Перейти к содержанию

Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)


Николай П.

Рекомендуемые сообщения

9 часов назад, Пахомич сказал:

Якщо не помиляюсь ви замовили в мене 10шт. Всетаки ви замітили , шо ваші вирощують в меншій кількості. Якщо ваші вже мають на сьогодні печатний трутневий то не племя , а какашка. Зима закінчилась , але не зимівля бджіл.

Пахомич який печатний трутень на цей час? Тут бджолиного розплоду хочеться щоб більше було, а погода не спонукає до того. Пахомич в мене матеріалу скільки, що ви навіть уявити того не зможете. Починається активний сезон, починається процес вирощування трутня, це природній процес, і так має бути. А казки про те що не можна заставити вирощувати трутня, залиште при собі. Мені не потрібно розказувати. Були в мене такі бджоли яких було важко заставити вирощувати трутня, але то була не карніка а бакфаст. У карніки такого не помічав, і пройшло її через мої руки дуже багато. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, koste сказал:

Осталась матка от Штромана матке в этом году уже четвёртый пошол . Может в этом году трутня получу . В первые два года трутня вообще не было . Встречялось штук 10 скорее залетные . На третий год стал поевлятно и от её но очень мало .:hi:

Та я ніби вже дорослий, тому в байки якось не віриться. Та і маю думку протилежну, тому що трошки матеріалу різноманітного вдалося полапати, і попрацювати з ним. Повторюсь ще раз, трутня не гонять так багато як аборигени, але в активний сезон він є,і  під кінець сезону потрібно робити певні маніпуляції, щоб його втримати подовше у вулику

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Укроп сказал:

Та я ніби вже дорослий, тому в байки якось не віриться. Та і маю думку протилежну, тому що трошки матеріалу різноманітного вдалося полапати, і попрацювати з ним. Повторюсь ще раз, трутня не гонять так багато як аборигени, але в активний сезон він є,і  під кінець сезону потрібно робити певні маніпуляції, щоб його втримати подовше у вулику

Я говорю как есть . А верить или нет дело каждого . А вот у ф1 проблем с трутнем нету . В прошлом году два корпуса Рута дали, были и те кто только корпус с Акацыи ...принесли . Только по этому и хочу от них сделать И.О. Но разброс по силе есть ,материал не однородный . :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, koste сказав:

Я говорю как есть . А верить или нет дело каждого . А вот у ф1 проблем с трутнем нету . В прошлом году два корпуса Рута дали, были и те кто только корпус с Акацыи ...принесли . Только по этому и хочу от них сделать И.О. Но разброс по силе есть ,материал не однородный . :wave:

Теж маю штрьомера від  19-го року - ніяких проблем з трутнем у них нема, навіть зараз є трутневий засів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, davolodya сказал:

Називайте як хочете,

Володя, це не той випадок "Називайте як хочете" ....

 

2 часа назад, davolodya сказал:

але  прививку робили від інститутського матеріалу - тому і матка інститутський Майєн, що підтверджує паспорт матки та реєстрація в системі бібрід;)

Якщо прививку робили від інституцького матеріалу , чому Ви цій матці присвоїли свій код UA-2-115. і називаєте її "Майєн"?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, davolodya сказал:

Теж маю штрьомера від  19-го року - ніяких проблем з трутнем у них нема, навіть зараз є трутневий засів

Я не говорю за весь материал от него ,а разговор вот о ней .Вот ее паспорт . Эта матка инбредная в предках .

20210407_200221.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 хвилини тому, Любитель боярышника сказав:

Якщо прививку робили від інституцького матеріалу , чому Ви цій матці присвоїли свій код UA-2-115. і називаєте її "Майєн"?

Цілком логічно, якщо матка у мене на тесті - то й код  їй я присвоїв свій, а не Ваш;). Від того, що матка отримала мій код в системі - вона не перестає бути майновської селекції - її мама DE-11-1-4216-2017. І мама, і моя матка є в бібріді, є бажання - можете глянути родовід...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, davolodya сказал:

Цілком логічно, якщо матка у мене на тесті - то й код  їй я присвоїв свій,

Ви в цьому впевнені?

