Jump to content
владек

Методи визначення породи бджіл

Recommended Posts

1 година тому, davolodya сказав:

серед місцевих помісей відшукати діамант

Постійно в німців брати матеріал теж не вихід, сам Бінефельд казав що місцева бджола покаже кращі результати, тому селекцією автохонних бджіл потрібно обов'язково займатись, але треба щоб було з чим займатись, якщо кожен докладе в цьому хоч трохи зусиль, діло швидше піде. Стосовно неякісних маток, завжди є брак! У нуклеусі ми не можем оцінити якість матки, навіть якщо вона крупна не виключено що може мати мале число яйцевих трубочок, чи недоосіменитись при обльоті якщо погода несприятлива була. Загалом на це багато факторів впливає. У тому ж бібріді не тестують одну матку,а роблять групу аналогів, це очевидні речі. Ну і не всі рядові пасічники мають можливість придбати матеріал, а розводять місцеву бджолу, при цьому не будучи великими матководами. Від цього і якість сімкй кульгає. Я не мав Вас на увазі, а в загальному писав, можливо неправильно зрозумів контекст повідомлення

• Like 3
6 годин тому, davolodya сказав:

Морфометрія без ГКО нічого неварта. Міряти треба ті сім'ї, які показують гарні результати, а не всіх підряд на пасіці:IMHO:

Зазвичай гарні результати показують  F1 вільного обльоту (на "вінегретному" трутньовому фоні - чим "крутіший" тим краще:)) від чистопородної матки яка, майже завжди, має посередні результати. Вважаю Ваша:IMHO:є хибною - можна з водою і немовля на смітник відправити:).

18 хвилин тому, amator сказав:

Зазвичай гарні результати показують  F1 вільного обльоту (на "вінегретному" трутньовому фоні - чим "крутіший" тим краще:)) від чистопородної матки яка, майже завжди, має посередні результати. Вважаю Ваша:IMHO:є хибною - можна з водою і немовля на смітник відправити:).

F1 взагалі небачу сенсу міряти, при вільному обльоті це однозначно буде помісь, хочете цього, чи ні, результат наперід передбачуваний

• Thanks 1
6 годин тому, Mihail-ves сказав:

Запам'ятайте одне- ніхто не тримає бджілок для задоволення, всім потрібний результат, і бажано в 200 літрових бочках.

Степанович, (признаюсь тільки тобі - по секрету!:))  тримаю бджіл для задоволення (от такий я "збоченець":ah:).

• Like 3
  • Haha 1
1 хвилину тому, davolodya сказав:

F1 взагалі небачу сенсу міряти, при вільному обльоті це однозначно буде помісь, хочете цього, чи ні, результат наперід передбачуваний

Можливо :)

2 години тому, davolodya сказав:

З цього правила бувають і приємні вийнятки . Раніше теж був у цьому переконаний, але влітку одна така ефка настільки заінтригувала, що не втримався і переміряв :). Потрібно було знайти і ізолювати матку, бо сім'ю планував під виховательку. Заскочив на пасіку після роботи, а поки дішов до тієї сім'ї, то на дворі вже майже смеркало.  Я їм порамочний огляд, а бджілкам якось не в образу. Бджола вся однорідна, сіренька, та й на розплоді гарненько так, ковриком. Ну я і взяв мінімальну пробу - 32 бджілки :) :

5e06891d99e7b_1.thumb.jpg.b4376c9b6a8a25b14113f430b531b64b.jpg

А коли це побачив, то оглянув і її сестер, з тієї ж закладки:

5e0689b434be9_1.thumb.jpg.2aa5c2a50c9c9015f705836bc1f0b704.jpg

5e068a01e16da_1.thumb.jpg.72ac1344356427fe93fc187026b74fc4.jpg

5e068f448e17c_1.thumb.jpg.ef462f07ba84c014c4fd5dbb24772a46.jpg

5e0690388256a_1.thumb.jpg.864972ba088c07bb2bd026cdfa4075f7.jpg

Звичайно ж не у всіх все ідеально, але враховуючи, що це вільний обліт у мене на точку, то якось навіть з гріхом нарікати :)

• Like 5
  • Thanks 1
7 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Звичайно ж не у всіх все ідеально, але враховуючи, що це вільний обліт у мене на точку, то якось навіть з гріхом нарікати :)

Результат гарний, але  я в чудо невірю.  Оскільки в спаруванні беруть участь  не один трутень, а багато,  варто  ці ж сім'ї проміряти ще раз хоча б через рік, і тоді порівняти графіки, різниця може виявитися дуже суттєвою...

• Like 2
1 година тому, davolodya сказав:

Результат гарний, але  я в чудо невірю.  Оскільки в спаруванні беруть участь  не один трутень, а багато,  варто  ці ж сім'ї проміряти ще раз хоча б через рік, і тоді порівняти графіки, різниця може виявитися дуже суттєвою...

