Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

Щодо карніки чув і іншу думку(крім хвалебних)-"різниці не помітив",з місцевою,карпаткою.Але ажиотація зачепила і мене,придбав 9шт. неплідних(маточників)прижилось3,після стогодняшньої ревізії-2шт.Маточники дочки паспортної стоеврової матусі(за яку автор вибачався).Принагоді придбаю ще ,буду складати власну думку.Зрозуміло,що в німців інше(краще )відношення до справи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сумчанин умеет сделать рекламу. Помню, как после его восторженных отзывов пол форума ломанулось покупать карпатку у Миська , а потом УС у Егошиных. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сумчанин умеет сделать рекламу. Помню, как после его восторженных отзывов пол форума ломанулось покупать карпатку у Миська , а потом УС у Егошиных.

:umora::ay:
Зрозуміло,що в німців інше(краще )відношення до справи.

Ось і я думаю, що якщо б з карпаткою так попрацювали як з тією ж карнікою - то це була б взагалі "бомба" :IMHO1:
но когда топчеся всё вокруг ,и продвигается своё..... держите меня трое,а лучше четверо...

Ігор, так бакфаст і карніка "продвигается" набагато інтенсивніше :ah::IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дай бог шоб в португалии,ато в Украине не пошел

Я вірю що наші карпатководи, котрі працьовиті та талановиті зуміють відселекціонувати карпатку не лише на швидкий ріст а й на інші дуже потрібні характеристики. :ole_ole:
Ось і я думаю, що якщо б з карпаткою так попрацювали як з тією ж карнікою - то це була б взагалі "бомба"

Звичайно! :ay: Є видатні екземпляри серед карпаток, котрі змогли б покращити породу, сам таку одну маточку мав, нажаль був тоді "неповороткий" не вивів від неї дочок в поточному сезоні а відклав на наступний. Весною через осінню запізнілу Т.З. одержав матку трутівку. :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сумчанин умеет сделать рекламу. Помню, как после его восторженных отзывов пол форума ломанулось покупать карпатку у Миська , а потом УС у Егошиных. :)
Значит в наступном сезоне будем читать и про бакфаст и темную норвежскую от Сумчанина.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ігор, так бакфаст і карніка "продвигается" набагато інтенсивніше :ah::IMHO1:
Саша дык дело ведь не в бакфасте и карнике,я абсолютно не заинтересован в продвижении,мне от этого не холодно не жарко! Дело в том,как пытаются продвинуть карпатку,которая вовсе и не карпатка :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене є декілька сімей ф1 карніки Пешец, що можу сказати гарна бджола, досить спокійна і гарно носить мед. Форма маток те ж як на мене особлива, можливо це тільки у мене, вони не довгі, але досить широкі. На рахунок карпаток, гарна те ж бджола, але селекції фактично нуль, якщо з нею працював би хтось, науково можливо і через десяток років щось було. Ще один з позитив карніки, всі ф1 мають однакові у мене властивості, тобто однотипні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дело в том,как пытаются продвинуть карпатку,которая вовсе и не карпатка

Як говориться "с этого места поподробнее", невже я щось пропустив :ah:;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як говориться "с этого места поподробнее", невже я щось пропустив :ah:;)
Зайди в тему по продаже матки ЗАХАР .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зайди в тему по продаже матки ЗАХАР

Тикни мені, а то не можу знайти :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата(кузмич @ 27.7.2015, 12:54) Зайди в тему по продаже матки ЗАХАР Тикни мені, а то не можу знайти

Це мабудь ТУТ
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сумчанин умеет сделать рекламу. Помню, как после его восторженных отзывов пол форума ломанулось покупать карпатку у Миська , а потом УС у Егошиных.

Жалко что Мисько и Егошин не знали об этом, а то б я за "рекламу" процентик от прибыли им выставил бы, и получал бы на карточку ежемесячно энную сумму грн или доляриков.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Значит в наступном сезоне будем читать и про бакфаст и темную норвежскую от Сумчанина.

