Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

47 минут назад, Іван Михайлович сказал:

на форумі є такі як Ви, дуже "втаємничені ",такі що поховалися за "поганялами " ,  вічно не задоволені дописувачі, і ми  Вас терпимо.

А скільки часу Ви відбираєте у дописувачів, безпотребно, не подаючи  жодної корисної інформації, не читаючи вже раніше опублікованого, проаналізованого, і доведеного, Ви продовжуєте писати аби про Вас не забували. 

Викладіть фото своїх пасік, покажіть що Ви зробили і опишіть що досягли і які є проблеми. Це буде по людськи і Вам будуть допомагати, якщо Вам це потрібно.  Якщо у Вас пасіка існує  лише  віртуально ( це швидше за все так і є) а про бджіл Ви дізналися з форуму , то не відбирайте у людей час.  

У нас очень много людей, которые что-то сделали полезное, и пытались довести до остальных, ушли в тень (читают темы, но в полемику не вступают). А карника действительно та пчела с которой можно спокойно работать, а не тратить зря свои силы и делать соседям нервы. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, SASHA.OK сказав:

@Іван Михайлович бачу у Вас  все ж час є писати на форумі, тож хотів би все ж почути як отримати  "комбінаційне схрещування при вільному паруванні", а також як можна отримати статус "племінної пасіки" з породою карніка.  Чи у Вас не прийнято відповідати на незручні питання, чи Ви саме мені не маєте бажання відповідати?

у мене сьогодні робота в офісі, змушений  трохи попрацювати з документами, а так як комп. сповіщає про активність в темах, часом відписую .

По перше,  я не зобовязаний  проводити заочні навчання на форумі. Зважаючи на Ваше наполягання, я Вам постараюся коротко пояснити своє бачення. 

Для одержання комбінаційних схрещувань, створюється  ізольований пункт спаровування на якому розміщаємо маток сестер  визначеної материнки . На цьому пункті  і будемо облітувати  групи маток які нам необхідно комбінувати. До прикладу . В цьому році  дочок  карніки від 664  та 503  облітуємо на трутах  карпатки з 8 генеологічної групи Віктора Паппа. Одержуємо комбінаційне схрещування при вільному парування.

По другому питанню. Статус племінної пасіки сьогодні практично неможливо отримати  ні для якої породи.  Так як  існуюча нормативна база застаріла і не відповідає  сьогоденню, а нової нікому підготувати. На даний час  в Кабміні вже рік " ходить"  проект  нормативного документа,  що регламентує " Вимоги  з атестації племінних пасік" . Аналогічно у Верховній Раді " блукають" по комітетах зміни та доповнення у Закон про бджільництво. 

На моє глибоке переконання, статус племінних пасік не повинен присвоювати  якийсь державний орган, це прямий шлях до корупції , особливо в наш час. Мені добре відомо як присвоювали статуси  племгосподарств ,не думаю щоб щось змінилося  до цього часу.  Я вважаю статус нащим пасікам і нам,   дадуть наші  колеги пасічники, і це буде сама чесна  і справедлива " комісія".  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, новичок сказал:

Ничего против карники не имею,отличная пчела,а от некоторые карниководы роздражают и не только меня.

Цікаво і чим вони Вас подразнюють? Напевно тим що вони можуть а Ви ні? Но то вже проблему шукайте в собі. Ми купуєм висоякісний матеріал привозим його в Україну виводим маток які розходяться по всій Україні, збираєм відгуки про них, аналізуєм. А Ви пишіть, адже це робити найлегше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Іван Михайлович сказал:

 

Крім цього, марфологічні  паспорти  можуть робити також відділ селекції карпатських бджіл та  відділ селекції УС ННЦ ім.Прокоповича. Ми їм також передали програми і вони ними успішно користуються.

Какой официальный документ они выдают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, новичок сказал:

Кто как может и у каго как получается это Вы не знаете,но эти пустые понты некоторых уже тошно читать.

То не читайте. Хто Вас заставляє? Ліпше просвітіть нас своїми досягненнями, покажіть що Ви можете, щоб розвіять всі сумніви

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

як тільки тема почала об'єктивно висвітлювати важливі питання, зразу з'являються "козачки" і необ'єктивно переводять тему в базарний трьоп, мабуть давно я неходив у гості тем інших порід, намьок я зрозумів,треба висвітлювати свою думку і в інших темах де мене вже зачекались.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, zapivan сказал:

Для себе рахую любу матку природнього обльоту користувацькою( робочою). А кожна матка з відомим трутнем це репродукційна (племінна) незалежно від комбінації. від неї можна брати для подальшого виводу бо знаємо маму і тата. А перевірка на дочки тільки додасть ціни такій репродукторці.  А в паспорті я б ще вказував попередню комбінацію (бабцю)завдяки якій одержали матку. Пора організовувати програми селекції. Комбінацій є досить.

