Перейти к содержанию

Получение ранневесенних медов


andrey88055

Рекомендуемые сообщения

Только что, davolodya сказал:

Те ж саме і в моїх - цвіте верба, три дні носили нектар і позаливалися, маткам нема де сіяти. Розширювати нестав, бо від сьогодні на 3-4 дні  похолодання.  Таку картину спостерігаю третій рік поспіль

Це властиво всій Карніці чи деяким лініям?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Дима Бердянск сказав:

Це властиво всій Карніці чи деяким лініям?

У мене заливаються всі без вийнятку, нектар є навіть в зимувалих нуках

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Дима Бердянск сказал:

Всем привет. Было ли у кого-нибудь подобное...Карника (07Маха на Маен) сейчас из 9/300 5 залила напрыском и в некоторых он уже густой. Кормовых за заставной нет!

Первый раз такое вижу...у остальных пород тоже есть напрыск, но не до такой степени...

:ay:Что пугает? Что мед таскают? Многие скажут мне б такую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 минут назад, Дима Бердянск сказал:

Всем привет. Было ли у кого-нибудь подобное...Карника (07Маха на Маен) сейчас из 9/300 5 залила напрыском и в некоторых он уже густой. Кормовых за заставной нет!

Первый раз такое вижу...у остальных пород тоже есть напрыск, но не до такой степени...

Дима, а возле вас там рапс, часом, не предвидится в ближайшем будущем?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Север сказал:

Дима, а возле вас там рапс, часом, не предвидится в ближайшем будущем?

 

Два км от меня озимый рапс поле. С фермером уже договорились об оповещении.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Дима Бердянск сказал:

Два км от меня озимый рапс поле. С фермером уже договорились об оповещении.

Думаю, вас не сильно утруднит описать состояние даной семьи после медосбора с рапса.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Север сказал:

Думаю, вас не сильно утруднит описать состояние даной семьи после медосбора с рапса.

 

постараюсь не забыть!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.03.2020 в 17:43, davolodya сказал:

Те ж саме і в моїх - цвіте верба, три дні носили нектар і позаливалися, маткам нема де сіяти. Розширювати нестав, бо від сьогодні на 3-4 дні  похолодання.  Таку картину спостерігаю третій рік поспіль

Через неналежне відношення бджіл матки страйкують:umora:. Не смішіте, щоб весною так ограничили маток, або матки нездалі, немає сили, або бджоли виробили ресурс і не в взмозі більше вигодувати розплоду. Бжоли завжди переносять корми ближче до розплоду.   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб стверджувати, чи можуть бджоли залитися весною чи не можуть, потрібно як мінімум мати туж породу бджіл, що автор повідомлення (davolodya) і пасіка повинна бути в тій же місцевості.

В кожній місцевості по різному, медоносні бази, погода і багато інших чинників впливає.

Я також минулого тижня стояв над вуликом і думав розширяти чи ні, розширив, через два дні морози по 6 - 8 градусів, сидів і лікті кусав. Вчора відкрив кілька сімей і побачив, що з розширенням не помилився, короткочасне похолодання маток не зупинило, підставлені рамки засіяні. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, Пахомич сказав:

Через неналежне відношення бджіл матки страйкують:umora:. Не смішіте, щоб весною так ограничили маток, або матки нездалі, немає сили, або бджоли виробили ресурс і не в взмозі більше вигодувати розплоду. Бжоли завжди переносять корми ближче до розплоду.   

Переносять ближче до розплоду - це одне, а коли бджоли заливають всі вільні комірки, звідки вийшла молода бджола - це зовсім інше. Ви мабуть такого ніколи не бачили в своїх умовах, а в моїх це буває кожної весни - повно верби,  взяток почався, а розширювати ще зарано, от і заливають, де місце знаходять

Що стосується якості маток і сили сімей, погортайте трішки цю тему, а також ВЕСНА-ЛІТО, вже багато цьогорічніх фото виложив і розплоду, і розміру сімей...