Так и вы напишите отзыв какой, а не в сторону Сумчанина киваете. Интересно получается, многие на форуме карнику держат, а отзывы в теме в основном только Сумчанин пишет, и потом начинаются всякого рода комментарии. Хлопці, чого мовчите?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

многие на форуме карнику держат, а отзывы в теме в основном только Сумчанин пишет, Хлопці, чого мовчите?
Цього року як починав виводити маток вагався від Бакфасту чи від Карніки (обидві матки ШЗ). Все ж таки вирішив виводити маток від Карніки. В зиму пасіка піде на 95% укомплектована матками Карніки... Побачимо, може на наступний сезон і мені буде що відписати в цій темі.... :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сумчанин умеет сделать рекламу. Помню, как после его восторженных отзывов пол форума ломанулось покупать карпатку у Миська , а потом УС у Егошиных.

Жалко что Мисько и Егошин не знали об этом, а то б я за "рекламу" процентик от прибыли им выставил бы, и получал бы на карточку ежемесячно энную сумму грн или доляриков.
Я ж не говорил, что ты "за деньги". ;) Кто-кто, а Мисько хорошую рекламу получил, благодаря твоим качественным отзывам. :) Это большой плюс, что есть такие пчеловоды, которые не скупятся делится опытом и что ты не скрывал, что на тот момент это была очень качественная пчела, в сравнении с другими доступными вариантами. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці, чого мовчите?
Із карніки подобається Тройзек і Скленар, друзі привезли з Австрії. Років 30 назад попадались карпатки приблизно такої якості. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора був на пасіці і карніка Ф 1 приємно порадувала,знову залила магазин.Так як качати не планую то магазин переставив на другу сімю.а карніці дав пустий.Рекордистка однако.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В прошлом сезоне сделал три отводка, на плодных матка карники "целе" F 1, они принесли от 35 до 40 кг акации. Укр.ст 3 семьи, принесли 25-30. У меня акации много и упор я делаю на реннее развитие. С зимы карника вышла на 4 рамках (были отводки), укр.ст. вышла на 7-8 рамок. На 25 мая в начале взятка, карника занимала 2 по 8 дадановских + 3 магазина по 8, укр.ст на магазин меньше. Карника рулит! В этом году расширисля и приобрел Карнику!) Еще, одна немного покусывалась, но принесла больше всех остальные спокойные. И одна отроилась после акации.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цей рік не типовий для нашого регіону, що буде при бездощів*ї ? на 100% не ризикував би.
и что с того что "буде при бездощів*ї"? по своему скромному опыту могу однозначно сказать что мало какая пчела так хорошо держит удар на слабом взятке и бескормице как карника. совсем наоборот, к ней замечания бывают у тех у кого весь сезон сплошной кочевой конвейер - слишком гнезда льет, меда море но можно просадить семьи. но и это если немного подлампичить технологию и расширять на упреждение, в принципе исправляется.
и пешец и гемма складывают мёд в верхних корпусах, потом заливают гнездо, если не подставить вовремя ещё корпус.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Андрей Сумчанин, дуже поважаю і Вас та Ваші дослідження й звіти. Але Ви тут, ну абсолютно не праві. Карніка й карпатка буває різною. Не можна всю карпатку так огульно критикувати не знаючи з чим(Ф....n) мали справу Ваші "местные ". Моя карпатка, особливо Сотка, приміром, та й інші також і від Гайдара - Вучківська, Говерла та Фки від них й легенького натяку на рій не мали. Так, з пакетів від Дочинця декілька сімей закладали маточники. Але про їх чистоту породи розмови з паном Василем у мене не було. Мені були потрібні травневі бджоли і він їх мені дав і вчасно. А про решту я мав був дбати власноруч. Щодо Карніки ,- можу судити лиш по Примі ШО від Марїї Гембал. Дуже медова й спокійна порода. Чуть не четверту частину рамок поламало на акації у них від меду,- не знаю як це сприймати чи +а чи - ?

