Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

І який шанс за допомогою цієї програми перевірити УС на породність?

міряє диск зміщення гантельний індекс і кубітальний індекс... по цих трьох параметрах можна зробити попередню оцінку.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

міряє диск зміщення гантельний індекс і кубітальний індекс... по цих трьох параметрах можна зробити попередню оцінку.....

що проміряли і які були результати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В пам'ять про нашого колегу

:hi:

Є ще одна корисна німецька програма

Fl?gel-Index

для визначення морфометричних даних: кубітальний індекс, дискоїдальне зміщення і гантельний індекс. Програму тут же можна скачати, вона безкоштовна, але має в демо режимі всього 10 запусків. Щоб обдурити такий захист, потрібно скористатись порадою kart95

post-637-1428444644_thumb.jpg

К сожелению совета   kart95  уже Not Found  , не могли бы вы уточнить , как "увеличить"  количество обращений к программе :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

що проміряли і які були результати?

карпатку, степову, бакфаст.... результати вже десь і писав, а що вас цікавить в результатах ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цікавить карпатка і степова, відповідають вони своїм характеристикам. Згадайте де викладали, я полистаю, дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

К сожелению совета   kart95  уже Not Found  , не могли бы вы уточнить , как "увеличить"  количество обращений к программе :hi:

Рекомендують так.

-перед інсталяцією програми потрібно створити архівну копію файлів системного реєстру;

-інсталювати програму і працювати з нею (10 запусків);

-опісля вичерпання ліміту видалити програму з Programm Files і відновити файли системного реєстру з архівної копії, тобто, привести систему "до установки";

-повторно інсталювати і працювати до 10 циклів.

І так скільки Вам потрібно.:hi:

Коли копія реєстру не була зроблена перед інсталяцією, то переустановкою системи, безумовно, можна відновити реєстр. Але така "хірургія" не кожному до вподоби. Для Windows XP переустановку можна робити простіше - за допомогою утиліти ghost32 (створює копію системного диска С). Тоді відновлюються окрім системи і всі встановлені програми.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...
В 11.11.2015 в 19:26, nibond сказал:

Рекомендують так.

-перед інсталяцією програми потрібно створити архівну копію файлів системного реєстру;

-інсталювати програму і працювати з нею (10 запусків);

-опісля вичерпання ліміту видалити програму з Programm Files і відновити файли системного реєстру з архівної копії, тобто, привести систему "до установки";

-повторно інсталювати і працювати до 10 циклів.

І так скільки Вам потрібно.:hi:

Коли копія реєстру не була зроблена перед інсталяцією, то переустановкою системи, безумовно, можна відновити реєстр. Але така "хірургія" не кожному до вподоби. Для Windows XP переустановку можна робити простіше - за допомогою утиліти ghost32 (створює копію системного диска С). Тоді відновлюються окрім системи і всі встановлені програми.

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\VB and VBA Program Settings\FI30\Value]

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

У цьому місяці вийшла в світ нова версія програми Анатолія Карташова "Порода по крыльям 2.5".

Хоч програма тепер захищена авторським правом, вона продовжує залишатися у вільному доступі (без обмежень), а завантажити її (з необхідною документацією) можна, за посиланням автора, ось тут: http://apismelliferamellifera.0pk.ru/viewtopic.php?id=413#p35460

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Знаю, що багато хто користується програмою А.Б. Карташова. Остання версія, практично, зрівнялась по можливостям з платною програмою "Флюгєль-Індекс". По основним породам - питань нема. У кого є думки по параметрам програми для української степової - прошу поділитися.

Мої "умозаключения":hmm::

CI  1,5....2,33. 15 клас по Руттнеру;

DsA  -0,95... +7,59

HI  0,923.... 1,053. 24 клас по Круберу.

Для обрахувань DsA за основу брав НІ=0,99+\-0,001 Далекосхідної при Квар=7,5%. З Руттнером, схоже проблем нема, а ось з Крубером є сумніви. Хабар - не бере:umora:. З CI трутня ще не розбирався. Прошу думки, критику, зауваження, запитання (прошу зауважити: дурних запитань не існує - є дурні відповіді), може гуртом родимо ІСТИНУ.

Не вистачає Миколи Григоровича (ПАНАБИСТ) - світла йому пам"ять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.01.2017 в 21:56, amator сказал:

Остання версія, практично, зрівнялась по можливостям з платною програмою "Флюгєль-Індекс"

Платна стає знову тимчасово безплатною в два "кліки"(для запуска REG-файла). Власне на це я і натякнув на два повідомлення вище, хоча і не в повній мірі. Бо там "жартівники"  радили перевустановлювати всю систему ...

