Jump to content
skoryk

МІсцеві українські бджоли

Recommended Posts

Весь час дідусь, тато і потім я думали, що в нас на пасіці  бджоли наближені до української степової породи.....Але провівши морфометричний аналіз крил бджіл від деяких своїх материнських сімей виявилось що це не так.

Цікаво, які вони місцеві українські бджоли?

Яким критеріям повинен відповідати місцевий екотип, тип, лінія???

• Like 2
Только что, skoryk сказал:

Весь час дідусь, тато і потім я думали, що в нас на пасіці  бджоли наближені до української степової породи.....Але провівши морфометричний аналіз крил бджіл від деяких своїх материнських сімей виявилось що це не так.

так обычно и бывает ....

• Like 1
Только что, skoryk сказал:

Цікаво, які вони місцеві українські бджоли?

Яким критеріям повинен відповідати місцевий екотип, тип, лінія???

сгк много? или карпатки(карники?) или каждой "твари" по паре:)

в нашем районе в Тюменской области именно с Черниговщины приезжали на ПМЖ украинцы давным давно ещё при Столыпине ...или даже чуть раньше..

8 минут назад, Рудаков Юрий сказал:

сгк много? или карпатки(карники?) или каждой "твари" по паре:)

Семьи четко показывать свою оригинальность и графически в триугольнике мелифера-сгк-карника , и их сложно отнести к кому-то 

Р.S. Большое спасибо форумчанам за оказанную помощь по определению породности.

• Like 2

наверное неплохие пчелы ...Сколько маточников при роении в среднем? Бывает же роение?

• Like 1
8 минут назад, Рудаков Юрий сказал:

наверное неплохие пчелы ...Сколько маточников при роении в среднем? Бывает же роение?

Нам нравятся:umora:Роение бывает...Маточников закладывают не очень много.

7 минут назад, skoryk сказал:

Нам нравятся:umora:Роение бывает...Маточников закладывают не очень много.

ну секрет так секрет :dntknw:

32 минуты назад, Рудаков Юрий сказал:

ну секрет так секрет

А Вы про количество))) больше 30 не насчитывал....Если плотно зашли в роевое состояние, то  практически перестают работать....

У меня как то попала злая ПС поместная на весы (ку). Давно в 2006 я был чисто на помесях. Стоял на донника и семья показывала +6+7 кг и отраилась после привеса предыдущего дня в 7кг. Но ! Было 30% злых и 15 очень злых. И на отдельных рамках ломал до 30_40 маточников ,на семью до 150. Не у всех конечно...уВыдающихся..

Сейчас общался с пчеловодил кто на стационаре держи поместных пчел. Жалуется на оч высокую ройливость...Хотя зимовка унего знатная. У вас помеси видимо значительно лучше наших.

• Like 2

Я не пойму чого пасічники жаліються на зімовку 

я посидів подумав , бджоли виживають зімою майже всі постійно у мене

У мене основна проблема розиток весною , сьогодні літ бджіл в обід прикратився майже повністю

хотя що я питаю точок 500 -700 сімей в селі 

• Like 2

ну да, поэтому я отказался от гибридов , где преобладает СГК порода, медленно растут....хотя чисто на мед в моих условиях хороши. Разнотравье и поздние взятки и нет устойчивых ранних взятков.

Edited by Рудаков Юрий

На мою думку місцеві українські бджоли в силу різних причин значно не дооцінені.

• Like 6
  • Thanks 1
42 минуты назад, skoryk сказал:

На мою думку місцеві українські бджоли в силу різних причин значно не дооцінені.

Розкажіть, які місцеві українські бджоли Ви маєте на увазі?

Якщо просто місцеву бджолу, то вона скрізь різна, не може бути, що у Вас  і у мене однакова. А якщо мається на увазі місцева українська бджола, то у нас є УСП, карпатянка і, можливо ще десь залишилася, полісянка.

• Like 6
4 минуты назад, бігунець сказал:

Якщо просто місцеву бджолу, то вона скрізь різна, не може бути, що у Вас  і у мене однакова.

Було б досить непогано отримати більше інформації із різних куточків України.

5 минут назад, бігунець сказал:

А якщо мається на увазі місцева українська бджола, то у нас є УСП, карпатянка і, можливо ще десь залишилася, полісянка.

Мається на увазі всі місцеві бджоли, породні в першу чергу.

Також цікаво яким критерія повинні відповідати аборигенні бджоли?

• Like 1

Розумію що знову отримаю багато критики, але висловлю своє бачення ситуації на сьогоднішній час.

