Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

хто купляв в Ліпатова комбінацію 3Х12 можливо брали дві, я б купив одну...
А можна детальніше що це? Пернер на пернер?

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ні, пернер на ВТ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мають мої сім’ї карніки на сьогоднішній день по 6-7 рамок різновікового розплоду. По площі розплод займає приблизно 80 відсотків, трьох сотої рамки. Вже масово налупилось молодої бджоли, корпус десятирамочний на 300 гарно набитий бджолою. Сьогодні поставив на гнізда магазини, то вмить піднялася в них бджола. Цвітуть садки, то гарно тягнуть вощину. Працюють потужно всі, визначив найкращих, від них скоро почну прививатись. Якщо все так і буде йти, то 5 травня планую робити першу прививку. Раніше принципово прививатись не хочу, тому що на мій погляд,оптимальне число,буде в початку травня

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я привился вчера. Сегодня перенёс в воспиталку. Вот так выглядит карника ужатая в три восьмирамочных корпуса на 145 рамку  

IMG_20190425_191135.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, siverit сказал:

А я привился вчера. Сегодня перенёс в воспиталку. Вот так выглядит карника ужатая в три восьмирамочных корпуса на 145 рамку  

IMG_20190425_191135.jpg

Мало . Лучше ужми в два .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора теж підкинув суші та кому вощини з сушю.Розплід на 6-7 рамках(3-4 критого).Пилку по 2рами+2рами меду.На БК 145 поставив по 3-му корпусу(5суш+4вощина+1будівельна).Окремо хочу відзначити гігієну.Дно блистить,як у кота... .Місцеві бджоли крихту воскову вперто залишають на дні.Карніка "вилизала" дно до блиску.Спецом залишав нечищиними 5 карнік та 5 місцевих.Результатом задоволений.Сім'ї карніки більш-менш рівні по старту,також присутній бурхливий розвиток.Цвіте вишня,груша,терен,слива.Яблуня на підході."Білять" соти.Далі будем видіти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.04.2019 в 20:22, Dmutruk сказал:

ні, пернер на ВТ

Дуже чудна комбінація. Поки що кращих бджіл F1 від VT* Perner не зустрічав. Зимує купка бджіл, а зараз як хто три рої вкинув. Що цікаво то що трутня гризуть все таки вароатолерантність то не міф. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

то 2 апреля 

то 2 августа

то 2 сентября , одни непонятки

на 2-15 кто медку поднатаскал ,

за три (или две ) недели одну рамочку засеяла 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Tedo сказал:

Дуже чудна комбінація. Поки що кращих бджіл F1 від VT* Perner не зустрічав. Зимує купка бджіл, а зараз як хто три рої вкинув. Що цікаво то що трутня гризуть все таки вароатолерантність то не міф. 

 

Не смішіть мене про трутня, то справжній міф. По логікі яК фанат карніки, маю той міф підтримувати, і розвивати. Але тоне є так. Є у мене напевно що більше десятка материнок так званих вароатолеранц, але вони кліщем пошкоджуються так як і інші не вароатолерантні. Тому то є міф, і рекламний хід- щоб люди на то велись і купували маток. Займаючись карнікою вже не один рік, і маючи достатню кількість маток, від різних маткарів Європи, маю право так зтверджувати. . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Tedo сказав:

Дуже чудна комбінація. Поки що кращих бджіл F1 від VT* Perner не зустрічав. Зимує купка бджіл, а зараз як хто три рої вкинув. Що цікаво то що трутня гризуть все таки вароатолерантність то не міф. 

