Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

7 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Трохи не вірне трактування. Ось пояснення Адама Тофільського з цього приводу (у перекладі :)):

На цьому етапі мають добре розрізнитися еволюційні лінії (класифікатор apis-mellifera-lineages-classification).
Щодо підвидів, то власне додав A.m.ruttneri з Мальти, бо маю ці дані.
У мене недостатньо даних для інших підвидів.
Класифікатор apis-mellifera-subspecies-classification дасть певні результати, але їх слід тлумачити обережно.
Я вирішив видалити класифікатор apis-mellifera-subspecies-Europe-classification, оскільки не маю повної довіри до цих даних.

Повної довіри до даних всіх 4 класифікаторів не може бути до тих пір поки за допомогою інших програм не отримаємо одинакові результати. Я маю на увазі доступні нам програми МорфоХЛ, Давіно, та Ідентифлу. Це можемо використовувати як три координати точки у просторі, за допомогою яких ми і визначимо місце вимірювальної проби. І європейський класифікатор на мою думку вже має дві породи які отримали точне місце розташування (моє трактування) - це лігустіка та мелліфера. Завершую формування точки для УС. Вчора назбирав вже 250 крил оцифрованих в Ідентифлу. У загальному графіку всіх порід, намальований два роки тому еліпс, показує відповідність всіх 255 крил 98%. Думаю що ще з тиждень і доведу крил до 500шт. а це вже досить точний буде графік. Думаю що европейський класифікатор все таки буде, в мене то точно. Хоча спочатку я його забракував якщо пригадуєте, і працював з загальним. Пан Карташов також знайшов баги в ньому, але вони не сильно впливають на кінцевий результат :IMHO:

До речі загальний класифікатор також не вірно показує мелліферу німця, але то не проблема. Тепер можна все виправити.;)

В цілому методом проб та перевірок Ми все таки отримаємо потрібний всім результат. Те що Тофільський зацікавлений в удосконалені своєї програми - то є чудова новина. Головне щоб вона залишилась безкоштовна та доступна для всіх.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купа програм то добре, купа додаткових індексів ще краще, але чи не погрузнимо ми в великій кількості несумісних даних з котрих ми помилково виберемо невірний шлях ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, rudakov сказав:

Купа програм то добре, купа додаткових індексів ще краще, але чи не погрузнимо ми в великій кількості несумісних даних з котрих ми помилково виберемо невірний шлях ?

В сказаному Вами - є доля смислу. Але коли сидіти, склавши руки, - на вірний шлях ніколи не вийдеш.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, amator сказал:

В сказаному Вами - є доля смислу. Але коли сидіти, склавши руки, - на вірний шлях ніколи не вийдеш.:)

А Я не пропонував сидіти скласти руки:IMHO:. Я про те що треба брати найбільш популярний інструмент і працювати ;) крім того саперська мала лопата може не тільки використовуватися по прямо призначенню але як і сковорідка, а при модернізації ще як і сокира :hmm:, тому беремо одну програму і працюємо :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, rudakov сказав:

з котрих ми помилково виберемо невірний шлях ?

невірний шлях обрали коли робили висновок по одному кубітальному індексу, та шириною для УС та карпатки в 3-4 класи. Ось коли звели дуже гарних бджілок. Як я вже неоднаразово говорив, різниця в КІ між породами в один клас. І як там можна впевнено щось казати. А зараз завдяки комп'ютерам ми може за один вечір опрацювати до 100 проб. Звісно що програми потребують постійного контролю та змін. Ось з цим і Тофільський згідний. Тому що, навіть проста якість відсканованих крил, вже дуже підвищує процент відповідності.

В принципі кожен вирішує сам, зупинитись на чомусь чи рухатись дальше. Я точно не зупинюсь.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, rudakov сказав:

тому беремо одну програму і працюємо :az:

В ній вже все ясно, тому переходимо до інших, і порівнюємо оте "ясно". якщо ясність підтверджується, значить результат достовірний. А якщо ні тоді шукаємо винних;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

...В принципі кожен вирішує сам, зупинитись на чомусь чи рухатись дальше. Я точно не зупинюсь.

 

Ваш шлях надто авантюрний, хоч мабуть і він має право на життя :). Але він не може бути рекомендованим для загалу.

Тофільський у першу чергу науковець, а вже потім розробник програми. Йому важлива достовірність результату, а не результат будь-якою ціною. Можливості програми він розуміє краще від будь-кого, тому щиро і відверто розповідає про недоліки.

Вашим методом ці недоліки не виправиш, але ми всі разом зможемо допомогти у цьому автору програми. Якщо він захоче :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Ваш шлях надто авантюрний, хоч мабуть і він має право на життя :). Але він не може бути рекомендованим для загалу.

Тофільський у першу чергу науковець, а вже потім розробник програми. Йому важлива достовірність результату, а не результат будь-якою ціною. Можливості програми він розуміє краще від будь-кого, тому щиро і відверто розповідає про недоліки.

