Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

1 годину тому, amator сказав:

Та не геть вона дурна. Щоб стати "профффесором" потрібна відповідна кількість надрукованих наукових робіт - от і друкують. А що в тій "науковій" роботі - то не важливо. Вона є, і це факт.:)

Але потім деякі пасічники вказують що УС не має, тому що якась пані дала не вірну інформацію. Та ще і перевела пасіку своїми не точностями. 

Якби була відповідальність за "помилкову писанину", тоді мабуть трішки думали головою. А так звання заробила і пішла вчити студентів "дурній" науці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, Mihail-ves сказав:

Але потім деякі пасічники вказують що УС не має, тому що якась пані дала не вірну інформацію. Та ще і перевела пасіку своїми не точностями. 

Якби була відповідальність за "помилкову писанину", тоді мабуть трішки думали головою. А так звання заробила і пішла вчити студентів "дурній" науці.

Згадалося: "Ти сусліка відіш?..."(с):)

Ну і що з того, що хтось каже УС немає? Маленькі діти вважають, коли закрити очі, то їх ніхто не бачить. Потім виростають - і... ? Карніка (карпатка) виявляється просідає на соняху! Та невже?:) А в мене відводки (після липи) - товарний мед з соняху дають. Не багато, але дають. І в зиму ідуть силою, як материнські сім"ї, з своїми кормами, і зимують (без проблем) на соняху.

Метизована (дякуючи "науці"!)? Так! Фанати (в хорошому смислі цього слова!) такі, як Ви - за 4 роки (всього навсього 4 роки!!!) змінили ситуацію, як ніколи за останні 40 років. Хтось, раніше, "науці" не давав створювати облітники на островах?

Тому: "писУни" дисертацій - хай пишуть. Одні пишуть, другі - спростовують, звання одержують і ті і ті. Так було завжди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, amator сказав:

Хтось, раніше, "науці" не давав створювати облітники на островах?

Це досить цікаве питання :IMHO:, але науковці (Українські) і зараз вважають що потрібно створювати типи і просто розводити бджіл і кожні 5 років щось відбирати і далі розмножувати в "опорні пункти".

 

2021-09-24_13-18-48.thumb.png.bd27b4e576f5883ac618dfc9dab849b9.png

Науковці взагалі говорять що треба проводити ДНК, але питання з маркерами відкрито і досі.

rgt_2014_48_11 (1).pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, rudakov сказав:

Це досить цікаве питання :IMHO:, але науковці (Українські) і зараз вважають що потрібно створювати типи і просто розводити бджіл і кожні 5 років щось відбирати і далі розмножувати в "опорні пункти".

 

2021-09-24_13-18-48.thumb.png.bd27b4e576f5883ac618dfc9dab849b9.png

Науковці взагалі говорять що треба проводити ДНК, але питання з маркерами відкрито і досі.

rgt_2014_48_11 (1).pdf 507 kB · 1 завантаження

Дякую за прикріплений файл. Робота "потужна" і висновок "геніальний". Особливо про "стандарти" та ДНК аналізи.  Але мені, як метрологу в минулому, більш зрозуміла друга робота у Вашому прикріпленому файлі: ясно що, чим і відносно чого проводяться виміри.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, amator сказав:

Робота "потужна" і висновок "геніальний". Особливо про "стандарти" та ДНК аналізи

в мене є ще купа подібних робіт :umora:але там повний треш, особливо що стосується методики підготовки зразків до ДНК, а особливо про систематизацію отриманих результатів що наводить на думку що більшість даних зразків порід України були просто взяті з однієї пасіки з двух вуликів поряд в великій кількості бджоли а потім їх з кожної проби просто зробили по 10 підпроб і так описали всі породи. Що дивне повне відсутність даних звідки походить матеріал, якщо не можуть вказувати назву населеного пункту то хоч би GPS координати пасіки вказували :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отличная работа:ay:, перемеряно аж 66 семей и сделаны выводы по всем  породам украинских пчёл во всех регионах. Деньги освоены, выводы сделаны, дано направление на дальнейшую работу. Так держать:ole_ole:, наши поздравления!!!

