Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

34 минуты назад, Андрій Сумчанин сказал:

ІОшку треба дивитися по дочкам ф1, бо вони для того беруться, і час не гаяти, засіяла - одразу і прививки робити.

У меня пока не хватает серого вещества.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, tuda сказав:

У меня пока не хватает серого вещества.

Було би бажання...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, davolodya сказал:

Було би бажання...

ну на свища то я отводки поделал, а вот с прививкой я не дружу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, tuda сказав:

ну на свища то я отводки поделал, а вот с прививкой я не дружу.

То не є проблема ,захочете - навчитеся. Поки що при бажанні можна і сот підрізати,  якщо невелику кількість маточників потрібно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 если  что то делать то что то получится, а время для пчеловода в сезон на вес золота и благополучие следующего сезона вы закладываете сейчас

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Андрій Сумчанин сказал:

ІОшку треба дивитися по дочкам ф1, бо вони для того беруться

Андрей,не ожидал:blink:... а как же немцы и австрияки:( на которых часто ссылаешься?

 

3 часа назад, Андрій Сумчанин сказал:

засіяла - одразу і прививки робити

А если "ніяке" те шо засіяло, как узнать на 4 рамках?   Понятное дело когда матка одна, то естественно она сама СУПЕРОВА;) и сто процентов ка бы в Германии мала б А класс.... но когда их немножко больше, то не все так однозначно... подтверждение тому бибрид, на который мы так любим ссылаться, особенно на проценты.                                     Все хочу полюбопытствовать, крутого материала мы то накупили, а многие ли его промеряли, в частности предлагающее маток ИО? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.07.2017 в 07:14, Пахомич сказав:

Завеликий зазор між корпусами і краінка непричому.:hi:

Так, але не зовсім. У мене між рамками корпусів зазор строго 8мм. І лише одна сімя карніки, ф2 ТЗ карніка Майєн, забудовує цей простір. Лише одна з двадцяти. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, alexsandr chumakov сказал:

Андрей,не ожидал:blink:... а как же немцы и австрияки:( на которых часто ссылаешься?

 

А если "ніяке" те шо засіяло, как узнать на 4 рамках?   Понятное дело когда матка одна, то естественно она сама СУПЕРОВА;) и сто процентов ка бы в Германии мала б А класс.... но когда их немножко больше, то не все так однозначно... подтверждение тому бибрид, на который мы так любим ссылаться, особенно на проценты.                                     Все хочу полюбопытствовать, крутого материала мы то накупили, а многие ли его промеряли, в частности предлагающее маток ИО? 

Александр,вот Вам встречный вопрос:Вы реализовывая матки карника,пчелы которых хорошо приспособленые внас в Украине (к50 и остальные материнки)многим ли показываете промеряную морфометрию пчел?Я Это к тому, что пчеловоды покупая за баксы  маток с Европы по 1-2шт сразу страхуются выводя ефки и фактически промеры им не нужны.Другое дело рекламируя себя человек,закупая енное количество маток ,продуцируя от них поколения и.о. остров, еФки,или же свои наработки, должен заботится обо всем, а не как нибудь:IMHO1:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, alexsandr chumakov сказал:

Андрей,не ожидал:blink:... а как же немцы и австрияки:( на которых часто ссылаешься?

 

А если "ніяке" те шо засіяло, как узнать на 4 рамках?   Понятное дело когда матка одна, то естественно она сама СУПЕРОВА;) и сто процентов ка бы в Германии мала б А класс.... но когда их немножко больше, то не все так однозначно... подтверждение тому бибрид, на который мы так любим ссылаться, особенно на проценты.                                     Все хочу полюбопытствовать, крутого материала мы то накупили, а многие ли его промеряли, в частности предлагающее маток ИО? 

А як по іншому прийшла матка вивели дочок штук 15 перезимували і на замітку від якої заморскої дочки які ознаки а потім і на платформу і гайда по полях і бачу картину від якої виводити більше дочок від якої взагалі неварто.Але скажу одне у мене небуло ні однієї матки карніки від якої я взагалі невиводив кажна має свою ізюмінку .Просто не кожен матковод має час возити дівчат по полях але щоб відкрити їх потенціал це необхідно...І ще одне міряти потрібно булоб якби ми були в бібріді а так ми берем ген матеріал для ф1 а для іо робим комбінації планування але це приблизно бо тестування груп аналогів у нас непроводилось ось десь приблизно відповіді на ваші запитання якщо ще щось цікавить пишіть...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Богдан1 сказал:

А як по іншому прийшла матка вивели дочок штук 15 перезимували і на замітку від якої заморскої дочки які ознаки а потім і на платформу і гайда по полях і бачу картину від якої виводити більше дочок від якої взагалі неварто.Але скажу одне у мене небуло ні однієї матки карніки від якої я взагалі невиводив кажна має свою ізюмінку .Просто не кожен матковод має час возити дівчат по полях але щоб відкрити їх потенціал це необхідно...І ще одне міряти потрібно булоб якби ми були в бібріді а так ми берем ген матеріал для ф1 а для іо робим комбінації планування але це приблизно бо тестування груп аналогів у нас непроводилось ось десь приблизно відповіді на ваші запитання якщо ще щось цікавить пишіть...

