Перейти к содержанию

Проект пасіка - етнографія 18-19 століття


miro

Рекомендуемые сообщения

Проект пасіка - етнографія 18-19 століття. Дана тема створюється не лише, як обговорення минулого але і , як відтворення куточка в якому ми б могли побачити пасіку українського етносу. Тому ми можемо прийняти участь в обговорені , як історичного опису знаряддя інвентарю, чи самої організації роботи, але і розказати про майстрів які освоїли ремесло виготовлення дуплянок під сучасні рамки і тд. Мета, як і говорилось "відтворення куточка в якому ми б могли побачити пасіку українського етносу. " Тож долучайтесь до даного проекту та разом відтворимо пасіку 18-19 століття. Фото виробу в стилі минулого, один з кращих аргументів теми .:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хочу доповнити, кращі вироби етносу будуть можливо придбані:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я планирую создать точёк с колод. Только не совсем понятно чем крыли эти колоды от осадков 100 - 200 лет назад. то что делают сейчас типа камышовые колпаки - смотрится не совсем в тему и не правдоподобным. Это как козаки в шароварах)). думаю делалась какая то деревянная черепица или берестяные крыши .. что то типа того.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, Cfif сказав:

Я планирую создать точёк с колод. Только не совсем понятно чем крыли эти колоды от осадков 100 - 200 лет назад. то что делают сейчас типа камышовые колпаки - смотрится не совсем в тему и не правдоподобным. Это как козаки в шароварах)). думаю делалась какая то деревянная черепица или берестяные крыши .. что то типа того.

моя думка покрівля таких вуликів була б красива на кшталт гонті, ба можу більше сказати, коли в свої 12 років навчався в одного старенького діда то у нього були славяни та колоди, колоди були різного типу з боків були дири вертекально продольно, і були де верх і низ були з дирою.Дід в тих колодах бджіл не тримав, хоча в славянах, так він називав певні вулики які відкривались з боків,  він утримував бджіл.

Колоди не мали певних якихось розмірів,  зверху могли бути закриті затіняючим матеріалом, аби при сонячних променях небуло тріщин.

Сам зараз планую розставити вулики в колодах але з рамками тому шукаю майстрів які вміють такі речі робити, теж телефонуватиму до тих хто роби з очерету, в приваті такий телефон вже є, але щоб створити етно-пасіку необхідно багато інформації, бо є ще така думка, що певні види до вуликового періоду були винятково лише в певних регіонах причиною чому були кліматичні умови:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Ось такі колоди, мабудь, дуже схожі на ті що були у наших прабатьків:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо погуглити фразою типа «Старовинні картини на тему бджільництва», то можна знайти полотна про те, як виглядали вулики у старовину.  Нижче приведу хоча би картини трьох живописців:

Богатов М. «Пасічник»

Крамской І. «Пасічник»

Лєвітан І. «Пасіка» 

В інтернеті є досить багато інформації про сучасне бортництво. Наприклад, можна погугли фразою «Бортники Полісся». Ось хоча би парочка посилань. 

https://youtu.be/D_LGOrpPzpw

( Бортники Полісся )

https://ukrainer.net/bortnyky/

( Бортники. Люди лісу ) 

І ще дам дві картинки вуликів - бортей.  Ну, може собі зроблю такий вулик як вулик - борть "старичок-боровичок", щоб губи були за прилітну доску, а бджоли вилітали з очей вулика.
 

А нижче відео про те, як деякі люди роблять дахи з очерету для вуликів:

https://youtu.be/oyTyJ9IGn1Y

( Делаем крыши для пчёл! Таёжная жизнь, грибы, ягоды )

Богатов М. Пасічник.jpg

Крамской І. Пасічник.jpg

Лєвітан І. Пасіка.jpg

Вулики - колоди - 1.bmp

Вулики - колоди - 2.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Проект пасіка - етнографія 18-19 століття

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...