Jump to content

Аскосфероз

Recommended Posts

На зиму обязательно сироп готовлю на настое трав:-деревий,-зверобой,-полынь

А рицепт можно??? :hi:
Да собственно ничего нового и революционного,но есть некоторые моменты .... Варится сироп по общепринятым стандартам. Параллельно готовится настой трав -кипятится вода (я беру два литра) ,охлаждается примерно до 70*С,и бросаю жменьку,пучёк ПОЛЫНИ,ЗВЕРОБОЯ,ДЕРЕВИЙ.Настаиваю парочку часов . Процедив настой,выливаю в готовый сироп и перемешиваю. Доля настоя учитывается в пропорции вода-сироп. :hi:Настой расчитан на 10л общего объёма ,т.е. ощий объём и сиропаи настоя получается 10л.

Надо и мне вставить свои пять копеек.... От того что нам хорошо немцам смерть... это может касаться и пчел не советую "для профилактики" вообще что то давать пчелам .Т.к. мы в теме АСКОСФЕРОЗ напомню , что это грибковое заболевание и оно может лечиться ТОЛЬКО противогрибковыми препаратами , а то о чем написано на последней странице к оному отношения не имеет... Из лекарственных растений от грибка применяют , из тех что я знаю, только хвощ полевой...

3. Матка виведена від такої сімї також є зараженою.

Матка зараженной не будет, но выводить маток ОТ больных семей нельзя, только от не болеющих...
  • Like 1

Гдето уже давал ссылку http://www.airbees.com/forum/viewtopic.php?f=56&t=1263 (сообщение rut21 )- возможно не на этом форуме.Эфект 100%.Проверенно не на одной семье,не одного пчеловода и в течении не одного года.

Классная добавочка .... "также маток меняйте"

Классная добавочка .... "также маток меняйте"
А що я такого сказав ?

"также маток меняйте"
Ради эксперимента пробовал "солить" без замены матки,результат тоже 100%.Правда это был отводок...не успел как следует к зиме развиться и после зимы вышел хоть и обделанным но живым.

• 1 year later...

Вот так выглядит наш тысячелистник: post-7698-1433628197_thumb.jpg post-7698-1433628203_thumb.jpgpost-7698-1433628209_thumb.jpg Немного отличается от фото в теме, но другого нет post-7698-1433628395_thumb.jpg . Тоже обнаружил Аскосфероз на двух отводках и одной семье (от которой был отводок), но когда нашел они практически сами выздоровели, но для профилактики орехи (скоро собирать) и тысячелистник подготовлю. Лук и чеснок есть всегда. :)

У 2 сильних сімях аскосфероз. Перед акацією задавив маток одна 14 друга 13 року народження. Меду наносили нормально, розплоду пока не має побачим, що буде далі мабуть вилічились на медозборі. Ніякої хіміі від аскосферозу не приміняю завжди давлю маток, лікує хороший медозбір!

• Like 1

• 2 weeks later...
Вот так выглядит наш тысячелистник: post-7698-1433628197_thumb.jpg post-7698-1433628203_thumb.jpgpost-7698-1433628209_thumb.jpg Немного отличается от фото в теме, но другого нет post-7698-1433628395_thumb.jpg . Тоже обнаружил Аскосфероз на двух отводках и одной семье (от которой был отводок), но когда нашел они практически сами выздоровели, но для профилактики орехи (скоро собирать) и тысячелистник подготовлю. Лук и чеснок есть всегда. :)
Теж саме, тільки що нарізав деревію і посипав на верх рамок, подивимось результат. Доречі дякую за фото, а то чесно кажучи теж сумнівався, чи того деревію нарізав. Да і маток треба мінять.

Сегодня у себя в городе сфоткал: post-7698-1434904257_thumb.jpg , пока не использовал его так как болезни не вижу, но скорее как я понял то гриб (плесень) полностью из семьи не уберешь споры есть всегда главное не создать таких условий в которых болезнь может развиться.

Теж саме, тільки що нарізав деревію і посипав на верх рамок, подивимось результат. Доречі дякую за фото, а то чесно кажучи теж сумнівався, чи того деревію нарізав. Да і маток треба мінять.
Можна взяти пластікову кришку від банки капнуть 15-20 капель йоду долити водою і поставити знизу під рамки.

