Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

12 часов назад, Серж 82 сказал:

У мене так тройзек ліпить. Пластини від кліща ніде всунути. І штрьомер подібний. Але якщо шукати "шкварків" то так ніколи ідеальну бджолу і не знайдете 

Да я ж не против, ее + вполне перекрывают этот небольшой "минус"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, слава 1987 сказал:

От сиджу читаю народ пише, що карніка не роїться.

 

13 часов назад, слава 1987 сказал:

мав проблему з ройовим станом у ф1 незалежно від лінії

у нас теж рояться, якщо нічого не робити то може увійти в ройку до 40-50%, ну і якщо і робити то не так вже і швидко виходить як тут пишуть. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні виявив що материнка леклер на тр 07 ще з досвітка коли ще стоїть туман і бджола ще повуликах то  ці як тільки відкриваю вулик для відбору меду то хмарою насідають . Вчора зранку незрозумів чому в них біля льотка такий двіжняк (і на напад не схоже і трохи прикрив від гріха подальше льоток). Сьогодні о шостій ранку при відборі на першому вулику вже купа бджоли. Відібрав, везу рамки до хати і бачу що у леклер такий двіжняк що капець. Короче накрив вулик фатіном і пішли відбирати другий вулик. Я якось і уваги не звернув, а дружина через 5 хв каже - ти бачиш що бджоли вже нема? І справді, ну як нема- є трохи, але мало. Короче іду до леклера а там сітка вже обліплена що ззовні що з середини.  Завтра в першу чергу зранку їх накриваю бо робити точно не дадуть, заодно треба провірити по дочках, якщо пішли в маму то треба касувати бо то не робота .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Серж 82 сказал:

хмарою насідають

 

39 минут назад, Серж 82 сказал:

двіжняк що капець.

тобто сімя злодійська чи злоблива?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, arki сказал:

 

тобто сімя злодійська чи злоблива?

Зараз модно називати не злодійкувата, а завзята . Таке враження що вони нутром чують що я іду відбирати мед. До речі рами на осушку я їм не давав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Серж 82 сказал:

Зараз модно називати не злодійкувата, а завзята . Таке враження що вони нутром чують що я іду відбирати мед. До речі рами на осушку я їм не давав.

Цікаво чи то Леклер завзятий,чи то трутень 07 так повпливав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Женя Циба сказал:

Цікаво чи то Леклер завзятий,чи то трутень 07 так повпливав.

Та фіг його знає. Скажу одне - бджола хороша, але прикинь якби хоч третина таких була на пасіці то це капець. Завтра прослідкую за дочками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Серж 82 сказал:

Та фіг його знає. Скажу одне - бджола хороша, але прикинь якби хоч третина таких була на пасіці то це капець. Завтра прослідкую за дочками.

Непамятаю хтось з інсемінаторів мені говоров,що тройзек 07  злодійкуватий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Женя Циба сказал:

Непамятаю хтось з інсемінаторів мені говоров,що тройзек 07  злодійкуватий.

Треба провіряти. Материнки  можуть відрізнятись, як і їх дочки. Тому стверджувати за всю лінію судячи по одній не зовсім правильно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Зараз модно називати не злодійкувата, а завзята . Таке враження що вони нутром чують що я іду відбирати мед. До речі рами на осушку я їм не давав.

Маю 4 минулорічні кроси леклєра з різними батьківськими, і біля десятка вже цьогорічніх моїх кросів та оригінальних з Європи - я в леклера якогось злодійства не помітив. Чудова спокійна бджола, миролюбна і дуже медиста, працювати зранку починають найперші, і закінчують роботу останніми. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, davolodya сказав:

працювати зранку починають найперші, і закінчують роботу останніми. 