Не кожен матковод може їздити по полях з ф1, але є інші пасічники, як і я приміром, що беремо матеріал чи з Європи, чи від інсемінаторів, як ти до прикладу інсемінуєш маток ШО, і дивимось спочатку невеличку групу ф1 в роботі, а тоді оцінивши, виводимо від більш кращих.

В Європі вже давно працює система “селекціонер+матковод+тестер", всі три у одній зв'язці, і нам так треба, що ми і робимо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ребята ,на Ваши встречные -рассуждения.Когда матководы Австрии ,Германии продают нам маток -меряют морфометрию?Для себя выводят -Меряют?.Меояют тех наверное ,которых на отбор по селекции,для проверки.Зачем морфометрия?.Наверное сохранить в чистоте породу?.С морфометрией соответствующей может матка плохо передавать по потомству свои ХПП?-наверное может быть такая ситуация.Так смысл у нас мерить морфометрию у купленных или производимых?Если мы хотим заботиттся о сохранении породы в чистоте,то да,есть смысл,Ну и что мы наполним просторы с правильной морфометрией и здесь сохраним породу?-нет. Для сохранения породы нужна территория обитания этой породы.А так говорить что у меня хоть и мало меда носит ,но зато соответствует морфометрии-кому это надо?Оставим этот вопрос для науки,для тех кто эту породу хочет сохранить в чистоте.Нам же ,простым обывателям нужен мед и т.д. Я не думаю ,что у нас все только о том и дусают ,чтобы увековечить свое имя на века.Мы как то стоим среди тех кто остановился на простом."товар-деньги - товар"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.07.2017 в 20:15, Seos сказал:

Щось Зінгера у Вашому рейтенгу не бачу. Чи з ним все так погано? Цікавлюсь, тому, що придбав у Вас матку ШО даної лінії.

Зінгер є але пару сімей,як по мені  - середня карніка. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Паланочка сказал:

Зінгер є але пару сімей,як по мені  - середня карніка. 

 

А що у тебе за Зінгер? Звідки приїхав? Якщо можеш то покажи паспорт. Мені просто цікаво, тому що з усього різноманітного матеріалу що маю у себе, мій Зінгер і Бєлка показують сибе в цьому сезоні найкраще. І така сама ситуація у Івана Михайловича. Ми ні в якому разі не піарим дану лінію, але факт є факт. Якби у нас вона була посередньою то яб в житті не бравби Зінгера класу А. Коли Іван Михайлович подзвонив і сказав що є можливість взяти к'юрингових маток від Пернера і Краутера то я більш схилявся щоб брати Зінгерів у Краутера і у фрау Зінгер. Але фрау Зінгер десь запрацювалась і пропав з нею зв'язок, тому взяли у Пернера його класову матку, яка рекомендована ним для батьківських сімей

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Укроп сказав:

А що у тебе за Зінгер? Звідки приїхав? Якщо можеш то покажи паспорт. Мені просто цікаво, тому що з усього різноманітного матеріалу що маю у себе, мій Зінгер і Бєлка показують сибе в цьому сезоні найкраще. І така сама ситуація у Івана Михайловича.

 у родоводах видно, що Зінгер неплідку Артем Анатолійович отримав від Івана Михайловича і запліднив С27.  http://ukrqueenbee.com/Pedigree/MAA16_Pedigree(UA).html

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, Паланочка сказав:

Зінгер є але пару сімей,як по мені  - середня карніка. 

В минулому році отримав пару Зінгерів від Василя Поліщука (Укроп), то це краща бджола на сьогодні на моїй пасіці. Це з Т1075, Т07, Пешец, 47Н47. До бакфасту рівнять не буду, це окрема тема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Укроп сказал:

А що у тебе за Зінгер? Звідки приїхав? Якщо можеш то покажи паспорт. Мені просто цікаво, тому що з усього різноманітного матеріалу що маю у себе, мій Зінгер і Бєлка показують сибе в цьому сезоні найкраще. І така сама ситуація у Івана Михайловича. Ми ні в якому разі не піарим дану лінію, але факт є факт. Якби у нас вона була посередньою то яб в житті не бравби Зінгера класу А. Коли Іван Михайлович подзвонив і сказав що є можливість взяти к'юрингових маток від Пернера і Краутера то я більш схилявся щоб брати Зінгерів у Краутера і у фрау Зінгер. Але фрау Зінгер десь запрацювалась і пропав з нею зв'язок, тому взяли у Пернера його класову матку, яка рекомендована ним для батьківських сімей

Зінгер в мене від І.М. ще з минулого року тут вказаний http://ukrqueenbee.com/Pedigree/MAA16_Pedigree(UA).html Василь "Белка" це що ? Польська карніка ? мене мало цікавить польська карніка, це вже пройдений етап в Україні, он спитай наприклад Сумчанина він вже мав польських. На рахунок Зінгера в мене було два різних матеріали, але лише від того що отримав від ІМ виводив дочок ( бо там матки ШО) а від інших брав лише трута (матки неконтрольованого спарювання) хоча по характеристиках кращі ті ф були ніж матеріал від ІМ. Для себе з зінгером мабуть завязую, є кращий матеріал як на мене.  Хоча можеш мене переконати в зворотньому, підкинь (продай) мені пару неплідок від твоєї класової (якщо не шкода ;) )я осіменню, виведу дочок і подивлюсь, можливо мені просто такий матеріал попався від ІМ. :hmm:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Паланочка сказав:

Зінгер є але пару сімей,як по мені  - середня карніка. 

