Перейти к содержанию

Влага в улье. Что делать?


vetalkap

Рекомендуемые сообщения

25 минут назад, Ворон сказал:

Зрозуміло,значить у вас екструдований пінопласт,а йому далеко до ппу.:hi:

Пішов сфоткав.но нейм, не гризуть

IMG_20200117_113051.jpg

IMG_20200117_112609.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну і вулик заодно,влаги нема:)

IMG_20200117_112804.jpg

IMG_20200117_112846.jpg

IMG_20200117_112906.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, охотник пчел сказав:

Ну і вулик заодно,влаги нема:)

IMG_20200117_112804.jpg

IMG_20200117_112846.jpg

IMG_20200117_112906.jpg

В мене утеплені заставні ставляться 15 лютого,коли бджоли починають вирощувати розплід,зараз тільки верхнє утеплення,в вуликах сухо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Ворон сказал:

В мене утеплені заставні ставляться 15 лютого,коли бджоли починають вирощувати розплід,зараз тільки верхнє утеплення,в вуликах сухо.

в мене по різному, е і так і так, сфоткав як стоіт заставна , без усяких рейок ітд і тп, вкрайняк якщо ошибся з розміром вверху закрутив два шурупи типу плечіки  і все . по утепленню згоден на зимівлю воно ніяк не повліяе, а весною треба, і плівка  зверху і боки по максімуму утеплити. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, охотник пчел сказал:

вулик заодно,влаги нема

Як організована вентиляція?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Витя сказал:

Як організована вентиляція?

 зверху у підкришнику отвори засітковані , знизу льоток  і зверху круглий.  е на сетці там нижній відкритий на 1 бджолу. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 а взагалі фігня ті мої заставні , якщо робити по уму, то треба ще їх оббити  рейками, потім газетом, зверху добавити фольгоізол і покрити його товстим шаром рідкого скла, а по торцям пустити трубки які вивести в отвори у дні, щоб зайва волога виходила  наружу.  ну і звістно над гніздом треба  плівку і фольгу обовязково ,  коли це усе зробити приходите додому увечері ,залазите в чорний целофановий мішок  і лягаете так спати. з думкою чого це мед такий дешевий :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, охотник пчел сказал:

 а взагалі фігня ті мої заставні , якщо робити по уму, то треба ще їх оббити  рейками, потім газетом, зверху добавити фольгоізол і покрити його товстим шаром рідкого скла, а по торцям пустити трубки які вивести в отвори у дні, щоб зайва волога виходила  наружу.  ну і звістно над гніздом треба  плівку і фольгу обовязково ,  коли це усе зробити приходите додому увечері ,залазите в чорний целофановий мішок  і лягаете так спати. з думкою чого це мед такий дешевий :umora:

Та трубочку вивести назовні, щоб "Гази" не заважали.:umora: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Витя сказал:

Як організована вентиляція?

 

33 минуты назад, Elek сказал:

Та трубочку вивести назовні, щоб "Гази" не заважали.:umora: 

 ну що ше лишаеться, по вентиляції питання закрите:IMHO::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, охотник пчел сказал:

 ппу плотний порізав по розміру,шоб заходив плотненько, и без всяких рейок мішків і тд,  6 гр  десь 1 заставна, гейоми довго робити і вони ненадійні, викинув їх. но це тільки :IMHO:   робіть собі що хочете, можете ще рідким склом намазати як книжка пише:umora:

 

11 часов назад, Николай S сказал:

Подивіться. Андрюха знайшов  сендвіч панелі  і рекомендує заміну ППУ.

Не  путайте  ППУ  и  ППС .  это разный материал.  и ППУ  на много дороже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я уже давно научился обходиться без заставных.  но в принципе для небольшой любительской пасеки можно и поигаться.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Я уже давно научился обходиться без заставных.  но в принципе для небольшой любительской пасеки можно и поигаться.  

Наверное крайняя рамка служит заставной ...

В отводках также не используете ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Віталій.В сказал:

Наверное крайняя рамка служит заставной ...

В отводках также не используете ?

В отводках вместо заставной стоит вощина.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Ворон сказав:

Дошка Гійоме.:hi:

Фото-1063.jpg

Фото-1062.jpg

А де таке ім"я знайшли? Що для такого елементарного пристосування ще й ім"я винахідника потребують приставляти?:dntknw:

Я сам такі заставні років з 20 назад  придумав і увесь цей час використовував. Правда , збивав я їх ще цвяшками , що використовувалися під дермантин. Але своїм ім"ям їх би посоромився б назвати...:umora::ah:

 П.С.  Розібрався. Тут просто використаний  фольгоізол.То цей матеріал точно новий. А я простою фольгою упаковував капрон, ватин чи мох...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

В отводках вместо заставной стоит вощина.

