Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

8 часов назад, Міхал-69 сказал:

Чи можна в найближчий час придбати  2 шт. Ф-1 Пернера у Вас ?

на наступний тиждень краще по тел

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З минулого понеділка (17.07) йде взяток з соняха. Проглядав позавчора вибірково сімї, корпуси над решітками залиті і вже почали печатать у верхніх.

По медові виділяються пернерські, пеххакерські та СТ1075. Глянув у розплідні гнізда - по 9-10 рамок, ніякої зажатості, бо над решіткою є простір.

Хотів би виділити Пеххакерську карніку, медом залите все у медових корпусах, виносять все за решітку, розплід у гнізді як у італійок. Пеххакер знав що робив!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Андрій Сумчанин сказал:

. Глянув у розплідні гнізда - по 9-10 рамок, ніякої зажатості, бо над решіткою є простір.

 

У меня так получилось что карника в лежаках, зажаты не были, но гнезда залиты мёдем, три четыре рамки расплода.. Вчера раздал сушь в гнезда, посмотрю что будет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, tuda сказав:

У меня так получилось что карника в лежаках, зажаты не были, но гнезда залиты мёдем, три четыре рамки расплода.. Вчера раздал сушь в гнезда, посмотрю что будет.

буде залито медом!

лежаки , для лінивих пасічників,  не для бджіл і тим більше не для карніки :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, tuda сказал:

У меня так получилось что карника в лежаках, зажаты не были, но гнезда залиты мёдем, три четыре рамки расплода.. Вчера раздал сушь в гнезда, посмотрю что будет.

На сколько рамок расплода вышли с подсолнуха  на стольких в зиму и войдут.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, tuda сказал:

У меня так получилось что карника в лежаках, зажаты не были, но гнезда залиты мёдем, три четыре рамки расплода.. Вчера раздал сушь в гнезда, посмотрю что будет.

Лежак і карніка - несумісні

Для карніки сукупне гніздо мінімум має бути 30 рамок Дадана

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Андрій Сумчанин сказал:

Лежак і карніка - несумісні

Для карніки сукупне гніздо мінімум має бути 30 рамок Дадана

Звыняйте, но не думал что отводки так рванут.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Андрій Сумчанин сказал:

Лежак і карніка - несумісні

Для карніки сукупне гніздо мінімум має бути 30 рамок Дадана

Скорее всего ещё и мало будет. Семьи не суперсильные (делились для увеличения пасеки). Половина пасеки сейчас по 56-64 рамок на 145. Подсолнух только начинается. Гнёзда за неделю заливают. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мужики, откройте тему - "У меня есть вот такой материал" и там хвалитесь. Ну какое отношение ваши сообщения  о том какой материал вы получили имееет к теме и ценно тем, кто будет читать тему в надежде что-то узнать о породе? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у мене на пасіці досить добре показує себе карніка австрійка Пернера
 

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, realto сказал:

у мене на пасіці досить добре показує себе карніка австрійка Пернера
 

 

 

 

 

Дійсно досить сильна медового напрямку і раннього розвитку бджола, менш спокійна, якщо порівнювати з німецькою селекцією маю на увазі Тройзек і Пешец.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Дійсно досить сильна медового напрямку і раннього розвитку бджола, менш спокійна, якщо порівнювати з німецькою селекцією маю на увазі Тройзек і Пешец.

Ну я з Вами не згідний, взагалі бджоли від маток Пернера найлагідніші з усієї карніки що мені доводилось з ними працювать. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пернери по медові дуже гарні, і по миролюбності питань не виникає.

По медові цьогоріч пернери, пеххакери і СТ1075, причому Тройзеки вже третій сезон стабільно тримають медовий характер, і ці Тройзеки від лісових маток Рауша переважно, лінія що іде від 17-27-18-2010 СТ1075 Заатхоффа.

 

Я виводив ф1 від лісових дочок від материнок 6-115-5-2012, 6-115-14-2013, цьогоріч взяв лісову дочку від 6-115-8-2015, і всі три зазначені материнки є потомками 17-27-18-2010, тієї видатної матки Заатхоффа, за яку він отримав відзнаку від німецької ассоціації карніководів, і яку потім викупив в нього Рауш.