Середня карніка, це про Зінгер запліднений С27, чи вже про її доньок запліднених 47Н47, Ф1 від них? Чому цікавлюсь, бо в мене кілька пасічників замовили маток Зінгер, побачивши як Зінгер від Поліщука працює в мене.  Тепер от думаю, чи їх відмовить? Планував завтра робить закладку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Seos сказал:

Середня карніка, це про Зінгер запліднений С27, чи вже про її доньок запліднених 47Н47, Ф1 від них? Чому цікавлюсь, бо в мене кілька пасічників замовили маток Зінгер, побачивши як Зінгер від Поліщука працює в мене.  Тепер от думаю, чи їх відмовить? Планував завтра робить закладку.

Зінгер від Поліщука я не бачив що ви хочете щоб я сказав ? Якщо Вася продасть неплідок зроблю ШО. Я говорю про те що бачив сам. Дочок від запліднених Н47 я не маю, не дійшли руки, але думаю що 47 добавить "обертів" .. Чому відмовить , планували робіть. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні одержав кілька маточок.  5972775cb0bf5_.jpg.1123c7f7032b6203f94b4dcf18f9ae27.jpg

прийдеться трохи збільшити  тестових груп. Трохи пізно приїхали. Краще пізно ніж ніколи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Іван Михайлович сказал:

Сьогодні одержав кілька маточок.  5972775cb0bf5_.jpg.1123c7f7032b6203f94b4dcf18f9ae27.jpg

прийдеться трохи збільшити  тестових груп. Трохи пізно приїхали. Краще пізно ніж ніколи.

 Супер :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Сьогодні одержав кілька маточок.  5972775cb0bf5_.jpg.1123c7f7032b6203f94b4dcf18f9ae27.jpg

прийдеться трохи збільшити  тестових груп. Трохи пізно приїхали. Краще пізно ніж ніколи.

Жду вівторка з нетерпінням. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хольткамп - з числа визнаних селекціонерів. Його матеріал затребуваний, бо і на островах стоять його батьківські сім'ї, і материнські лінії гарні. Щороку тестує по сто і більше маток, деякі інститути те роблять, а він сам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Андрій Сумчанин сказал:

Хольткамп - з числа визнаних селекціонерів. Його матеріал затребуваний, бо і на островах стоять його батьківські сім'ї, і материнські лінії гарні. Щороку тестує по сто і більше маток, деякі інститути те роблять, а він сам.

Анрюха у вівторок одна маточка буде і в мене від Хольткампа, іще сьогодні приїхала партія острівних 10 маток від Хорста Херо, то мені одна теж поїде разом із Хольткампівською. Остальні Іван Михайлович ставе собі у тестову группу. Ще приїдуть від Інгрід Шмаранц, і вже з матеріалом в цьому році буде шабаш.Бо й так набрався як собака бліх. В наступному році буду тільки обновлять Зінгер і щось інше брати нічого не буду, бо не доходитимуть руки від усього зарядитись. Але це так говорю зараз, прийде весна і знов будуть чесатись руки щось нове придбати 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Укроп сказав:

Анрюха у вівторок одна маточка буде і в мене від Хольткампа, іще сьогодні приїхала партія острівних 10 маток від Хорста Херо, то мені одна теж поїде разом із Хольткампівською. Остальні Іван Михайлович ставе собі у тестову группу. Ще приїдуть від Інгрід Шмаранц, і вже з матеріалом в цьому році буде шабаш.Бо й так набрався як собака бліх. В наступному році буду тільки обновлять Зінгер і щось інше брати нічого не буду, бо не доходитимуть руки від усього зарядитись. Але це так говорю зараз, прийде весна і знов будуть чесатись руки щось нове придбати 

Василь, якщо ти зробиш тестові групи лише від тих маток що лише я  тобі надіслав у цьому році ,  пасіка повинна мати 80 сімей в контролі! Коли все це опишеш і проконтролюєш??? Крім того, від кожної материнки ще потрібно повернути  неплідок по 10 шт ,для створення інших крос -груп , коли ти все стигнеш? :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Іван Михайлович сказал:

Василь, якщо ти зробиш тестові групи лише від тих маток що лише я  тобі надіслав у цьому році ,  пасіка повинна мати 80 сімей в контролі! Коли все це опишеш і проконтролюєш??? Крім того, від кожної материнки ще потрібно повернути  неплідок по 10 шт ,для створення інших крос -груп , коли ти все стигнеш? :umora:

А мені сказали тільки 3 прийшло.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Серж 82 changed the title to Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...