Я сім років працював з карпаткою, з різними типами, від різних матководів, і коли спробував порівняв на ділі карпатку з карнікою, карпатка зникла з моєі пасіки, вона не дотягувала до рівня карніки. Тепер вже тільки цього літа до мене на пасіку приіжджало близько 20 чоловік дивитись карніку в ділі, всі виходили зі словами "Треба переходити на карніку, різниця в кращу сторону очевидна", а ті хто зі мною брали маток з Європи минулого року телефонують і теж говорять "Довго ми чухались, бджола прекрасна, ніякі карпатки і мєсниє прелєсті і рядом з нею не стоять" Те що я пишу на форумі - я повністю відповідаю за своі слова.
Подтверждаю сказаное Андреем-отводок сделаный во время цветения акации на 5 рамках на пешетц и после акации на гемма, к 1 августа дали по 10-ти рамочному полностью запечатаному рутовскому корпусу и почти полностью залили гнездо в 1-м корпусе на взятке гречка+ подсолнух.Как говорил один старый знакомый:"Ну чтоже-мне нравится!"
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Значит в наступном сезоне будем читать и про бакфаст и темную норвежскую от Сумчанина.

Так и вы напишите отзыв какой, а не в сторону Сумчанина киваете. Интересно получается, многие на форуме карнику держат, а отзывы в теме в основном только Сумчанин пишет, и потом начинаются всякого рода комментарии. Хлопці, чого мовчите?
так я тримаю карнику, типи аж три, сказати добре то мало, для переконання в різниці, у відомих матководів взяв три карпатки,результат просто "ошеломлюючий" один розплід і пилок,карпаточку продав фанатам, які результати карніки, просто одні плюси
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