 

31 минуту назад, davolodya сказал:

Від того, що матка отримала мій код в системі - вона не перестає бути майновської селекції

Про "майновську селекцію" поговоримо пізніше;)

 

33 минуты назад, davolodya сказал:

І мама, і моя матка є в бібріді, є бажання - можете глянути родовід..

Маю таку ж...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Трошки освіжу тему. Вчора в другій половині дня трошки випогодилось, то розширив деякі сім’ї. Взагалі розширення всієї пасіки збирався зробити  у цю суботу перед Великоднем. Але бачучи що на крайніх рамках сидить багато бджоли, в першу чергу переймався яка ситуація з харчами, бо після після зимової ревізії до них не дивився. Сім’ї гарно пішли в ріст, зимувалої бджоли залишилось на мій погляд відсотків 20, все інше молоденька бджілка. В сім’ях є чимало печатного трутня, справи пішли веселіше, хоча погода не тішить геть зовсім. Почали цвісти абрикоси, але холодно, тішить те що запаси свіжого пилку бджоли зробили, і розвиток йтиме. Даю постійно стимуляцію, кожній сім’ї вливаю в рамку годівницю сиропу. Із нового матеріалу який придбав в минулому році найбільш потужно розвивається Баварський Скленар, і матеріал Ганса Зіглера, поки що відповідають очікуваним моїм сподіванням. Дуже гарний і минулорічний Зінгер, ну і Розенталь другий рік показує потужний весняний старт. Звісно що холоди розвиток притупили, але ситуація не така плакуча як могла б бути. Початок сезону важкий, як буде надалі, поживем побачим.

332CF299-1FDE-4965-8240-D6DE53158703.jpeg

B9426C67-0744-472B-986C-E0568334DD48.jpeg

5949D290-1B54-45DD-830E-4B990FB8A02F.jpeg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Погодка наче тепла була,пилок тягнули,на абрикосах гуділи ,але і гніздо теж з ока не спускали,зустрічали з обіймами)) пшик диму і можна дивитись далі))) Все таки пешеци відрізняються цим від інших ліній,що мав,маю ! Таки дійсно мясніші виходять,але і нагліші!!На днях піду в сосни ,бачив трухляве бревно коричневе таке,в самий раз на дим! Запасусь провсяк випадок ,як силу наберуть ,щоб на пасіку пускали)))

 

Мову веду саме про пешец Рудя!  Цікаво ,які будуть дочки Маховського брав пізно іо і не прививався! 

 

Хіндерхофен - Подолянка набагато спокійніші,усидсивіші,за Пернера мовчу,можна на хліб мастити ! Леклер теж щіпае ,але трошки спокійніший за пешец!Кройз поки що спокійніший чим пешеци та Леклер! Чому звернув увагу на поведінку,бо це уже зовсім інша карніка ,чим та ,яку пробував вперше - а саме у Ліпатова іо купував (Рауша)наче у 17 тому і виводив дочок - ті були в рази спокійніші!

Е ще Кірхайн ,теж не прививався - у кого як ці ф1 ??

Рs всі материнки іо шки спокійні! 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, asot сказал:

Хіндерхофен - Подолянка

У Івана Михайловича брали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

5 минут назад, Укроп сказал:

брали

У вас не плідну ! Сьогодні їх переселяв у інший вулик ,тому і помітив,що спокійніші,обійшовся без диму!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, asot сказал:

 

У вас не плідну ! Сьогодні їх переселяв у інший вулик ,тому і помітив,що спокійніші,обійшовся без диму!

Я й забув, не пам’ятаю всього. Тепер згадав

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, asot сказал:

Погодка наче тепла була,пилок тягнули,на абрикосах гуділи ,але і гніздо теж з ока не спускали,зустрічали з обіймами)) пшик диму і можна дивитись далі))) Все таки пешеци відрізняються цим від інших ліній,що мав,маю ! Таки дійсно мясніші виходять,але і нагліші!!На днях піду в сосни ,бачив трухляве бревно коричневе таке,в самий раз на дим! Запасусь провсяк випадок ,як силу наберуть ,щоб на пасіку пускали)))

 

Мову веду саме про пешец Рудя!  Цікаво ,які будуть дочки Маховського брав пізно іо і не прививався! 

