Jump to content
Николай П.

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

Recommended Posts

15 минут назад, Пахомич сказал:

Проміряйте трутнів  від дочок матки за 100 і відразу буде видно шо то за країнка.

Как же я трутней от неё  промеряю , если я её продал ещё летом и дочек тоже 

2 часа назад, Север сказал:

В Тюркіна Сергія поспрашайте.

Так он сам ищет ИО кордован 

F- 1 меня не интересует 

Edited by Мико
57 минут назад, Мико сказал:

Как же я трутней от неё  промеряю , если я её продал ещё летом и дочек тоже

То треба було задушити, якщо вона така погана була. Людині продали, тепер буде Вас не хорошими словами постійно крити

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
2 часа назад, Укроп сказал:

То треба було задушити, якщо вона така погана була. 

Вы уважаемый не передёргивайте фактов 

Где я писал что 

Цитата

вона така погана була.

Я писал что она 

Цитата

МенI  не сподобались , навiть мама за 100 еврикiв нiяка виявилась ,

Нiяка  - это означает рядовая ,  никакой суперовости я в не не увидел

и превысить 110-115 кг  ей не по плечу :hi:

• Like 4
26 минут назад, Мико сказал:

и превысить 110-115 кг  ей не по плечу :hi:

Ну а по зимовке как она ? Как расходует корма зимой ,и как развивается ? 

Вазможно что она при этих 110 кг оправдывает затраты .:hi:

• Like 1
  • Confused 1
14 минут назад, koste сказал:

Ну а по зимовке как она ? Как расходует корма зимой ,и как развивается ? 

Да написал же чёрным по белому Продал ,

в зиму пустил пару дочек .

Зимой на пасеке пчёл не кормлю ,лепёхи не раздаю

Для самоуспокоения принимаю валерьянку

Как расходует корм не контролирую ,

как буде  развиваться будем посмотреть 

• Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 2
20 минут назад, koste сказал:

Вазможно что она  оправдывает затраты

Деньги отбил за одну закладку ,

• Like 4
1 час назад, Мико сказал:

Для мене слово ніяка означає сміття. Тому я так і написав. Нічого я не перекручую. Не розумію Вашої логіки придбання тієї матки, якщо вже сім років тримаєте бджіл які Вам носять під 200 кіл меду. Людям за щастя і по 100 качати за сезон, а Ваші носять значно більше. 

• Like 5
8 часов назад, asot сказал:

Можна більш детальніше ,чого провал і ск вийшло на зимувалу приблизно хоч ,думаю були ж сімї на які придивлявся ,що вони покажуть!!

Приблизна ситуація як на відео. Явних лідерів я не бачив хтось більше хтось менше, але не суттєво . Акація вся під дощі (перед акацією просушив то ледве себе прогодували). Трохи різнотрав’я виручило (від одних трохи взяв інші нічого не дали). Соняху на радіус не було, а везти на сонях при ціні меду 25 бажання небуло. Ті хто вивіз - через тиждень забирали (не виділяв), то перевозили на Тернопільщину.

• Like 1
Только что, Укроп сказал:

Для мене слово ніяка означає сміття. Тому я так і написав. Нічого я не перекручую. Не розумію Вашої логіки придбання тієї матки, якщо вже сім років тримаєте бджіл які Вам носять під 200 кіл меду. Людям за щастя і по 100 качати за сезон, а Ваші носять значно більше. 

Ещё раз повторяю не наводите напраслины ,

никогда и нигде я не писал про 200 кг 

Купил карнику потому что был большой заказ на маток карники 

Для меня  "нiяка"  это ни рыба ни мясо 

Ничего особенного значит 

• Like 3
2 минуты назад, Мико сказал:

никогда и нигде я не писал про 200 кг 

Купил карнику потому что был большой заказ на маток карники 

Гаразд. Давайте запитаю по іншому. Скільки Ви із своєї сім’ї в сезон берете меду?  Якщо були великі замовлення на карніку то нікуди не дінуться, будуть і далі. Логіки продавати матку геть не бачу

• Like 1
40 минут назад, Укроп сказал:

Гаразд. Давайте запитаю по іншому. Скільки Ви із своєї сім’ї в сезон берете меду?  Якщо були великі замовлення на карніку то нікуди не дінуться, будуть і далі. Логіки продавати матку геть не бачу

Для тебя логики нет, а для Мико есть - она ему не понравилась. Не будет он держать то , что ему не подходит. Отбил деньги и продал, чтобы руки не чесались ещё прививаться. Как говориться - от греха подальше.Если в его условиях карника против баков не тянет - зачем на неё тратить время и силы?