В 08.01.2017 в 21:56, amator сказал:

Для обрахувань DsA за основу брав НІ=0,99+\-0,001 Далекосхідної при Квар=7,5%.

Цікава інфа. Звідки, якщо не шкода?

В 08.01.2017 в 21:56, amator сказал:

Мої "умозаключения":hmm::

CI  1,5....2,33. 15 клас по Руттнеру;

DsA  -0,95... +7,59

HI  0,923.... 1,053. 24 клас по Круберу.

Як на мене, то досить близко. Але, щоб не дублюватися, погляньте будьласка мої міркування у вітці про далекосхідну починаючи з цього: 

Ну а потім гукнете і поспілкуємося предметніше.

В 08.01.2017 в 21:56, amator сказал:

CI  1,5....2,33. 15 клас по Руттнеру;

Але ось тут Ви "загнули". Це ж щира кавказянка з деяким креном у бік лісової:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Надзвичайно радий, що саме Ви відгукнулись на мій пост!

п.1 Не звернув увагу на Ваше посилання на реєстр. В свій час було цікавіше сидіти з осцилографом розбиратися, чому не працює "Радио-86, пізніше "Сінклер",  "сидіти" в "ПіКаді", чим писати алгоритм програми:)

п.2 Ви перший хто цим зацікавився.

п.4. "Відстав від потяга". Пішов доганяти!

Дальневосточная_популяция.rar

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Kumpel.

На гілці ДС не був, мабуть, більше року. Цікавлюсь виключно УС. Злегковажив:hmm:....

Тепер маю підтвердження своєму давньому припущенню, що ДС бджола має більше відношення до УС чим наші місцеві. В свій час була можливість це перевірити (маю давній "вжик" міряти СІ),  але одного разу, повернувшись із Саян .....через 24 дні (менша дочка мала на той час 6 міс) .... Далі писати не буду - другим не цікаво і не в тему, а  Ви зрозуміли:umora:. Просив друзів привезти проби бджіл з Далекого сходу, потім з Камчатки...результат:ah:.

Тепер де я напартачив ("загнув":umora:) по СІ УС? Пішов до Екселя (формула А.Б. хоч і емпірична, але, на мій погляд, досить точна), одержав відповідь:

по Алпатову 55-60 %% (на сьогодні такі цифри в офіційних документах на екстер"єр, в старих книжках також), відповідає СІ по Гетце 1,78...1,95. Середнє СІ=1,863, що відповідає 15 кл. по Руттнеру.

+\- 3  класа на породу, інтервал СІ в програмі  1,5...2,33.

Помилки не бачу - "тицьніть" носом де????

PS В таблиці із "Пчеловодства", що Ви показали на гілці ДС, і в ахіві мого попереднього поста помилка - НІ середнє не 0,98, а 0,99.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То  Kumpel

"Сходив до Екселя по кавказянку". Ще раз перевірив свої "умозаключения".

По Алпатову СІ=50...55%%. По Гетце СІ=1,95...2,16. СІ середнє 2,056. 16 кл. по Руттнеру. +\- 3 кл. на породу: нижній інтервал співпадає, верхній теж (відносно вимог інструкції на програму А.Б.), Схоже криміналу нема, тому в програмі міняв дані СР на  дані УС.

Я помиляюсь?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підскажіть силочку на хороший tpsdig ,скачав вже дві ,але щось  після виставлення всіх точок на крилі втягую новий файл програмку ексельовську карt95, файл обробило але поля не прораховує пише #діла#,з всіх вчорашніх спроб 1 раз получилось,а наступні нехоче може непопорядку точки розставляв?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Шулянский Александр сказал:

Підскажіть силочку на хороший tpsdig ,скачав вже дві ,але щось  після виставлення всіх точок на крилі втягую новий файл програмку ексельовську карt95, файл обробило але поля не прораховує пише #діла#,з всіх вчорашніх спроб 1 раз получилось,а наступні нехоче може непопорядку точки розставляв?

Користуюсь на сьогодні tpsDig2. Перевірте порядок розстановки точок. В інструкції на програму (якщо Ви пишете "карt95" -підозрюю програма Ваша застаріла. Вище колега Kumpel дає посилання на нову) все дуже добре розписано і є адреса сайту з ТПС. Думаю, справа не в tpsDig. У мене були всі "хороші" tpsDig :umora:, а казуси - подібні до Ваших - бували, та і зараз проскакують.

