Jump to content
Николай П.

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

Recommended Posts

1 година тому, Богдан1 сказав:

А мені сказали тільки 3 прийшло.....

так воно і є.

Василь повикупляв  у мене маток 16 року і мої кроси ШО

• Like 2
36 минут назад, Іван Михайлович сказал:

так воно і є.

Василь повикупляв  у мене маток 16 року і мої кроси ШО

Саме так і є, у мене з Вами домовленість що минулорічний матеріал я беру, щоб звільнити місце для тестових груп для цьогорічних маток. 

• Like 1
6 хвилин тому, Андрій Сумчанин сказав:

По нещодавно прибулому матеріалу. Склєнари G10 та А1 працюють гарно, целлєвська матка з Торфхаусу також почала працювати, засіває щільненько.

Глянув минулорічну Склєнарку Н47 від Фухса, сім'я трьох корпусах, два з них залиті медом повністю, вощину всю відтягли і залили. Пройшовся по дочкам її - картина аналогічна, медові корпуси над решітками всі з медом, печатають рамки красивою білосніжною печаткою.

Кілька днів тому до мене приїжджав пасічник, брав ф1 Склєнар Н47, просив тільки їх, він в червні також їх брав, і сказав що по розплоду вони "вставили навіть моїх найкращих карпаток". Каже що буде переходити на карніку.

Скленар 47/н/47  від материнки 99-146-2311 -14  то якісний матеріал. Але у моїх умовах  вона відставала по ранньому розвитку від 47/9/26 ,що в свою чергу призвело до недобору меду з крушини ( -3 кг ). Зате догнала  на літньому взятку і досить успішно працює і до тепер. Ми одержали  від Фукса у 2016 році  26 маток від цієї материнки. Було б цікаво знати як ведуть себе ці матки у інших людей.

Щодо 47/G/10 . Розрекламованої  лагідності  не спостерігаю. Нормальна поведінка, працювати дають без проблем, димар потрібно мати ( на всяк випадок). По медозбору  на рівні з іншими. Дочки від них  теж  нормально працюють чимось надзвичайним не відрізняються.

• Like 8
17 минут назад, новичок сказал:

Розплод неплохой,но судить по розплоду о качестве матки тяжело.У меня у свищевых не хуже плотность розплода,а толку никакого больше корпуса розогнать не могут.

Тут якраз оцінюється якість штучного осіменіння матки по розплоду, а саму матку по дочках оцінюватимуть.

• Like 4

По нещодавно прибулому матеріалу. Склєнари G10 та А1 працюють гарно, целлєвська матка з Торфхаусу також почала працювати, засіває щільненько.

Глянув минулорічну Склєнарку Н47 від Фухса, сім'я трьох корпусах, два з них залиті медом повністю, вощину всю відтягли і залили. Пройшовся по дочкам її - картина аналогічна, медові корпуси над решітками всі з медом, печатають рамки красивою білосніжною печаткою.

пернеровська ІОшка від Ліпатова, комбінація Пернер*ВТ, в роботі

IMG_20170723_090307_684.jpg

• Like 12

Всім доброго дня і успіхів в вашій роботі.

Сьогодні був змушений підсавляти додаткові рамки, сімейки пришвидшили розвиток, і захотілось поділитись з вами своїми спостереженнями.

1-го липня отримав 2-а пакети від Івана Михайловича, карпатку і карніку, для порівняння. Від розвитку обох сімейок тішуся. На сьогоднішній день маю вже 6-сть рамок з розплодом, на 3-ох нектар і перга, на 4-ох  рамках 4 - 6 см від верхніх планок запечатаний мед. Якщо порівнювати їх між собою, то склав враження, що карніка по-переду. І в червлінні матки, і в швидкості відбору підкормки, раніше починає ранковий льот, відбудова вощини. Карпаточка робить все гарно, але трішки з запізненням. Виникає питання: це якісь відмінності притаманні штамму бджоли, чи просто пакет карпатки був сформований на молодшому розплоді?

Чекаю на ваші поради і коментарі.

image.thumb.jpeg.ec1835c930d899382aa6d79d114f95a0.jpegimage.thumb.jpeg.90e0769fe493c9dba1351d097f0940be.jpegimage.thumb.jpeg.9c946e608a2fbcff997ec5848babdd65.jpeg

• Like 3
2 часа назад, Leo сказал:

Всім доброго дня і успіхів в вашій роботі.