 

кумедний оператор

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Однозначно ця матка йде в число вибраних. Перезимували на 5 рамках, зимівля ідеальна, розплод від неї суцільна стіна. Розширив раз по дві рамки вощини, відтягли вмить, і матка засіяла їх, добу назад, ще дав дві рамки.  Сьогодні глянув, відтягнуті. Я ще на них почав звертати увагу як давав після зими стимуляційну підгодівлю. Вони забирали сіроп найшвидше з годівниці. 

image.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Однозначно ця матка йде в число вибраних. Перезимували на 5 рамках, зимівля ідеальна, розплод від неї суцільна стіна. Розширив раз по дві рамки вощини, відтягли вмить, і матка засіяла їх, добу назад, ще дав дві рамки.  Сьогодні глянув, відтягнуті. Я ще на них почав звертати увагу як давав після зими стимуляційну підгодівлю. Вони забирали сіроп найшвидше з годівниці. 
image.thumb.jpg.a258d5646c3ad6448151de997c669c32.jpg
Я вже не встигаю за вами[emoji23][emoji23][emoji23]
Кожень день нова любіма карніка

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Sesk сказал:

Я вже не встигаю за вами[emoji23][emoji23][emoji23]
Кожень день нова любіма карніка

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk
 

При чому тут любима? Я написав що сім’я з цією маткою гарно виділяється. Карніка вся любима, якби було не так, яб її не тримав. Я взяв чимало нового матеріалу в минулому році. Тепер дивлюся на нього і оцінюю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04/25/2019 в 21:40, siverit сказал:

А я привился вчера. Сегодня перенёс в воспиталку. Вот так выглядит карника ужатая в три восьмирамочных корпуса на 145 рамку  

IMG_20190425_191135.jpg

що з матеріалу маєте? можна в приватні повідомлення   :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.03.2019 в 07:59, Плис Владимир сказал:

Привет всем. Результаты зимовки. Частично мои выводы по породе Карника подтверждаются на ютубе в роликах Украинских опытных пасечников, нужно только не слушать что они говорят а смотреть что показывают в ульях. Своё мнение никому не навязываю, интересно услышать результат зимовки других пасечников. 

Итак: пасека расположение Донецкая Обл, Волновахский рН. Зимовка на улице, улья дадан рамка 300, количество рамок 7-8, корм 15-16 кг, 70 ? меда 30? сахара, подкормка сахаром в конце августа. Полоски от клеща двух видов в начале сентября на месяц. Это вторая моя зимовка. В конце февраля дал по 1,5 кг мёда в пакете поверх рамок.

Количество семей в зиму 18

Из них карники 6

Перезимовало 15 семей

3 погибло 

Из них 2 карники

Ослабло 3 семьи до одной улочки вся Карника

Были соедены с другими семьями .

Итог из 6 карники  осталась 1 семья

Всего сейчас на пасеке 12 семей. Из них 1 Карника.

Причины гибели: ранний распод в середине января, и сильная опоношеность.

Для сравнения местная пчела сейчас занимает 4 шт по 7-8 улочек

4 шт по 6-7 улочек 

3 шт по 5-6 улочек

 И оставшаяся 1 семья карники 4-5 улочек.

Выводы я сделал. Эта порода для моих условий не подходит.

Всем удачи.

Т.к. Вы начинаете раздувать тут ветер. 

Сразу же скажу Вам 

В 22.03.2019 в 07:59, Плис Владимир сказал:

В конце февраля дал по 1,5 кг мёда в пакете поверх рамок.

Количество семей в зиму 18

Из них карники 6

Перезимовало 15 семей

3 погибло 

Из них 2 карники

Ослабло 3 семьи до одной улочки вся Карника

Были соедены с другими семьями .

Итог из 6 карники  осталась 1 семья

Всего сейчас на пасеке 12 семей. Из них 1 Карника.

Причины гибели: ранний распод в середине января, и сильная опоношеность.

Для сравнения местная пчела сейчас занимает 4 шт по 7-8 улочек

4 шт по 6-7 улочек 

3 шт по 5-6 улочек

 И оставшаяся 1 семья карники 4-5 улочек.

Выводы я сделал. Эта порода для моих условий не подходит.

Всем удачи.

Во первых зимовка на улице никогда нельзя докармливать, нужно не жлобиться а оставлять в зиму столько что бы хватило... И вы говорите о опытности? 

В 22.03.2019 в 07:59, Плис Владимир сказал:

 

Количество семей в зиму 18

Из них карники 6

Перезимовало 15 семей

3 погибло 

Из них 2 карники

Ослабло 3 семьи до одной улочки вся Карника

Были соедены с другими семьями .

Итог из 6 карники  осталась 1 семья

Всего сейчас на пасеке 12 семей. Из них 1 Карника.

