Jump to content
Николай П.

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

Recommended Posts

7 годин тому, asot сказав:

А меду однаково принесли ? Е різниця?

Принесли всі лінії гарно, в моїх умовах якусь конкретно з них виділити важко, бо на кілограми не важив.  Але вже те,  що не просіли і самі собі зібрали в зиму гніздо, багато значить

Edited by davolodya
  • Like 5
8 часов назад, davolodya сказал:

штрьомер

І в моїх умовах сильно заливаються і просідають

• Like 4
21 хвилину тому, M_Oleksandr_V сказав:

І в моїх умовах сильно заливаються і просідають

Буду помалу відходити і від штрьомера, і від пернера, принаймні свіжих материнок цих ліній більш брати непланую. Меду вони, звичайно, принесли багато, але ще комусь і зимувати потрібно, а бджоли малувато... А підсилювати одних за рахунок інших - нема бажання...

Edited by davolodya
  • Like 3
8 часов назад, davolodya сказал:

Для порівняння - леклєр зараз обсиджує 9  рамок, скленари - 8,

Що таке леклер? і з чим його їдять? і де він береться? 

І який саме скленар? жовтизну не кидає?

Ось приблизно в якому стані підходять мої до зимівлі, але на це впливає не тільки лінії, але і умови в яких находиться бджола!

• Like 4
  • Thanks 1
Тільки що, M_Oleksandr_V сказав:

Що таке леклер? і з чим його їдять? і де він береться? 

І який саме скленар? жовтизну не кидає?

Леклєр - німецький селекціонер, веде селекцію  інструментальним осіменінням. Маток від нього в Україну привезли лиш кілька штук. Береться там же, де і інші чистопородні матки - за кордоном.

Скленар від Фукса, Н47. Жовтизни нема, бджола вся сріблясто-сіра, нажаль, материнки вже нема, залишилися лиш ефки від неї

• Like 2
29 минут назад, davolodya сказал:

Леклєр - німецький селекціонер, веде селекцію  інструментальним осіменінням. Маток від нього в Україну привезли лиш кілька штук. Береться там же, де і інші чистопородні матки - за кордоном.

Маток від ЛєКлера минулого року приїхало 6 штук. Ми взяли їх на трьох, по дві в руки, мені, Богдану Болюбашу і Юрі Олійнику. Юра свою одну віддав Доскочу, я одну свою віддав Антону Коновалу. 

Випросили в діда лише 6 маток. Ціна вийшла під 90 євро за кожну. 

Зараз цей матеріал репродукуємо, дивимося в роботі

Код німця DE 18-26, Andreas Le Claire

• Like 5
  • Thanks 1

Ещё кто то завозил?

1 хвилину тому, Гурович сказав:

Ещё кто то завозил?

Наскільки мені відомо - завозили лиш один раз

Edited by davolodya
11 минут назад, davolodya сказал:

Наскільки мені відомо - завозили лиш один раз

Тогда вопрос: у кого Овчарук взял Леклеровскую матку? если кроме 6 ничего не завозилось? У него она проходит под номером  51.19(ДЕ 18-26)

Edited by Гурович
44 минуты назад, Гурович сказал:

Тогда вопрос: у кого Овчарук взял Леклеровскую матку? если кроме 6 ничего не завозилось? У него она проходит под номером  51.19(ДЕ 18-26)

Из разговора с ним - неплодку(-ок) взял себе, и осеменил. У него уже не 18-26, а кросс на пешец. 

Так делают некоторые иошники:al: ещё троих знаю (по карнике), кто не только покупает импортных, но и берет себе неплодок в Украине от каких-то редких или классовых. Это хорошо, или это плохо - каждый решает сам

• Like 1
1 година тому, Гурович сказав:

Наскільки знаю, брав неплодкою і осіменяв. Теж пускаю в зиму 4 ІОшки-леклєрчики, зроблені по такій же схемі - брав неплодки від перевіреної материнки і осіменяв різним трутнем. Пізніше  виберу кращу для подальшої роботи... Такі ж самі комбінації має товариш, то ж вибирати буде простіше...

Edited by davolodya
1 час назад, Гурович сказал:

Неплідки брав, і так все ясно. Я Віталію цьогоріч десяток неплідок від своєї Кройз DE-2-176-462-2018 відправляв під осіменіння, він писав нещодвно тут на форумі що зробив з ними три комбінації

• Like 1
1 час назад, Андрій Сумчанин сказал:

Маток від ЛєКлера минулого року приїхало 6 штук. Ми взяли їх на трьох, по дві в руки, мені, Богдану Болюбашу і Юрі Олійнику. Юра свою одну віддав Доскочу, я одну свою віддав Антону Коновалу. 