• Like 5
  • Thanks 1
2 часа назад, Укроп сказал:

Мёда качаю прилично ,как  по моим меркам 

И чем его больше тем выше цена закупки 

Мне проще выкачать с помощницами мёд ,

чем выводить и продавать 1500 маток 

Посему от вывода маток на продажу отказался 

Появилось желание на рыбалку поехать с шашлыками 

а не кроптеть над нуками с утра до вечера 

• Like 6
В 07.02.2021 в 17:09, <Юра> сказал:

Хотелось бы от вас услышать карника рулит или нет ведь у вас много видео о разных породах?

Цитата не моя ну скільки печатав у лічку що вирішив винести на форум

Все залежить на який матеріал попадеш ( материнка ИО )

Якщо в общих чертах то весною карніка або обганяє бакаст по меду або на рівні , на соняху наоборот

Щоб точно оприділить потрібно замічать свої нюанси роботи і особливості місцевих медозборів 

Є колега для якого я виводю маток від одних ИО маток для себе і для нього 

Пасіка від мене на відстані 1.5 км в результаті у мене уже майже нема карніки у нього зовсім нема бакфаста на цей рік
Карніко однозначно у колеги дає возможность взять акацію краще , я можу у своїй системі тормознуть бакфаст по розплоду і також уззять акацію у ньоговсе піде у розплід 

А вся причина у різній відстані до промижуточних підтримуючих медоносів 

У мене є обрив у взятку десь на 10 днів після акації , карніки тормозить у засіві бакфаст ні , але це основні 10 днів на яких матки повині держать максимум у засіві

Якщо з 1 червня буде максимальний засів то через 40 днів 

буде максимум бджоли в активному віці на сонях 

Разность всього 1.5 км , але для моїх біджіл це непроодоліма преграда до разнотравья , тому що там находится до 500 сімей на відстані від 1.5 км до 3км від мого точка які вилижуть все поки мої долетять 
Це для общого поніманія на скільки якісь 2км ф якийсь тиждень без взятку рішають все ,

бакфаст теж уменшає яйцекладку , але неприкращає і тому я можу брать перший сонях , це все в загальному , попадалась і карніка яка сіє а бакфаст не сіє , але рідко 

Берется ручка листочок і від першого масового пилку ведется розрахунок під свої підтримуючі медоноси на відстані 2км, які дають можливість ,  вивести максимум бджоли у віці 20 днів під основні медоноси , плюс природні особливості розвитку породи на це потрібно накласти 

Edited by AVA
  • Like 13
В 08.02.2021 в 18:41, Мико сказал:

самоуспокоения принимаю валерьянку

На продаж є? 

• Like 1
В 08.02.2021 в 19:16, Укроп сказал:

Тут хоч би на 70 вийти уже було б супер,а по 100 навіть і не сниться:blink:

• Like 4
3 минуты назад, chajka2005 сказал:

Тут хоч би на 70 вийти

На стаціонарі??

23 часа назад, Мико сказал:

Появилось желание на рыбалку поехать с шашлыками 

:ay:Згідний із Вами, Романовичу. Всіх грошей нкзаробиш і всієї роботи не переробиш. А відпочивати потрібно. Ви ж знаєте, що час проведений на рибалці в залік життя не йде. 

• Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
7 минут назад, chajka2005 сказал:

На продаж є? 

Так в аптеках хватает валерьянки .

7 минут назад, chajka2005 сказал:

• Like 1
1 минуту назад, asot сказал:

На стаціонарі??

Так. Але вже побачив світло в минулому році. 

Только что, цыганок сказал:

Так в аптеках хватает валерьянки .

Ні, впевнений, що у Романовича є особлива. От її б... 

