Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

4 часа назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

Вони дуже усидчеві! 

А це добре? Бо думаю що як мед качати то не натрусишся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, <Юра> сказал:

А це добре? Бо думаю що як мед качати то не натрусишся.

Та ну. Ви шутите? Хіба краще, коли кидаються на руки або як тісто пруть кругом? На плечики рамок, через верх у корпусах...

Крім того, у Майєн сильніші сім'ї чим в австрійок. Може мені, правда, здається...

До речі, може хто в курсі, чи є яка різниця між австрійською і німецькою Карнікою? А якщо є, то яка?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, <Юра> сказал:

А це добре? Бо думаю що як мед качати то не натрусишся.

Добре коли не встиг вулик відкрити а то вже хмара в повітрі, то і трусити не треба. Попередньо на всяк випадок підвал відкрити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

До речі, може хто в курсі, чи є яка різниця між австрійською і німецькою Карнікою? А якщо є, то яка?

Зі слів Сумчанина цитую:

Німецький Пешетц сильніший, але у ефок може проскакувати неспокійна поведінка. Але ж це фки. У австрійського того нема, сила дещо менша, і спокійні всі. Проте по меду німецький поза конкуренцією

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

 

Крім того, у Майєн сильніші сім'ї чим в австрійок. Може мені, правда, здається..

 

Это Вы можете судить по тому что было конкретно у Вас.у меня был материал от Пернера от материнки 71643.Этот материал отличался как силой в течении сезона так и в зиму шли сильные семьи по сравнению с другим материалом.И в то же время я помню материал Майен,который был поставлен от Хольткомпа .Там писал и что сильно заливают гнездо, хотя я такого  сильно у себя не заметил.Матка (и потомство от нее )отличалась красивейшим расплодом.Без пропусков,что зеркало смотрелся.По силе уступал Пернеру,по меду-нет.Я в своих оюиданиях больше смотрю не на название линии ,а конкретно на ту генерацию,что у меня есть или будет,на матку родоначальницу и ее дочерей которые были.Пальцем в небо и здесь,но хоть какая то статистика по тому ровный материал получается или нет.И дальше даже сестры привезенные от одной материнки и их потомство не факт что будут копиями

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.03.2021 в 18:06, Avgust Vadim Poltava сказал:

Та ну. Ви шутите? Хіба краще, коли кидаються на руки або як тісто пруть кругом? На плечики рамок, через верх у корпусах...

У мене доморощенi - труснув і всі в роботу! Нема коли за мною ганятися, треба мед носити! Порода ДОХФАСТ - Домашні, хвастливі (особисто мною) лінія - хто перший весною "вистрелить" та і родоначальниця, вароанепризнані (бюджет не закладений на біпін), але при всьому ділить починаю з перших чисел травня.:af: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.03.2021 в 18:06, Avgust Vadim Poltava сказал:

До речі, може хто в курсі, чи є яка різниця між австрійською і німецькою Карнікою? А якщо є, то яка?

 

В первую очередь это цена 65 евро против 45 евро .

Немецкая Карника от разных заводчиков . Я бы сказал она более меролюбива ,даже в Ф1 . Хорошо использует взяток . Роение или не проевляется вовсе ,или небольшое количество закладывает маточники . Легко выходит из него .Зимовка нормальная ,хотя и возможны отдельные точки испражнений . Расплод поевляется чяще после облета ,у некаторых семей на одной рамке в момент облета .

Австрийская Карника это хорошая сила . В Ф1 проевляется злоба . В трети семей проевляется роение . Не любят тесноты . Срывание маточников и расширение корпусом решают проблему . На взятке работает отлично ,даже на коротком и прерывистом ,и слабом . Зимовка нормальная ,но возможны и испражнения . Расплод на момент облета на двух ,возможно и трех рамках .

По Австрийской Карнике впичятления не однозначные . :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.03.2021 в 07:41, К. А. Е. сказал:

.у меня был материал от Пернера от материнки 71643.Этот материал отличался как силой в течении сезона так и в зиму шли сильные семьи по сравнению с другим материалом.