Випросили в діда лише 6 маток. Ціна вийшла під 90 євро за кожну. 

Зараз цей матеріал репродукуємо, дивимося в роботі

Код німця DE 18-26, Andreas Le Claire

Маю від однієї з них інмтрументалку на трута тр07, пустив в зиму трохи ефок, трохи ефок поїхало замовникам, буду дивитись на наступний сезон як ефки себе покажуть.

9 часов назад, davolodya сказал:

якусь конкретно з них виділити важко,

Я так розумію,що принесли всі рівно - тільки пернер,штрьомер просіли - правильно?хтось недавно шукав карніку ,що підливае гніздо- ось вам і чудовий претендент- беріть поки не пізно ф ки - і спостерігайте!!!))

1 година тому, asot сказав:

так розумію,що принесли всі рівно - тільки пернер,штрьомер просіли - правильно?

Я б сказав - сильно просіли. Хоча меду принесли нарівні з іншими

1 година тому, asot сказав:

хтось недавно шукав карніку ,що підливае гніздо- ось вам і чудовий претендент- беріть поки не пізно ф ки - і спостерігайте!!!))

У кого нема затяжних взятків - нормальний вибір. А у кого є великі площі соняху, то заливання гнізда - головний біль, бо  після затяжного взятку сім'ї доведеться об'єднувати, або підсилювати за рахунок інших - а це непотрібна робота...

• Like 2
2 часа назад, davolodya сказал:

Я б сказав - сильно просіли. Хоча меду принесли нарівні з іншими

У кого нема затяжних взятків - нормальний вибір. А у кого є великі площі соняху, то заливання гнізда - головний біль, бо  після затяжного взятку сім'ї доведеться об'єднувати, або підсилювати за рахунок інших - а це непотрібна робота...

Это нужно ещё смотреть - когда заканчивается сезон. В нашем регионе вполне достаточно времени для наращивания пчелы в зиму.

5 хвилин тому, Гурович сказав:

Это нужно ещё смотреть - когда заканчивается сезон. В нашем регионе вполне достаточно времени для наращивания пчелы в зиму.

Якщо сім'ї сильно просядуть, то не дуже вже їх  і вдасться наростити в зиму - мало бджоли, + нема взятку + матки під осінь не сіють так багато, як весною... Якщо взяток з мішка ще можна організувати, то з пилком в цей час в багатьох вже проблеми...

@davolodya

Це як який Штрьомер. У мене є дочка від 99-377-505-2017 х Пустервальд, на соняху сама материнка гніздо не підливала категорично, матка нормально засівала. До речі, це і по Бібриду відображається, показник по силі сім'ї 110 :)Дочка від 99-377-525-2017 х Бретштейн зараз дійсно менша по силі, але не критично.

Приклад на противагу, дочка від Маєн 11-1-4216-2017 х Нордерней (Кірхайн) мала підлите гніздо (от у неї був яскраво виражений ранньовесняний і весняний розвиток, а на соняшнику рости не хотіла вже). Але дочки від Маєн - нормальна середня карніка по силі.

На момент цвітіння соняшника матки були у відводках, зроблених 25 червня на 2 рамки печатного розплоду.

Умови - північ Вінницької області.

20.09.2020 в 22:57, davolodya сказав:

У мене трохи не ті взятки, щоб рекорди ставити, та й пасіка більше матковивідна, ніж медова... З нових ліній - чудово спрацювали леклєр і маховський пешец, з старіших - майєн і вт від Ліпатова, цього року знову взяв на у Віталія  вт, поки що за нею спостерігаю. Пернер і штрьомер - меду принесли гарно, але сильно просіли, так як є в зиму пускати ризиковано,  бажано підсилити.

Радити - справа невдячна, треба брати і пробувати в своїх умовах...

в мене була І.О. Болюбаша Штрьомер*Тізлер, налюбоватися роботою не міг, нюх на мед мали, як тільки мав появитися взяток то в них вже в перших появлявся гарний принос, бурхливий і масовий розвиток, мед в надставках, трохи і в гнізді було меду але помітив навіть відводки , сильніші , несли в надставки. і люди хто брав нахвалювали.

• Like 2
53 хвилини тому, СЄРЖ сказав:

в мене була І.О. Болюбаша Штрьомер*Тізлер, налюбоватися роботою не міг, нюх на мед мали, як тільки мав появитися взяток то в них вже в перших появлявся гарний принос, бурхливий і масовий розвиток, мед в надставках, трохи і в гнізді було меду але помітив навіть відводки , сильніші , несли в надставки. і люди хто брав нахвалювали.