Так і планую зробити весною. Воно ж і справді інтрига :).

Матка 58 ще й по меду була в лідерах, але під осінь бджола у неї стала трохи нервовіша.

• Like 2
20 годин тому, Майер сказав:

Давайте попробуем без спешки. Без отнесения материала к карпатке или УС. Я вижу хорошую сконсолидированность признаков и ее надо прогнать по всем возможным индексам и после этого приходить к какому либо выводу. Можно проглядеть нечто ценное. Если ориентироватся на существующие типы карпатки, то можно упустить близкие к диким формам и очень ценные экземпляры. Программа не принимает решения- решение принимает пользователь. Но как человек он может ошибаться.

Главное не то что оно представляет из себя, а что с этим можно сделать в будущем. Если можно, хотелось бы поработать без спешки, хотя бы с первыми тремя образцами.

Ви мене не правильно зрозуміли про "кращу карпатку"  там є скани нижче про, що я мав наувазі....

перші три зразки то є гарна УС 

• Like 3
В 27.12.2019 в 01:01, MIM (Мішаня Майгутяк) сказал:

як вам така "карпатянка" хотіли б таке отримати в бджолопакеті? поставте себе на місце купця бджолопаків! 

Сохраненное изображение 2019-12-27_0-57-43.661.jpg

Сохраненное изображение 2019-12-27_0-57-54.484.jpg

Сохраненное изображение 2019-12-27_0-57-4.711.jpg

Сохраненное изображение 2019-12-27_0-57-18.126.jpg

Сохраненное изображение 2019-12-27_0-57-31.32.jpg

Це результати дослідження з єкспедиції в пошуках Карпатки ?

• Haha 1
1 хвилину тому, rudakov сказав:

Це результати дослідження з єкспедиції в пошуках Карпатки ?

частково так!

• Like 1
  • Thanks 1
5 годин тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

частково так!

Метою експедиції було знайти щось достойне, вивчити загальний стан?Тобто це "краще, "що досліджували, чи найбільш часто зустрічається?

Edited by samitnyj
  • Like 1
5 хвилин тому, samitnyj сказав:

Метою експедиції було знайти щось достойне, вивчити загальний стан?Тобто це "краще, "що досліджували, чи найбільш часто зустрічається?

перш  це загальний стан, що є на даній території (перевіряли по карті чи Руттнер не обманув нас:umora:)а може не так як показано по карті:) Ну і  звичайно і знайти щось хороше по карпатській популяції бджіл. Найбільш зустрічаються гібридизовані(кавказянкою, італійкою, карпатянкою) бджоли. Але ніц страшного немає, знайдені пару хороших УС з якими потрібно проводити в даній місцевості селекційну роботу. Весною експедицію буде продовжено 

• Like 8
21 година тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

знайти щось хороше по карпатській популяції .. Але ...знайдені пару хороших УС ... Весною експедицію буде продовжено 

Трохи підсумок підведено:dntknw:,але добре ,що є спроба моніторингу та вивчення стану, а там і результати будуть:hi:.

22 часа назад, MIM (Мішаня Майгутяк) сказал:

перш  це загальний стан, що є на даній території (перевіряли по карті чи Руттнер не обманув нас:umora:)а може не так як показано по карті:) Ну і  звичайно і знайти щось хороше по карпатській популяції бджіл. Найбільш зустрічаються гібридизовані(кавказянкою, італійкою, карпатянкою) бджоли. Але ніц страшного немає, знайдені пару хороших УС з якими потрібно проводити в даній місцевості селекційну роботу. Весною експедицію буде продовжено 

Робота проведена велика :hi:. Побільше нам таких сектантів треба.

• Like 2
  • Thanks 1
22 години тому, samitnyj сказав:

Трохи підсумок підведено:dntknw:,але добре ,що є спроба моніторингу та вивчення стану, а там і результати будуть:hi:.

якщо будемо далі працювати:)

20 годин тому, rudakov сказав:

Робота проведена велика :hi:. Побільше нам таких сектантів треба.

я б сказав мізерна, більше часу іде на поїздку. Як би були більші можливості і підтримка держави, можна було в Україні все перелопатити і бачити реальну картину:)

• Like 5
4 часа назад, MIM (Мішаня Майгутяк) сказал:

Як би були більші можливості і підтримка держави, можна було в Україні все перелопатити і бачити реальну картину:)

Судяці з публікацій відомо нас всім науково закладу держави то кожен район під контролем, науковці звідки то отримують % чистопородності в районах і навіть на карту щось наносять 

• Haha 3
1 година тому, rudakov сказав:

Судяці з публікацій відомо нас всім науково закладу держави то кожен район під контролем, науковці звідки то отримують % чистопородності в районах і навіть на карту щось наносять 

і села :rofl: теж

• Like 1
  • Haha 1

Главное событие этого года- семинар в Аграрном университете, где я проводил семинар по работе с программой MorphoXL. Два дня прошли очень продуктивно. Вначале  немного теории с презентацией. Потом практика. Выявили отличные экземпляры карники иностранной и совсем изумительный экземпляр местной селекции, карнику Х СГК из Майкопа, кавказянку и пр.

