали . Все-таки канали знизу ,а більша концентрація різних речовин (випарів з рамок)зверху . Поки сімї не наберуть сили ,вони і так добре утеплені зверху ,то яка різниця , є отвори зверху чи нема ? А щоб лягати ,треба щоб сім ї зайняли повністю весь простір (бо який сенс лягати на напівпорожні вулики) В мене це по 16 рамок ,а це вже сильна сімя ,і переохолодити важко ,та і по часу це вже початок травня ,холодцв вже нема великих . Цікаво почути думки "за " і "проти "
Мало того,декілька сімей( у мене 7-14),обігрівають у найгіршому випадку, не вулицю,а приміщення...у кого більше у кого менше,але все ж замкнутий об*єм.

Орест, а може краще канал плюс отвори в стелинах, якi можна закривати. Слаба ще сiм'я - користуэшся каналом, а пiдросла - вiдкриваэш стелини, або мiняэш на такi, що мають отвори. Тобто дивимось по ситуацii. Фальш стiнку ж порсто зробити, а "крила" зверху обов'язково будуть, бо ширини в 510 мм малувато буде для комфортного лежання.

Вот такую конструкцию у себя на пасеке поставил председатель Ив-франковской ассоциации развития народной и нетрадиционной медицины Виктор Билаш. Подробне - в 4-м номере г. "Пасека, пчела, здоровье"

post-1260-1360741525_thumb.jpg

Вот такую конструкцию у себя на пасеке поставил председатель Ив-франковской ассоциации развития народной и нетрадиционной медицины Виктор Билаш

ppz, тоже "золотое сечение" ? :hi:
ppz, тоже "золотое сечение" ? :hi:
Пирамида Хеопса!
Орест, а може краще канал плюс отвори в стелинах, якi можна закривати. Слаба ще сiм'я - користуэшся каналом, а пiдросла - вiдкриваэш стелини, або мiняэш на такi, що мають отвори. Тобто дивимось по ситуацii. Фальш стiнку ж порсто зробити, а "крила" зверху обов'язково будуть, бо ширини в 510 мм малувато буде для комфортного лежання.
Зробити можна ,але моя думка-поки сімї не заняли повністю вулики ,то і толку від лежанки мало . Я свої минулого року підсилив розплодом других сімей , і на 1-ше травня вони заняли повністю лежанку ,а це по 16 рамок на сімю І з 1-го травня почав її експлуатацію Думаю ,що оптимальний термін використання лежанки-з початку травня і до 1-го вересня .А потім трохи відбирав розплід ,щоб не зроїлися ,також не клав зверху ніякого утеплення .Та що на фото лежанка з вагонки 20 ,так що тепла дуже не тримає .Навіть літом ,колибули прохолодні ночі троба було брати тонке одіяло.Другу зробив утеплену пінопластом ,подивлюся ,яка буде різниця.
Вот такую конструкцию у себя на пасеке поставил председатель Ив-франковской ассоциации развития народной и нетрадиционной медицины Виктор Билаш. Подробне - в 4-м номере г. "Пасека, пчела, здоровье"
Чесно кажучи ,моя думка ,з пасікою нема гармонії.
Чесно кажучи ,моя думка ,з пасікою нема гармонії.
У пана Білаша інша думка. А що ви розумієте під гармонією на пасіці?

У кількох репортажах про вуликотерапію пасічники кажуть, що вважають гріхом брати за це гроші... Хто як думає ?

Продавать маток,пакеты пчел,использовать их в апитерапии- это негрех.???

У кількох репортажах про вуликотерапію пасічники кажуть, що вважають гріхом брати за це гроші... Хто як думає ?
Это стопроцентные обманщики,попробуте у них меда или пчел попросить.Любой труд должен оплачиваться.В жизни не чего бесплатно не бывает
Стакан і навіть відро води в селі ,де я виріс,коштує рівно одне "спасибі".Але я знаю заклади,в яких той же стакан (може і не кращої води) коштує 20 долл.Тому вважаю,що кожен має право оцінювати свою роботу(послугу) як йому заманеться.Єдине обмеження:якщо бажаєш,щоб твій товар(послуга) користувалась стійким попитом,ціна повинна бути прийнятною для даної місцевості і даної категорії споживачів.А продавати,чи благословляти(дарити) - це право власника.А судити другого (типа аааа,ти продаєш,те ,що повинен даром давати!) - це якраз майже гріх(на грані.Дуже часто переростає в заздрість,гординю...).

Кожна праця має бути оплачена. Головне ,щоб все було в межах розумного і без обману . Є і такі ситуації , коли і "дякую" буде платою ,і може вартіснішою ,ніж гроші .Як на мене ,то головне -не ставити на перше місце гроші ,відноситися по-людськи до людей . А не так як деякі розкручені бренди типу "Тенторіуму " ,чи "пасіки Савіна " .

