Перейти к содержанию

Аскосфероз


Рекомендуемые сообщения

З маткою можливо і повезло. Аскофероз проявився на третій рік після її придбання. Однак враховуючи, що гриб може спокійно жити десяток років вільно в природі, то він міг бути занесений і бджолами або іншим джерелом інфекції. На мою думку, хвороба ще недосконало вивчена, у всіх довідниках та публікаціях пишеться одне і те саме а нового нічого не має. Що стосується заміни матки, то я це теж використовував, і воно в деяких випадках дало позитивний результат, але хвороба знову з"явилась. Усі лікарські припарати, які пропонувались для застосування у бджоломагазинах - тільки викачка грошей. Як на мене, треба шукати нові заходи боротьби, і одним із них може бути синій йод Із вказаним захворюванням я борюся років пять, але найбільш вдалий це за рекомендацією Владека та Марета, використання настою цибулі, тисячниколисника, а також у корках з під води підставляв на дно вулика 5% розчин спиртового йоду. Вражені личинки вирізав разом із вощиною, а вирізані місця оприскувавнастоєм цибулі. На осінь хвороба пропала. Зимою загодував бджіл цукровим сиропом з додаванням спиртового настою грецького горіха. Як будуть розвиватися весною і чи появиться хвороба - повідомлю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З маткою можливо і повезло. Аскофероз проявився на третій рік після її придбання. Однак враховуючи, що гриб може спокійно жити десяток років вільно в природі, то він міг бути занесений і бджолами або іншим джерелом інфекції. На мою думку, хвороба ще недосконало вивчена, у всіх довідниках та публікаціях пишеться одне і те саме а нового нічого не має. Що стосується заміни матки, то я це теж використовував, і воно в деяких випадках дало позитивний результат, але хвороба знову з"явилась. Усі лікарські припарати, які пропонувались для застосування у бджоломагазинах - тільки викачка грошей. Як на мене, треба шукати нові заходи боротьби, і одним із них може бути синій йод Із вказаним захворюванням я борюся років пять, але найбільш вдалий це за рекомендацією Владека та Марета, використання настою цибулі, тисячниколисника, а також у корках з під води підставляв на дно вулика 5% розчин спиртового йоду. Вражені личинки вирізав разом із вощиною, а вирізані місця оприскувавнастоєм цибулі. На осінь хвороба пропала. Зимою загодував бджіл цукровим сиропом з додаванням спиртового настою грецького горіха. Як будуть розвиватися весною і чи появиться хвороба - повідомлю.

Анатолій пасічник, почитай тему "Изолятор Хмары" последние страницы....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вражені личинки вирізав разом із вощиною,

А с этого места по подробнее... Зачем вырезал? Как выглядят пораженные личинки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На мою думку, хвороба ще недосконало вивчена, у всіх довідниках та публікаціях пишеться одне і те саме а нового нічого не має. Як на мене, треба шукати нові заходи боротьби, і одним із них може бути синій йод І
Я пропонував перевірений не тільки мною спосіб боротьби з аскосферозом за допомогою "мертвої" води. Знищує гниль, цвіль, грибки, добре дезинфікує вулики та інструмент. Перевага в тому, що виготовлення самостійно контролюється і екологічно чисто, без хімії.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажіть будь ласка бджолярі, хто-небудь використовував у боротьбі з аскоферозом синій йод? Чи виявили ефект у застосувані?
Знайомий пробував - сказав , що ефективно. До синнього йоду інші засоби не допомагали
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

за допомогою "мертвої" води

PDD, что это такое? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я об этом говорил не однократно : не пытайтесь помогать выжить тем пчелосемьям которые утратили иммунитет и болеют, они должны выбраковываться. "Лечение" таких семей пустая трата средств и времени. Направте свои усилия на размножение пчел с хорошим иммунитетом ( не болеющих) , проведите элементарную селекцию и результат не заставит себя ждать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

не пытайтесь помогать выжить тем пчелосемьям которые утратили иммунитет и болеют, они должны выбраковываться. "

Брониславович, :ay::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вражені личинки вирізав разом із вощиною,

А с этого места по подробнее... Зачем вырезал? Как выглядят пораженные личинки?
Гриби аскофероза та аспельгільоза можуть спокійно жити до 4-х років в умовах пасіки, на сотах,вулику, меду, перзі, інвентарі. В місцях появи хворих личинок, які є джерелом розповсюдження хвороби, вирізав Їх разом із сотом(мається на увазі невеличкий його кусочок із загиблою личинкою) так, як в тому місці сота гриб себе проявив вирізаний отвір бджоли забудовували новим сотом, рамку помічав і після звільнення від розплоду дезинфікував а соти перетоплював. Вражені личинки неможливо не впізнати - вони перетворюються на тверді комочки білого кольору- аскофероз, чорного трохи із зеленистим відтінком-аспельгільоз. Як правило такі личинки бджоли не запечатують і їх добре видно не озброєним оком у вигляді кусочків вапна (має ще назву вапняний розплі)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теперь картинка полностью ясна , если комочки выпадают из ячеек - это аскосфероз не зависимо от цвета, окрас спор мальчики и девочки разные. Аспергилез из ячеек не выпадает и очень заразный для людей , если попадется лучше все сжечь.