  Я цих маток називаю Пернер-не Пернер:) Тому що  материка у  заводчика була тільки в одній генераціі . Так пітверджую Ваші слова данний матеріал як у контрольованому , так і в вільному паруванні відрізняється силою, а саме головне відмінними результатами на пізніх взятках(соняшнику) . У мене онука ШО від 71643  18 року.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Любитель боярышника сказал:

  Я цих маток називаю Пернер-не Пернер:) Тому що  материка у  заводчика була тільки в одній генераціі . Так пітверджую Ваші слова данний матеріал як у контрольованому , так і в вільному паруванні відрізняється силою, а саме головне відмінними результатами на пізніх взятках(соняшнику) . У мене онука ШО від 71643  18 року.

 Еще можно по ним отметить что они немного жестче чем мы привыкли видеть материал от Пернера.Кстати в  выложенной Вами таблице по ИО  отобраны отцовскими они у Андрея Сумчанина.Хорошо что у Вас по материнской линии сохранился материал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 11.03.2021 в 10:18, К. А. Е. сказал:

Еще можно по ним отметить что они немного жестче чем мы привыкли видеть материал от Пернера.

Чистого "пернера" у меня не было. 

 

В 11.03.2021 в 10:18, К. А. Е. сказал:

Кстати в  выложенной Вами таблице по ИО  отобраны отцовскими они у Андрея Сумчанина

Этих маток на тестировании было не мало(можно зайти бибрид на эту матку и нажать полные сестры система выдаст результат)показали хорошие результаты

 

В 11.03.2021 в 10:18, К. А. Е. сказал:

Хорошо что у Вас по материнской линии сохранился материал.

 Лично у меня, по крайней мере семейка с этой маткой жива, проверить и идентифицировать матку пока не представляется возможным. Но скажу Вам честно весь материал даже с Германии ,а особенно с Австрии надо мерить... есть "сюрпризы".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Любитель боярышника сказал:

. Но скажу Вам честно весь материал даже с Германии ,а особенно с Австрии надо мерить... есть "сюрпризы".

Скажу Вам как на духу.Сюрпризы абсолютное большинство пчеловодов никак не интересуют.Главное чтобы хорошо работали .Как говорят лишь бы человек был хорошим..Если там с сюрпризами  ,то и нашим никуда от них не деться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, К. А. Е. сказал:

Скажу Вам как на духу

Отвечу предельно честно.

 

3 часа назад, К. А. Е. сказал:

Сюрпризы абсолютное большинство пчеловодов никак не интересуют.Главное чтобы хорошо работали

Полностью согласен и понятное дело слегка гибритизированная семья в большинстве случаев покажет более достойный результат(как и дочки от нее)...Но

 

3 часа назад, К. А. Е. сказал:

Как говорят лишь бы человек был хорошим.

Андрей , вопрос риторический , а стоит ли за красивые глазки или громкое имя выкладывать 3000 гривен, если можно купить за 250(многие покупают Ф1 выводят Ф2 и вполне довольны)? Это касается тех, что с сюрпризом.

 

3 часа назад, К. А. Е. сказал:

Если там с сюрпризами  ,то и нашим никуда от них не деться.

Потому надо предельно внимательно отбирать первоисточник(пары), что бы глаза были не только красивые, но и честные:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.03.2021 в 23:06, koste сказал:

По Австрийской Карнике впичятления не однозначные

Не сміши мене. В тебе хоч одна матка була з Австрії? Ти напевно Австрійський матеріал у вічі не бачив. Через мої його руки пройшло скільки,що тобі і не снилось. І нічого такого що ти описав помічено не було. В мене і зараз є купа матеріалу з Австрії 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Укроп сказал:

Не сміши мене. В тебе хоч одна матка була з Австрії? Ти напевно Австрійський матеріал у вічі не бачив. Через мої його руки пройшло скільки,що тобі і не снилось. І нічого такого що ти описав помічено не було. В мене і зараз є купа матеріалу з Австрії 

Не ну насмешил ,это мания величия .:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Укроп сказал:

Не сміши мене. В тебе хоч одна матка була з Австрії? Ти напевно Австрійський матеріал у вічі не бачив. Через мої його руки пройшло скільки,що тобі і не снилось. І нічого такого що ти описав помічено не було. В мене і зараз є купа матеріалу з Австрії 

"Не було" і Вами "не помічено було" большая разница.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Любитель боярышника сказал:

Отвечу предельно честно.