Вашим методом ці недоліки не виправиш, але ми всі разом зможемо допомогти у цьому автору програми. Якщо він захоче :).

Я готовий допомагати всім авторам програми, в межа того що я вмію. Скачую всю єнісійку, та буду з нею розбиратись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Я готовий допомагати всім авторам програми, в межа того що я вмію. Скачую всю єнісійку, та буду з нею розбиратись.

Чудово! Нашу пропозицію я вже надіслав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

300 крил УС вже є, шукаю дальше. СГК такожє але не багато, залишилось гана карпатка і буде повний комплект.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Mihail-ves сказал:

300 крил УС вже є

Точніше мабуть крил УС Штукарського народного типу :IMHO:. Не можна якусь популяцію вписувати в якусь конкретну кількість крил, тим паче що більшість популяцій підтримуються штучним шляхом відповідно не тягнуть на "популяцію". 

 

18 минут назад, Mihail-ves сказал:

залишилось гана карпатка

Да цих крил безліч :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, rudakov сказав:

Точніше мабуть крил УС Штукарського народного типу 

Основа так УС31, але додаю в базу все краще що степовикам вдалось показати. Тому хто жалів крил, і якщо його тип буде сильно відрізнятись від загальноприйнятого в МорфоХЛ тут не повезе. Я всіх просив дайте крила своїх кращих сімей, вони насміхались, ну а тепер нехай так і стоять в сторні та спостерігають. Корабель починає пливти, хто не купив білет, нехай чекає іншого.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Картина на 306 крил, Еліпс малював пару років назад. Бачу що треба його зменшити в діаметрі. І це вже зараз можна робити.

5e511a0ab7610_2020-2-22_14-9-17_55.thumb.jpg.9946340d7013e244165a6cecf8320e03.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Mihail-ves сказав:

300 крил УС вже є, шукаю дальше. СГК такожє але не багато, залишилось гана карпатка і буде повний комплект.

Михайле, гарної карпатки аж ніяк не бракує. Навіть у Рудакова на ресурсі Ви її побачите в достатній кількості. А якщо і того буде замало, то підкину :).

Кажете, що є гарні крильця степової, чи італійки? То давайте. Але тільки гарні, бо ніколи...

Я ще дійсно гідної італійки не зустрічав. Для кавказянки пальців однієї руки буде забагато :). Ну а витягувати окремі крильця з не чистої проби не є ділом. Власне через це і у мене робота застопорилася. На породу потрібно хоча б 10-15 якісних проб. Крильця Рутнера також особливо не допомогли, як і Тофільському :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Михайле, гарної карпатки аж ніяк не бракує. Навіть у Рудакова на ресурсі Ви її побачите в достатній кількості. А якщо і того буде замало, то підкину :).

Але її ніхто не стріляв в Ідентифлу. А мені ВЖЕ ніколи нею займатись. І якщо чесно, то там багато такого матеріалу який треба ще шліфувати добре. І зазвичай кількість крил там зовсім не моя. Я великий тому і крил люблю побільше.  Вже наступної середи почнеться справжня робота на пасіці. Оскільки температура буде вище 14 градусів, а це значить що диван (ой не так - комп'ютер) вже буде простоювати.

57 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

чи італійки?

https://drive.google.com/open?id=1ggYPFC7EiQyk4KtI7BdmS5UGiqR8zPAn

Досить гарна італійка по Ідентифлу, по МорфоХЛ, тягне на 99%. Там тільки три крила лишні.

На рахунок УС, то можуть звинуватити мене,  що я все строю під свою УС31, тому 10 чи 20 крил тут не підійде, тому що немає точного еліпсу під неї, намальованим не мною. Я скидую все що згідно МорфоХЛ відповідає полосі УС в загальну папку. І тільки тоді дам Вам її всю. Думаю що це буде скоріше десь під середу. Буду загружати крила з точками Ідентифлу. потім Вам прийдеться імпортувати їх всіх в МорфоХЛ (не хочу взламувати;)). Але дуже хочеться побачити всю картину по тій базі крил. Коли сформую базу все ж таки напевне по видаляю явні помісні крила, які ЯВНО сильно залазять в інші породи.

 

57 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Для кавказянки пальців однієї руки буде забагато 

я постійно придивляюсь ось до цієї СГК https://drive.google.com/open?id=1cOkXO4l0N1xo7UyBj2Xot0k20sPytAGz

Мелліфера з Єнісей, не зовсім чиста, але я її передивився лише в МорФоХЛ. Та одну простріляв в Ідентифлу. З 27 крил, 7-10 крил належать помісі.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Mihail-ves сказал:

 Вже наступної середи почнеться справжня робота на пасіці. Оскільки температура буде вище 14 градусів, а це значить що диван (ой не так - комп'ютер) вже буде простоювати.