Сьогодні був змушений підсавляти додаткові рамки, сімейки пришвидшили розвиток, і захотілось поділитись з вами своїми спостереженнями.

1-го липня отримав 2-а пакети від Івана Михайловича, карпатку і карніку, для порівняння. Від розвитку обох сімейок тішуся. На сьогоднішній день маю вже 6-сть рамок з розплодом, на 3-ох нектар і перга, на 4-ох  рамках 4 - 6 см від верхніх планок запечатаний мед. Якщо порівнювати їх між собою, то склав враження, що карніка по-переду. І в червлінні матки, і в швидкості відбору підкормки, раніше починає ранковий льот, відбудова вощини. Карпаточка робить все гарно, але трішки з запізненням. Виникає питання: це якісь відмінності притаманні штамму бджоли, чи просто пакет карпатки був сформований на молодшому розплоді?

Чекаю на ваші поради і коментарі.

image.thumb.jpeg.ec1835c930d899382aa6d79d114f95a0.jpegimage.thumb.jpeg.90e0769fe493c9dba1351d097f0940be.jpegimage.thumb.jpeg.9c946e608a2fbcff997ec5848babdd65.jpeg

Этим семьям категорически не помешало бы поставить по магазину суши:IMHO1:

• Like 1
46 минут назад, Север сказал:

А мое мнение что им "категорически" рано еще ставить 2-й корпус)))) ;)

• Like 4
58 минут назад, Север сказал:

я бы завтра поставил.а лучше 25-го.

1 час назад, Рус сказал:

А мое мнение что им "категорически" рано еще ставить 2-й корпус)))) ;)

Я писал про магазин 145, не про корпус.:hi:

• Like 3
5 часов назад, Leo сказал:

Якщо порівнювати їх між собою, то склав враження, що карніка по-переду. І в червлінні матки, і в швидкості відбору підкормки, раніше починає ранковий льот, відбудова вощини. Карпаточка робить все гарно, але трішки з запізненням. Виникає питання:

Так, карніка раніше починає працювати при низьких температурах і більш завзятіша. У мене в березні карніка набагато активніше ніж карпатка носила перший пилок і я радів як маленька дитина, а через два тижні як глянув то прийшлось у карнік скорочувати гнізда (при низьких температурах вона активніше працювала і розгубила бджолу, скорочував гнізда майже вдвічі).

• Like 2

ростуть мої карніки, перші відводки вже перейшли на другий "фронт". вивіз пару цих відводків з іншими сім"ями на гречку, а вже переїхали на сонях. от що я вам скажу: - наш форумчанин Андер скористувався моєю довірою і підсунув не те що обіцяв.:umora: сказав цей варроатолеранц від Шутте дуже добрий для стаціонару, при навіть не сильних взятках несе в гніздо і завжди є мед, а при сильних заливає гніздо. в мене вийшло все навпаки, після гречки трохи прокачав. гніздові підлиті але не сильно, розплід на 9 неповних рамках, а мед гречаний в магазині, як не соромно дурити Віктор:umora:, ай молодєц!  відібрав в цих відводках десь по 5-6 рамок на 145, ще лишилися не запечатані. цікаво те що відводки робив не великими 2 розпл.+1медова в травні, перед виїздом дав по рамці розплоду, а зараз вже як повноцінні сім"ї.

нарощуються і сінгери від Івана Михайловича, робота матки в відводку, дякую за прививку.

IMG_20170723_122414.jpg

IMG_20170723_122431.jpg

Edited by СЄРЖ
  • Like 15
В 20.07.2017 в 11:52, Ander сказал:

Александр,вот Вам встречный вопрос:Вы реализовывая матки карника,пчелы которых хорошо приспособленые внас в Украине (к50 и остальные материнки)многим ли показываете промеряную морфометрию пчел?

Коллега, ответ- то, что ушло на ИО(ШЗ) в обязательном порядке измерялось на соответствие породы,показывать... без проблем,кто попросит.Но самое главное я на 99% процентов знаю-чистопородная.