При очередном расширении вощину что была заставной в гнездо,  на место заставной новую вощину ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, Сергей Тюркин сказав:

В отводках вместо заставной стоит вощина.

 

51 хвилину тому, Сергей Тюркин сказав:

Я уже давно научился обходиться без заставных.  но в принципе для небольшой любительской пасеки можно и поигаться.  

Коли у вас понад  200 сімей, то заставні точно будуть, як баловство...:dntknw::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Віталій.В сказал:

При очередном расширении вощину что была заставной в гнездо,  на место заставной новую вощину ?

Примерно  так.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, охотник пчел сказал:

отож,  а ще миші, міль , і вся робота коту під хвіст. 

Отже бачиш, твої заставні разові на сезон, а мої заставні з двп і рідким склом мені служать вже вісім років. Рахуй затрати, читач! Ти не знаєш де їх скласти, бо в таких стопках миші роблять ходи, кублять гнізда їм дуже весело у такого господаря. Справа не в дешевому варіанті, а в надійності в тривалому часі використання. Вертається сторицею.

Хто згадує заставні Гійома, то я не знаю для чого цю ідею з Франції А.Д.Комиссар привіз. Йому б первіш треба було її перевірити, а вже потім рекомендувати до примінення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, К.Д.Пащенко сказал:

а мої заставні з двп і рідким склом мені служать вже вісім років.

 можете мене більше не цитувати , ми з вами з різних планет.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

Я уже давно научился обходиться без заставных.  но в принципе для небольшой любительской пасеки можно и поигаться

У Вас, Сегей Тюркин, очевидно,  восьмирамочные ульи или 145-е! А при таком объёме расширения на промышленных пасеках заставные не применяются.

Мы же ведём разговор о применении заставных в десятирамочных многокорпусных ульях, даданах и лежаках, как обязательном атрибуте.

После вашего совета у начинающих ложные идеи появятся, будет идти задержка в развитии, переохлаждение гнезда и бурное развитие клеща варроа.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, К.Д.Пащенко сказав:

Мы же ведём разговор о применении заставных в десятирамочных многокорпусных ульях, даданах и лежаках, как обязательном атрибуте.

Про який обов'язковий атрибут Ви говорите?

Коли купив перших бджілок з вуликами в лежаках, то там були заставні з фанери та ДВП. І одного разу, буквально десь через пару місяців, приїхав до мене товариш, пасічник з величезним стажем, і попросив показати що я купив. Так ось коли він побачив оці заставні і зразу сказав викинь їх і ніколи більше не майся дурнею. Зажди заставною став повномедну рамку, і весною можеш бік прикрити газетою і все.

В БК 10*300 спочатку при весняному розширенні бавився даючи 4-5 рамок у верхній корпус і звісно стави заставну та закривав подушкою. Після його поради розширюю корпусами із сушниною та вощиною.

Тому кожен повинен сам робити свої висновки, які до речі бджілки завжди підказують, тільки треба придивитись;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, К.Д.Пащенко сказал:

 

После вашего совета у начинающих ложные идеи появятся, 

Главное что бы  идеи появлялись.  А то многие работают сутками по старинке как его научил ещё какой то дедушка и не могут понять как порог в 50 ульев переступить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут  переплуталось усе, заставні і утеплення, я без цего пенупласту тримав бджоли 20 років, і було все ок , тепер якась дурь зайшла, на весну взявся утепляти, треба зробити тестові групи утеплених і ні, і подивитися різницю, можливо що і той пенопласт піде в ту саму топку що і гійоми

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, охотник пчел сказал:

Тут  переплуталось усе, заставні і утеплення, я без цего пенупласту тримав бджоли 20 років, і було все ок , тепер якась дурь зайшла, на весну взявся утепляти, треба зробити тестові групи утеплених і ні, і подивитися різницю, можливо що і той пенопласт піде в ту саму топку що і гійоми

Чахлыкам утепление конечно помежет.  а на нормальных семьях особой разници и не будет. а вот когда хорошую семью вовремя не расширишь то здесь развитие тормознешь. и довольно таки заметно.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Чахлыкам утепление конечно помежет.  а на нормальных семьях особой разници и не будет. а вот когда хорошую семью вовремя не расширишь то здесь развитие тормознешь. и довольно таки заметно.  

Ходиш , дивишся, звiдки рiй так рано вилетiв.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...