ПРО КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ БІОМОДУЛІВ НА ПАСІЦІ Василь Олексійович СОЛОМКА («ДіД Василь»), канд. техн. наук, провідний експерт МОЗ з медичної техніки і обладнання , тел. (098)400-27-42 За результатами двадцятирічного пасічникування, та виходячи з знань отриманих за 40 років роботи з розробки складної медицинської техніки, навчання в аспірантурі за фахом та експертизи проектів на тему впливу на живий організм різноманітних факторів і спілкування з провідними фахівцями України з мікрохвильової терапії, магніто- та аромотерапії… перш за все я прийшов до висновку про беззаперечний позитивний вплив контакту з бджолами на ВСЕ живе . В звязку з цим на протязі останніх років я вивчав досвід практично всіх фахівців України, які корректно займаються «вуликотерапією». Це, перш за все медики: фахівці Запорізького медуніверситету (В.А. Жулинський…) і Балаш Микола Іванович…, пасічники І. М.Присяжний (пропагує «вуликотерапію» з 1992 р.) , П.І.Балаш, Л.О.Валігура ,. М.Яровий…. На сьогодні немає корректних даних ні про впливові фактори на живий організм вулика з бджолами, ні про їх параметри. Немає «карти розподілу» інтенсивності полів: електормагнітного, акустичного, температурного, торсіонного… Те ж саме щодо рівня і складу ароматів… Виходячи з цього я сформулював для себе граничні умови до конструкції модулів в дуже загальному вигляді: 1)вплив полів буде максимальним при найближчому контакті з бджолами; 2) вплив бджіл на організм буде тим більший, чим їх більше буде в модулі. 3) Конструкція повинна забезпечувати комфортні умови для «пацієнта» і для пасічника, який обслуговуватиме модулі. Вимоги протиречиві між собою і їх виконання потребує певної узгодженості і оптимізації. Як правило при виготовленні біомодуля вулика використовують типові конструкції вуликів з розміщенням рамок «на холодний занос» (рамки перпендикулярні передній панелі вулика). При цьому неминуче будуть не заповнені рамками і бджолами частини вуликів , які можуть сягати до пів метра на початку та в кінці сезону. Другий недолік – ширина «ложа» обмежена шириною рамки і не може бути більшою 435 мм. Для «ложа» довжиною до 2-х метрів можна встановити лише три вулики до 17 рамок (відповідно три бджолосімї). При конструкції вуликів «на теплий занос» ширина ложа збільшується до 65 см і під двохметовим ложем може розміститись чотири бджолосімї. При цьому не буде жодного участку ложа без бджіл. Цей підхід використовує Балаш М.І і з його легкої руки я порадив використовувати його конструкцію і надав ескізи багатьом пасічникам , в т.ч. див. БК2-09 стор 54, і сам будую модулі вулика на «теплий занос». Принциповим вважаю використовувати дощаті потолочини, на яких розстелюється простирадло або якась «ряднинка» з натурального матеріалу і розміщується «пацієнт». Потолочини без будь яких, в т.ч. засіткованих, отворів. Бджоли не люблять протягів (сквозняков,рос.) і або ж запрополісують їх, а сітки та прорізи то напевно. А якщо ні, то сімї будуть погано розвиваться, навіть слабнуть, а то й хворітимуть (а є ж і дуже «запашні» бджолині хвороби) . Про які поля і аромати тоді можна говорити. Для «вуликотерапії» потрібні лише потужні сімї. То як же забезпечити проникнення (наповнення) спального модуля ароматами з вулика. Одне з рішень – перед льотком влаштувати «тамбур» (додаткова стінка на певній відстані від передньої панелі) через який потік вуликового повітря з льотків (з бджолами «вентиляторами») підіймається в спальний модуль. Це дещо ускладнює вулик. Я ж пропоную використовувати багатофункціональну льоткову приставку проф В.А. Романченко (тел. 057-712-28-33 і 050-301-40-42), яка при установці на нижній льоток майже ідеально буде спрямовувати потоки повітря з вулика вдовж передньої стінки (на фото). Для того, щоб це повітря попадало в спальний модуль в ньому вздовж ложа робиться засіткована щілина шириною до 5 см. Про льоткову приставку детально написано в багатьох номерах газети «Пасека, пчела, здоровье». «Комфортні умови» для пасічника обумовлюються традиційними вимогами мінімально тривожити сімю, що забезпечується підходом до вулика при огляді ззаду (збоку). Освітлення достатнього для ефективного огляду бджолиних гнізд (при спальному модулі в в будинку). Конструкція повинна убезпечити від проникнення бджіл в спальний модуль при находженні в ньому пацієнта і дозволяти оперативно їх видаляти при (після) огляду вуликового модуля. На дослідно експерементальній пасіці «Діда Василя» (тел. 098-400-27-42) можна ознайомитись з конструкціями біомодулів: вулика, спальних модулів, класичної піраміди (висотою до 2-х м), воскової кімнати (за Валігурою Л.А.), в т.ч з комплексом (на фото), в який входять всі названі складові, а також одержати консультації і інформацію про виготовлювачів модулів.

Я, конечно, не берусь девать оценку таким сооружениям и совмещения раздельного рода эффектов в одно целое, но что то, мне подсказывает. Что лучше - пере бдить, чем не до бдить. Одно дело, излучаемые волны, аромат и прочие достоинства пчелиного улья. Или способность пирамиды концентрировать энергию и направлять ее в конкретное место. Но что получится, когда пирамида сконцентрирует прелести улья и направит все это в определенное место в пирамиде. :dntknw: Полезно принимать солнечные ванны, и как полезно будет принять концентрированный луч через увеличительное стекло. ;):dntknw:

Edited by metrolog
  • Like 1
Я ж пропоную використовувати багатофункціональну льоткову приставку проф В.А. Романченко (тел. 057-712-28-33

Ви маєте на увазі кандидата технічних наук М.А. Романченка? (тел. (057) 712-28-33) Edited by nibond