Это к тому, что пчеловоды покупая за баксы  маток с Европы по 1-2шт сразу страхуются выводя ефки и фактически промеры им не нужны.

Страховаться от чего? 

закупая енное количество маток ,продуцируя от них поколения и.о. остров, еФки,или же свои наработки, должен заботится обо всем, а не как нибудь:IMHO1:.

Полностью с Вами согласен!

В 20.07.2017 в 13:23, Паланочка сказал:

Для себе з зінгером мабуть завязую, є кращий матеріал як на мене      Зінгер в мене від І.М. ще з минулого року тут вказаний http://ukrqueenbee.com/Pedigree/MAA16_Pedigree(UA).html Василь "Белка" це що ? Польська карніка ? мене мало цікавить польська карніка, це вже пройдений етап в Україні, он спитай наприклад Сумчанина він вже мав польських. На рахунок Зінгера в мене було два різних матеріали, але лише від того що отримав від ІМ виводив дочок ( бо там матки ШО) а від інших брав лише трута (матки неконтрольованого спарювання) хоча по характеристиках кращі ті ф були ніж матеріал від ІМ..  Хоча можеш мене переконати в зворотньому, підкинь (продай) мені пару неплідок від твоєї класової (якщо не шкода ;) )я осіменню, виведу дочок і подивлюсь, можливо мені просто такий матеріал попався від ІМ. :hmm:

Пане Артеме! Поділіться, будь-ласка, інформацією - яка є краща карніка (ніж Зінгер) для лісової місцевості - початок  Карпат.

В 20.07.2017 в 12:25, Богдан1 сказал:

.І ще одне міряти потрібно булоб якби ми були в бібріді а так ми берем ген матеріал для ф1 а для іо робим комбінації

А если ми не в бибриде, то гнать можем шо попало...

але це приблизно бо тестування груп аналогів у нас непроводилось

У Вас может быть и непроводилось...;)

о іншому прийшла матка вивели дочок штук 15 перезимували і на замітку від якої заморскої дочки які ознаки а потім і на платформу і гайда по полях і бачу картину від якої виводити більше дочок від якої взагалі неварто

Здесь надо отделить "зерна от плевел": вывод пользовательских маток и вывод чистопородных. Конкретно к Вам вопрос. Допустим завтра я закажу у Вас маток ШО, начинает лупиться пчела с явной коричнезной(допустим)  и мне по барабану

а потім і на платформу і гайда по полях і

Хоть межгалактическую экспедицию - только матку я хотел ,которая соответствует чистопородной карнике.... 

В 20.07.2017 в 12:37, КАЕ сказал:

Ребята ,на Ваши встречные -рассуждения.Когда матководы Австрии ,Германии продают нам маток -меряют морфометрию?

Не знаю,потому утверждать не могу. Но кто в теме наверное читали о проблемах с облетом на Нордернее(в каком году не помню,но было), о матках Целле  которые гнали рыжину, о австрийцах которые в авральном порядке закупали у немцев маток...

А так говорить что у меня хоть и мало меда носит ,но зато соответствует морфометрии-кому это надо

Для этого существуют группы аналогов выбрать лучшее, хотя сами селекционеры признают,

не все комбинации удачны

Я не думаю ,что у нас все только о том и дусают ,чтобы увековечить свое имя на века.

А что мешает без величия сделать так как надо... что бы потом не блимать...

В 20.07.2017 в 12:35, Андрій Сумчанин сказал:

вже давно працює система “селекціонер+матковод+тестер", всі три у одній зв'язці, і нам так треба, що ми і робимо.

Андрій з якими матками працює ця система?                                                                                                                                                                                                                                 И на последок, очень бы не  хотелось в дальнейшем прочитать такого плана, только с другой страной

В 20.07.2017 в 13:23, Паланочка сказал:

Польська карніка ? мене мало цікавить польська карніка, це вже пройдений етап в Україні,

Ну а пока.... отложим философские разговоры до окончания сезона, потому как карника преть и преть;):) качать нада.

