Jump to content
владек

Методи визначення породи бджіл

Recommended Posts

10 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

радує мене те, що там є гарні УС, аж руки чешуться їх вже потримати і пустити у свій вулик.;)

і це не дивно бо більша частина України це є ареал македоніки(ус) друге питання в якому він стані...На мою думку ще дуже багато матеріалу можна знайти по Україні. Шкода, що в нас на державному рівні немає підтримки на такі роботи селекція, експедиції(моніторинг по областям) і т.д.  

• Like 2

9 хвилин тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

це констатація фактів, а не думки про погане....

крім того щоб  щось матеріалізувалося , ще потрібно прикласти руки;)

Всі розумні знають ці факти в наших краях  і тихо працюють.  Те що бджоли немають ідеальних графіків не означає що вони меду не носять, ви повинні це знати. 

9 хвилин тому, dust сказав:

Всі розумні знають ці факти в наших краях  і тихо працюють.  Те що бджоли немають ідеальних графіків не означає що вони меду не носять, ви повинні це знати. 

повірте не всі....а ідеальних графіків не потрібно, морфометрія мед не носить;) потрібно гко які передаються нащадкам в поколіннях. Я веду до того щоб люди почали називати все своїми іменами, а не підсували в пакети те, що ніякого відношення до карпатської бджоли немає

• Like 2
58 хвилин тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

Я веду до того щоб люди почали називати все своїми іменами, а не підсували в пакети те, що ніякого відношення до карпатської бджоли немає

А чому ви не називаєте у профілі скільки маєте сімей і яка точно порода бджіл, та  інше  - почніть з себе, а вже потім прапором правдоборця махайте.

Edited by dust
1 година тому, dust сказав:

А чому ви не називаєте у профілі скільки маєте сімей і яка точно порода бджіл, та  інше  - почніть з себе, а вже потім прапором правдоборця махайте.

вам не подобається правда, що люди можуть знати, що твориться а пасіках?:)

до не давнього часу якщо бачили, було все прописано(вирішив піти в підпілля:umora:)....що зміниться те, що я вкажу в профілі? а чи вкажу правду?)

скажу так, я почав був займатися серйозно бджільництво десь три*чотири) роки назад(продаж бджолопакетів, маток карпатської популяції) коли дізнався, що на пасіці у мене всякий збрід то відмінив всі закази, а міг теж впхати:):hi: 

що ще цікавить?) 

Edited by MIM (Мішаня Майгутяк)
1 година тому, dust сказав:

потім прапором правдоборця махайте.

як вам така "карпатянка" хотіли б таке отримати в бджолопакеті? поставте себе на місце купця бджолопаків! 

Сохраненное изображение 2019-12-27_0-57-43.661.jpg

Сохраненное изображение 2019-12-27_0-57-54.484.jpg

Сохраненное изображение 2019-12-27_0-57-4.711.jpg

Сохраненное изображение 2019-12-27_0-57-18.126.jpg

Сохраненное изображение 2019-12-27_0-57-31.32.jpg

• Like 3

Дякую, все зрозумів

7 годин тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

вам не подобається правда, що люди можуть знати, що твориться а пасіках?:)

коли дізнався, що на пасіці у мене всякий збрід то відмінив всі закази, а міг теж впхати:):hi: 

що ще цікавить?) 

правильно зробили !

А тепер вже ситуацію виправили в себе на пасіці ?

Мені вся ваша правда подобається, а ще подобається правда що проміри меду не дають, а дають бджоли від яких тріщать вулики на початку травня і заливаються медом якщо є в природі, так  це гібриди в першому поколінні і від них всі у виграші. А "хвіст" у 8 рамок ( в гіршому випадку)  справиться з заміною матки краще любого пересічного маткаря.

Звичайно гірша ситуація коли пакети продавати в кінці квітня, коли сім"я ще не набрала сили, ось коли вилазять проблеми і для пакетчика і для медовика.