Abstammungsgrafik.php?tx1=6-115-8-2015&tx2=6-115-14-2013&tx3=17-2-45-2012&tx4=17-27-18-2010&tx5=7-45-623-2010&tx6=6-42-97-2010&tx7=17-27-6-2008&text2=(2a)%20Mother&text3=(4a)%20Mating&text4=(3a)%20Grandmother&text5=(6a)%20Father%20of%201a&text6=(7a)&text7=(12a)&text8=Daughter%20(4a)%20=%201b&text9=Daughter%20(6a)%20=%202b&text10=Daughter%20(12a)%20=%204b

А чого лісові беруться? Бо обліт цих маток на ширшому і різноманітнішому трутфоні дає кращий ефект гетерозису в їхніх ф1, батьківська сторона насиченіша, за три роки я в тому впевнився. І ще раз повторю - ф1 від лісових нічим не поступаються таким же ф1 від острівних.

Цього літа моя найкраща сім"я, рекордистка по медові і силі, є ф1 від лісової матки СТ1075 від материнки 6-115-14-2013.:ay:

 

Висновок: не все те золото, що блищить, чи коштує 100 євро, а є і такі ж втричі дешевше. Треба не на цінник дивитися, а на те, які в роботі. ИМХО

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Іван Михайлович сказал:

буде залито медом!

лежаки , для лінивих пасічників,  не для бджіл і тим більше не для карніки :IMHO:

1075 работает великолепно в лежаках на 20 рамок, главное мед вовремя отбирать - акацию взял, гречку взял, теперь откачал 20 рамок подсолнуха (расплода не было) через неделю заглянул 4 рамки расплода и 16 запечатанного меда снова откачал (успела 4 рамки насеять а дальше видно залили), думаю 5-й раз качну но уже не под ноль, а в зиму рамок 6 оставлю 1075 для лежаков бомба. Другое дело если пчел много и часто качать не успеваеш тогда да нужны стояки - даданы на 12 рамок и по 4 магазина сверху (есть и такие только магазины подкидываю бо нет времени откачать еле успеваю с лежаками управляться, лежаки теплого заноса)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, RAN сказав:

1075 работает великолепно в лежаках на 20 рамок, главное мед вовремя отбирать - акацию взял, гречку взял, теперь откачал 20 рамок подсолнуха (расплода не было) через неделю заглянул 4 рамки расплода и 16 запечатанного меда снова откачал (успела 4 рамки насеять а дальше видно залили), думаю 5-й раз качну но уже не под ноль, а в зиму рамок 6 оставлю 1075 для лежаков бомба. Другое дело если пчел много и часто качать не успеваеш тогда да нужны стояки - даданы на 12 рамок и по 4 магазина сверху (есть и такие только магазины подкидываю бо нет времени откачать еле успеваю с лежаками управляться, лежаки теплого заноса)

ви завзятий пасічник! скільки лежаків Ви облслуговуєте в сезон? Бо то потрібно наробитися !!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Андрій Сумчанин сказав:

Пернери по медові дуже гарні, і по миролюбності питань не виникає.

По медові цьогоріч пернери, пеххакери і СТ1075, причому Тройзеки вже третій сезон стабільно тримають медовий характер, і ці Тройзеки від лісових маток Рауша переважно, лінія що іде від 17-27-18-2010 СТ1075 Заатхоффа.

 

Я виводив ф1 від лісових дочок від материнок 6-115-5-2012, 6-115-14-2013, цьогоріч взяв лісову дочку від 6-115-8-2015, і всі три зазначені материнки є потомками 17-27-18-2010, тієї видатної матки Заатхоффа, за яку він отримав відзнаку від німецької ассоціації карніководів, і яку потім викупив в нього Рауш.

Abstammungsgrafik.php?tx1=6-115-8-2015&tx2=6-115-14-2013&tx3=17-2-45-2012&tx4=17-27-18-2010&tx5=7-45-623-2010&tx6=6-42-97-2010&tx7=17-27-6-2008&text2=(2a)%20Mother&text3=(4a)%20Mating&text4=(3a)%20Grandmother&text5=(6a)%20Father%20of%201a&text6=(7a)&text7=(12a)&text8=Daughter%20(4a)%20=%201b&text9=Daughter%20(6a)%20=%202b&text10=Daughter%20(12a)%20=%204b

А чого лісові беруться? Бо обліт цих маток на ширшому і різноманітнішому трутфоні дає кращий ефект гетерозису в їхніх ф1, батьківська сторона насиченіша, за три роки я в тому впевнився. І ще раз повторю - ф1 від лісових нічим не поступаються таким же ф1 від острівних.