Я об этом говорил не однократно : не пытайтесь помогать выжить тем пчелосемьям которые утратили иммунитет и болеют, они должны выбраковываться. "Лечение" таких семей пустая трата средств и времени. Направте свои усилия на размножение пчел с хорошим иммунитетом ( не болеющих) , проведите элементарную селекцию и результат не заставит себя ждать.

Пришлось себя процитировать. Если от своих пчел нет возможности выводить нормальных маток надо приобрести или взять личинок у соседа. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

за допомогою "мертвої" води

PDD, что это такое? :hi:
Здесь все об этой воде.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Брониславович! Если Вы чего то не знаете или не хотите знать, проедьте в Лозовеньки на кафедру эпизоотологии и ВАМ объяснят от куда и почему возникает АСК. А дури на постах и так хватает, или Вам некуда деть свободное время?Зачем молодым засорять мозги не нужной информацией.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Балтян, Сейчас в Лозовельках о пчелах и поговорить нес кем. Для себя этот вопрос закрыл лет15 назад, в журналах Пасека и в Украинский пасечник тех лет есть моя статья по этой теме. Хотите лечить аскосфероз - лечите.

Зачем молодым засорять мозги не нужной информацией.

Они уже все знают?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З маткою можливо і повезло. Аскофероз проявився на третій рік після її придбання. Однак враховуючи, що гриб може спокійно жити десяток років вільно в природі, то він міг бути занесений і бджолами або іншим джерелом інфекції. На мою думку, хвороба ще недосконало вивчена, у всіх довідниках та публікаціях пишеться одне і те саме а нового нічого не має. Що стосується заміни матки, то я це теж використовував, і воно в деяких випадках дало позитивний результат, але хвороба знову з"явилась. Усі лікарські припарати, які пропонувались для застосування у бджоломагазинах - тільки викачка грошей. Як на мене, треба шукати нові заходи боротьби, і одним із них може бути синій йод Із вказаним захворюванням я борюся років пять, але найбільш вдалий це за рекомендацією Владека та Марета, використання настою цибулі, тисячниколисника, а також у корках з під води підставляв на дно вулика 5% розчин спиртового йоду. Вражені личинки вирізав разом із вощиною, а вирізані місця оприскувавнастоєм цибулі. На осінь хвороба пропала. Зимою загодував бджіл цукровим сиропом з додаванням спиртового настою грецького горіха. Як будуть розвиватися весною і чи появиться хвороба - повідомлю.