13 години тому, dust сказав:

Ви дійсно вважаєте, що кількість сімей та порода (позначена в профілі форумчанина) якось змінить стан в галузі бджільництва?  Знаю постачальників "чистопородної карпатки" в моїй області. Об"єми не обмежені. Не бажаєте замовити?:)

• Thanks 1

Якщо глянути з іншого боку то там є досить не погані графіки і мабуть бджола всеж таки заслуговує на увагу. Наскільки мені відомо то чим більш високогірні бджоли, тим більш видовжене крило і вища кубіталка.   І думаю що бджола по той бік високогір’я буде всеж таки відрізнятись від тієї що з протилежного боку хребта (якщо хребет слугував бар’єром).  Якщо графіки хороші а видає македоніку це не означає що то непотріб. Скажімо у мене пернеровська матка з чудовими графіками видає лігустику (кубіталка невисока от і кидає в лігустику).

Тому тих бджіл треба перевіряти на ГКО, а вже потім хаяти їх, а не всіх підряд. А те що з`явилась можливість робити морфометрію пересічному пасічникові це великий плюс який дасть можливість підігнати бджолу під графіки, а от ГКО це вже інше питання.

6 годин тому, dust сказав:

А тепер вже ситуацію виправили в себе на пасіці ?

так і ще по тихому( тим дідам роздається;))

• Like 3
7 хвилин тому, Серж 82 сказав:

бджіл треба перевіряти на ГКО

Хлопці перестаньте вживати оте дзвінке слово, нічого доброго воно не несе в собі, а всього на всього Грошей Корисно Отримати любим способом, і не більше. Як казав один селекціонер, це маркетинговий спосіб постійно тримати покупця.

2 минуты назад, Mihail-ves сказал:

Хлопці перестаньте вживати оте дзвінке слово, нічого доброго воно не несе в собі, а всього на всього Грошей Корисно Отримати любим способом, і не більше. Як казав один селекціонер, це маркетинговий спосіб постійно тримати покупця.

Тогда  - мерить крылья - "деньги на ветер".:umora:

• Thanks 1
2 хвилини тому, Брониславович сказав:

До пори! 

І міряються крила завжди за даром, інколи Дякую вартує більше, а особливо якщо знайшов гарну сім'ю за морфометрією, яку без промірів могли просто викинути за забор.

Edited by Mihail-ves
  • Like 1
1 хвилину тому, Брониславович сказав:

Писати і говорити правду, а за кота в торбині ніхто не бажає платити. Навіть асам в матководстві.

• Like 3
2 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

До пори! 

І міряються крила завжди за даром, інколи Дякую вартує більше, а особливо якщо знайшов гарну сім'ю за морфометрією, яку без промірів могли просто викинути за забор.

Морфометрія без ГКО нічого неварта. Міряти треба ті сім'ї, які показують гарні результати, а не всіх підряд на пасіці:IMHO:

• Like 3
  • Confused 1
3 минуты назад, Mihail-ves сказал:

До пори! 

Никто нормальную пчелу которая носит мед и хорошо зимует выбрасывать никогда не будет, "порода" и промеры всегда должны быть и  будут на втором месте.

• Like 3
28 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Якщо глянути з іншого боку то там є досить не погані графіки і мабуть бджола всеж таки заслуговує на увагу. Наскільки мені відомо то чим більш високогірні бджоли, тим більш видовжене крило і вища кубіталка.   І думаю що бджола по той бік високогір’я буде всеж таки відрізнятись від тієї що з протилежного боку хребта (якщо хребет слугував бар’єром).  Якщо графіки хороші а видає македоніку це не означає що то непотріб. Скажімо у мене пернеровська матка з чудовими графіками видає лігустику (кубіталка невисока от і кидає в лігустику).

Тому тих бджіл треба перевіряти на ГКО, а вже потім хаяти їх, а не всіх підряд. А те що з`явилась можливість робити морфометрію пересічному пасічникові це великий плюс який дасть можливість підігнати бджолу під графіки, а от ГКО це вже інше питання.

Сергій,  про вищу кубіталку то є трохи  басня від діда панас, це не залежить від того чи вище знаходиться чи нижче знаходяться бджоли так звані високогірні це перше.

Ніхто не говорить, що ті графіки де показує гарну ус , що то непотріб, а мова іде про те, що непотріб потрапляє у пакети під видом карпатки( де карпатки в принципі в тих місцях не було) ареал карпатської бджоли це є частково Закарпаття ( а по факту інші обл то є македоніка (ус) більша частина України

Графіки то добре але не головне, головне ГКО - ознаки

Edited by MIM (Мішаня Майгутяк)
  • Like 2
3 хвилини тому, davolodya сказав:

Міряти треба ті сім'ї, які показують гарні результати, а не всіх підряд на пасіці

А що Ви тримаєте таких які не показують гарні результати? Я таких зразу вибраковую, і звісно до промірів вони не доживають. Запам'ятайте одне- ніхто не тримає бджілок для задоволення, всім потрібний результат, і бажано в 200 літрових бочках.