Edited by alexsandr chumakov
3 часа назад, Міхал-69 сказал:

Пане Артеме! Поділіться, будь-ласка, інформацією - яка є краща карніка (ніж Зінгер) для лісової місцевості - початок  Карпат

Я не находжусь в лісовій місцевості карпат тому не можу розписуватись за те чого не знаю. В моїй місцевості в цьому році дуже не погано показує себе Пешец і 47 скленар.  У львівській обл. я би радив вам звернутись до Богдана Болюбаша він біля вас поряд і йому більш знайома ваша місцевість (я сподіваюсь) він має різні лінії карніки і карпатку , думаю він вам порадить краще ніж я з огляду на те що він знає ваші умови. тут його контакти http://ukrqueenbee.com/Pedigree/BBY16_Pedigree(UA).html

• Like 1
1 час назад, alexsandr chumakov сказал:

У Вас может быть и непроводилось...;)

Александр у него как раз и проводилось. Александр что бы вы понимали, групы аналогов по карнике в прошлом году делали не только вы , например у меня есть група из 6 семей ИО 47 скленара, и у Богдана есть карниковская група, тот же И.М. Доскоч имеет групы из завозных маток карники. Понимаете нам не надо искать оператора ИО чтобы сделать десяток маток для групы мы ето делаем сами , слава Богу можем, поетому сделать лишнюю групу нам не проблема. Но вот вам сделал Андрей маток, вы по сути своего труда туда не вложыли. подсадили вы ети матки и имеете тот "10" семей карники и что ? вы думаете что выбрав из етой групы матку сделаете достижение ? Так вот я считаю что большого ума не надо из отселекцыонированого материала выбрать лучшую, и назвать себя селекцыонером только потому что у вас стоит "10" чистопородных семей? Серйозно ? ;) А вы возмите степную или карпатку и с етого материала сделайте пчелу не хуже отселекцыонированой немецкой карники и тогда вам будет чем гордится , а так все ети вашы понты и намеки которыми вы пытаетесь кого нибудь задеть ровным счетом не стоят ничего. Карника  попадает к нам уже отселекцыонирована на высоком уровне и большого ума не надо чтобы из хорошего выбрать хорошее. А вот есть люди которые уже в прошлом году делали групы аналогов по степной и карпатке , а в етом году уже много больше, так вот ети люди делают реально селекцыю с аборегенной не отселекыонированой пчелы, и если у них получится сделать (а я уверн что получится) неплохую пчелу то ето будет только их достижение, а не взятая у когото отселекцеонированая пчела и выданая за свое достижение. :wave:

1 час назад, alexsandr chumakov сказал:

отложим философские разговоры до окончания сезона,

с учетом написаного мной выше , можете не откладывать а философствовать дальше. :wave:

• Like 13
10 часов назад, Паланочка сказал:

Александр у него как раз и проводилось

Артемий, давайте без "черлидерства", все здесь вроде бы взрослые люди и к тому же в основном мужики, так что давайте отвечать за СЕБЯ. Читать я умею. А по ходу для Вас без разницы,что тестовые группы,что группы аналогов....;)

Понимаете нам не надо искать оператора ИО чтобы сделать десяток маток для групы мы ето делаем сами , слава Богу можем, поетому сделать лишнюю групу нам не проблема

Понимаю, и задал один единственный вопрос,на который  не получил ответ- Меряете то, с чего делаете группы ?

Но вот вам сделал Андрей маток, вы по сути своего труда туда не вложыли. подсадили вы ети матки и имеете тот "10" семей карники и что ? вы думаете что выбрав из етой групы матку сделаете достижение

Думаю выбрав из этих 10-ти наиболее подходящее для своих условий, сделаю для себя достижение,а если это в дальнейшем удастся сохранить и приумножить...

Так вот я считаю что большого ума не надо из отселекцыонированого материала выбрать лучшую,

Я тоже так считаю:)

и назвать себя селекцыонером только потому что у вас стоит "10" чистопородных семей? Серйозно ?

Будьте так любезны,дайте цитату,ссылку или прочее где я назвал себя селекционером. В противном случае расцениваю Вами выше написанное як НАКЛИП.