 

Полностью согласен и понятное дело слегка гибритизированная семья в большинстве случаев покажет более достойный результат(как и дочки от нее)...Но

 

Андрей , вопрос риторический , а стоит ли за красивые глазки или громкое имя выкладывать 3000 гривен, если можно купить за 250(многие покупают Ф1 выводят Ф2 и вполне довольны)? Это касается тех, что с сюрпризом.

 

Потому надо предельно внимательно отбирать первоисточник(пары), что бы глаза были не только красивые, но и честные:)

Саня,так слова "лишь бы человек был хороший "написаны в другом смысле .Это нужно понимать применительно к пчелам

По поводу ф2 уже писал что хотел у себя вывести от ф1 семейки,но в прошлом году не удалось,перенес на этот год.Семья то что нужно.Ухода особого не требует.имеет хорошую силу. Зимовка хорошая Всегда с медом.Правда хотел бы еще крылышки спецам дать посмотреть.Может то и не ф 1  окажется а ф0.По внешнему виду пчела без желтизны.От любой попавшейся ф1 я думаю не стоит выводить ф2 так как можно остаться как довольным так и нет а это время ,которое быстро бежит. В пчеловодстве результат виден не так быстро как хотелось бы.Минимум годик должен пройти .Купить  можно многое если есть деньги.Время только нельзя купить ни за какие деньги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для тех кто замечяет .:)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.03.2021 в 18:06, Avgust Vadim Poltava сказал:

Та ну. Ви шутите? Хіба краще, коли кидаються на руки або як тісто пруть кругом? На плечики рамок, через верх у корпусах...

Крім того, у Майєн сильніші сім'ї чим в австрійок. Може мені, правда, здається...

До речі, може хто в курсі, чи є яка різниця між австрійською і німецькою Карнікою? А якщо є, то яка?

 

Німецька сильніша(краще працює на сильних взятках), австрійська слабша( краще працює на малих взятках) це те що я побачив в себе на пасіці

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Taras NTG сказал:

Німецька сильніша(краще працює на сильних взятках), австрійська слабша( краще працює на малих взятках) це те що я побачив в себе на пасіці

Люди селекціонують під свої умови 

Якщо наложить на наші австрійська селекція для весни , німецька для літа :IMHO:, це що з практики , хотя вона основана на ИО України і це в загальному , і на мої умови 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, AVA сказал:

Люди селекціонують під свої умови 

Якщо наложить на наші австрійська селекція для весни , німецька для літа :IMHO:

Австрія - то Альпи. Гори! А в Німеччині - білш рівнинна територія, більше схожа на нашу. Це теоретично. Просто мої думки в слух :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вітаю колеги. Нарешті можна підводити риску в питанні зимівлі бджіл, почалася весна. Перезимували мої дуже добре, одна сім’я лише сипанулась на половину приблизно, причини  не знаю. Всі інші навіть не чистив, почистили самі. Сім’ї взяли розгон лише неділю назад, до цього сиділи в клубах і зимували. На розплод не було навіть ніякого натяку, а дуже хотілось би щоб він був. Але бджіл не обдуриш, вони відчувають скільки буде зима, то не спішили розплод вирощувати. І це геть не залежить від породи, немає тепла, немає приносу пилку, то немає і розплоду. Це стосується будь якої породи бджіл. Зараз почався активний розвиток, буду дивитись до них в 20-их числах квітня. Сьогодні гарно літають, і несуть пилок. Чекаєм кінця квітня, і тоді вже будем бачить хто ліпше стартонув, а хто гірше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Укроп сказав:

Але бджіл не обдуриш, вони відчувають скільки буде зима, то не спішили розплод вирощувати.