• Like 1

Пам*ятаю ті часи коли у діда були гарні степовички, потім з*явились кавказянки. Помісі давали чудові результати.За цим настали часи вучківських маток з масою раньої бджоли. От тільки де воно все те поділось ?

• Like 1
4 хвилини тому, Брониславович сказав:

Никто нормальную пчелу которая носит мед и хорошо зимует выбрасывать никогда не будет, "порода" и промеры всегда должны быть и  будут на втором месте.

Вибачте Броніславовичу, але таке також  несуть більшість селекціонерів, хоча вони щось там селекціонують. Мені не зрозуміло, як таке може бути коли не використовувати комплексний підхід до очищення породи від не потрібних помісей.

І назвіть мені та всім нам, спосіб визначення породи чи виду- чи підвиду чи раси чи типу   і багато ще чи.

13 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

А що Ви тримаєте таких які не показують гарні результати? Я таких зразу вибраковую, і звісно до промірів вони не доживають. Запам'ятайте одне- ніхто не тримає бджілок для задоволення, всім потрібний результат, і бажано в 200 літрових бочках.

Мені з цим значно простіше - оскільки тримаю лише карніку, проміри роблю лише новому матеріалу, міряти F1 немаю ні потреби, ні бажання. Матки F1 - це матки вільного обльоту, і вишукувати  серед них діаманти щонайменше смішно

Edited by davolodya
  • Haha 1
20 часов назад, MIM (Мішаня Майгутяк) сказал:

це з кращої "карпатки" 

Давайте попробуем без спешки. Без отнесения материала к карпатке или УС. Я вижу хорошую сконсолидированность признаков и ее надо прогнать по всем возможным индексам и после этого приходить к какому либо выводу. Можно проглядеть нечто ценное. Если ориентироватся на существующие типы карпатки, то можно упустить близкие к диким формам и очень ценные экземпляры. Программа не принимает решения- решение принимает пользователь. Но как человек он может ошибаться.

Главное не то что оно представляет из себя, а что с этим можно сделать в будущем. Если можно, хотелось бы поработать без спешки, хотя бы с первыми тремя образцами.

• Like 1
3 хвилини тому, Майер сказав:

Главное не то что оно представляет из себя, а что с этим можно сделать в будущем. Если можно, хотелось бы поработать без спешки, хотя бы с первыми тремя образцами.

https://drive.google.com/open?id=1tJYFB_bUrKOk2sQbgVReOiOw5DvrQrdS

https://drive.google.com/open?id=1GGlNSweH2QQjimFrUvJz5OWP5e3T1d-j

https://drive.google.com/open?id=10fFhreL_Dobemi-GWN4a6jmwqeKQeumj

5-6+.tps

5-5+.tps

8-2.tps

• Thanks 2
1 година тому, davolodya сказав:

Міряти треба ті сім'ї, які показують гарні результати, а не всіх підряд на пасіці

Хочу заперечити, на продуктивність колонії може впливати багато факторів, в тому числі і якість матки. Якщо вона виведена в поганих умовах, то вже покаже середній результат або і поганий, а продуктивні сім'ї можуть вигравати за рахунок гетерозису. А в випадку з промірами місцевих бджіл, треба міряти все.

• Like 2
1 година тому, Dmutruk сказав:

Хочу заперечити, на продуктивність колонії може впливати багато факторів, в тому числі і якість матки. Якщо вона виведена в поганих умовах, то вже покаже середній результат або і поганий, а продуктивні сім'ї можуть вигравати за рахунок гетерозису. А в випадку з промірами місцевих бджіл, треба міряти все.

Матковод, який поважає себе і свого клієнта, неякісних маток непродає, за погані умови виводу маток навіть говорити нехочу.

Я працюю з перевіреним чистопородним матеріалом, тому  ефок непроміряю, нема потреби. Якщо ж хтось хоче серед місцевих помісей відшукати діамант, в такому випадку  можу лише побажати терпіння і удачі...

• Like 2
  • Haha 1