А вы возмите степную или карпатку и с етого материала сделайте пчелу не хуже отселекцыонированой немецкой карники и тогда вам будет чем гордится ,

А к чему здесь степная и карпатка...?:blink: и ниже цитируемое

вот есть люди которые уже в прошлом году делали групы аналогов по степной и карпатке , а в етом году уже много больше, так вот ети люди делают реально селекцыю с аборегенной не отселекыонированой пчелы, и если у них получится сделать (а я уверн что получится) неплохую пчелу то ето будет только их достижение, а не взятая у когото отселекцеонированая пчела и выданая за свое достижение. :wave:

а так все ети вашы понты

Ну и о "понтах", Вы еще забыли добавить сюда коды и буквы которыми сами себе присвоили;) відсотки(селекционные индексы) бабушек і дедушек которые к продаваемым маткам имеют весьма посредственное отношение...а также класс маток и имя крутого селекционера.

Карника  попадает к нам уже отселекцыонирована на высоком уровне и большого ума не надо чтобы из хорошего выбрать хорошее.

Добавим сюда бакфаст и итальянку и... продолжим: на них легче заработать денег. Мне абсолютно все равно, кто каких маток продает и сколько от этого зарабатывает

неплохую пчелу то ето будет только их достижение, а не взятая у когото отселекцеонированая пчела и выданая за свое достижение

Но давайте будем последовательны....:hi:

P/S

11 час назад, Паланочка сказал:

можете не откладывать а философствовать дальше

Обязательно... еще пофилософствуем на тему БАКФАСТ;):)

• Like 2
2 часа назад, alexsandr chumakov сказал:

Артемий, давайте

Александр давайте 

2 часа назад, alexsandr chumakov сказал:

як НАКЛИП

Наклип це те чим займаеться ваш товариш. :wave:

3 часа назад, alexsandr chumakov сказал:

Вы еще забыли добавить сюда коды и буквы которыми сами себе присвоили

та ви шо , серйозно ? :umora: Олександр коди я собі не присвоював, ви про що ? а про букви, так теж сам не напрошувався ,,сюди http://perso.unamur.be/~jvandyck/homage/elver/pedgr/ped_MAA_2016.html запрошений адміністратором сайту, листом на мою пошту. Вас це як обходить  ? ;):blink:  Що ж до цього ресурсу http://ukrqueenbee.com/Pedigree.html і тих людей які там прописані то всі вони матководи які мають свій плем матеріал і їм зовсім не потрібне ваше  одобрення :wave:

Понимаю, и задал один единственный вопрос,на который  не получил ответ- Меряете то, с чего делаете группы ?

Представте собі міряем і навіть маем офіційні докумети по промірах від наукових закладів.

Мне абсолютно все равно,

;):umora: я вижу как вам всеравно :rofl:

15 часов назад, Паланочка сказал:

Я не находжусь в лісовій місцевості карпат тому не можу розписуватись за те чого не знаю. В моїй місцевості в цьому році дуже не погано показує себе Пешец і 47 скленар.  У львівській обл. я би радив вам звернутись до Богдана Болюбаша він біля вас поряд і йому більш знайома ваша місцевість (я сподіваюсь) він має різні лінії карніки і карпатку , думаю він вам порадить краще ніж я з огляду на те що він знає ваші умови. тут його контакти http://ukrqueenbee.com/Pedigree/BBY16_Pedigree(UA).html

Пане Артеме!  Дуже вдячний за відповідь!!! 

• Like 1
В ?24?.?07?.?2017 в 21:01, Міхал-69 сказал:

Пане Артеме! Поділіться, будь-ласка, інформацією - яка є краща карніка (ніж Зінгер) для лісової місцевості - початок  Карпат.

А про Пернера забули?

• Like 1
4 хвилини тому, Богдан1 сказав:

А про Пернера забули?

в лісовій місцевості карпатка непогано буде, падевим медом потішить:IMHO:,хоча той Пернер то чисто ,як карпатка хіба в ройовий стан не заходить так, як карпатка

18 минут назад, miro сказал:

в лісовій місцевості карпатка непогано буде, падевим медом потішить:IMHO:,хоча той Пернер то чисто ,як карпатка хіба в ройовий стан не заходить так, як карпатка

18 минут назад, miro сказал:

і стартуує на неділю швиддше і в сумі на 50 кг меду більше)))

• Like 8
49 минут назад, Богдан1 сказал:

А про Пернера забули?

Чи можна в найближчий час придбати  2 шт. Ф-1 Пернера у Вас ?

• Like 1