Ученики оказались хваткие. Так Казахстан только приступил к промерам по крыльям. Подключились и научные сотрудники университета.

На нижней фотографии слева первый- Лукбанов Валерий Муслимович преподаватель института, третий Крупский Олег- Общество пчеловодов Алма-аты. Они были инициаторами проведения семинара.

Спасибо всем кто работает в этой теме, кто ее просматривает и кто критикует, но тем не менее снисходителен к моим не совсем научным и совсем ненаучным разработкам. Особенная благодарность MIM (Мішаня Майгутяк)  за его преданность делу, Kumpel (Ігор Довгуник) за открытость и веру в необходимость широкого распространения новых подходов в морфометрии, Mihail-ves за основательность в промерах, davolodya за образцы карники, которые позволили многое понять и завершить работу по новому индексу (Гайдар индекс)- возможно он и не войдет в программу но для меня он важен. Спасибо всем, кто продвигает пчеловодство Украины на новый уровень. Значение Украины мировое в развитии пчеловодства, просто не все это еще осознали. Берегите свою науку, поддерживайте чем можете! 

С Новым годом! Все сбудется! Это говорю Вам я- натуральный дед Мороз!:az: С Новым годом! Пусть этот год будет годом Пчелы!

семинар 1.jpg

семинар 2.jpg

IMG-20191221-WA0007.jpg

IMG-20191221-WA0009.jpg

Edited by Майер
  • Like 16
  • Thanks 5

Дякую @Майер Вам за аналізи наших графіків.

Майже кожен Ваш коментар записую собі, щоб потім не один раз звертатись до нього. І  я радий що сектантів в Казахстані прибуде. А це означає, що пасічники стали більше озброєнні і підковані в селекційному відборі потрібних їм бджілок.

Всіх сектантів Поздоровляю з Наступним Новим Роком. Дякую Вам що Ви є.

• Like 9
10 годин тому, Майер сказав:

Спасибо всем кто работает в этой теме, кто ее просматривает и кто критикует, но тем не менее снисходителен к моим не совсем научным и совсем ненаучным разработкам.

Андрей, без Вашего участия и сама программа MorphoXL не обладала бы той функциональностью. Это в равной степени касается и публичной и экспертной версии. Она прекрасно демонстрирует возможности коллективного разума. А раз такое дело, то ее дальнейшая судьба зависит и от Ваших не совсем научных разработок :).

• Like 4
  • Thanks 1
В 31.12.2019 в 17:24, Майер сказав:

Спасибо всем кто работает в этой теме, кто ее просматривает и кто критикует, но тем не менее снисходителен к моим не совсем научным и совсем ненаучным разработкам.

Дякуємо вам, за знайомство і за те, що перейшли з іншого форума сюди до нас і помагаєте розібратися в спірних питаннях. Добру бути:az:

Edited by MIM (Мішаня Майгутяк)
  • Like 1

2 години тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

Дякуємо вам, за знайомство і за те, що перейшли з іншого форума сюди до нас і помагаєте розібратися в спірних питаннях. Добру бути:az:

Михайле, гарно сказане, але не погоджуся категорично. Андрій не прийшов у гості, а прийшов до дому, привітного  Українського дому , та ще й не  з пустими руками. Ми завжди раді приймати адекватних гостей, а цей чоловік, на мою думку, претендує на почесне місце в нашій хаті. :) Але ні, не поміж ікони :). Це місце я резервую для @Пахомич. Бо попри все, власне той чоловік тримає нас у межах адеквату :).

Edited by Kumpel (Ігор Довгуник)
  • Like 1
  • Thanks 1
20 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Михайле, гарно сказане, але не погоджуся категорично. Андрій не прийшов у гості, а прийшов до дому, привітного  Українського дому , та ще й не  з пустими руками. Ми завжди раді приймати адекватних гостей, а цей чоловік, на мою думку, претендує на почесне місце в нашій хаті. :) Але ні, не поміж ікони :). Це місце я резервую для @Пахомич. Бо попри все, власне той чоловік тримає нас у межах адеквату :).

я не сказав за гості:) а з іншим згідний на всі 100;) та для мене як би не Ви і Андрій, я б нічого б не знав за морфометрію:hi:

• Like 2
В 02.01.2020 в 21:03, MIM (Мішаня Майгутяк) сказал:

я не сказав за гості:) а з іншим згідний на всі 100;) та для мене як би не Ви і Андрій, я б нічого б не знав за морфометрію:hi:

І жив би спокійно, взимку готував би рамки як всі, так ні тепер  лінійкою крила :umora:

Edited by rudakov
  • Like 5
  • Haha 1