Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

13 часов назад, Абсолютный максuмум сказал:

а именно у пернера почему-то у пчелы от дочек  рыжевизна

Виводив цього року від пешец - пернер - дочок!почалась лупитись їхня бджола - і теж з рижими тергітами - уже ходив ростроений ((бо рижих бракував.

Але з часом матка розсівалась і бджола ставала сірою!!! В той час дочки сінгер- вароа 2шт і пробна ф2 сінгер 670 - стабільно сірі були з самого початку!!!Цього року у повноціних сімях стояли трутові рамки! І під час голодухи - я кормив ,щоб тримали тепм хоч якись - а сусідські пасіки жили на що з неба впаде- тому трута у мене було в перевазі ,але це ж так умовно говоря! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Lefty сказал:

маю 7 лежаків на 22-24 рамки.Стоять постійно на стаціонарі, нормально в них ІМХО карніка почувається

Так, все залежить саме від кормової бази. В моїх умовах 22 рамки на кінець травня (акація) мало, бо сім'ї досягають 30. На 22 залились би і просіли, а це для нас критично, бо слідом липа. А от далі (червень, липень) вистачить і 22, бо вже бурхливих взятків нема

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, asot сказал:

Цього року у повноціних сімях стояли трутові рамки! І під час голодухи - я кормив ,щоб тримали тепм хоч якись - а сусідські пасіки жили на що з неба впаде- тому трута у мене було в перевазі ,але це ж так умовно говоря! 

Знайома картина. Перші матки по якості вийшли не дуже, але бачу, що бджола від них хороша, бо матки облітувались переважно на моєму трутні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.08.2020 в 08:48, asot сказал:

Виводив цього року від пешец - пернер - дочок!почалась лупитись їхня бджола - і теж з рижими тергітами

У моїх пернерок є схильність гнати "рижиків" - з сотні маток 3-7 дають бджіл з рижинкою.

У пешців такий пунктик відсутній - всі бджоли сіренькі як мишки. Зате пешці більш схильні "чіпляти" злобливість від чужих "кобельків".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я помітив ,що у всіх дочок таке,навіть з різних закладок з різницею в 2-3 тижні! Але потім сімя сіріе поступово і рижих меньше і меньше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 31.08.2020 в 23:19, asot сказал:

Я помітив ,що у всіх дочок таке,навіть з різних закладок з різницею в 2-3 тижні! Але потім сімя сіріе поступово і рижих меньше і меньше

Я помітив ще таку особливість - "рижиків" ранньої весни гонять навіть зимувалі матки. Припускаю що цей феномен може бути пов"язаний з весняною білковою дієтою.

Також частенько молоді матки починають з "рижиків" а потім все виправляється. З чим це пов"язано не знаю.

Особисто я "рижиків" пускаю на вихвалки, справляються на 100%. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До зими мої сім’ї підходять добре, і хорошої сили. Пасіка вже майже загодована, догодовує лише деякі сім’ї. Маючи багато матеріалу карніки,важко визначити найкращих. Але все ж таки, по силі сімей які йдуть в зиму,зпробую це зробити. Визначу п’ятірку. Найбільшою силою підходять пюльцель,  Розенталь, Зінгер, крос Хіндерхофен-Подолянка,Пернер 684, Скленар. Сім’ї з цими матками від цих материнок, йдуть найбільшої сили в зиму. Притому що самі материнки пюльцель, і хіндерхофен, по силі слабші. А вже крос Хіндерхофен-Подолянка сила однакова що в материнки, що в її дочок. Розенталь теж потужна, що материнки, що її дочки. Від Зіглерів встиг зробити закладки, облітати, і пустити в зиму. Зараз лише  можу сказати що матки строчать гарно і щільно. Щось мені чуйка підсказує що Зіглери мають гарно вистрелить. Привезли мені друзі німці, на день народження карніку-караванкен. Сьогодні провірив, маточки ходять, почали сіяти. Вже весною, буду придивлятись,до цього матеріалу. Все більше і більше, стаю прихильником кросів,карніки з карпаткою. Мені вони дуже до вподоби. Якщо дочки будуть показувати те що очікую, то підуть матки від таких кросів, у масове розповсюдження. В наступному році,кров з носа, потрібно буде брати свіжого пюльцеля.  Бо материнки вже будуть старенькі. В цьому сезоні не вийшло, бо в нього дуже малий відсоток був обльоту. Матеріал дуже хороший, планую постійно з ним працювати. Для себе за ці всі роки, що маю справу з карнікою, облюбував певну кількість матеріалу. Надалі планую працювати, лише з ним. Вже не планую брати від усих, планую лише брати те що облюбував найбільше. Це говорю лише за себе, в когось є інший матеріал який йому найбільше до вподоби. По кліщеві скажу що в мене його мало, чекаю вже коли не буде розплоду, щоб зробити контрольний вистріл. В цілому сезон був цей важкий, але сторінка цього сезону,вже перегорнута. Йдем до зими, чекаєм на весну. А там будуть нові радощі, і розчарування.  Без них ніяк не обійтись

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Cезон - так, важкий і неоднозначний. Однак більше ніж по 50 кг на круг вийшло на сімю (на стаціонарі). Рекордистки з тестових груп дали близько 90 кг товарного меду. Абсолютна рекордсменка - матка Пернера 71667 з Пустервальда, дала товарного меду за сотню кг, вона після відкачки соняху  умудрилася ще за ті кілька днів його доцвітання через відгорнуту плівку у поставлені на осушку магазини нанести 1,5 магазини меду.

