Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

Я користуюсь цієюж тільки переробленою дпя наглядності
скажіть, будь-ласка, як ви розрахували чи з якого джерела взяли показники по УСБ(кубітальний, гантельний індекси, дискоїдальне зміщення)?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наприклад post-3891-1389452936_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наприклад post-3891-1389452936_thumb.jpg
так, але ж гантельного індексу там нема, та і Сайт
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так, але ж гантельного індексу там нема, та і Сайт

Якщо кубітальні індекси показані по Алпатову перевести по Гетце то українська степова 55% (1,8) 60%(1,6) карпатська 45%(2,2) 50%(2) Я не розумію ,як проводилась атестація плем пасік. Взагалі як при такому стані можна говорити про якусь селекцію.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не розумію ,як проводилась атестація плем пасік.
можливо на форумі є люди, що отримали аттестати і вони поділяться інформацією, нормативи там інші чи що?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не розумію ,як проводилась атестація плем пасік.
можливо на форумі є люди, що отримали аттестати і вони поділяться інформацією, нормативи там інші чи що?
А я вже писав.По даних які подає сам власник пасіки,і візуальному огляді комісії.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

скажіть, будь-ласка, як ви розрахували чи з якого джерела взяли показники по УСБ

Річ у тім що ДСТУ на УС інститут так і не опублікував а може я погано шукав я вже не памьятаю де взяв показники але гентельний індекс я не знайшов ніде У нас тільки е ширина 3 тергіта ,довжина хоботка ,дискоїдальне зміщення та кубітальній індекс Я беру до уваги тільки кубітальний індекс як основний
Якщо кубітальні індекси показані по Алпатову перевести по Гетце то українська степова 55% (1,8) 60%(1,6)

Алпатов і Гетце проводили вимірювання по різному якщо перший вимірював з країв жилки то другий по центру тому й такі розбіжності Перший хто виклав таблицу порід по Гетцю в СССР буй Аветисян в своїй книжці Зараз не можу знайти мабуть на роботі Унас дуже багато плем заводів племінних пасік Але ніхто Вам не покаже результатів вимірювання з інституту Я ніразу не бачив цього бланку або форми
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Алпатов і Гетце проводили вимірювання по різному якщо перший вимірював з країв жилки то другий по центру тому й такі розбіжності Перший хто виклав таблицу порід по Гетцю в СССР буй Аветисян в своїй книжці Зараз не можу знайти мабуть на роботі

Наказ по карпатці і УСП був в2000р причім тут як вимірювалось,дані промірів подавав інститут.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

інститут Прокоповича розробив стандарти: ДСТУ 4985:2008 «Сім'ї бджолині української степової породи»; ДСТУ 4986:2008 «Матка бджолина української степової породи»; Сайт у мережі є можливість купити дані ДСТУ Сайт , безкоштовно не знайшов. також розробка інституту "прискорений метод оцінки чистопородності бджолиних сімей" Сайт, отже критерії оцінки у них є. знову ж таки:

...Американский исследователь М.Engel (1999) дал название украинским пчелам , австриец Ф.Руттнер (1988), используя новые методики анализа, фактически подтвердил гипотезу В.В.Алпатова (1929) об их происхождении, а чех К.Чермак (2001) создал временный стандарт на жилкование крыльев...
Сайт можливо, хто бачив той тимчасовий стандарт на жилкування крил?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Унас дуже багато плем заводів племінних пасік Але ніхто Вам не покаже результатів вимірювання з інституту Я ніразу не бачив цього бланку або форми
Племінна пасіка.Мінімальна кількість 200 бджолосімей.Хто буде відбирати проби і робити всі проміри,і хто це буде фінансувати.І що дає пасічникові той диплом.крім того що кожного року потрібно здати звіти,а для того щоб здати звіти потрібна ветеринарна довідка.Для того щоб отримати довідку пасіка повинна бути обстежена,а щоб була обстежена потрібно проплатити всі аналізи.Мінімум за 200 бджолосімей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так, але ж гантельного індексу там нема,

Не заморочуйся. Бо інформативність його дуже незначна. Спроба вести ще кілька індексів по жилкуванню показали, що КІ т ДЗ є основними.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Племінна пасіка.Мінімальна кількість 200 бджолосімей.Хто буде відбирати проби і робити всі проміри,і хто це буде фінансувати.І що дає пасічникові той диплом.крім того що кожного року потрібно здати звіти,а для того щоб здати звіти потрібна ветеринарна довідка.Для того щоб отримати довідку пасіка повинна бути обстежена,а щоб була обстежена потрібно проплатити всі аналізи.Мінімум за 200 бджолосімей.