Сильно багато теперішніх пасічників вдарились в так називаємі "породи", в той же час відкидають тих бджіл, які сформувались на певній території під впливом: природи, людини, клімату. Я вважаю що є основні породи, яких виділили вже до нас. Але я впевнений, що на протязі століть, а на території України навіть на протязі 70-90 років, з масовим завозом кавказьких, а потім карпацьких бджіл, сформувались природою-людиною нові окремі підпороди наших бджілок. На півдні перевагу отримали на базі УСП, а у північних областях на базі Поліської.

Оскільки масовою морфометрією бджолярі тільки починають займатись, а також вдосконалюємо свої напрацювання за допомогою більшої кількості програм, що в свою чергу дає тільки позитивний результат. І навіть зараз ми можемо спостерігати різні типи карпаток, УСП, і я хочу вважати що є різні типи полісянок.

Але для того щоб зараз не ліквідувати цікаві сім'ї, яких одним махом віднести до якихось помісей, ТРЕба зберегти те що вижило до сьогоднішньої пори, в таких не легких умовах.

Навіть у темі "Методи..." ми ведемо дискусії, оскільки кожний з нас бачить по різному одну і ту ж пробу. Але це нормально, тому що треба ще напрацювати дуже багато роботи, потім звести все до одного знаменника, і можливо тоді ми будемо сміятись на теперішніми своїми виводами, які будуть здаватись нам дитячою вигадкою.

Ну якось так. Готовий отримати критику.;)

• Like 9
15 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Розумію що знову отримаю багато критики, але висловлю своє бачення ситуації на сьогоднішній час.

Сильно багато теперішніх пасічників вдарились в так називаємі "породи", в той же час відкидають тих бджіл, які сформувались на певній території під впливом: природи, людини, клімату. Я вважаю що є основні породи, яких виділили вже до нас. Але я впевнений, що на протязі століть, а на території України навіть на протязі 70-90 років, з масовим завозом кавказьких, а потім карпацьких бджіл, сформувались природою-людиною нові окремі підпороди наших бджілок. На півдні перевагу отримали на базі УСП, а у північних областях на базі Поліської.

Оскільки масовою морфометрією бджолярі тільки починають займатись, а також вдосконалюємо свої напрацювання за допомогою більшої кількості програм, що в свою чергу дає тільки позитивний результат. І навіть зараз ми можемо спостерігати різні типи карпаток, УСП, і я хочу вважати що є різні типи полісянок.

Але для того щоб зараз не ліквідувати цікаві сім'ї, яких одним махом віднести до якихось помісей, ТРЕба зберегти те що вижило до сьогоднішньої пори, в таких не легких умовах.

Навіть у темі "Методи..." ми ведемо дискусії, оскільки кожний з нас бачить по різному одну і ту ж пробу. Але це нормально, тому що треба ще напрацювати дуже багато роботи, потім звести все до одного знаменника, і можливо тоді ми будемо сміятись на теперішніми своїми виводами, які будуть здаватись нам дитячою вигадкою.

Ну якось так. Готовий отримати критику.;)

а що тут критикувати? Не спростувати, а ні підтвердити це без відповідної роботи це не можливо.  Продовжуйте вчитись і робити. Завтра майже завжди краще ніж сьогодні.

• Like 5

просто смысл менять крепкую местную пчелу , тем более любителю ...на иномарку? У нас есть не один пчеловод , кто купил карника, карпатку, подержал .....и поехал к деду в деревню и взял опять жгучих местных живучих пчел . По жилкованию и общему виду это смесь нескольких пород .

Есть такой вектор . Я таким предлагаю облагороженый и чуть менее яростный вариант только с дальнего востока. С еще более сильной зимовкой и стойкостью к болезням . Вообщем у нас в Сибири это неплохая ниша продавать таких и подобных пчел, так как с зимовкой иномарок у многих проблемы иногда фатальные . Ну и держать у себя на пасеке на мед + продажа пчел .

у местной пчелы всегда стойкость к основным местным штаммам вирусов и видам бактерий довольно сильная.Это отражается как в зимовке так и при весеннем наращивании.

Edited by Рудаков Юрий
  • Like 4
  • Thanks 2
15 хвилин тому, Рудаков Юрий сказав:

просто смысл менять крепкую местную пчелу , тем более любителю ...на иномарку? У нас есть не один пчеловод , кто купил карника, карпатку, подержал .....и поехал к деду в деревню и взял опять жгучих местных живучих пчел . По жилкованию и общему виду это смесь нескольких пород .

Есть такой вектор . Я таким предлагаю облагороженый и чуть менее яростный вариант только с дальнего востока. С еще более сильной зимовкой и стойкостью к болезням . Вообщем у нас в Сибири это неплохая ниша продавать таких и подобных пчел, так как с зимовкой иномарок у многих проблемы иногда фатальные . Ну и держать у себя на пасеке на мед + продажа пчел .