 

Хіндерхофен - Подолянка набагато спокійніші,усидсивіші,за Пернера мовчу,можна на хліб мастити ! Леклер теж щіпае ,але трошки спокійніший за пешец!Кройз поки що спокійніший чим пешеци та Леклер! Чому звернув увагу на поведінку,бо це уже зовсім інша карніка ,чим та ,яку пробував вперше - а саме у Ліпатова іо купував (Рауша)наче у 17 тому і виводив дочок - ті були в рази спокійніші!

Е ще Кірхайн ,теж не прививався - у кого як ці ф1 ??

Рs всі материнки іо шки спокійні! 

 

Главное чтоб соседей не гоняли:vinny:,и своих в огород пускали:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, vitalij05 сказал:

Главное чтоб соседей не гоняли:vinny:,и своих в огород пускали:umora:

Если доходит дело до соседей, то это уже не Карника . :):umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, vitalij05 сказал:

Главное чтоб соседей не гоняли

Та ні ! Цього поки що не мае!!! Просто якась підвищена охорона гнізда! Можливо погода,можливо нестабільний принос пилку,корма іт.д - клубок диму ставить всіх по місцях!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.04.2021 в 16:07, asot сказал:

Просто якась підвищена охорона гнізда!

Пішов взяток ,бджола заспокоїлась!!Але все таки Кройс ф ки спокійніші за пешеца ! Гарно вистрілила одна із трьох маток Леклер ( які виміняв неплодки на 1 л меду) Такі собі були непримітні ,а зараз любо глянути,але по поведінці з пешецом (Рудя) однакові.Але взагаля пешец мені подобаеться ,навіть не зважаючи на свою поведінку !!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, asot сказав:

Гарно вистрілила одна із трьох маток Леклер ( які виміняв неплодки на 1 л меду) Такі собі були непримітні ,а зараз любо глянути,але по поведінці з пешецом (Рудя) однакові.Але взагаля пешец мені подобаеться ,навіть не зважаючи на свою поведінку !!

Маю 4 ІОшки Леклєра з різними батьківськими - бджола надзвичайно спокійна і миролюбива. Якщо Ваші проявляють агресію - скоріш за все причина в трутневому фоні... Пешець від Рудя у мене теж був трохи з характером, що материнка, що ефки від неї...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, davolodya сказал:

причина в трутневому фоні.

100% -за 5 -6 км е пасіка 200-300 сім + через 500 м 40 сім - власник ,якої любить лазити по деревах і записувати у журнал ск розплода в якої забрав - та і краща !!!Десь на число 20 мае продавати пакети та просить допомогти вивести маток із своїх супер сімей ! Моя відповідь - або даю любий свій матеріал + допомагаю - або наші дороги розходяться !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 06.05.2021 в 22:01, davolodya сказал:

Маю 4 ІОшки Леклєра з різними батьківськими - бджола надзвичайно спокійна і миролюбива. Якщо Ваші проявляють агресію - скоріш за все причина в трутневому фоні... Пешець від Рудя у мене теж був трохи з характером, що материнка, що ефки від неї...

Каждому свое . У некаторых и Ф 3 племенная .:)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, koste сказав:

Каждому свое . У некаторых и Ф 3 племенная .:)

Кожен робить, як йому виходить... Оскільки маю F0 - то навіть від F1 прививатися не стану...і іншим не раджу...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну якшо дочки від F3 показують себе харашо, то це класно! :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, Avgust Vadim Poltava сказав:

Ну якшо дочки від F3 показують себе харашо, то це класно! :IMHO:

Класно, але чудес не буває - інакше ніхто б не заморочувався з ШО та ізольованими облітниками

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, davolodya сказал:

Класно, але чудес не буває - інакше ніхто б не заморочувався з ШО та ізольованими облітниками

Так! Але то для професійних матководів. А для простих пасічників вихідного дня, або навіть середніх медовиків, якщо F3, F4... дають гарний результат, то це дуже добре! І я радий, що Карніка дає таку можливість! :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

Ну якшо дочки від F3 показують себе харашо, то це класно! :IMHO:

Зробив ф2 пробних 4 матки від лідера 2020 го  - гляну шо воно  вийде .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...