Це основна ознака крадійок. :IMHO:

  • Подобається 1
  • Ха-Ха 1
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Mihail-ves сказав:

Це основна ознака крадійок. :IMHO:

Основна ознака злодійкуватих бджіл - це коли вони шниряють по вуликах і шукають де б що вкрасти, і не дають спокійно працювати, бо лізуть у відкриті вулики... А коли найперші починають нести пилок ранньою весною, і працюють довше всіх - це лиш вказує, що бджола працьовита:IMHO:

У мене зараз на пасіці біля 15 материнок леклєра і більше десятка ефок від них, взятку практично нема - і при цьому спокійно відкачую мед весь день без всяких нападів. Крутиться, звичайно, кілька бджіл біля рамконоса та відкритого вулика, але сильно не докучають. Була б це злодійкувата бджола - за 2 сезони я б це виявив

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, davolodya сказал:

Маю 4 минулорічні кроси леклєра з різними батьківськими, і біля десятка вже цьогорічніх моїх кросів та оригінальних з Європи - я в леклера якогось злодійства не помітив. Чудова спокійна бджола, миролюбна і дуже медиста, працювати зранку починають найперші, і закінчують роботу останніми. 

 

Так, я вже казав що бджола хороша. Дійсно починають вилітати раненько коли інші ще носа не висовують.  Ну і приємна новина що у дочок я не спостерігаю злодійства. 

І наостанок - може то і не злодійство, бо зараз люба бджола буде лізти у відкритий вулик.  А саме на неї попав бо дійсно як Ви сказали починає працювати дуже рано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мого тестя на пасіці була одна сім"я з карпаток, яка вилітала цілу зиму, якщо була відлига і температура піднімалася вище 8-10 С. То ранньою весною, коли ще немає засіву, рамки були запечатані від бруска до бруска. І літом мала саме більше меду, але без скафандра до неї не можна було підходити, давала всім прикурити. При першій нагоді поміняв таку роботящу матку...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, koste сказал:

:wave:

Рекламируеш Белоруских перекупов маток ?? Зачем ??? :blink:

 тем более наши отказалися от пернера.

Как говорится , пост прямо в просак.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Valik740 сказал:

Рекламируеш Белоруских перекупов маток ?? Зачем ??? :blink:

Не в рекламе дело . Каждый видит то что хочет . Кто отказался ? Почему Немцы его используют ?:hi:У меня была матка из Кирххайна ,я в ней ничего такого не увидел .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, koste сказал:

Почему Немцы его используют ?

Колись були часи, не було такого вибору матеріалу, і маток Пернера люди розмітали. Матеріал хороший, в когось на висоті, в когось на висоті інший матеріал. Однозначно Пернер це величина, і гуру в селекції карніки. Я облюбував інше, але це не каже що Пернера списав з рахунку. Я люблю шукати там де люди працюють виокремлено, і до цього часу мені вдавалось знаходить хороший матеріал. В нас ніхто не звертав увагу на Хіндерхофен Матлока, а я звернув і не помилився, так само можу впевненно сказати і за Розенталь, Зіглер,чи Караванкен. Дуже добре в Україні заходе Скленар, практично Скленар утворює найбільші за об`ємом сім’ї, і найкраще на заливних взятках тримає гніздо. Що можу порадити по матеріалу Пернера? Якщо є можливість беріть і не задумуйтесь. І буде вам щастя

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Поступово замінюю маток на пасіці на карніку. Тепер можу спокійно працювати на пасіці. та й по медопродуктивності карніка не поступається місцевій. І все ж... Маю декілька ліній. Весняні лідери під кінець літа почали істотно просідати. Або ж є такі сім"ї, що йдуть рівно весь сезон, але по меду вони не дуже.

Знаю, що існують лінії карніки, заточені під ту, чи іншу місцевість, тип взятку. А яка ж підійде мені? Можна, я зараз коротенько перечислю основні медодаї, срок цвітіння, а ви підкажіть, яка лінія карніки під них підійде.