Причины гибели: ранний распод в середине января, и сильная опоношеность.

Для сравнения местная пчела сейчас занимает 4 шт по 7-8 улочек

4 шт по 6-7 улочек 

3 шт по 5-6 улочек

 И оставшаяся 1 семья карники 4-5 улочек.

Выводы я сделал. Эта порода для моих условий не подходит.

Всем удачи.

В этом во всём виноват пчеловод!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відносно карніки хочу поділитись своїми спостереженнями за даною бджолою:минулого року придбав матки від чотирьох відомих на форумі матководів. Результат спостежень слідуючий. Для мене найбільш сподобались ф -ки від Віктора Просюка. Матки підсаджені в липні гарно попрацювали. В зиму пішли на 8 рамках. Цікаво що на 8 рамках і вийшли з зими і при нестабільній весняній погоді вже принесли по 145 корпусу меду. На жаль, не знаю причини, матки від інших матководів (свідомо не називаю прізвищ, щоб нікого не образити) спацювали значно гірше і по зимівлі і по весняному розвитку. Це не реклама, а просто власні спостереження і оприлюднення фактів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Яцков Андрій сказал:

Відносно карніки хочу поділитись своїми спостереженнями за даною бджолою:минулого року придбав матки від чотирьох відомих на форумі матководів. Результат спостежень слідуючий. Для мене найбільш сподобались ф -ки від Віктора Просюка. Матки підсаджені в липні гарно попрацювали. В зиму пішли на 8 рамках. Цікаво що на 8 рамках і вийшли з зими і при нестабільній весняній погоді вже принесли по 145 корпусу меду. На жаль, не знаю причини, матки від інших матководів (свідомо не називаю прізвищ, щоб нікого не образити) спацювали значно гірше і по зимівлі і по весняному розвитку. Це не реклама, а просто власні спостереження і оприлюднення фактів

А материнки чьи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не знаю. Я не профі матковод. Я пасічник любитель. І бджід  оцінюю з точки  зору любителя в якого 30 вуликів. І для мене важливо медопродуктивність, лагідність і хороша зимівля на вулиці. Хоча знаю що у Віктора матеріал з Австрії та Німеччини

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, Яцков Андрій сказав:

Відносно карніки хочу поділитись своїми спостереженнями за даною бджолою:минулого року придбав матки від чотирьох відомих на форумі матководів. Результат спостежень слідуючий. Для мене найбільш сподобались ф -ки від Віктора Просюка. Матки підсаджені в липні гарно попрацювали. В зиму пішли на 8 рамках. Цікаво що на 8 рамках і вийшли з зими і при нестабільній весняній погоді вже принесли по 145 корпусу меду. На жаль, не знаю причини, матки від інших матководів (свідомо не називаю прізвищ, щоб нікого не образити) спацювали значно гірше і по зимівлі і по весняному розвитку. Це не реклама, а просто власні спостереження і оприлюднення фактів

Трутневий фон у кожного різний, тому і результати різняться, взагалі ф-ки сестри з однієї партії а  сімї можуть істотно відрізнятись.

ЗІ: в моєму в селещі по грубим підрахункам біля 3-4  десятків пасік  і біля тисячі сімей , елементарним відбор роблять одиниці, бджола помісь. Так от з кількох років спостережень, матки Карніка Ф1 від ІО, облітані на місцевому труті, частина сімей має досить відчутну підвищену злобливість. Цього річ буду облітати маток в іншому місці.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Lefty сказал:

взагалі ф-ки сестри з однієї партії а  сімї можуть істотно відрізнятись

Погоджуюсь.

4 минуты назад, Lefty сказал:

матки Карніка Ф1 від ІО, облітані на місцевому труті, частина сімей має досить відчутну підвищену злобливість.