Куда мы катимся...:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24.09.2021 в 19:56, Гурович сказав:

 

Куда мы катимся...:(

Якщо Кива зміг стати кандидатом наук, то це ситуація без дна і буде завжди куди котитись... :at:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24.09.2021 в 19:56, Гурович сказав:

Отличная работа:ay:, перемеряно аж 66 семей и сделаны выводы по всем  породам украинских пчёл во всех регионах. Деньги освоены, выводы сделаны, дано направление на дальнейшую работу. Так держать:ole_ole:, наши поздравления!!!

Куда мы катимся...:(

Зараз лежить 39 проб вів  Артема, Відбираю своїх 73 сімї +50Нуків. Потім ще пришлют хлопці, від цьогорічних острівних повинно бути 158 сімей плюс десь така сама кількість для підготовки на острів в наступному році. Виходить буде проміряно більше 400 сімей УС, а висновок тяжко зробити тому що весь матеріал різний.

А тут 66 сімей з Усієї України і аж для двох з половиною порід.:umora:

Пора науку йти навчати, а не їм нас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для сектантів, ще одна моя ІОшка полісянки.

ebccaeb49bc7693eb43a0b8b09a70010.jpg


c7a0f590be18b5e0532c152bf452b342.jpg


5b78552281341abf148f6c65ce92e2d7.jpg


58d1b8110d60e7c420d062f30ae2b9f4.jpg

 

Чистенька, можна використовувати як маркер породи.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось так виглядає помісь полісянки на УС31СМ

ab108e6fdcefa512b879d7c9c38934dd.jpg


f88844ef4cd4ac259d1403b400b6cc02.jpg


16932c6db76ea8facccf14921128eaa1.jpg

Робимо висновки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Mihail-ves сказав:

Ось так виглядає помісь полісянки на УС31СМ

ab108e6fdcefa512b879d7c9c38934dd.jpg


Робимо висновки.

трутень рішає :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Олександр Коваль сказав:

трутень рішає :ay:

І як видно з графіків, ГІ відповідає трутневі. Про що постійно говорить пан @Майер

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер я дивлюсь трішки по іншому на такі графіки. Завжди ми вважали, що там СГК. Тепер я це вважаю не зовсім вірним. Практика діло гарне.

ЗюІю Ржачам, треба вчитись а не гиготати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Mihail-ves сказав:

І як видно з графіків, ГІ відповідає трутневі. Про що постійно говорить пан @Майер

потрібно більш детально розглянути через наступне покоління бджіл і трутня, саме в наступному поколінні буде більш детально зрозуміло хто "зверху".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шкода що я не науковий працівник, можна було б надрукувати гарну книжку про вплив трутнів УС на чужорідні породи.

Ось як виглядає картина коли облітується чистопородна матка полісянки на трутневі УС31СМС.

758513f427985108fff4d245247a9793.jpg


33052b0de0a87db6c4fcaea92d17d8d2.jpg


d4d183b3f5b717f7da04e584673abdfa.jpg


8e26f744053cbe0b84a3a33ed9cc3877.jpg


70435cf1b383ac690ec629e270620848.jpg


b5a055a015dd65302e068bf8ad5eb487.jpg


e066a9ae948febb1ca23e2fcb0f4d2e7.jpg

 

Якщо уважно придивитись, що відбувається коли поєднати дві різні породи полісянку та УС, то чітко видно Що навіть вплив тільки трутнів УС на іншу породу "підтягує" ту породу до себе. І це тільки помісь першого покоління. Якщо вивести маток від цієї помісі і знову облетіти її на УС, думаю що пройде майже повне "поглинення". Тому такі чужорідні породи (наприклад СГК) для України, не змогли знищити нашу українську степову.

Таким же чином могла появитись і карпатка, яку я називаю помісю карніки та УС. Для підтвердження чи спростування мого вислову, можна облетіти "чисту" карніку на УС і потім проміряти бджілок такої помісі. Я вважаю що тоді ми отримаємо карпатку в академічних границях описаних в літературі. Є охочі проробити таку роботу?

Є в мене ще одна ІОшка УС на трутень полісянки. Якщо і там матка буде "зверху" то моя теорема буде мати продовження.

