Jump to content
Николай П.

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

Recommended Posts

Пюльцель  абсолютний рекордист на мою скромну пасіку !! Вчора дав 5-й магазин ,бо гніздо уже стали підливати. 

IMG_20200724_213720.jpg

Edited by asot
  • Like 4

Сьогодні почав відкачку, в лідерах по пасіці зінгер670 від Васі Поліщука , приємно здивувала зінгер-пріма від Володі Дацко .

• Like 3

У мене щось не зайшли зінгери на жаль

У мене щось не зайшли зінгери на жаль
Від кого зінгер?

Надіслано від мого Redmi Note 7, використовуючи Tapatalk

В 11.07.2020 в 09:43, Укроп сказал:

Мрія яку носив із зими, збулась. Завдяки Івану Михайловичу матки Зіглера приїхали до нас. Люблю коли мрії збуваються

837F8C42-26DC-4AC7-8B55-13DCBE555F15.jpeg

Згодєн з Вами,пане Василь нагнали охоту на Белку,такшо мрії збуваються,вже сіє,завтра прививка,почала сіяти відразу під ковпачком, брав в Лешека репродуктивну матку,

мм.jpg

• Like 1

710 670- всі так хвалили ,а мені він щось як рядові простаки .Ну правда по 1 шт мав ,може так пофортило тільки мені

Edited by asot
710 670- всі так хвалили ,а мені він щось як рядові простаки .Ну правда по 1 шт мав ,може так пофортило тільки мені
По 1 маткі не судять

Надіслано від мого Redmi Note 7, використовуючи Tapatalk

Я все чудово  розумію!! Така випадковість напевно!

Сьогодні відбирав мед у сімейки іо скленар на пернер,

Оцінка5  по 5 бальній шкалі

Соти будує з весни, розвиток добрий тримає  силу сімї, гніздо компактне, усидчива на соті, миролюбна.

Ф1 від цієї іо

Сила сім'ї білеше( зпишев що мама все таки іо)

По меду не гірше мами

Дві відмінності:

ф1 бистріше печає мед у іо чомусь мед досі не печатаний 

Бджоли у ф1 чомусь вийшли як одна з рижим тергітом.

Єдине що на перші дні коли почав лити соняшник довелось в гніздо кинути 4 вощини бо залились в перші ж дні, що іо  що ф1, пробував кидати суш матка не встига засівати заливають

Цілком враження позитивні.

У іо бачив у травні маточники. Сподіваюсь то були тихозмінні а не ройові.

• Like 2
1 час назад, слава 1987 сказал:

Сьогодні відбирав мед у сімейки іо скленар на пернер

У кого брали? І ск принесли меду ,якщо не таемниця?

Перша мабуть і остання качка сьогодні  (сади -морози, окація -сльози по вершках, липа- три каплі бо згоріла) качаю різнотравя+ cонях (все що в першому корпусі то їх) - сьогодні забрав в

іо 7р печатних і 5 повномедних залишив бо печатка менше половини 

ф1 забрав 9- 10   і 3 -2 залишав щоб допечатали

Вулики 2 корпуса дадан 12р + піврамка., в розрив кинув магазин - вощину відтягти поки підливають по вазі чи літерах не скажу облік в журналі в рамках.

Чесно кажучи серед карніки рекордисток не було.

Дві Рекодистки на пасіці ф1 карпатка (АЛЕ З НЕЮ Є СВОЯ БІДА хто працював з карпаткою мене зрозуміє)і тихозмінна ф2 бак. Зате у карніки всі сім'ї рівні як одна, працювати зручно. Дві сім'ї глянув і проводь відповідну операцію

Іо брав у Ліпатова. 

Edited by слава 1987
  • Like 6
40 минут назад, слава 1987 сказал:

іо 7р печатних і 5 повномедних

По соняшнику майже так само ! Магазин врозріз тягнуть теж !!! ( Іо пешец пернер)

• Like 2

среди карники есть линии которые способны заливать гнездо, тоесть при слабом медосборе собирать товарный мед?

Edited by arki
13 хвилин тому, arki сказав:

среди карники есть линии которые способны заливать гнездо, тоесть при слабом медосборе собирать товарный мед?

гніздо не для товарного меду....

У вас що тільки 1 слабкий медозбір??Як зберете гніздо - так і понесуть - кинете магазин - понесуть вверх ; не кинете - то залиються в гнізді! 

7 минут назад, asot сказал:

У вас що тільки 1 слабкий медозбір

на слабому медозборі лише росплід поженуть. на моє питання хтось надасть відповідь?

То

39 минут назад, arki сказал:

на слабому медозборі

Слабкий медозбір - це у мене акація ! Вона цвіте ,бджола працюе - але як той мед пахне я ще ні разу не чув і не бачив його !який по силі - у вас я не знаю ??.скажіть хоть по привісах який медозбір ,в якому місяці ? З чого?- то хтось підскаже коректніше!!