Йде робота в межах Клубу Карніки з нашими комбінаціями, є досить гарні, які нічим не гірші за імпортні, а подекуди і кращі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

05.09.2020 в 20:20, Укроп сказав:

До зими мої сім’ї підходять добре, і хорошої сили. Пасіка вже майже загодована, догодовує лише деякі сім’ї. Маючи багато матеріалу карніки,важко визначити найкращих. Але все ж таки, по силі сімей які йдуть в зиму,зпробую це зробити. Визначу п’ятірку. Найбільшою силою підходять пюльцель,  Розенталь, Зінгер, крос Хіндерхофен-Подолянка,Пернер 684, Скленар. Сім’ї з цими матками від цих материнок, йдуть найбільшої сили в зиму. Притому що самі материнки пюльцель, і хіндерхофен, по силі слабші. А вже крос Хіндерхофен-Подолянка сила однакова що в материнки, що в її дочок. Розенталь теж потужна, що материнки, що її дочки. Від Зіглерів встиг зробити закладки, облітати, і пустити в зиму. Зараз лише  можу сказати що матки строчать гарно і щільно. Щось мені чуйка підсказує що Зіглери мають гарно вистрелить. Привезли мені друзі німці, на день народження карніку-караванкен. Сьогодні провірив, маточки ходять, почали сіяти. Вже весною, буду придивлятись,до цього матеріалу. Все більше і більше, стаю прихильником кросів,карніки з карпаткою. Мені вони дуже до вподоби. Якщо дочки будуть показувати те що очікую, то підуть матки від таких кросів, у масове розповсюдження. В наступному році,кров з носа, потрібно буде брати свіжого пюльцеля.  Бо материнки вже будуть старенькі. В цьому сезоні не вийшло, бо в нього дуже малий відсоток був обльоту. Матеріал дуже хороший, планую постійно з ним працювати. Для себе за ці всі роки, що маю справу з карнікою, облюбував певну кількість матеріалу. Надалі планую працювати, лише з ним. Вже не планую брати від усих, планую лише брати те що облюбував найбільше. Це говорю лише за себе, в когось є інший матеріал який йому найбільше до вподоби. По кліщеві скажу що в мене його мало, чекаю вже коли не буде розплоду, щоб зробити контрольний вистріл. В цілому сезон був цей важкий, але сторінка цього сезону,вже перегорнута. Йдем до зими, чекаєм на весну. А там будуть нові радощі, і розчарування.  Без них ніяк не обійтись

про силу сімей остаточно можна буде судити в жовтні,зараз ще продовжується відхід літньої бджоли.Але в мене зараз сімї сильніші на 30% чим після  трьох соняшників-дав результат  ефект стимуляції сиропом,яку я почав  після 10 серпня і полоски.Якби не щурка ,то було б ще краще.Хочу сказати ,що я не взахваті від бакфасту і карніки ф1 ,але цей сезон не показник

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, wwlo сказав:

про силу сімей остаточно можна буде судити в жовтні,зараз ще продовжується відхід літньої бджоли.Але в мене зараз сімї сильніші на 30% чим після  трьох соняшників-дав результат  ефект стимуляції сиропом,яку я почав  після 10 серпня і полоски.Якби не щурка ,то було б ще краще.Хочу сказати ,що я не взахваті від бакфасту і карніки ф1 ,але цей сезон не показник

і буду  пробувати корпусні 8 рамочні ,бо в мене укр.рамка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Попробовал и Я Карнику,Матки были поменяны в начале ИЮНЯ, об этой пчеле у меня только положительные отзывы,(злоба)после пакетной Карпатки (мухи у нас злее:umora:)при открытии улика практически не вылетают,усидчивость на рамках при осмотре(они без крыльев:dntknw:)занимаются своими делами,не замечая что их из улья выняли,после последней качки подсолнуха начал стимулирующую подкормку 100грам сиропа 1к1 в день,Матки сеют,во всех семьях есть разновозрастный расплод,в этом сезоне перешли на 145 рамку под гнездо 2корпуса,не понравилось,Матки не в какую не хотели сеять в нижнем корпусе почему:dntknw:(дно сплошная сетка),занимались перестановкой корпусов,меда взяли около 45кг на зимовалую семью,восновном (подсолнух)(стационар).Есть и семья РЕКОРДИСТКА , первая качка подсолнуха, 19 магазинных рам 2 качка 21рамка,к сожалению линию не скажу,при подсадке не запомнили какая линия куда подсаживалась:ooops:За ройливость напишу в следующем сезоне,даст бог нормально перезимуют.PS.Спасибо нашим МАТКОВОДАМ,за хороший материал Карники.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Походу це мені одному ,цей рік з карнікою не фартануло ;).Хотя минулі роки начебто все добре .Може зглазили мене :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Женя- скажу так - там де були сімї які не смикав - то все там дуже добре!!! Там де пакети,отводки - то зрозуміло,що ситуація хужа!! Тому ми хочем - і пакет продати,і меду вкачати і шей сильні сімї в зиму ...ну я теж так хочу ..але хотелок занадто 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.09.2020 в 10:35, Андрій Сумчанин сказал:

Йде робота в межах Клубу Карніки з нашими комбінаціями, є досить гарні, які нічим не гірші за імпортні, а подекуди і кращі.

Наступного року планую спробувати Карніку 65.

Цього року взяв ШЗ скленарку "заправлену" її трутом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 хвилин тому, Ысч сказав:

планую спробувати Карніку 65.

Що це за лінія?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці, ви тему не перепутали? Невже так важко перевести спілкування в підходящу тему, а не класти на всі правила та норми і відповідати в непрофільній темі? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, davolodya сказал:

Що це за лінія?

Це карніка "української селекції", так би мовити, адаптована для українських умов.

Виведена українськими маткарями з "Клубу карніки України" , є така організація. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.09.2020 в 19:25, Женя Циба сказал:

Походу це мені одному ,цей рік з карнікою не фартануло ;).

ну тогда я второй.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.09.2020 в 19:25, Женя Циба сказал:

Походу це мені одному ,цей рік з карнікою не фартануло ;).Хотя минулі роки начебто все добре .Може зглазили мене :hmm:

Ползающих в траве пчел видел?. Клещ.В этом году его много. При ограничении расплода - весь клещ туда. Отход пчелы большой. Результат предсказуем. Нужно все вовремя делать. Не пренебрегать весенней обработкой. Там где расплода больше отход тоже есть но не так заметно, и не в таких прогрессиях. А остальное не может быть так чтобы кто-то носил, а карника не принесла. Если есть что носить любая порода принесёт за исключением тех, кто все в расплод переганяет. Во всяком случае принесёт так чтобы не обижались. (если конечно не предъявлять завышеннных требований только к пчеле, не беря во внимание себя) 

А начало всему идёт скорее от качества матки, чем от породы. Начинать нужно от туда. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, К. А. Е. сказал:

А начало всему идёт скорее от качества матки, чем от породы. Начинать нужно от туда. 

Это точно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, К. А. Е. сказал:

Если есть что носить любая порода принесёт за исключением тех, кто все в расплод переганяет. 

 Байка для школьников

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, К. А. Е. сказал:

Ползающих в траве пчел видел?. Клещ.В этом году его много. При ограничении расплода - весь клещ туда. Отход пчелы большой. Результат предсказуем. Нужно все вовремя делать. Не пренебрегать весенней обработкой. Там где расплода больше отход тоже есть но не так заметно, и не в таких прогрессиях. А остальное не может быть так чтобы кто-то носил, а карника не принесла. Если есть что носить любая порода принесёт за исключением тех, кто все в расплод переганяет. Во всяком случае принесёт так чтобы не обижались. (если конечно не предъявлять завышеннных требований только к пчеле, не беря во внимание себя) 

А начало всему идёт скорее от качества матки, чем от породы. Начинать нужно от туда. 

А може пречина вся в засухі ,матки після соняшнику збили яйцекладку.Стимуляція тупо складають в гніздо,результату нуль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Женя Циба сказал:

А може пречина вся в засухі ,матки після соняшнику збили яйцекладку.Стимуляція тупо складають в гніздо,результату нуль.

Поділяю думку про засуху, як причину ослаблення сімей. Минулого року в мене була гірша ситуація з вологою, ніж цьогоріч, відповідно і сім'ї слабшими були.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Женя Циба сказал:

А може пречина вся в засухі ,матки після соняшнику збили яйцекладку.Стимуляція тупо складають в гніздо,результату нуль.

Стимуляция, наличие кормов в гнезде и молодые матки помогают решить данную проблему. Перга и мед должны присутствовать. Обобрав до нитки не нужно надеяться на отклик на стимуляции. Пойдёт в запасы.. Ну а школьникам, кто там из них писал, можно к "" "байкам" прислушиваться, можно нет, если нравится самому шишки набивать. Дело хозяйское. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, К. А. Е. сказал:

Стимуляция, наличие кормов в гнезде и молодые матки помогают решить данную проблему. Перга и мед должны присутствовать. Обобрав до нитки не нужно надеяться на отклик на стимуляции. Пойдёт в запасы.. Ну а школьникам, кто там из них писал, можно к "" "байкам" прислушиваться, можно нет, если нравится самому шишки набивать. Дело хозяйское. 

До нитки ніхто нікого не обдерає.Все як завжди .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...