які результати карніки, просто одні плюси

Серед мінусів маю відзначити таки дійсно наявну схильність до будівництва "не там де треба". Часто будують перемички, надбудови, при не повністю відбудованих рамках вощини в корпусі, можуть забудувати простір між корпусами. Але восковитість на найвищому рівні. На акацію карніка вийшла в кращому стані в порівнянні з бакфастом (нащадки Б33 БЗФ). З числа сформованих відводків (перша половина черня, 3 р.р. 2 кормові) всі показали просто фантастичну динаміку. Алалогічні експерименти з бакфастом в минулому році були менш вражаючі. На соняшнику працювали на 2 корпусах 145 (можна було б і корпус суші під мед дати, результат був-би кращий, думаю), на даний момент відбудували по 8-10 рамок вощини, дали по повномедному корпусу соняшникового меду. В зиму, якщо все буде добре, підуть майже на рівні зі звичайними сім"ями. На привеликий подив пасіка після соняшнику не "просіла" і не відмовився-б аби зима наступила хоч і завтра, сила сімей - достойна. При відкачуванні проводив ревізію і попередньо формував гнізда, відкритого розплоду Дуже!!! багато. Поставив противароатозні полоски. Окремо по іноземним маткам: Целле (Брунхільда, 2014): в зиму пішла у відводку на 10 рамок, Весною, до середини травня, нічим не вирізнялась, однак потім порадувала, все на рівні. Як і планував - не давав їм спуску і не списував на "нехай не розсівається", працював як зі звичайною сім"єю. Забрав 2 рамки розплоду для відводків. Натяків на роїння не було навіть. По результатам медозбору - в призерах на пасіці. Будують просто як шалені (26 рамок відбудували) :ay: . Мед окремо не важив однак перший відбір - 15 рамок, соняшник - 34 (мова про повномедки). Після соняшнику залишив в 3 корпусах на 145, оскільки в 2 буде тіснувато. Початок медозбору - льють гніздо, потім поступово піднімають мед догори звільняючи матці місце під засів, протягом сезону не просідали посилі. Можливо на сильному медозборі таке б і мало місце. Австрійка від Пернера (Грета, 2014): 28.04.2015 "вициганив" оплатно у Андрія Сумчанина 1 з 2 придбаних ним в минулому році (я теж купував, але моя при містичних обставинах зникла ще восени 2014 :ah: ). Приїхала на 2 рамках 230, на 1 1/2 площі займав критий розплід, інша - кормова, бджоли не повні 2 рамки. Через кілька днів підсилив 1 рамкою 145 розплоду, після дав 2 рамки суші, далі - тільки вощину. 4 рази протягом сезону забирав печатний розплід і 4 рази - по 2-3 рамки бджоли (нуклеуси, відводки)... притримував її. Але це не завадило їй відбудувати 13 рамок вощини, і в нижньому корпусі дотягнути їх язиками (нижній корпус був на 230, а рамки 145). Перед соняшником дав корпус 145(2 суші, 8 вощин). Відбудували і залили під саму зав"язку медом. За підсумками відібрав від 2 рамок бджіл на початок травня 10 повномедних рамок 145 і 5 230. Австрійка від Пернера №2 (Вильда, 2015): Отримав 31.07.2015. Ввечері сформував безрозплідний відводок, підсадив, сіє з 02.08. Словенка від Буковшика (Маркета, 2015): отримав більше місяця назад, як зазвичай підсадив у безрозплідний відводок на 4-5 рамок 145, двічі підсилив по 1 рамці печатним розплодом. Зараз займаї повний корпус 145. Розсіялась маточка добре, однак по екстер"єру відрізяється від своїх колег з Німеччини та Австрії, більш яскравим, тигровим окрасом. На кінець сезону на пасіці 1 сім"я бакфаст, решта - карніка. Для себе висновок зробив і кращої бджоли годі шукати. Всю "качку" провів у шортах і футболці, сітку тільки для аборигенів дістав (то окрема тема...), димар був чисто символічно. З карнікою працювати просто задоволення. :ole_ole::ole_ole::ole_ole: Медозбір склав 47 кг на коло. Пасіка стаціонар. Також для скептиків хочу одразу зазначити, що медоносні угіддя не надихають, лісу немає, липи немає, гречки немає, найближче поле соняшнику - 2.5 км до крайньої межі, всі 3 поля соняшника на яких працювали бджоли зацвіли майже одночасно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На кінець сезону на пасіці 1 сім"я бакфаст, решта - карніка. Для себе висновок зробив і кращої бджоли годі шукати.

Гарний опис сезону :ay: В мене навпаки, 2 сім" ї карніки, всі остальні бакфасти. Якось мені бакфаст ближче до душі, бо вони обезбашені. А карніка більш прогнозована. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гарний опис сезону В мене навпаки, 2 сім" ї карніки, всі остальні бакфасти. Якось мені бакфаст ближче до душі, бо вони обезбашені. А карніка більш прогнозована.

Я думаю на постійному конвеєрі медоносів Бакфаст себе проявить краще, важко судити оскільки мало пробував... але для мене і мого стаціонару карніка більш цікава. Хоча окрім Б33 я не пробував нічого (вважаю це недоліком)... але від добра добра не шукають. Поки-що все задовольняє. І знаєте які величезні очі були в людини, яка приїхала за матками, а я в шортах, а син (скоро 2 роки) голий... І спокійно ходить по подвір"ї на вістані 2-5 м. від вуликів. А коли показував материнку людині, то не вслідкував і малий тихенько до вулика підійшов і собі з нами заглядає. з УС я б його на гарматний постріл до точка не підпустив навіть одітого.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також окремо хочу поділитись інформацією по маткам від Пернера які заїхали в Україну в поточному році. Облітувались вони на Пустервальді, де стояли от такі батьківські сім"ї: BatkvskPus_8701355_18307685.jpg Ні, це не значить що меду ми від дочок отримаємо на 139% більше, але такий показник "медистості" дійсно величезна рідкість. Особисто мене приємно вразив такий факт :az: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Серж 82 changed the title to Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...