Edited by asot
10 часов назад, arki сказал:

У мене була ИО Пернер * Пешец ( Паланочки) 

Акацію Ф1 починали брать незалежно від сили сімьї , залились так що на перший сонях бджоли небуло 

ИО відсадив перед акацієй на 4 рамки , одна на виході мед і дві суші ,

після акації хотів прививку робить яєць нема , молодої личинки нема , один мед стара личинка і печать , думав маткі гаплик , підставив суш засіяла 

• Like 1

я бачу мене не зовсім зрозуміли. дивіться, навожу приклад: основна перевага кавказянки то це те що вони використовують слабкі медозбори і приносять товарний мед, тоді як інші породи женуть росплід. як це їм вдається? а вдається їм це так що вони навіть при слабкому медозборі заливають гніздо, цім самим обмежують матку. такі бджоли звісно не для промислових кочуючих пасік а для стаціонарних в умовах слабих медозборів. тому в мене було запитання чи хтось знає можливо в котроїсь з лінії карніки є така здатність. але вже думаю що немає адже для чого тоді знадобилося б полякам схрещувати карніку з кавказянкою ...

Edited by arki
41 минуту назад, arki сказал:

я бачу мене не зовсім зрозуміли. дивіться, навожу приклад: основна перевага кавказянки то це те що вони використовують слабкі медозбори і приносять товарний мед, тоді як інші породи женуть росплід. як це їм вдається? а вдається їм це так що вони навіть при слабкому медозборі заливають гніздо, цім самим обмежують матку. такі бджоли звісно не для промислових кочуючих пасік а для стаціонарних в умовах слабих медозборів. тому в мене було запитання чи хтось знає можливо в котроїсь з лінії карніки є така здатність. але вже думаю що немає адже для чого тоді знадобилося б полякам схрещувати карніку з кавказянкою ...

Я не знаю , що таке слабий взяток у мене такого нема , рапс клапті , акація вона не слабкий а бистрий і сонях 

Разнотравья толком не хватає щоб розплід гнати , виручають запаси прошлорічного соняха 

Ну думаю ця комбінація що була вище описана , якраз і огранічила розплід на акації , просто на слабому взятку вона б так незалелася 

От тільки її вже нема , хотя на матках Пернера щось і вийде якщо схрестити з кавказянкою 

• Like 1
В 26.07.2020 в 23:40, arki сказал:

Правильно было бы сказать ограничивают яйцекладку матки. С увеличением медосбора все сильнее.  Основная масса пчелы переключается на медосбора, матку хуже кормят. В результате матка ходит по меду. С уменьшением или с перерывом медосбора, матка быстро восстанавливает яйцекладку. Держал давно СГК с Краснополянского питомника. Там матку ограничивали вокруг сужая до пятачка. Здесь же просто в центр льют, соревнуясь с маткой. Матка бегает в надежде найти место. При взятке магазины не помогут, ограничат. С уменьшением-обратный процесс. Если сравнивать в одной местности с местной то там где у местной полон Улей расплода-то у карники его будет мало, но будет полон Улей мёда. Была у меня от Пернера,(он использовал материал от матковода под номером 411 в бибриде. Та не так заливалась, сильнее в зиму шла, но я бы не сказал что больше мёда носила чем другие(и от него в том числе) А остальные все что видел-ограничивают яйцекладку матки

19 часов назад, arki сказал:

Карника, Итальянка, Бакфаст считается пчелой для промышленных пасек. Кроме того что иметь промышленную пчелу и самому нужно быть профессионалом, ппомцшленником. Сама пчела результата не даст. С ней нужно уметь работать. 

По поводу того для чего скрещивали-только им известно.что хотели получить. Только вот как мне кажется не для ограничения матки. Мало ли - длинный хоботок, предприимчивость, размер, возможность летать за взятком при более низких температурах. Хотя и я Карника обладает этими характеристиками, кроме хоботка. 

• Like 1
13 минут назад, К. А. Е. сказал:

Карника, Итальянка, Бакфаст считается пчелой для промышленных пасек. Кроме того что иметь промышленную пчелу и самому нужно быть профессионалом, ппомцшленником. Сама пчела результата не даст. С ней нужно уметь работать. 

По поводу того для чего скрещивали-только им известно.что хотели получить. Только вот как мне кажется не для ограничения матки. Мало ли - длинный хоботок, предприимчивость, размер, возможность летать за взятком при более низких температурах. Хотя и я Карника обладает этими характеристиками, кроме хоботка. 

Карника промышленная порода ?? Вы серьёзно?

Edited by Valik740
  • Haha 1
30 хвилин тому, Valik740 сказав:

Ви всі помиляєтесь. Не має "промислової" породи(бджоли), є промислові пасіки і відповідна технологія роботи з бджолою, для отримання кращого результату  праці з мінімальними  затрами часу(трудомісткість). Відповідно до своїх умов(медоносів), фізичних і розумових здібностей(технологія) пасічник підбирає бджолу, ... і на цему шляху(підбір бджоли) найбільше "спотикачів і гуль". Але якщо  поглянути на закордонні промислові пасіки то там працюють в більшості з італійкою і помісями на основі неЇ...

Edited by whale
  • Like 1
25 минут назад, Valik740 сказал:

Для України да , де 95% пасік не кочує і фактично тільки два медозбори весна і сонях , карніка спокойно востанавлюєтся в переривах, 

виїзд за село раз у сезон це не кочовка 

• Like 1