Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, arki сказал:

согласен, тогда зачем карника. смысла в ней нет

Як і у всіх бджолах,всі рояться ...свині ,кури не рояться))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, yurasaver сказал:

 

Бджоли відносяться до комах з високим рівнем генетичної рекомбінантністі. 

:ay:  Если шо, то законы Менделя изучают на лабораторной работе с мухой Дрозофилой. :af:

Но существует ли ген ройливости? Может когда-нибудь выведут из пробирки неройливых пчел..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, asot сказал:

Як і у всіх бджолах,всі рояться ...свині ,кури не рояться))

то це зрозуміло, але одні мало рійливі інші дуже рійливі от саме перші і в приорітеті. в мене одна сімейка карніки Пешец ф1 входила в ройове, відбирав росплід, відібрав за весь час рамок 7, натомість ставив вощину, одночасно виламував і маточники, вони всерівно тянули, правда небагато, штук 4. надоїло плюнув, потім через неділю глянув, розгризли самі. ну а в товариша десь штук 20-25 карнік ф1, Пешец, Пернер, Вікторія. він росплоду наскільки відомо мені не відбирав, не було в нього часу, були інші ще точки. і що саме дивно почали його карніки входити в ройку на акації, котра дуже щедро виділяла цей рік, було навіть 7кг приносу день ну і за таких умов 40-50% сімей увійшли в ройку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, arki сказал:

. ну а в товариша десь штук 20-25 карнік ф1, Пешец, Пернер, Вікторія. він росплоду наскільки відомо мені не відбирав, не було в нього часу, були інші ще точки. і що саме дивно почали його карніки входити в ройку на акації, котра дуже щедро виділяла цей рік, було навіть 7кг приносу день ну і за таких умов 40-50% сімей увійшли в ройку.

Немає нічого дивного, сімї нагнали по максимуму молодої бджоли , а тут сильний принос. Матці бджоли скоротили місце для червління, молодняк не загружений і в результаті  бунт.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Пахомич сказал:

Немає нічого дивного, сімї нагнали по максимуму молодої бджоли , а тут сильний принос. Матці бджоли скоротили місце для червління, молодняк не загружений і в результаті  бунт.  

якщо так то чим вони тоді відрізняються від полісянки? тим більше якщо останню взяти миролюбну?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, arki сказал:

якщо так то чим вони в даному випадку відрізняються від полісянки? тим більше якщо остання буває миролюбна?

Поведінкою. Потривожена лісова вискакує з вулика, а краінка спокійна . Карпатка буйна і залазить в кожну дюрку. Тест на лісову простий, подули на рамку і бджола поперла на низ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Пахомич сказал:

Потривожена лісова вискакує з вулика

є чиста ІОшка, тож побачимо, час покаже. ... мені здається її в чистоті ніхто ще не бачив, за виключенням пару чоловік

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.07.2021 в 18:32, asot сказал:

Пост посилаеться Arky ,якщо зачіпила вже ця бджола - можна взяти іо шку і не платити за ф ки ,які через когось брати ,не уточняючи ,що за заводчик .Це буде дешевше в три рази ,чим та ж острівна

Товариш - то то я.:umora:

Хто заводчик не цікавився. Мені, головне, щоб бджоли не були злі, не роїлися, були медисті. З першим пунктом і останнім все гаразд, а по роїнню - приблизно половина. Тоді, як місцева на 99%. Я думаю, що роїнню способствовали хороший весняний розвиток, та й я ще не вмію працювати з карнікою. Так що про голову й руки хай буде.:)

Матковод Андрій Лебедєв. Не скажу, що він відомий, але я ні разу не пожалкував, що беру в нього маток - це факт. Взято вже більше півсотні і ще очікується партія.