Вань, матка ІО це звичайна чистопородна матка відомого походження, а от племінною вона стане коли ти перевіриш її на ГКО і подивишся дочок (на однорідном трут фоні) на передачу тих самих ГКО і вже після цього вона буде племінною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Вадим Василюк сказал:

Вань, матка ІО це звичайна чистопородна матка відомого походження, а от племінною вона стане коли ти перевіриш її на ГКО і подивишся дочок (на однорідном трут фоні) на передачу тих самих ГКО і вже після цього вона буде племінною.

Коротше кажучи "племінна матка" - це та яка перевірена по потомству

 

В мене зараз на пасіці групи дочок від австрійок Склєнар Н47, Зінгер, Пернер, Пеххакер, Хефтбергер, а також нємок СТ07, Т1075, СР. І ще додам від нових материнок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Андрій Сумчанин сказал:

Коротше кажучи "племінна матка" - це та яка перевірена по потомству

Так перегорнув сторінку І.М вже все "розжував"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Андрій Сумчанин сказал:

Склєнар Н47

Проглядав позавчора у ф1 Склєнарок медові корпуси над решітками, то скажу що по медові вони показують себе достойно, аж ніяк не гірше пернерських, пеххакерських і тройзеків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Укроп сказал:

То не читайте. Хто Вас заставляє? Ліпше просвітіть нас своїми досягненнями, покажіть що Ви можете, щоб розвіять всі сумніви

У каждого свои достижения и не обьязательно это выставлять на показ.Форум для того чтоб обмениватся опытом,учится,подсказывать друг другу.А что у нас последнее времья на форуме,чему можна научится.Одни пишут для прикола другие для рекламы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Андрій Сумчанин сказал:

, аж ніяк не гірше пернерських, пеххакерських і тройзеків.

У нас даже лучше, дочки Н 47 в тройке лидеров по меду. 

По спокойствию и поведению лидеры.

По кол-ву пчелы семьи действительно мощнее, но поведение на рамке бросается сразу в глаза. ( смирные)

От Хуска достойниший материал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Іван Михайлович сказав:

у мене сьогодні робота в офісі, змушений  трохи попрацювати з документами, а так як комп. сповіщає про активність в темах, часом відписую .

По перше,  я не зобовязаний  проводити заочні навчання на форумі............. 

ну Ви там посидіт пока в офісі,а я тут поруллю в любимій темі, а то заходят тут всі і всьо їм щось треба відповісти,не розуміє нарід жи часу нема, ой не розуміє, тож народ задавайте питання, у мене є час і я прийшов з офісу на два дня,та готов проводити навчання:af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, новичок сказав:

У каждого свои достижения и не обьязательно это выставлять на показ.Форум для того чтоб обмениватся опытом,учится,подсказывать друг другу.А что у нас последнее времья на форуме,чему можна научится.Одни пишут для прикола другие для рекламы.

і знову ніби заділо,ну де ж таке бачено щоб писали для приколу,а тим-паче для реклами:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, miro сказав:

і знову ніби заділо,ну де ж таке бачено щоб писали для приколу,а тим-паче для реклами:dntknw:

90% повідомлення якраз і ставлять це на меті. Останнім часом часто стає огидно від форми спілкування багатьох форумчан.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, konoval_am сказал:

90% повідомлення якраз і ставлять це на меті. Останнім часом часто стає огидно від форми спілкування багатьох форумчан.

есть хорошее средство от этого "Игнорозабей" принимается по 1ч.л. после каждого сообщения:af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По цьогорічному медозбору відмічаю ф1 Пернера і ф1 від класичних Пешетц і Тройзек 1075, що не відводок, то по медозбору з соняшника "бомба".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.07.2017 в 10:41, Іван Михайлович сказав:

По перше,  я не зобовязаний  проводити заочні навчання на форумі.

Що таке "комбінаційне схрещування" я знаю і я Вас не просив мене чомусь навчати, якщо мені буде потрібна консультація по тому чи іншому питанні, то у мене є до кого звернутись за консультацією :hi:

Яле якщо Ви хочете сказати що Ваші матки чимос кращі за інших, то хотілось би почути чим - от і все :hmm:

В 29.07.2017 в 10:41, Іван Михайлович сказав:

Для одержання комбінаційних схрещувань, створюється  ізольований пункт спаровування

Так все ж це ізольований чи

В 29.07.2017 в 10:41, Іван Михайлович сказав:

Одержуємо комбінаційне схрещування при вільному парування.

Так я так і не можу зрозуміти, це все ж ізольоване чи вільне (неізольване) парування. 