Анатолій пасічник, почитай тему "Изолятор Хмары" последние страницы....
Прочитав про ізолятор. Хочу Вам сказати, що я придбав 5 ізоляторів у Хмари Л.Я., але при аскоферозі їх не використовував так, як думаю, що це не ліки від цієї хвороби. Винахідник ізолятора Хмара надав ще інструкцію по його застосуваню, де описує, що після ізоляції матки, через 21 день піся виходу розплоду хвору сімю переганяють у знезаражений чи новий вулик із знезараженими стільниками. Сімї дають здорову матку, на другий день із гнізда обовязково заберають щільники з медом, який відригнули бджоли. Замість них у гніздо ставлять знову знезаражені щільники. Крім цього держати треба сильні сімї, які б могли підтримувати у гнізді температуру 35 градусів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может уже про это и писалось но на :IMHO1: эффективного препарата чем сок лука я не знаю! Давным-давно где то вычитал что сок лука дает хороший эффект при лечении аскосфероза, и работая 10 лет назад на одной большой пасеки рушил попробовать на практике. Практика показала что сок лука :ay: И самое главное, нет никаких антибиотиков и химии! :ae::af::wave::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может уже про это и писалось но на :IMHO1: эффективного препарата чем сок лука я не знаю! Давным-давно где то вычитал что сок лука дает хороший эффект при лечении аскосфероза, и работая 10 лет назад на одной большой пасеки рушил попробовать на практике. Практика показала что сок лука :ay: И самое главное, нет никаких антибиотиков и химии! :ae::af::wave::hi:
Вы используете сок в сиропе?или просто кашицу лука на рамки?.Опишите если не трудно. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я если честно давно этот метод не использую, так как пчелы, слава Богу, не болеют, но метод опишу! Сок лука использую методом добавлением в сироп и опрыскиванием пчел. Готовлю настойку так- беру луковицу(гр 15-20), пропускаю через блендер или чесночницу, заливаю 0,25л. кипятка и в термос. Настаиваю 2 дня и потом этот настой добавляю в сироп(на 1.5л.) На улочку надо 150-200гр сиропа(1:1). На опрыскивания надо 30гр лука на 2л. воды. Обработку надо делать 4 раза через 6 дней. Расчеты сделаны на 1 семью(9-10улочек) Для более эффективного лечения можно также перегнать пчел на свежеотстрояные соты, в дезинфецированые улья, если матку не жалко(старая) то и поменять матку!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В журналі Український пасічник №10 за 1998 рік є цікава публікація лікування аскоферозу, пасічником В.Ковальчуком з с.Загурці , що на Волині. Він розповідає. що в 1996 році виявив хворих на вапняний розплід три сімїсвоєї пасіки. Після лікування часником шляхом розложення, нарізаних пластинок часнику під враженими рамками на дно вулика, заставною дошкою і рамки, трічі через 7 днів. До кінця літа сімї зміцніли і проявів захворювання не виявлено. На слідуючий рік , під час цвітіння садів у сімї, яка була найбільш уразена грибом знову проявилось захворювання. Тоді було взято 9%-й столовий оцет розведено його дистильованою водою, у співвідношені 1:1 і за допомогою росинки обприскав весь вулик верх рамок, стінки вулика і все дебмогли ходити бджоли. Через 7 днів обробив повторно а третій раз не обробляв так, як не дала дощова погода, Автор не звертав увагу чи частково гинули від цього бджоли, трутні і чи вони гинули взагалі, але замітив, що бджоли почали активно працювати, аскофероз зник а сімя стала однією з рекордисток по медозбору. На жаль, більш не зустрічав публікацій цього автора чи були прояви хвороби в цьому вулику повторно, але метод сам по собі не поганий так, як не складний і доступний будь якому пасічнику. Хоча я ніде не зустрічав, що оцтова кислота вбиває спори гриба аскофероза і в ніяких довідниках нема рекомендацій до її застосування до цього захворювання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хоча я ніде не зустрічав, що оцтова кислота вбиває спори гриба аскофероза

Як на мене, то це міг бути і просто збіг обставин. Але це лише моє припущення. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
З маткою можливо і повезло. Аскофероз проявився на третій рік після її придбання. Однак враховуючи, що гриб може спокійно жити десяток років вільно в природі, то він міг бути занесений і бджолами або іншим джерелом інфекції. На мою думку, хвороба ще недосконало вивчена, у всіх довідниках та публікаціях пишеться одне і те саме а нового нічого не має. Що стосується заміни матки, то я це теж використовував, і воно в деяких випадках дало позитивний результат, але хвороба знову з"явилась. Усі лікарські припарати, які пропонувались для застосування у бджоломагазинах - тільки викачка грошей. Як на мене, треба шукати нові заходи боротьби, і одним із них може бути синій йод Із вказаним захворюванням я борюся років пять, але найбільш вдалий це за рекомендацією Владека та Марета, використання настою цибулі, тисячниколисника, а також у корках з під води підставляв на дно вулика 5% розчин спиртового йоду. Вражені личинки вирізав разом із вощиною, а вирізані місця оприскувавнастоєм цибулі. На осінь хвороба пропала. Зимою загодував бджіл цукровим сиропом з додаванням спиртового настою грецького горіха. Як будуть розвиватися весною і чи появиться хвороба - повідомлю.
Я от аскоферозу прогодовую пініціліном допомога.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я от аскоферозу прогодовую пініціліном допомога.

Это полный бред , не пытайтесь повторить. Начинающие, читайте тему с самого начала!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я от аскоферозу прогодовую пініціліном допомога.

Это полный бред , не пытайтесь повторить. Начинающие, читайте тему с самого начала!
Ви пробували??
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви пробували??

Пробувати лікувати пеніциліном аскосфероз так же безглуздо, як пробувати лікувати активованим вугіллям ангіну :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви пробували??

Пробувати лікувати пеніциліном аскосфероз так же безглуздо, як пробувати лікувати активованим вугіллям ангіну :IMHO:
Сніг підтае скоро будуть проліски може десь поруч буде рости тиячолистник то накосите або оріхів труснете.Ая якщо треба буде в аптеку з сіропчиком і забуду проклятий аскосфероз. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Добрый вечер,вопрос к бывалым.В одной семье обнаружил белые личинки на дне улья .Вот и думаю может ли быть аскоферозом или это замёрзший расплод после зимовки?(добавлю у этой семьи был аскофероз летом). :angry:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...