Два роки тому я сам для себе виводив від матки ШО. Але молоді матки облітувалися з місцевим трутнем, так що агресія і рійливість нікуди не зникала. Тепер же у мене формується ядро майбутніх батьківських сімей і воспиталок. А де купити племінну матку, сподіваюся, підкажете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, arki сказал:

є чиста ІОшка, тож побачимо, час покаже. ... мені здається її в чистоті ніхто ще не бачив, за виключенням пару чоловік

Чиста поліська, чи країнка? Якщо поліська , то звідки  взялась чиста? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Серж 82 сказал:

 

 

7 часов назад, arki сказал:

согласен, тогда зачем карника. смысла в ней нет

Смисл в тім що карніка якщо і заходить в ройовий то легко з нього виходить часом навіть сама по собі без втручання пасічника. І якщо на пасіці у сотню сімей і буде до десятка роїв то це майже нічого зважаючи на те що від початку травня і до серпня в гнізда практично не лазю і економлю купу часу.

А тепер проверніть такий фінт з місцевою поміссю якщо  смислу в карніці нема.

Місцеві як заходять в ройовий то вже нічого не допоможе (майже).

Цього сезону в мене на всю пасіку десь біля десятка роїв. Більше відсотків списую на свій просак, ну і може рік такий бо минулі роки такого не було 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, бігунець сказал:

Товариш - то то я

 Тебе Василю я знаю ,ще на жовтому з тобою познайомились ! 

Тут уже прорив думаю видно ,що 50 % пішло в ройку проти 99% месних .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, Пахомич сказав:

Чиста поліська, чи країнка? Якщо поліська , то звідки  взялась чиста? 

Навіть співпадає з Вашим повідомленням. 

1 година тому, Пахомич сказав:

Поведінкою. Потривожена лісова вискакує з вулика, а краінка спокійна .  Тест на лісову простий, подули на рамку і бджола поперла на низ.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, Серж 82 сказал:

Більше відсотків списую на свій просак

:umora:Вы то хоть поняли ,что написали:umora:Ну нельзя же так к европе пристращаться:rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, arki сказал:

Пешец ф1 входила в ройове, відбирав росплід, відібрав за весь час рамок 7, натомість ставив вощину

Вощину тягнули???

Мені б такий розвиток !!! Цей рік самий невдалий поки що з усіх - шо по розвитку ,шо по меду ...

Аграрії збрили бджолу ,що і рамки не витягував лиш кращі сидять на 3 магазинах і то уже потихеньку тане після 2 неділь соняшника 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, asot сказал:

Як і у всіх бджолах,всі рояться ...свині ,кури не рояться)

Точно сказано. Так что кому карника не подходит, с повышенной ройливостью считают, заводите курей или свиней и спите спокойно, не морочьте голову другим

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, бігунець сказал:

 

Два роки тому я сам для себе виводив від матки ШО. Але молоді матки облітувалися з місцевим трутнем, так що агресія і рійливість нікуди не зникала. Тепер же у мене формується ядро майбутніх батьківських сімей і воспиталок. А де купити племінну матку, сподіваюся, підкажете.

Смотрите, вся Украина работает на мед с ф1. Все когда то переходят. Сколько лет уже на форуме а до этого форума на другом, но ни разу я не читал чтобы ф1 сохранили агрессию и ройливость.Отсюда я могу предположить что дело в материале. Если бы так было у всех как Вы описали, то не стали бы все кто держит Карнику дальше с ней работать получив негативный опыт.сейчас только вспомнил Один раз была информация на другом форуме, на котором я был раньше за семьи от маток  словенок что они агрессивны и присутствовала ройливость. Так э то материал такой. Больше на другом форуме их не заказывали. Здесь опять привезли, убедились в том же. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, arki сказал:

то це зрозуміло, але одні мало рійливі інші дуже рійливі от саме перші і в приорітеті. в мене одна сімейка карніки Пешец ф1 входила в ройове, відбирав росплід, відібрав за весь час рамок 7, натомість ставив вощину, одночасно виламував і маточники, вони всерівно тянули, правда небагато, штук 4. надоїло плюнув, потім через неділю глянув, розгризли самі. ну а в товариша десь штук 20-25 карнік ф1, Пешец, Пернер, Вікторія. він росплоду наскільки відомо мені не відбирав, не було в нього часу, були інші ще точки. і що саме дивно почали його карніки входити в ройку на акації, котра дуже щедро виділяла цей рік, було навіть 7кг приносу день ну і за таких умов 40-50% сімей увійшли в ройку.