Якщо це ізольоване - то питань взагалі немає, ну а якщо вільне - то тут виникають питання на рахунок "комбінаційного схрещування" :IMHO:

Цікаво, а наші "експерти" які "лайкали" це повідомлення Івана Михайловича не бачили цієї суперечливості у коментарі, чи особиста харизма Івана Михайловича так магічно діє :hmm:

В 29.07.2017 в 10:41, Іван Михайлович сказав:

Статус племінної пасіки сьогодні практично неможливо отримати  ні для якої породи.

Для чого тоді писати що 

Цитата

Користувацькі матки - одержані шляхом комбінаційних схрещувань ( вільного парування на племінних пасіках!!!) НЕ ПЛУТАТИ з вільним паруванням на пасіках аматорів

Якщо самі ж потім пишете що статус племінної пасіки нічого не вартий 

В 29.07.2017 в 10:41, Іван Михайлович сказав:

Мені добре відомо як присвоювали статуси  племгосподарств ,не думаю щоб щось змінилося  до цього часу

З цього всього можна зробити висновок що звання плем. пасіки плануєте присвоювати Ви на чолі свого об'єднання матководів :ah:

В 29.07.2017 в 10:41, Іван Михайлович сказав:

Я вважаю статус нащим пасікам і нам,   дадуть наші  колеги пасічники, і це буде сама чесна  і справедлива " комісі

Ну і накінець, на мою думку, Вам, як Голові Об'єднання Матководів України не личить так, зі зневагою, писати про будь яку породу, тим більше яку Ви навіть не випробували

Цитата

Я свій  датський бакфаст , весною акуратно вимів у відро і прикопав в садочку

Або потрібно було назватись Об'єднання Матководів-Карніководів України :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, SASHA.OK сказав:

З цього всього можна зробити висновок що звання плем. пасіки плануєте присвоювати Ви на чолі свого об'єднання матководів :ah:

Ну і накінець, на мою думку, Вам, як Голові Об'єднання Матководів України не личить так, зі зневагою, писати про будь яку породу, тим більше яку Ви навіть не випробували

Або потрібно було назватись Об'єднання Матководів-Карніководів України :IMHO:

всьо, лиш но проявилась симпатія президента до карніки,одразу ревність, а я скажу так,висновки робить цілий світ, і всі тримали різні породи,но чогось карніка більше всіх до вподоби, та до речі і не варто так придиратись до слів,трохи через строки читайте,я он читаю буває на форумі пости і начинаю медитувати над написаними моно-скриптами , прошу не путати манускриптами, тож інколи так захоплює ,що епітетів не хватає,тож давайте не будем впадати в транс медитацію над написаним ,а краще віддамось алегорії сьогодення:umora:,

а якщо без приколу, в нас реально не хватає об'єктивної характеристики по породах,в певних регіонах, певних порід їх ліній і тп., тому я думаю багато з нас за напрямком є в процесі цього незвичайно багатого, на вибір селекції порід і їх ліній, будемо чесні все получатиметься, а будемо популістами,на чисту воду будь-кого з нас виведуть рано,чи пізно. я так в цілому свою думку висказав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, SASHA.OK сказал:

Що таке "комбінаційне схрещування" я знаю і я Вас не просив мене чомусь навчати, якщо мені буде потрібна консультація по тому чи іншому питанні, то у мене є до кого звернутись за консультацією :hi:

Яле якщо Ви хочете сказати що Ваші матки чимос кращі за інших, то хотілось би почути чим - от і все :hmm:

Так все ж це ізольований чи

Так я так і не можу зрозуміти, це все ж ізольоване чи вільне (неізольване) парування. 

Якщо це ізольоване - то питань взагалі немає, ну а якщо вільне - то тут виникають питання на рахунок "комбінаційного схрещування" :IMHO:

Цікаво, а наші "експерти" які "лайкали" це повідомлення Івана Михайловича не бачили цієї суперечливості у коментарі, чи особиста харизма Івана Михайловича так магічно діє :hmm:

Для чого тоді писати що 

Якщо самі ж потім пишете що статус племінної пасіки нічого не вартий 

З цього всього можна зробити висновок що звання плем. пасіки плануєте присвоювати Ви на чолі свого об'єднання матководів :ah:

Ну і накінець, на мою думку, Вам, як Голові Об'єднання Матководів України не личить так, зі зневагою, писати про будь яку породу, тим більше яку Ви навіть не випробували

Або потрібно було назватись Об'єднання Матководів-Карніководів України :IMHO:

А що, вільне парування не може бути ізольованим ????????  На точку зібрано тільки  деякі лінії і тільки карніки - яке це буде парування???? Напевно, ізольоване і вільне, оскільки навкруги немає інших порід і ліній, а парування відбувається  в межах кількох ліній ( получаються матки різних кросів).  Мабуть, і на островах так роблять ??? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Міхал-69 сказал:

 Мабуть, і на островах так роблять ??? 

