Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

В 3.2.2020 в 15:14, amator сказал:

Я б ще звернув увагу на 3120 - замало крил в пробі. І не погано б було подивитися самі крила окрім Ваших ТПС. Як на 3120, так і на 3520.

Чуть позже , но обязательно все крылья этого года выставлю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

панове сектанти, пан Карташов Анатолій підказав як в Ідентифлу швиденько отримати 17 точок майже в потрібному місці.

Цитата

Попробовал Идентифлу, освоил автоматическую расстановку точек, когда ставишь сам точку № 1, следующие 2-18 мимо скана, и последнюю 19 на ее место, жмешь Landmarks\Fit и все остальные точки расставляются на свои места, но надо следить, возможны сбои.

Графічно виглядає воно так.

965290f0fd8e5cba32a032eb4321b2bb.jpg


4e232d3d962fe08b2417cc9adb680348.jpg

Залишається тільки збільшити масштаб та передвинути точки в потрібний вузол.

Пане Анатолію, Дякуємо!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

кому параметри кубітальної чарунки робочої бджоли яка жила більше 100 млн. років тому.

Desktop_001.thumb.jpg.84d7787722badba4351f6e573fc06c36.jpg5e47811b9ad10_2020-2-15_7-25-22_645.jpg.e2d539cef881a07c7de1ddeb8c6fbc45.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, Майер сказав:

Дякую, викачую що ввечері продивитись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для тих хто хоче міряти бакфаст, ось приклад французів. бакфаст -------МІРЯЄТЬСЯ.

5e4ad603bd33a_2020-2-17_20-4-15_791.thumb.jpg.09bb8456cd31ad073f048e1e57dc0996.jpg

Цей сайт підказав Анатолій Борисович!

Щоб там працювати треба мати майже ідеальні крила. Я вже трішки навчився, і коли зможу отримати ті результати які мене влаштують, зроблю маленьку інструкцію як там міряти.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, Mihail-ves сказав:

 

5e4ad603bd33a_2020-2-17_20-4-15_791.thumb.jpg.09bb8456cd31ad073f048e1e57dc0996.jpg

 

http://apiclass.mnhn.fr/

 

На вище згаданому сайті можна міряти все крім УС, македоніки, та карпатки -Штукарської.

5e4b987e58db1_2020-2-17_21-59-52_93.thumb.jpg.fc514aa2b333007e3d5f1422f43443d5.jpg

Ось так пише про мою УС.

5e4b988041387_2020-2-18_9-44-15_913.jpg.a2cdd94feade7b30c7ee1265bb5b2d4c.jpg5e4b9884cb46d_2020-2-18_9-48-28_753.jpg.03d54d3a05275b04a7e6f1151c1e7150.jpg

А ось так обзиває македоніку Руттнера. Зате мелліферу, СГК визнає дуже добре.

Ввечері попробую дати крила трутнів, та перевірити.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Mihail-ves сказал:

Цей сайт підказав Анатолій Борисович!

   У него есть чему поучиться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Mihail-ves сказал:

карпатки -Штукарської

Все-таки підробкою виявилась та карпаточка :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, rudakov сказав:

Все-таки підробкою виявилась то карпаточка :hmm:

А це ще треба доказати!;) Можливо все таки карпатка то не зовсім карніка:IMHO:

Загрузіть туда крила своєї карпатки і дайте картину відповідності.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Mihail-ves сказал:

А це ще треба доказати!;) Можливо все таки карпатка то не зовсім карніка:IMHO:

Якщо одні не побили то це не означає що інші не будуть :ah:

 

7 минут назад, Mihail-ves сказал:

Загрузіть туда крила своєї карпатки і дайте картину відповідності.

Наскільки Я розумію туди потрібно розширення 1082 x 620 , а в мене трішки інше а будь яка конвертація на мою думку то вже не те ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, rudakov сказав:

Якщо одні не побили то це не означає що інші не будуть :ah:

 

Наскільки Я розумію туди потрібно розширення 1082 x 620 , а в мене трішки інше а будь яка конвертація на мою думку то вже не те ;)

я годую свої з 1600х1200, їдять добре. Головна умова крило повинно бути чистим, без темних цяток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ось що каже сайт на крило карніки G1:umora::umora:

5e4c26362c4ac_2020-2-18_20-0-2_498.jpg.99cbd50ea54a881c54c0b1baa95c5d93.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Mihail-ves сказал:

ось що каже сайт на крило карніки G1:umora::umora:

5e4c26362c4ac_2020-2-18_20-0-2_498.jpg.99cbd50ea54a881c54c0b1baa95c5d93.jpg

Нормально так каже :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, Mihail-ves сказав:

...Можливо все таки карпатка то не зовсім карніка:IMHO:

За порівнянням результатів аналізу МтДНК маємо різницю лише в одну мутацію, а для визнання різнопородності мало б бути у чотири рази більше. Подібна мутація є лише у "скленара", але і він має своі додаткові особливості. Інформація від Череватова, тому маю надію, що це дещо розвіє Ваші сумніви :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

МтДНК маємо різницю лише в одну мутацію

Для науковців навіть різниця в 6 -8 мутацій (УС-македоніка----Волков Чернівці), також не викликає сумнівів. Все в Україні македоніка:)

Але скажу свою думку про сайт французів, там немає можливості ставити свої точки, а програма не завжди ставить їх там де треба. Тому довіряти їй я не можу. Але коли є тільки пару крил дуже відомих в Європі порід, то можна попробувати. Але на мою думку то вже краще ІдентиФлу!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Mihail-ves сказав:

...Але на мою думку то вже краще ІдентиФлу!