І в мене час від часу 1-2 сімейок проскакує злобливість. В цьому році спробував виділити 1-2 батьківські сім'ї, щоб більше біля мене було правильних трутнів.Можливо не дадуть маткам при обльоті далеко летіти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.04.2019 в 21:30, Sesk сказав:

Я вже не встигаю за вами[emoji23][emoji23][emoji23]
Кожень день нова любіма карніка

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk
 

Ну знаєте. Я теж не супер пасічник,так трохо шось вмію))  Але я так втомилась відкривати вулик і бачити там  реакцію * Ану хаді сюда* від бджіл, коли з рамок зриваються і заліплюються всю маску і обліплюють руки. Що карніка тепер і справді в мене любіііма:ole_ole: Є враження, що їй все одно, відкрила я вулик чи ні. Ну політали і пішли додому. 

Всі мої *дикуни* на пасіці були куплені свого часу у різних дідів, які не мали поняття, що таке селекція і відбір. Аби відро меду приперла. Це прекрасно- відро меду. Але ситуація, коли я сідаю  у власний автомобіль в масці, а сусіди розбігаються то куди бачить- не є нормальною. Це жах. Чесно. 

Василь, Ваша Карніка Пешец, я вибачаюсь за таке слово, але реально вставила всіх по меду на садах. 2 магазини готових на відкачку! Я такого ще не бачила:)Просто чудо-чудное:ax:А тих, що ми з Вами домовлялись класнячих:)- чекаю:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Bee-beep сказал:

Ну знаєте. Я теж не супер пасічник,так трохо шось вмію))  Але я так втомилась відкривати вулик і бачити там  реакцію * Ану хаді сюда* від бджіл, коли з рамок зриваються і заліплюються всю маску і обліплюють руки. Що карніка тепер і справді в мене любіііма:ole_ole: Є враження, що їй все одно, відкрила я вулик чи ні. Ну політали і пішли додому. 

Всі мої *дикуни* на пасіці були куплені свого часу у різних дідів, які не мали поняття, що таке селекція і відбір. Аби відро меду приперла. Це прекрасно- відро меду. Але ситуація, коли я сідаю  у власний автомобіль в масці, а сусіди розбігаються то куди бачить- не є нормальною. Це жах. Чесно. 

Василь, Ваша Карніка Пешец, я вибачаюсь за таке слово, але реально вставила всіх по меду на садах. 2 магазини готових на відкачку! Я такого ще не бачила:)Просто чудо-чудное:ax:А тих, що ми з Вами домовлялись класнячих:)- чекаю:az:

Одна семья-это не показатель.Если бы было 10 семей с матками от Василия и все показали такой результат в среднем , то было бы о чем поговорить,а так..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Пасечник1984 сказав:

Одна семья-это не показатель.Если бы было 10 семей с матками от Василия и все показали такой результат в среднем , то было бы о чем поговорить,а так..

Согласна. Не показатель.

Но по опыту уже моих личных прививок. Какая мама, такие и дочки, такие же точно и семьи. Поэтому я вот сижу и реально  думаю, может от нее привиться. :hmm:У меня есть Тройзек, не одна семья, тоже по росплоду *пухххх, как на дрожжах*. Но какие-то они злые. Не могу понять, почему. Не край конечно,  не дикари, но такие- не любят осмотры:umora: с характером девочки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну знаєте. Я теж не супер пасічник,так трохо шось вмію))  Але я так втомилась відкривати вулик і бачити там  реакцію * Ану хаді сюда* від бджіл, коли з рамок зриваються і заліплюються всю маску і обліплюють руки. Що карніка тепер і справді в мене любіііма:ole_ole: Є враження, що їй все одно, відкрила я вулик чи ні. Ну політали і пішли додому. 
Всі мої *дикуни* на пасіці були куплені свого часу у різних дідів, які не мали поняття, що таке селекція і відбір. Аби відро меду приперла. Це прекрасно- відро меду. Але ситуація, коли я сідаю  у власний автомобіль в масці, а сусіди розбігаються то куди бачить- не є нормальною. Це жах. Чесно. 
Василь, Ваша Карніка Пешец, я вибачаюсь за таке слово, але реально вставила всіх по меду на садах. 2 магазини готових на відкачку! Я такого ще не бачила[emoji4]Просто чудо-чудное:ax:А тих, що ми з Вами домовлялись класнячих[emoji4]- чекаю:az:
В мене вся пасіка на карнікі, про миролюбність можете мені не розказувать)))
Але в нас погоди геть немає(((

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...