От питання: Є одна сім'я. Матка вже працює третій сезон. Треба було б замінити, та рука не піднімається. Розплід кладе як молодуха - без пропусків і багато. Сім'я в передовиках по медозбору. Не роїться. Виводив би від неї маток, та один мінус - аскосфероз, дідько його побери...

От питання: Є одна сім'я. Матка вже працює третій сезон. Треба було б замінити, та рука не піднімається. Розплід кладе як молодуха - без пропусків і багато. Сім'я в передовиках по медозбору. Не роїться. Виводив би від неї маток, та один мінус - аскосфероз, дідько його побери...
є і в мене такі дві сім"ї, все добре тільки бувають трохи кусючі, маток не міняв, можливо т.з. була але все ладушки. по суті, зимують всі на одному точку в брата. рядом річка з заплавними берегами.три-чотири роки назад річка розлилася, була сильна вологість, вулик стояв в тіні, з"явився аскосфероз, думав купити і замінити матку. але почитавши, натрусив на рамки перем"ятого деревію ( двічи через тиждень) все монулося. для профілактики якщо потрібно слабшим сім"ям і ті які потребують підгодівлі даю сироп з деревієм. після того випадку та сім"я ніразу не хворіла, матку так і не замінював.

в одній сім"ї з"явились ознаки аскоферозу. Оскільки фармацевтики під руками не було - старим методом: надавив часнику, в марлю і між корпусами на рамки. Це було два тижні тому. Позавчора під час огляду ознак аскоферозу практично не залишилось. Додатково обробив асконазолом.

• Like 1

• 2 weeks later...

Результат прекрасний. Жодних ознак аско при огляді не виявив.

• 2 months later...

Деревій вилікував, чи жара вилікувала незнаю, але маток при нагоді я замінив, нема чого панькаться.

• 6 months later...

Сьогодні побачив в одній сімї аскофероз,та щей в самій сильній.Обідно однака:(Матку замачіл ось і все лікуваня.

8 минут назад, Женя Циба сказал:

Матку замачіл ось і все лікуваня.

8 минут назад, Женя Циба сказал:

Обідно однака

:dntknw:

• Like 1

1 час назад, Женя Циба сказал:

Сьогодні побачив в одній сімї аскофероз,та щей в самій сильній.Обідно однака:(Матку замачіл ось і все лікуваня.

Це нічого не дасть. Найкраще використати 2-3 лікувальних препарата. Смужки, підгодівля  лікувальним сиропом,  обсипати бджіл пудрою чи з росинки:IMHO:

Бо може статись будете по всім сім'ям маток "мачіть"

• Like 1

56 минут назад, Бджолопотам сказал:

обсипати бджіл пудрою

А що пудра дае?

22 минуты назад, Женя Циба сказал:

А що пудра дае?

Ну не сама пудра, там в цукрову пудру підмішується якийсь препарат і це все діло обсипається на рамки з бджолами....

10 часов назад, Бджолопотам сказал:

Ну не сама пудра, там в цукрову пудру підмішується якийсь препарат і це все діло обсипається на рамки з бджолами....

Береться сім'я переноситься в новий вулик на чисті рамки і бажано з заміною матки. А рамки з сім'ї де визначили аскофероз на перетопку.

• Like 2

16 минут назад, Wladimir_K сказал:

Береться сім'я переноситься в новий вулик на чисті рамки і бажано з заміною матки. А рамки з сім'ї де визначили аскофероз на перетопку.

Це один з способів боротьби. Я саме про це говорю, що треба підходити комплексно до такої проблеми

В 26.09.2015 в 13:50, ВАДОС сказал:

Деревій вилікував, чи жара вилікувала незнаю, але маток при нагоді я замінив, нема чого панькаться.

Матка тут не винна.

17 часов назад, Женя Циба сказал:

Аскофероз завжди супроводжує весняне похолодання. Особливо у слабких сім"ях. А чому проявилось у сильній? Можна поснити. У сильній розплоду тепер у мене на 7-8 рамках. Дві з них ще відкритого. І вони саме на краю. А похолодання суттєве. От навіть у сильних не вистачає бджіл для обігріву.

Та хвороба не страшна. Легко лікуєься часником, цибулею і всякою фігнею. Тому і перенос на чисті рамки не потрібен.

• Like 1

20 минут назад, Маркіян сказал:

Матка тут не винна.

Не знаю винна чи не винна, але при заміна на нових маток аскосфероз пропав.

• Like 3