 

 

В понедельник крылышки должны долететь.   :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Сергей Тюркин сказав:

В понедельник крылышки должны долететь.   :wave:

Чекаю, до вівторка треба ще своїх з частини нуків простріляти. Є замовлення на гарних зимувалих маток по супер ціні. ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

... Буду загружати крила з точками Ідентифлу. потім Вам прийдеться імпортувати їх всіх в МорфоХЛ (не хочу взламувати;))...

Без проблем. Все це гарненько конвертується хоч під DAWINO, хоч під MorphoXL.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Mihail-ves сказав:

https://drive.google.com/open?id=1ggYPFC7EiQyk4KtI7BdmS5UGiqR8zPAn

Досить гарна італійка по Ідентифлу, по МорфоХЛ, тягне на 99%. Там тільки три крила лишні.

Михайле, у Вас MorphoXL чудово читає dw.png-файли з вимірами IdentiFly. Але файли cva.png він також читає і там є хибна інформація, тому їх потрібно прибирати. Інакше буде не коректний результат. Довелося спочатку конвертувати у нормальну тпс в інший спосіб, а тоді вже аналізувати.

У класифікаторі DAWINO присутня італійка початку двотисячних і там кордован не дуже сподобався :)

blob.thumb.png.1210e44e82dbdaead1ee6a50c543f4e0.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Без проблем. Все це гарненько конвертується хоч під DAWINO, хоч під MorphoXL.

Я цим постійно користуюсь, але при 100 крил. Ось про що я кажу.

 

5 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

У класифікаторі DAWINO присутня італійка початку двотисячних і там кордован не дуже сподобався

З усіма породами не все так просто. Наприклад я думав що в мелліфери саме краще, тому що вона стоїть окремо від всіх і лише в неї десь далеко стоїть СГК. Але більш детальний розгляд показує що там більше проблем чим з УС. А може я вже так це бачу;)

На рахунок італійки 2000 і торішньої, думаю що різниця тому що якість сканованих крил краща. Але дивлюсь на цю пробу в 4 класифікаторах, то європейський її чітко бачить як лігустику і кучність дуже велика. А ось загальний "бреше", і більшість крил показує в карніку. Щось таке саме ми бачимо в Давіно. Тому цей класифікатор як і Давіно потребує сучасної кореляції. До всіх теперішніх проб. Поки що займаюсь європейським, тому що він там точку визначає за 6 координатами. На мою думку це точніший варіант, але ... Далі буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Mihail-ves сказав:

Але дивлюсь на цю пробу в 4 класифікаторах, то європейський її чітко бачить як лігустику і кучність дуже велика. А ось загальний "бреше", і більшість крил показує в карніку. Щось таке саме ми бачимо в Давіно. Тому цей класифікатор як і Давіно потребує сучасної кореляції. До всіх теперішніх проб. Поки що займаюсь європейським, тому що він там точку визначає за 6 координатами. На мою думку це точніший варіант, але ... Далі буде.

Бреше якраз європейський класифікатор і з цієї причини Тофільський його видалив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5e52de13a23e6_23_02.2020221431_bmp.thumb.jpg.b1b3523c6dc375a34b37390952f50ba5.jpg5e52de28072aa_23_02.2020221058_bmp.thumb.jpg.73c72e05465d2a306b74bdfde1ba6b78.jpgСемья одна из лидеров на пасике. прекрасно отработала на подсолнухе. матка 19-го года.

что скажите. колеги?

42,20.jpg.tps

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Патриот17 сказал:

5e52de13a23e6_23_02.2020221431_bmp.thumb.jpg.b1b3523c6dc375a34b37390952f50ba5.jpg5e52de28072aa_23_02.2020221058_bmp.thumb.jpg.73c72e05465d2a306b74bdfde1ba6b78.jpgСемья одна из лидеров на пасике. прекрасно отработала на подсолнухе. матка 19-го года.

что скажите. колеги?

42,20.jpg.tps

Для чистопоролдного розведення дорога в димар, для відбору в межах Apis melifera по ГКО підходить, тільки гра це в Рулетку:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, rudakov сказал:

Для чистопоролдного розведення дорога в димар, для відбору в межах Apis melifera по ГКО підходить, тільки гра це в Рулетку:IMHO:

ее мама на 5 % меньше УПС показывала, но такаяже интересная была по ГКО.

Благодарю.

https://drive.google.com/drive/folders/1bJoGBkK7TfzeqXImz-pg98XQmrNpS0EQ?usp=sharing

https://drive.google.com/drive/folders/1bJoGBkK7TfzeqXImz-pg98XQmrNpS0EQ?usp=sharing

 

Сылка на фото крыльев. пока 10 проб с тпсками

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, rudakov сказал:

Для чистопоролдного розведення дорога в димар, для відбору в межах Apis melifera по ГКО підходить, тільки гра це в Рулетку:IMHO:

по кубиталке немного вылезла в сторону лигустики, но по остальным параметрах породы.в 100% не влезла, но еще посмотрим на ее дочек.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...