  • Подобається 1
  • Дякую 2
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Mihail-ves сказав:

Таким же чином могла появитись і карпатка, яку я називаю помісю карніки та УС. Для підтвердження чи спростування мого вислову, можна облетіти "чисту" карніку на УС і потім проміряти бджілок такої помісі. Я вважаю що тоді ми отримаємо карпатку в академічних границях описаних в літературі. Є охочі проробити таку роботу?

Є карпатка облітана на трутні ус, результат бджола сіренька а лінійка говорить що то тепер Італійка:umora:. Тому оцінка по лінійці без врахування походження матеріалу (родовід) та в штучних екземплярах це не зовсім грунт для роздумів - скоріше так аби ляляля. Потрібно взяти 100 неплідних маток одного походження з відомим походження а потім облітувати на іншій "породі" , і виводити золоту середину.

 

1 година тому, Mihail-ves сказав:

Тому такі чужорідні породи (наприклад СГК) для України, не змогли знищити нашу українську степову.

одна бджола не може знищити їншу , в результаті безконтрольно поширення під впливом різних факторів утворилась та бджола яка носить таку назву. 

IMG_20211008_200939.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, rudakov сказав:

результат бджола сіренька а лінійка говорить що то тепер Італійка

Вже скільки років як майже все розжовано та покладено на сторінки форуму, а Ви так і не навчились працювати з графіками:umora:. Працюєте тільки з "лінійкою".

Тепер Уважно придивіться до тих графіків які Ви показали. Цими графіками ВИ підтвердили мою думку яку я вище показав.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Вже скільки років як майже все розжовано та покладено на сторінки форуму, а Ви так і не навчились працювати з графіками:umora:. Працюєте тільки з "лінійкою".

кожному своє;)

 

50 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Тепер Уважно придивіться до тих графіків які Ви показали. Цими графіками ВИ підтвердили мою думку яку я вище показав.:ay:

Ну є один нюанс який знову не бажаєте признавати, і все старається триматися на одному рівні , хоча потрібно розглядати деякі графіки аналізуючи покоління ;) і ще покищо я мовчу за сині і червоні прямокутники ;). Але покищо утримуюсь від графіків які можуть змінити думку в інше русло і пл новому поглянути на "перехідні форми".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, rudakov сказав:

 і ще покищо я мовчу за сині і червоні прямокутники ;). Але покищо утримуюсь від графіків які можуть змінити думку в інше русло і пл новому поглянути на "перехідні форми".

Чергове ля-ля-ля, у в принципі як завжди:umora:. Ми вже звикли до цього, " все на потім"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, Mihail-ves сказав:

Тому такі чужорідні породи (наприклад СГК) для України, не змогли знищити нашу українську степову.

Знищить не знищили, але і нічого хорошого з цього "великого переселення з Кавказу" не дало (до речі - як і з Карпат!). Ліс, степ, гори - різні природні умови.

ПиСи. А Кримська бджола - десь ділася...:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, amator сказал:

нічого хорошого з цього "великого переселення з Кавказу" не дало

для тих хто робить комбінації це дає підвищену медопродуктивність

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, arki сказав:

для тих хто робить комбінації це дає підвищену медопродуктивність

"Такі - да!"(с)... і всі "комбінації" закінчуються замовленням маток з-за кордону.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, amator сказал:

і всі "комбінації" закінчуються замовленням маток з-за кордону.

не закінчуються а продовжуються, тому що сучасне бджільництво неможливе без контрольованого парування, тобто ІО. особливо поляки полюбляють комбінації і в тому є сенс, дуже висока медопродуктивність

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, arki сказав:

не закінчуються а продовжуються, тому що сучасне бджільництво неможливе без контрольованого парування, тобто ІО. особливо поляки полюбляють комбінації і в тому є сенс, дуже висока медопродуктивність

 

Я це і мав на увазі, коли писав попередній пост. "Наше" бджільництво і сучасне бджільництво, це як м"ягке і тепле - порівняти неможливо. Дякуючи ентузіастам своєї справи, за останні 3-5 років, пішли зміни на краще.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...