Я ж несказав, що штрьомер погана лінія... Мої теж меду принесли багато, по ефках від моєї материнки маю гарні  відгуки, але сила сім'ї в зиму мені неподобається, просіли як материнка, так і ефки від неї, розплоду на даний час у них вже нема зовсім і обсиджують добрих 5 рамок дадана. В той же час інші лінії мають зараз по 8-9 рамок бджоли, догляд за всіма однаковий... Пернер  виглядає ще слабшим, але у них ще є 2 повні рамки розплоду, то ж є надія, що ще трошки наростяться, якщо тепло ще трохи протримається...

5 рамок в зиму - ніби і нормально, але зараз лиш вересень, доки дійде до зимівки - стара бджола відійде і їх ще поменшає...

Edited by davolodya
  • Like 3
21.09.2020 в 09:14, Гурович сказав:

Чтобы небыло непонятных ситуаций веду родословные на точку и у меня она идет под таким описанием
  • С10.VOO.2019 - Andreas Le Claire х Rausch Sergej ( Le Claire х Peschetz )
и с ссылкой на родословную (в моей теме, в паспорте, наклейке на клеточке? для удобства есть QR  код который сразу перенаправляет на ее родословую), тут секретов нет, неплодок покупал у Богдана Болюбаша  и делал ИО (часть была свободного облета, по родословной видно что мною было сделано ИО. 
ИО дает широкие возможности, для этого его освоил. На следующий год планирую чуть шире провести по другому работу с материалом.

Цель покупки неплодок, и кстати спасибо ребятам что делятся материалом. 
1. Бюджетно попробовать новый материал, а тут к примеру завезли 6 маток и  всем желающим не хватит чтобы попробовать, а у меня есть свое представление о материале, и в случае нового завоза с Европы можно понимать стоит ли тратится на материал.
2. Сменить трутневый фон на пасеке.
3. Следующая ценность таких покупок это получить маток от провереных материнок в Украине на будущее, посмотрите по материалу от одного матковода идут разные отзывы, к примеру по Пернеру кто-то от него отказывается а вот у Андрея лидер по пасеке

17.09.2020 в 12:15, Андрій Сумчанин сказав:

Моя минулорічна матка Пернера з Пустервальда і її сестра в мого товариша - абсолютні рекордсменки на пасіках. Моя принесла 28кг липи, 56 кг соняху і ще 22 кг соняху товарного меду, в сумі 106 кг. В товариша 98 кг (7 відер). При тому що середній товарний збір по пасіці 51кг цьогоріч.

а еслиб была практика вместе с отзывам писать код материнки тогда мы бы увидели что они происходят от разных Пернервских маток (родоначальниц). Мне интересно приобрести у Андрея снова 10-15 неплодок от той Пернеровской материнки что так себя проявила у нас, сделать с ней разные кроссы с лидерами на моей пасеке, сравнить дочек пустить в репродукцию от тех кто лучше себя проявил. Кроме этого можно брать и у самого Пернера только ориентируясь на родословную Андрея матки.  

• Like 5

Якщо смикати його на отводки і пакети тоді згоден! Шо в Андрія,шо у Василя,шо у Володі  брав пернера - всі були гарної сили !!!Правда працювали на мед ,але 1-2 рамки смикав з гнізда ! Правильно Ысч ,підкреслив - це мабудь не пакетна бджола!!!

• Like 1
20 часов назад, davolodya сказал:

Якщо сім'ї сильно просядуть, то не дуже вже їх  і вдасться наростити в зиму - мало бджоли, + нема взятку + матки під осінь не сіють так багато, як весною... Якщо взяток з мішка ще можна організувати, то з пилком в цей час в багатьох вже проблеми...

Я з пернером цего року влип,а по нарощеню в зиму вийшло так,як ви описали.

• Like 1
1 час назад, Valik740 сказал:

Не забудте учесть ''балаболо'' фактор ,  у знакомого тоже Пернер показал результат плачевный , и тоже будет от него отказыватся

Це ви кого тут у балабольстві хочете звинуватити? 

І чи не здається що в даній темі ви досить борзо себе поводите стосовно дописувачів. Може трошки заспокоїтесь, тут всі дорослі і вибір зробили 

Не подобається Карніка - славте свій бакфаст в відповідній темі. 

Edited by Андрій Сумчанин
  • Like 1
  • Haha 1