• Like 1
  • Haha 6
В 04.02.2021 в 21:47, konoval_am сказал:

Взагалі щось не розумію. Рік на рік різний. Один рік матка N зимує ідеально, без розплоду і т.д. Інша з розплодом і ще пізньозимовим стартом матки. На інший рік ці самі сім"ї міняються ролями. Все ж окрім гинетики на зимову поведінку впливає і купа інших, часом непомітних оку факторів... 

Взагалі як зима? Сподіваюсь без втрат?

Приветствую Вас Антон. Как то пришла такая мысль для объяснения вышеизложенной ситуации.Если матка ф 0,то объяснению этого может быть (если матка облетана на облетнике с разными линиями трутневых семей) От ухаживающей за маткой пчелы многое зависит.Поскольку сперма залегает слоями вполне возможно что пчела тоже может быть в процентном отношении другая.А здесь и особенности кишечника и поведенческие особенности.Далее нет гарантии что созданы одинаковые условия для зимовки в разные годы.Попалась в центр перговая-результат переполненный кишечник. Окна для облетов,сила семьи,долбодятлы с феерверками на новый год.и далее.Все это влияет.Другое дело если из года вгод плохо по сравнению с остальными.Тогда это закономерность.Слишком малое количество в выборке чтобы делать выводы.

Edited by К. А. Е.
  • Like 2
11 годин тому, asot сказав:

На стаціонарі??

11 годин тому, chajka2005 сказав:

Так. Але вже побачив світло в минулому році. 

Про що це Ви.  Хотілося б почути:hi:

3 часа назад, Petrovich 63 сказал:

Про що це Ви.  Хотілося б почути:hi:

Просте тримання бджіл, із використанням стандартних / типових методів бджільництва дає прогнозований середній результат. Якщо цих методів не дотримуватися, результат буде гірший, або і взагалі нульовим. А є ще не типові методи і прийоми, про які всі чули і знають, але із ними треба більше заморочитися, і саме вони дають змогу отримати меду більше, ніж без їх використання. Тобто однакові сім'ї, із матками сестрами, на одному точку при різних методах і прийомах на виході дають різну кількість меду. Я для себе запланував на цей рік ряд нетипових заходів, які раніше не застосовував і впевнений, що результат буде кращий. 

• Like 1
17 минут назад, chajka2005 сказал:

Просте тримання бджіл, із використанням стандартних / типових методів бджільництва дає прогнозований середній результат. Якщо цих методів не дотримуватися, результат буде гірший, або і взагалі нульовим. А є ще не типові методи і прийоми, про які всі чули і знають, але із ними треба більше заморочитися, і саме вони дають змогу отримати меду більше, ніж без їх використання. Тобто однакові сім'ї, із матками сестрами, на одному точку при різних методах і прийомах на виході дають різну кількість меду. Я для себе запланував на цей рік ряд нетипових заходів, які раніше не застосовував і впевнений, що результат буде кращий. 

Але ці методи практично неможливо обсудити ,вони дуже привязані до місцевості і практичних спостережень 

Вони всі і є нетипові бо привязані до своєї місцевості це кількості сімей навкруги ,системи вуликів ,  медоносів , сроки цвітіння медоносів , а ще погода так ламає всю ніби налажену тегнологію , що непередать 

Я описував колега за 1.5 км відмовився від бакфаста в пользу карніки , а повлієла система вулика розположення пасіки до медоносів ,

Йому з карнікой простіше до медозбору на 1.5 км ближче і таких викрутасів як я творю йому робить непотрібно 

Можна і мені було по його шляху , от тільки тоді тільки кочовка 

• Like 1
9 часов назад, chajka2005 сказал:

Я для себе запланував на цей рік ряд нетипових заходів, які раніше не застосовував і впевнений, що результат буде кращий. 

... і що за нетипові заходи для карніки?:hmm:

Карника-умная пчела. Я бы ее сравнил с  искуственным иннтелектом или саморегулируемой системой или системой с обратной связью (кому как нравится)Чересчур лезть туда не пытаюсь,главное не навредить ,.Они сами с весны стартуют,переключаются на мед,восстанавливают силу,экономно зимуют,создавая плотный клуб.Так что особых методов не использую, главный принцип и метод-не навредить

Edited by К. А. Е.
  • Like 3