Цілком погоджуюся.

Якщо не помиляюсь, то apiclass використовує один глобальний класифікатор, де присутні усі відомі йому породи. А це дуже кепсько впливає на якість ідентифвкаціі. Про це можна почитати у Тофільського.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Серж 82 сказав:

Поляки помішані на кросах з кавказькими. Для їхніх взятків те що треба, вони маток ШО у товарних сім’ях використовують. 

Якщо підмішані Кавказ то по графіках це добре видно.

не буде  видно по графіках. Кавказянку прилили років 5 тому, коли Белка тільки формувалася. Далі  щорічно ведеться  інструментально підтримування  мікролінії.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

не буде  видно по графіках. Кавказянку прилили років 5 тому, коли Белка тільки формувалася. Далі  щорічно ведеться  інструментально підтримування  мікролінії.

Якщо надалі іде розведення «в собі» то крила з мінусовим значенням повинні зберігатися :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Серж 82 сказав:

Якщо надалі іде розведення «в собі» то крила з мінусовим значенням повинні зберігатися :IMHO:

можете пояснити чому?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Серж 82 сказал:

Якщо надалі іде розведення «в собі» то крила з мінусовим значенням повинні зберігатися :IMHO:

Не факт, йде придушення спадковості, а коли де воно проявитися нікому не відомо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

А це дуже кепсько впливає на якість ідентифвкаціі. Про це можна почитати у Тофільського.

З програмою Тофільського Ідентифлу вже розібрався, особливо з європейським класифікатором. І все там виявилось дуже просто,я аж не повірив.  Тепер можна ставити еліпси з великою точністю. Головна проблема - правильні крила. Їх не було ні у Руттнера ні у Тофільського. Думаю що тільки зараз сектанти зможуть отримати маркерні зразки всіх порід.

5e4e09bf5c505_2020-2-20_6-22-48_14.thumb.jpg.8f9cc294716d51342ae7945da6d13868.jpg

Ось приклад кордована, відповідність 100%. Також як видно Крила полісянки також отримали своє місце, це крила Василя Поліщука (Бігунець), лісовий рій. Працюю дальше.

Натисніть для вибору файлів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тофільський пару днів назад оновив свою програму, появився там новий індекс Руттнера. Вивчаю. Рекомендую оновитись. http://drawwing.org/identifly

5e4f66fd31ce0_2020-2-21_7-11-23_488.jpg.e6fbd4eb715bdcd838330f841eb80b1d.jpg5e4f66f49b579_2020-2-21_7-10-44_559.thumb.jpg.ac03511df77d05bb6131c31b5e2332ce.jpg

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так я вчора побачив нову версію програми і вже скачав та придивився. В новій версії пропав європейський класифікатор, а за те появився класифікатор Рутнері. Отже тепер ми маємо чотири класифікатори, я їх називаю шаром, Оскільки вимірювальну пробу ми можемо крутити , як шар, і дивитись на неї під різним кутом. Залишилось знайти точні маркери, та до них порівнювати всі наші проби.
І якщо придивитись до цього нового класифікатора, та порівняти виміри в МорфоХЛ та ІДЕнтифлу 1.3------Вашу 27, "маркер 008", то стає зрозуміло чому я казав про наплив двох порід СГК та СР одна на одну, та чому точка крила може належати трьом групам А, М, О. Це тому що вони все таки перекриваються,  маже на половину одна другу.
 
Але чудово вони відділені від групи С, а це значить що я легше зможу відділити СГК від УС. Залишається тільки наплив УС-карпатка-Лігустика. Оскільки лігустика жовта, то залишається карпатка. А вона чудово має своє місце по нашим 7 індексам.
 
Тому я дуже радий. Тепер є дієвий інструмент для селекціонерів УС. Евріка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, Mihail-ves сказав:

Тофільський пару днів назад оновив свою програму, появився там новий індекс Руттнера.

Трохи не вірне трактування. Ось пояснення Адама Тофільського з цього приводу (у перекладі :)):

На цьому етапі мають добре розрізнитися еволюційні лінії (класифікатор apis-mellifera-lineages-classification).
Щодо підвидів, то власне додав A.m.ruttneri з Мальти, бо маю ці дані.
У мене недостатньо даних для інших підвидів.
Класифікатор apis-mellifera-subspecies-classification дасть певні результати, але їх слід тлумачити обережно.
Я вирішив видалити класифікатор apis-mellifera-subspecies-Europe-classification, оскільки не маю повної довіри до цих даних.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...