На мою думку відсутній розплід не через затяжну зиму, а через відсутність пилкових запасів. Були зими, які закінчувались і пізніше та й снігу у березні вкидало, що без трактора не проїдеш, а печатний розплід уже був в другій половині лютого. Навіть на сьогодні боюсь щоб не зурочить підводить підсумки зимівлі, розплід почне виходить після 15 квітня і що там на той момент залишиться бджіл важко прогнозувать, думаю сім'ї ще значно просядуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці прошу тапками не кидайте. Але заради справедливості залишу коментар. Зима 2020-2021  в моїх умовах зруйнувала декілька тверджень про карніку.  

Розставлю по черговості від найбільшого розчарування і в низ. 

Карніка є більш стабільною порівняно з іншими.

( ф1 від однієї материнки Перезимували з мінімальним підмором і жодних слідів від калових мас, в той же час  ф1 від іншої материнки в тих же умовах, як одна розлили "шоколад" і +_ вулочка висипалась, не критично, але бажання пускати в репродукцію пропало.

Мінімальний розхід кормів в зиму

- не краще не гірше від інших(зроблю ремарку, з іншими породами проведено відбір в попередні роки, тому... Але факт є факт)

Добре зимує маленькими відводками 3-4 рамками. 

Зимує, але в зимівнику на вулиці по такій зимі приречена, як і будь-яка інша.  Бджоли залишилось по жмені.

Має ранній старт

Без пилку, як і інші сидить із яйцями розплоду 0.

В той же час заради справедливості відмінчу, що пропала тільки одна сім'я карніки,  інші перезимували.

 По силі сім'ї поступаються. 

Сподіваюсь що останній устоявший  тезис "мало бджоли - багато меду не зруйнує сезон 2021" 

(поскриптум, одна із ліній Баків ф1 і Ф0 "походу в одному місці Із тією карнікою купляли "ШОКОЛАД") Тож не створюємо собі ідеалів. Працюємо і аналізуємо. Сезон розставе все на місця.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, слава 1987 сказал:

Хлопці прошу тапками не кидайте.

Карніка є більш стабільною порівняно з іншими.

Перезимували з мінімальним

підмором і жодних слідів від калових мас, 

ф1 від іншої материнки в тих же умовах, як одна розлили "шоколад" і +_ вулочка висипалась,

пропала тільки одна сім'я карніки,  інші перезимували.

 По силі сім'ї поступаються. 

одна із ліній Баків ф1 і Ф0 "походу в одному місці Із тією карнікою купляли "ШОКОЛАД"

Тож не створюємо собі ідеалів.

 

 Це точно будувати iдеалiв не треба ,

нема ще тих бджiл котрi все самi роблять ,

навiщо там бджоляр ?

Тiльки мед забрати ?

Так може  бджоляр десь косяки допустив 

И пора бы призадуматься , почему пчёлы какают в улье .

Может их там очень мало и для того чтобы согреться кушают много

У меня в основном все стояли совсем с открытым верхом  

не утеплённые и до 26 марта не какавши 

 

53 минуты назад, слава 1987 сказал:

зимує маленькими відводками 3-4 рамками. 

 Бджоли залишилось по жмені.

I навiщо таку калiч в зиму пускати 

55 минут назад, слава 1987 сказал:

Сподіваюсь що останній устоявший  тезис "мало бджоли - багато меду не зруйнує сезон 2021" 

Зря надеетесь , никогда ещё один корпус пчелы не приносил прилично мёда 

некому работать .

Так что нет пчелы , нет и мёда , сезон потерян :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Укроп сказал:

Вітаю колеги

Перезимували мої дуже добре

I коли вже хоч маленьке , поганеньке вiдео дочекаемось вiд пана Василя 

Навiщо було обiцяти :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...