Для чого їх тоді на ті острова возять коли можна на пасіці без додаткових витрат ? Для чого тоді ШО займатись, зібрав собі на пасіку різні лінії однієї породи  і ось тобі ізольоване природне парування. Якби все було так просто ...

 

4 минуты назад, Міхал-69 сказал:

Напевно, ізольоване і вільне, оскільки навкруги немає інших порід і ліній,

оте "навкруги" скільки км не повинно бути ? я вже не говорю про рої в лісі і інші дрібнички...  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Паланочка сказал:

Для чого їх тоді на ті острова возять коли можна на пасіці без додаткових витрат ? Для чого тоді ШО займатись, зібрав собі на пасіку різні лінії однієї породи  і ось тобі ізольоване природне парування. Якби все було так просто ...

 

оте "навкруги" скільки км не повинно бути ? я вже не говорю про рої в лісі і інші дрібнички...  

Цілком і повністю Вас підтримую, але мова йшла про терміни ізольоване ( ну хоча б на 95 %)   і  вільне (на пасіках  аматорів,  де  зібрані  "перли" доморощені  різні породи). Якось так, але це лише  моя особиста думка !!!  А острова і ШО  не замінить жодна ізоляція!!!!!!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Міхал-69 сказал:

А що, вільне парування не може бути ізольованим ????????  На точку зібрано тільки  деякі лінії і тільки карніки - яке це буде парування???? Напевно, ізольоване і вільне, оскільки навкруги немає інших порід і ліній, а парування відбувається  в межах кількох ліній ( получаються матки різних кросів).  Мабуть, і на островах так роблять ??? 

Нет так просто не получается насытить трутом и все изоляция есть. Даже с лесной местности такого не льзя достич .Можно говорить что условно изолируемое .Но посути это выглядит так либо есть изоляция либо нет .Просто такие точки (лесные )можно использовать как альтернативу обычным. Если у меня 100 маткомест и я вывожу к ним 10 семей с одним трутом можно получить просто хороших маток пользовательских не более.Остров и И.О дело другое.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.07.2017 в 09:13, Іван Михайлович сказав:

 Не кожну матку з відомим трутнем можна використати як репродукційну ( в розумінні репродукції племінного матеріалу). Ми з тобою вже знаємо, деякі кроси відомих материнок,  на відомі батьківські трутні не дають 100% покращення ГКО.

Щоб одержати  материнку для репродукції, необхідно:  зробити крос, одержати від нього матеріал (дочок ), перевірити їх на передачу спадкових ознак.  Якщо 90-95% маток дочок  будуть наслідувати свою маму , відібрати з цієї систринської групи  2-3 кращих , за визначеними домінантними ознаками,  від них одержати дочок -внучок , і якщо вони на 90-100% будуть такі як їх бабуся, можна вважати бабусю придатною до репродукції. З цього  виходить що репродукційна матка не може бути молодшою 2-х років. 

Я вважаю , що інсемінованих ( ШО) маток необхідно розглядати як селекційний матеріал , в перший рік її використання, і лише переконавшись у  її дочках , щодо наявності  спадкових , якісних показників , на наступний рік можна її надати статус  репродукційної. 

Це все добре. Якщо матку ШО з відомим трутнем перевіряти, тобто закладати серію дочок, то вона вже репродукційна. Ну і якщо не використовувати для репродукції тоді для чого інсемінувати з відомим трутнем? А чи буде хороші дочки чи ні це вже друге питання. І купуючи чи роблячи таку матку є задум інсемінатора. І цей задум має бути хоча б теоретично обгрунтований. З можливістю повторення комбінації.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Нет так просто не получается насытить трутом и все изоляция есть. Даже с лесной местности такого не льзя достич .Можно говорить что условно изолируемое .Но посути это выглядит так либо есть изоляция либо нет .Просто такие точки (лесные )можно использовать как альтернативу обычным. Если у меня 100 маткомест и я вывожу к ним 10 семей с одним трутом можно получить просто хороших маток пользовательских не более.Остров и И.О дело другое.

Теж згоден із Вами, але  мова і йшла про користувацькі матки. Якщо, наприклад, у мене в лісі із 20 нуків  у 18 матки- трутівки, а в 2 пропали зовсім протягом 1 місяця перебування на цьому точку, то чи можна сказати що тут буде ізоляція? Моя думка, що так, (хоча все може і  змінитися за кілька днів). Але було якось так. На племінного цей точок не претендує - тільки для себе (користувацькі матки).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Серж 82 changed the title to Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...