Дочинец, І це лише для того, щоб продавати маток по 100 грин., а то і нижче ?!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Племінна пасіка.Мінімальна кількість 200 бджолосімей.Хто буде відбирати проби і робити всі проміри,і хто це буде фінансувати.І що дає пасічникові той диплом.крім того що кожного року потрібно здати звіти,а для того щоб здати звіти потрібна ветеринарна довідка.Для того щоб отримати довідку пасіка повинна бути обстежена,а щоб була обстежена потрібно проплатити всі аналізи.Мінімум за 200 бджолосімей.

Дочинец, І це лише для того, щоб продавати маток по 100 грин., а то і нижче ?!
Для того щоб продавати по 100 гр.,потрібно мати більш-менш якісні матки.А диплом для пристижа.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кубитальный Алпатова (по внешних краях жилок) и Кубитальный Гетце (в центре пересечения жилок) При переходе с одной системы на др. получается незначительная но :blink: погрешность :dntknw: . Для очень точных :hi: разработана формула учитывающая различия в методах :hi:КИА=1/КИГ*(0,0381*КИГ+0.9982)*100 Роемся в старых книгах ...и переводим точно если надо.Куб.Индекс по Гетце ещё называют ошибочно по Рутнеру.Рутнер индесы сгрупировал в классы и предположил что так будут разделятся породы...Такой Менделеев.. ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наприклад post-3891-1389452936_thumb.jpg
так, але ж гантельного індексу там нема, та і Сайт
Там і сумнівні дані по яйценоскості :( Виходить що степова найплодючіша :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наприклад post-3891-1389452936_thumb.jpg
так, але ж гантельного індексу там нема, та і Сайт
Там і сумнівні дані по яйценоскості :( Виходить що степова найплодючіша :umora:
А вас это смущает?Или тему превратим в песочницу,с мерянием хм....,органами :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наприклад post-3891-1389452936_thumb.jpg
так, але ж гантельного індексу там нема, та і Сайт
Там і сумнівні дані по яйценоскості :( Виходить що степова найплодючіша :umora:
А вас это смущает?Или тему превратим в песочницу,с мерянием хм....,органами :hi:
Наскільки мені відомо, матки середньоросійської породи займають2 місце по яйценоскості уступаючи лише італійкампо цьому показнику.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.Рутнер индесы сгрупировал в классы и предположил что так будут разделятся породы...Такой Менделеев..

А в чому проблема? Хіба не так?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
Я бачю що багато пасічників не розуміють навіщьо ця морфометрія Як для мене то я кожних 2 роки замінюю маток на своїй пасіці Виписую декілька маток проводжу аналіз і від найкращої виводжу маток на заміну Яких маток можна отримати від такої матки post-2029-1387748449_thumb.jpg Зразу видно що ніякої племінної роботи людина не веде а просто заробляє гроші Тому стараюсь щоб сімї на пасіці були більш однорідними З такими сімями легше працювати
В пам'ять про нашого колегу :hi: Є ще одна корисна німецька програма Fl?gel-Index для визначення морфометричних даних: кубітальний індекс, дискоїдальне зміщення і гантельний індекс. Програму тут же можна скачати, вона безкоштовна, але має в демо режимі всього 10 запусків. Щоб обдурити такий захист, потрібно скористатись порадою kart95 post-637-1428444644_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Я бачю що багато пасічників не розуміють навіщьо ця морфометрія Як для мене то я кожних 2 роки замінюю маток на своїй пасіці Виписую декілька маток проводжу аналіз і від найкращої виводжу маток на заміну Яких маток можна отримати від такої матки post-2029-1387748449_thumb.jpg Зразу видно що ніякої племінної роботи людина не веде а просто заробляє гроші Тому стараюсь щоб сімї на пасіці були більш однорідними З такими сімями легше працювати
В пам'ять про нашого колегу :hi: Є ще одна корисна німецька програма Fl?gel-Index для визначення морфометричних даних: кубітальний індекс, дискоїдальне зміщення і гантельний індекс. Програму тут же можна скачати, вона безкоштовна, але має в демо режимі всього 10 запусків. Щоб обдурити такий захист, потрібно скористатись порадою kart95 post-637-1428444644_thumb.jpg
Чому "В пам"ять про нашогол колегу"? Він вже не з нами?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чому "В пам"ять про нашогол колегу"? Він вже не з нами?
Да его больше с нами нет, на форуме есть тема об этом. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чому "В пам"ять про нашогол колегу"? Він вже не з нами?
Да его больше с нами нет, на форуме есть тема об этом. :hi:
Жаль....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Відео,https://www.youtube.com/watch?v=H1Pb47hJQMg  хтось має досвід роботи з цією програмою? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відео,https://www.youtube.com/watch?v=H1Pb47hJQMg  хтось має досвід роботи з цією програмою? 

я працював цими програмками. ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І який шанс за допомогою цієї програми перевірити УС на породність?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...