 

8 часов назад, бігунець сказал:

Товариш - то то я.:umora:

Хто заводчик не цікавився. Мені, головне, щоб бджоли не були злі, не роїлися, були медисті. З першим пунктом і останнім все гаразд, а по роїнню - приблизно половина. Тоді, як місцева на 99%. Я думаю, що роїнню способствовали хороший весняний розвиток, та й я ще не вмію працювати з карнікою. Так що про голову й руки хай буде.:)

Матковод Андрій Лебедєв. Не скажу, що він відомий, але я ні разу не пожалкував, що беру в нього маток - це факт. Взято вже більше півсотні і ще очікується партія.

Два роки тому я сам для себе виводив від матки ШО. Але молоді матки облітувалися з місцевим трутнем, так що агресія і рійливість нікуди не зникала. Тепер же у мене формується ядро майбутніх батьківських сімей і воспиталок. А де купити племінну матку, сподіваюся, підкажете.

Ну и как же так. Товарищ сам не знает какой материал а арчи знает за товарища. Ну и как это называется? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, К. А. Е. сказал:

 

Ну и как же так. Товарищ сам не знает какой материал а арчи знает за товарища. Ну и как это называется? 

Товариш знає, що є пешец і вікторія, які показали себе найкраще. Є пернер, який чомусь товаришу не сподобався. Є скленар... А ось циферки, чи від якого заводчика материнка, товариш не цікавився. Головне, повторююся, щоб були миролюбні, медовиті і не рійливі.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, asot сказал:

Вощину тягнули???

звісно. в мене і місцеві тягнуть, знаходячись в ройовому.

що до медистості то повністью згоден з Василем вона перевищує навіть найкращих місцевих, хоча це вже гадаю заслуга не так самої карніки як ефекту гетерозису, колись карпатки були в ф1 з місцевими трутнями значно медистіші ніж їх попередники. Ще одна ознака як сказав Василь це миролюбність і тут я з ним повністю згоден, вона просто фантастична. не раз при огляді чисто випадково розчавлювалися кілька бджіл разом і місцеві завжди відповідають на те гострою реакцією і це природньо адже при роздавленні бджоли чути запах отрути а це сигнал до миттєвої атаки, то тут, тобто в карніки ф1 при розчавленні бджіл, найближчі бджоли просто відвертаються і повзуть собі далі як ні в чому не бувало і це доказ гарної проведеної селекційної робити, котра закріпилася і в нащадках. чого не скажеш про рійливість, очевидно ген рійливості настільки сильний що якщо можливо і піддаеться селекції в чистоті то в наступних поколіннях обовязково вибухає і говорить про те що карніка селекціонується в одних кліматичних і медозбірних умовах а попадає в інші. і це є нажаль основним мінусом адже відбирає у пасічника багато часу та зусиль.

тому мене дуже дивують росповіді тут, тих пасічників в кого карніка ф1 малорійлива, роїться з 40 сімей одна або зовсім не роїться. це схоже просто на рекламу продаванів або як я вже і казав бджола попадає в інші умови і веде себе зовсім по іншому.

не говорячи вже про тих, що тут стрибають завжди перед очима, ставлять себе "умнее всех" і сують носа скрізь де тільки можна і навіть туди де собака *** не суне, яких я доречі в серйоз не спиймаю і як правило ігнорую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, arki сказал:

звісно. в мене і місцеві тягнуть, знаходячись в ройовому.