у местной пчелы всегда стойкость к основным местным штаммам вирусов и видам бактерий довольно сильная.Это отражается как в зимовке так и при весеннем наращивании.

Місцева бджола різна буває... Та, що була у мене, набирала силу 10-12 рамок дадана, і летіла на дерево. Приходиш мед відкачувати, а тут одночасно виходить 5-6 роїв, таких місцевих мені більше як 25 сімей тримати невдавалося... 

Як Ви виразилися "іномарка" карніка дозволяє з легкістю тримати 50 сімей, можна і більше, але мені вистачає і того. При цьому, вона малорійлива, медиста і лагідна одночасно, то ж який сенс мені було тримати місцеву?

• Like 4
10 хвилин тому, Рудаков Юрий сказав:

у нас в Сибири

:umora:. Місцеві українські бджоли." Сибір наш!?!?!?":wave:. Жартую. Не приведи, хто там зверху:umora:.

Бачив в одного діда пасіку, купляв в нього бджіл.  Розказував, що маток  років "нанадцять", виводить своїх, ройових.  Коли у мене і моїх знайомих  сім"ї були на 7-8рамок весною, у нього займали до 15, і розплід був розкиданий на 10-12 рамках.  Коли відкрив вулик, враження було, що там вже повний лежак. Наскільки я зрозумів, гнізда не скорочує. Рамки в більшості як смола.  Бджола вся сіра.  Трохи злі. І повні вулики прополісу. Осінню заліплюють так, що прилипаєш до того вулика, дуже незручно.  Вчора дивився до них. На рамках зверху  лежать планочки, що не забрав після зими. Повністю обліплені свіжим прополісом.  Зимують найкраще, з усіх, що в мене були. 

• Like 9
7 часов назад, Володимир Джос сказал:

:umora:. Місцеві українські бджоли." Сибір наш!?!?!?":wave:. Жартую. Не приведи, хто там зверху:umora:.

Бачив в одного діда пасіку, купляв в нього бджіл.  Розказував, що маток  років "нанадцять", виводить своїх, ройових.  Коли у мене і моїх знайомих  сім"ї були на 7-8рамок весною, у нього займали до 15, і розплід був розкиданий на 10-12 рамках.  Коли відкрив вулик, враження було, що там вже повний лежак. Наскільки я зрозумів, гнізда не скорочує. Рамки в більшості як смола.  Бджола вся сіра.  Трохи злі. І повні вулики прополісу. Осінню заліплюють так, що прилипаєш до того вулика, дуже незручно.  Вчора дивився до них. На рамках зверху  лежать планочки, що не забрав після зими. Повністю обліплені свіжим прополісом.  Зимують найкраще, з усіх, що в мене були. 

а причем тут Сибирь?

куча прополиса , это аукаются российские кавказянки .

и у вас есть российские пчелы и у нас есть много украинских пчел . В плане пчеловодства недавно было очень тесное сотрудничество .

У нас местами больше карпатки во многих Сибирских районах, чем во многих украинских . 50 лет почти шли поставки пчелы из Закарпатья в Сибирь.

• Like 1
  • Thanks 1
1 година тому, Рудаков Юрий сказав:

а причем тут Сибирь?

Так і я про це.  Розділ,  в якому дискутують про місцеву українську бджолу, яка живе  в різних регіонах України, на даний час.

• Like 1
10 часов назад, Володимир Джос сказал:

Розказував, що маток  років "нанадцять", виводить своїх, ройових. 

А як з роїнням? Важко контролювати?

15 хвилин тому, daring сказав:

А як з роїнням? Важко контролювати?

Вже десь писав, що на початок травня починають пакуватись.  Хоч не хоч, треба робити відводок.  

• Like 2
11 година тому, davolodya сказав:

Місцева бджола різна буває... Та, що була у мене, набирала силу 10-12 рамок дадана, і летіла на дерево. Приходиш мед відкачувати, а тут одночасно виходить 5-6 роїв, таких місцевих мені більше як 25 сімей тримати невдавалося... 

Як Ви виразилися "іномарка" карніка дозволяє з легкістю тримати 50 сімей, можна і більше, але мені вистачає і того. При цьому, вона малорійлива, медиста і лагідна одночасно, то ж який сенс мені було тримати місцеву?

логіка така, що начебто на хімію, зимівники і аксесуари до вулика лишній раз не заморочуватися

от з роями - це частково так. Реально знайти сім'ї відносно нерійливі і малокусючі, при цьому високопродуктивні

власне, в цьому році буду з такими танцювати - вже все для цього є

• Like 4
12 часов назад, Володимир Джос сказал:

Якщо маєте можливість то зробіть морфометрію. Дуже цікаво.

• Like 1