Цього літа моя найкраща сім"я, рекордистка по медові і силі, є ф1 від лісової матки СТ1075 від материнки 6-115-14-2013.:ay:

 

Висновок: не все те золото, що блищить, чи коштує 100 євро, а є і такі ж втричі дешевше. Треба не на цінник дивитися, а на те, які в роботі. ИМХО

Висновок  цілком логічний.

Маток варто ділити на групи за призначенням.

Користувацькі матки - одержані шляхом комбінаційних схрещувань ( вільного парування на племінних пасіках!!!) НЕ ПЛУТАТИ з вільним паруванням на пасіках аматорів або на медозборах , де збираються сотні сімей" без роду і племені"! Основне завдання таких маток , створення високопродуктивних сімей, користувацькі матки не рекомендовано використовувати для племінної чи селекційної роботи.

Племінні  матки -  перевірені на передачу своїх корисних властивостей , з закріпленими ГКО, використовуються як материнські ( батьківські )  для репродукції ( одержання користувацьких маток).

Селекційні матки. Матки одержані шляхом прогнозованих кросів . В основі це ШО матки , та матки запліднені на ізольованих пунктах для спаровування ,  дочки від яких використовуються в дослідних селекційних цілях. Похідні, від таких маток, вибрані в процесі доборів , використовуються для репродукції.

Ціна на різний матеріал, також різна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Іван Михайлович сказал:

ви завзятий пасічник! скільки лежаків Ви облслуговуєте в сезон? Бо то потрібно наробитися !!!

24 лежака і 50 стояків. Лежаки ще мого діда, а стояки вже мої. Хотів перейти повністю на багатокорпусні (корпуса по 8 рамок 300 і Дадана Блата по 12 рамок із надставками 145-ми) та батьки кажуть з діда прадіда були ці вулики не чіпай от і вожу бджіл і в лежаках  також.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, RAN сказал:

24 лежака і 50 стояків. Лежаки ще мого діда, а стояки вже мої. Хотів перейти повністю на багатокорпусні (корпуса по 8 рамок 300 і Дадана Блата по 12 рамок із надставками 145-ми) та батьки кажуть з діда прадіда були ці вулики не чіпай от і вожу бджіл і в лежаках  також.

Карніка в лежаках буде заливатись, їй потрібен простір у верху.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Укроп сказал:

Карніка в лежаках буде заливатись, їй потрібен простір у верху.

І простір чималий, щоб і матку не обмежували, і мед складали. Цей принцип в роботі з карнікою один з основних в моїй практиці

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Андрій Сумчанин сказал:

І простір чималий, щоб і матку не обмежували, і мед складали. Цей принцип в роботі з карнікою один з основних в моїй практиці

Один розплідний  10 рамковий корпус Рута ,а далі магазини  вже не є для Вас актуальним? В двох розплідних  корпусах карніці краще?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.07.2017 в 09:35, SAN63 сказал:

На сколько рамок расплода вышли с подсолнуха  на стольких в зиму и войдут.

Тоже такое заметил.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Іван Михайлович сказав:

Користувацькі матки - одержані шляхом комбінаційних схрещувань ( вільного парування на племінних пасіках!!!) НЕ ПЛУТАТИ з вільним паруванням на пасіках аматорів

А можна питання на засипку - а як відрізнити аматорську пасіку від племінної, іншими словами "а судьи кто?" :hmm:

11 година тому, Іван Михайлович сказав:

Користувацькі матки - одержані шляхом комбінаційних схрещувань ( вільного парування на племінних пасіках!!!)

Знаєте це як "трошки вагітна" :IMHO: Яке може бути "комбінаційне схрещування" при "вільному паруванні" :dntknw:   Чи будем знову "товкти воду в ступі" про "насичений трутневий фон", ми вже досить багато про це зимою говорили. Висновок один - або це матка контрольваного спарювання, або ні - третього не дано, все інше "то від лукавого" :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, SASHA.OK сказал:

А можна питання на засипку - а як відрізнити аматорську пасіку від племінної, іншими словами "а судьи кто?" :hmm:

 

У кого с паспортами то племенные,без паспортов аматорские.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, новичок сказав:

У кого с паспортами то племенные,без паспортов аматорские.

А у когось є паспорт на "племінну" по карніці? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, SASHA.OK сказал:

А у когось є паспорт на "племінну" по карніці? :ah:

Если нет то выпишут.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Серж 82 changed the title to Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...