що до медистості то повністью згоден з Василем вона перевищує навіть найкращих місцевих, хоча це вже гадаю заслуга не так самої карніки як ефекту гетерозису, колись карпатки були в ф1 з місцевими трутнями значно медистіші ніж їх попередники. Ще одна ознака як сказав Василь це миролюбність і тут я з ним повністю згоден, вона просто фантастична. не раз при огляді чисто випадково розчавлювалися кілька бджіл разом і місцеві завжди відповідають на те гострою реакцією і це природньо адже при роздавленні бджоли чути запах отрути а це сигнал до миттєвої атаки, то тут, тобто в карніки ф1 при розчавленні бджіл, найближчі бджоли просто відвертаються і повзуть собі далі як ні в чому не бувало і це доказ гарної проведеної селекційної робити, котра закріпилася і в нащадках. чого не скажеш про рійливість, очевидно ген рійливості настільки сильний що якщо можливо і піддаеться селекції в чистоті то в наступних поколіннях обовязково вибухає і говорить про те що карніка селекціонується в одних кліматичних і медозбірних умовах а попадає в інші. і це є нажаль основним мінусом адже відбирає у пасічника багато часу та зусиль.

тому мене дуже дивують росповіді тут, тих пасічників в кого карніка ф1 малорійлива, роїться з 40 сімей одна або зовсім не роїться. це схоже просто на рекламу продаванів або як я вже і казав бджола попадає в інші умови і веде себе зовсім по іншому.

не говорячи вже про тих, що тут стрибають завжди перед очима, ставлять себе "умнее всех" і сують носа скрізь де тільки можна і навіть туди де собака *** не суне, яких я доречі в серйоз не спиймаю і як правило ігнорую.

Всем доброй ночи,не знаю как у кого,из моих 9 зимовалых семей:umora: Карники в ройку не вошла не одна,мисочек было много но все пустые,материал от 3х матководов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, vitalij05 сказал:

Карники в ройку не вошла не одна,мисочек было много

у мене теж спочатку було мисочок багато і всі порожні, я вже і зрадів але потім почали засівати, не багато десь 4 маточники бачив, молочні. навіть  росплід відбирав, натомість вощину ставив і маточники видаляв, засівали далі але потім самі порозгризали

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.07.2021 в 17:36, Макарыч57 сказал:

:ay:Но существует ли ген ройливости? 

Это в принципе не возможно по "законам" эволюции. Как может пойти эволюционное развитие по такому параметру, а пчелы хоть и одомошнегные, но все же дикие насекомые (приумножение, создание новых семей, деление), если отсутсвует такой механизм...., это сказки и байки..... У тех кто, поверил в такие байки рано или позно наступает разочарование...повезет тому кто поймет это раньше... Каждая минута, час, день.... год... это минус из жизни... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, yurasaver сказал:

Каждая минута, час, день.... год... это минус из жизни... 

Оно то так, только ученые, они сцуко коварные, шо хочешь изобретут, хоть вирус, хоть неройливую пчелу (при достойном финансировании).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Макарыч57 сказал:

 они сцуко коварные, шо хочешь изобретут

Что не зделаешь ради прибыли.... Поэтому и будут в пчеловодстве появляется все чаще, то новые породы (расы, линии), то новые вводные характеристики (неройливые, суперпротивоваоратозные..) и т. д. Пока не будет появляться все больше разочаровавшихся. Но процитирую вечную истину:"покуда есть на свете дураки, обманом жить нам, стало быть, с руки...." 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.07.2021 в 15:02, arki сказал:

согласен, тогда зачем карника. смысла в ней нет

Склонность к роению, у карники она крайне низка - это раз.

Выведение из роевого состояния, у карники оно происходит быстро - это два.

А попробуйте уйти от роения или вывести из роевого состояния  семью-дворняжку в которой роевая матка во втором поколении. Ничего не поможет, пока не изроятся в ноль - не успокоятся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...