Кочова пасіка. Від ранньої весни і до середини травня завжди з підтримуючим взятком, лиш би погода дозволяла. Квітують верби, весняні квіти, сади. Десь числа 10 травня переїзд на ріпак. Кінець травня - перша декада червня, переїзд на акацію. Після акації є підтримуючий взяток до гречки. Гречка. Сонях. Десь середина-кінець серпня золотарник. як бачите, слід постійно мати сильні сім"ї.

Лісова стаціонарна пасіка. Кінець квітня, початок травня квітує чорниця. Коли сім"ї сильні, принесуть меду, а ні, то він піде на розвиток. Остання декада травня - починається головний взяток з крушини. Він продовжується десь місяць. Далі на місяць-півтора, іноді і на 2 нема практично ніякого взятку. Потім верес, котрий хоч квітує місяць, та рідко коли виділяє більше тижня.

Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, бігунець сказал:

Поступово замінюю маток на пасіці на карніку. Тепер можу спокійно працювати на пасіці. та й по медопродуктивності карніка не поступається місцевій. І все ж... Маю декілька ліній. Весняні лідери під кінець літа почали істотно просідати. Або ж є такі сім"ї, що йдуть рівно весь сезон, але по меду вони не дуже.

Знаю, що існують лінії карніки, заточені під ту, чи іншу місцевість, тип взятку. А яка ж підійде мені? Можна, я зараз коротенько перечислю основні медодаї, срок цвітіння, а ви підкажіть, яка лінія карніки під них підійде.

Кочова пасіка. Від ранньої весни і до середини травня завжди з підтримуючим взятком, лиш би погода дозволяла. Квітують верби, весняні квіти, сади. Десь числа 10 травня переїзд на ріпак. Кінець травня - перша декада червня, переїзд на акацію. Після акації є підтримуючий взяток до гречки. Гречка. Сонях. Десь середина-кінець серпня золотарник. як бачите, слід постійно мати сильні сім"ї.

Лісова стаціонарна пасіка. Кінець квітня, початок травня квітує чорниця. Коли сім"ї сильні, принесуть меду, а ні, то він піде на розвиток. Остання декада травня - починається головний взяток з крушини. Він продовжується десь місяць. Далі на місяць-півтора, іноді і на 2 нема практично ніякого взятку. Потім верес, котрий хоч квітує місяць, та рідко коли виділяє більше тижня.

Дякую.

Слідкуйте щоб гнізда не заливали і будете з медом завжди

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Серж 82 сказал:

Слідкуйте щоб гнізда не заливали і будете з медом завжди

Ну і як це зробити? Цьогоріч вони тільки те й робили, що заливали. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 хвилин тому, бігунець сказав:

Маю декілька ліній. Весняні лідери під кінець літа почали істотно просідати. Або ж є такі сім"ї, що йдуть рівно весь сезон, але по меду вони не дуже.

оголосіть лінії, може хтось щось і підкаже…

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, бігунець сказал:

Ну і як це зробити? Цьогоріч вони тільки те й робили, що заливали. 

Використовуєте решітки?

Місце під мед над гніздом потрібне

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Серж 82 сказал:

Використовуєте решітки?

Місце під мед над гніздом потрібне

Взагалі не користуюся. І місце завжди є в магазинах.

44 минуты назад, vovchik сказал:

оголосіть лінії, може хтось щось і підкаже…

Пешец, Вікторія, Пернер, Скленар.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, бігунець сказал:

Ну і як це зробити? Цьогоріч вони тільки те й робили, що заливали. 

Я думаю не трудно ,перелистать немного назад . Подробно расписываю как делаю я ,пременительно к многокорпусным ульям . 

   В лежаках это неизбежно .

56 минут назад, vovchik сказал:

оголосіть лінії, може хтось щось і підкаже…

Линии это условно и не о чём .

 

12 минут назад, бігунець сказал:

Взагалі не користуюся. І місце завжди є в магазинах.

Пешец, Вікторія, Пернер, Скленар.

Чем Пернер не подходит ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...