Знайшов. Посилання на ТПС

http://life.bio.sunysb.edu/morph/soft-dataacq.html

Успіхів.

З повагою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, amator сказал:

Kumpel.

...по Алпатову 55-60 %% (на сьогодні такі цифри в офіційних документах на екстер"єр, в старих книжках також), відповідає СІ по Гетце 1,78...1,95. Середнє СІ=1,863, що відповідає 15 кл. по Руттнеру.

....Помилки не бачу - "тицьніть" носом де????

Для початку точні формули для переводу Алпатов - Гетце і навпаки:

Ка = (1 / Кг * (0,0381 * Кг + 0,9982) )* 100

Кг=100*(0,0381/Ка + 0,9982)/(Ка)

 

Ваші 55-60 %% (1,78...1,95) не погано підійдуть для поліської (а вона теж Українська). Мабуть тому і плутанина в старих джерелах. На сьогодні в офіційних документах зовсім інші цифри:

 

А для Хмельницького типу - 2,18...2,62.

Як бачите,  все гарненько вписується у діапазон a.m. Macedonica (2,18...3,00 по Руттнеру).

48 минут назад, amator сказал:

... У мене були всі "хороші" tpsDig :umora:, а казуси - подібні до Ваших - бували, та і зараз проскакують.

Найбільш прикрий казус - це коли Ви всі крильця пройшли, а потім виявиться, що десь пропустили одну точку. В інструкції, в цьому випадку, Анатолій рекомендує знайти "погане" крило, прибрати з нього всі точки, а вже потім, в кінці, проставити їх знову. Насправді все не так погано. Достатньо знайти наступну (після пропущеної) точку в режимі редагування, на ній "правий клік" і в контекстному меню натиснути "Insert Landmark". Все, у Вас з'явилася пропущена точка з вірним номером (режим "Show Landmark Labels" має бути увімкнутим, щоб бачити номери точок). Залишається перетягнути мишкою цю вредну точку в потрібне місце.

А взагалі, я би радив усім "новачкам" викладати свої TPS-ки (разом із сканами, обов'язково) у цій вітці форуму. Тоді більш досвідчені зможуть їх оглянути, вказати на помилки, або і виправити їх. Повірте, там накосячити легше, аніж пукнути. А результати аналізу будуть відповідні...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

To Kumpel.

Полеміка, щодо вигляду формули по перерахунку Алпатов\Руттнер і навпаки:

http://letok.info/forum//index.php?/topic/1984-morfometriya/page__st__520

пост від 03.04.2014, 18:31. Номер поста, на жаль, дати не можу.

Виглядає так: Кіа=(1\Кір х (0,0381 х Кір +0,9982)) х 100

Відповідно: Кір= 0,9982 \ (Кір\100 - 0,0381). У мене забито в Екселі - цифри показує, схоже, правильні.

Що скажете? Помилка є?

А 55-60%% не мої, а вимоги офіційного документу на екстер"єр УС від 2015 року:umora:. До речі в книжці Алпатова на малюнку, якщо не помиляюсь №7, є малюнок фрагменту крила з Харківщини, з поміткою від руки (думаю самого Алпатова) 53,? %. Точної цифри не пам"ятаю, але можу знайти.

За Македоніку, сказати нічого не можу- не маю інформаціїї по морфометрії, і (на жаль) язИками не володію:ah:, окрім укр. та рос. Висновки вчених про походження УС від Македоніки зустрічав в І_неті.

P.S. Виклав архів.

Пересч_КИ.rar

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Питання про достовірність одержаних значень. Яка потрібна мінімальна кількість крил для оцінки породної приналежності сім"ї? Не окремої бджоли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

To Kumpel.

Архів, щоб Ви не витрачали  марно часу.

Экстерьер_Нак_от_2000_2015.rar

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Маркіян сказал:

Питання про достовірність одержаних значень. Яка потрібна мінімальна кількість крил для оцінки породної приналежності сім"ї? Не окремої бджоли.

30 шт. Почитайте інструкцію до нової версії програми (2.5) А.Б. А дебати по цій цифрі на сайті в посиланні від колеги Kumpel вище.

Успіхів.

З повагою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так. Цю цифру я десь бачив. В математиці щось не дуже. А на хлопський мій розум ця цифра щось не вписується. Міркую так. Нехай маємо 10000 бджіл в сім"ї.  Якщо читати Рутнера і дивитись на його графік розподілу бджіл по класам то основних класів де присутні хоч 10 бджіл не менше чотирьох. Тобто мова йде про чотири породи у вулику? Чи вірно мислю? Чи досить 30 бджіл, щоб встановити присутність чотирьох порід в сім"ї?

Написав чотири. А можна написати - п"ять, шість.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, amator сказал:

Відповідно: Кір= 0,9982 \ (Кір\100 - 0,0381). У мене забито в Екселі - цифри показує, схоже, правильні.

Що скажете? Помилка є?

Є. Бо подібне, що Ви Руттнера(Гетце) конвертуєте в Руттнера. У Вас в формулі лише "Кір".:)

А взагалі, формули, котрі я Вам запропонував, як і ті, котрі обговорювали на " letok.info" всім нам запропонував той самий Анатолій Карташов. Зрештою, ви ж можете виконати пряму і зфоротю конвертацію своїми формулами, а потім запропонованими мною. Тоді і побачите - де ж більша похибка. А вона буде обов'язково, бо формули емпіричні.

Трохи раніше Ви написали досить цікаву річ:

В 08.01.2017 в 21:56, amator сказал:

...Для обрахувань DsA за основу брав НІ=0,99+\-0,001 Далекосхідної при Квар=7,5%. З Руттнером, схоже проблем нема, а ось з Крубером є сумніви. Хабар - не бере:umora:.

Без сумніву, робота Крубера заслуговує на увагу (і Ви це продемонстрували). Але там є один нюанс. Крубер оперує лінійним дискоїдним зміщенням ("Discoidal Shift Distance", або "DsD"), в програмі ж - кутове дискоїдне зміщення ("Discoidal Shift Angle", або "DsA"). Цікаво, чи врахували Ви це? Бо Анатолій і для цього випадку запропонував формулу конвертаціі і вона наведена в файлі "Коды модулей, описание расчетных формул и графиков программы ПОРОДА ПО КРЫЛЬЯМ, скриншоты.pdf".

 Проте, самі німці "забракували" методику Кпубера і про це можна почитати ось тут:

http://imkerforum.nordbiene.de/viewtopic.php?f=232&t=1872&p=14465&#p14422

А тому,

В 08.01.2017 в 21:56, amator сказал:

Знаю, що багато хто користується програмою А.Б. Карташова. Остання версія, практично, зрівнялась по можливостям з платною програмою "Флюгєль-Індекс"

якщо врахувати, що "Флюгель Індекс" використовує медодику Крубера (та і не тільки тому), то програма Карташова вже давно його переплюнула...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Маркіян сказал:

Так. Цю цифру я десь бачив. В математиці щось не дуже. А на хлопський мій розум ця цифра щось не вписується. Міркую так. Нехай маємо 10000 бджіл в сім"ї.  Якщо читати Рутнера і дивитись на його графік розподілу бджіл по класам то основних класів де присутні хоч 10 бджіл не менше чотирьох. Тобто мова йде про чотири породи у вулику? Чи вірно мислю? Чи досить 30 бджіл, щоб встановити присутність чотирьох порід в сім"ї?

Написав чотири. А можна написати - п"ять, шість.....

Досить 30 шт. -  для нас "простих смертних". А.Б за допомогою математики доказав на своєму сайті з програмою. В крайньому разі, він мене переконав в дебатах зі своїми опонентами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, Маркіян сказал:

Так. Цю цифру я десь бачив. В математиці щось не дуже. А на хлопський мій розум ця цифра щось не вписується.

Ця цифра отримана при допомозі математичної статистики. Сама програма розрахована на сотню проб. Маєте бажання - стрижіть 100 бджіл і результат буде ще достовірніший...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, amator сказал:

Досить 30 шт. -  для нас "простих смертних". А.Б за допомогою математики доказав на своєму сайті з програмою. В крайньому разі, він мене переконав в дебатах зі своїми опонентами.

Для простого смертного який не визнає авторитетів окрім батьків та Всевишнього такої відповіді не досить. Я написав цифри: 10000 і 30. Просто сядь і подумай про що питаю. Якби цифри були 1000 і 30 то ще можна погодитись. А так.... ні.

2 минуты назад, Kumpel сказал:

Ця цифра отримана при допомозі математичної статистики. Сама програма розрахована на сотню проб. Маєте бажання - стрижіть 100 бджіл і результат буде ще достовірніший...

Данке. Ти раніше написав. Глянь на пост що перед твоїм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...