П.С. добре розумію, до чого Ви хилите, хочу Вас заспокоїти - мої бджоли здорові і Ваших ліків від нозематозу непотребують;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, davolodya сказал:

Переносять ближче до розплоду - це одне, а коли бджоли заливають всі вільні комірки, звідки вийшла молода бджола - це зовсім інше. Ви мабуть такого ніколи не бачили в своїх умовах, а в моїх це буває кожної весни - повно верби,  взяток почався, а розширювати ще зарано, от і заливають, де місце знаходять

Так завжди було є і буде! При приносі в  чарунки після виходу розплоду заповнюється нектаром . Пізніше нектар переноситься і матка зачервлює. Особисто мене це насторожилоб, чому в сімї при гарні силі, забеспеченої пилком матка слабо сіє.:hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Пахомич сказав:

Особисто мене це насторожилоб, чому в сімї при гарні силі, забеспеченої пилком матка слабо сіє.:hi: 

Пахомич, а Ви бачили скільки сіє? По-Вашому 5-6 дадановських рамок розплоду в сім'ях  мало?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, davolodya сказал:

Пахомич, а Ви бачили скільки сіє? По-Вашому 5-6 дадановських рамок розплоду в сім'ях  мало?

Якщо 5 - 6 розплоду, то чому ви говарите , шо на вербі матка  не має місця. Я розумію піар піаром , але потрібно думати шо пишемо.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, Пахомич сказав:

Якщо 5 - 6 розплоду, то чому ви говарите , шо на вербі матка  не має місця. Я розумію піар піаром , але потрібно думати шо пишемо.:hi:

Я завжди пишу те, що бачу.  Вже є багато молодої бджоли,  велика кількість свіжого пилку, нектару і потенціал сім'ї дозволяє мати значно більше розплоду, але матка немає де сіяти - всі вільні комірки зразу або засіває матка, або заливають бджоли - така собі конкуренція. А розширювати гніздо неспішу, бо похолодало... Дуже сподіваюся, що за це похолодання трохи запасів підчистили, і розплоду ще добавиться

Цей сезон зробив все можливе, щоб максимально використати ранній взяток, лиш би погода непідвела...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, davolodya сказал:

Я завжди пишу те, що бачу.  Вже є багато молодої бджоли,  велика кількість свіжого пилку, нектару і потенціал сім'ї дозволяє мати значно більше розплоду, але матка немає де сіяти - всі вільні комірки зразу або засіває матка, або заливають бджоли - така собі конкуренція. А розширювати гніздо неспішу, бо похолодало... Дуже сподіваюся, що за це похолодання трохи запасів підчистили, і розплоду ще добавиться

Цей сезон зробив все можливе, щоб максимально використати ранній взяток, лиш би погода непідвела...

Знову вас не розумію. Якщо високй потенціал , а це всі рамки щільно покриті бджолами , то яка проблема підставити одну рамку?  5 -6 розплоду, плюс кормові, плюс пергові, то скільки сімї мають обсиджених рамок?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Пахомич сказав:

Знову вас не розумію. Якщо високй потенціал , а це всі рамки щільно покриті бджолами , то яка проблема підставити одну рамку?  5 -6 розплоду, плюс кормові, плюс пергові, то скільки сімї мають обсиджених рамок?

Від 7 до 9. Розплід практично на всіх рамках, крім криючих. Ви повинні добре розуміти, що поки бджола повністю непоміняється, спішити з розширенням не варто, бо особливо зараз, в прохолодну погоду, стара бджола сильно губиться, і після розширення можна отримати не ріст сім'ї, а купу проблем

Розширювати ранньою весною починаю, коли бджола виходить за заставні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Ворон сказав:

,перший медозбір іде з садів,часом з домішкою ріпаку,все що цвіте раніше,іде на повноцінний розвиток бджолородин

Ярослав, карніка трохи відрізняється від "місцевої карпатки", у неї нема поняття раніше-пізніше, і будь-який найменший медозбір використовується по-максимуму. Саме ця характеристика дозволяє частину раннього вербового меду відкачати на свої потреби, у мене перша відкачка як правило 25-28 квітня з тих пір, як завів карніку. Раніше в місцевих весь ранній мед йшов на розплід, відкачати можна було лише ріпак з садами...

А на рахунок заробляти - я працюю і на мед, і на матки з пакетами, і на інші бджолопродукти - життя заставляє нескладати всі яйця в один кошик

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, davolodya сказал:

Ярослав, карніка трохи відрізняється від "місцевої карпатки", у неї нема поняття раніше-пізніше, і будь-який найменший медозбір використовується по-максимуму. Саме ця характеристика дозволяє частину раннього вербового меду відкачати на свої потреби, у мене перша відкачка як правило 25-28 квітня з тих пір, як завів карніку. Раніше в місцевих весь ранній мед йшов на розплід, відкачати можна було лише ріпак з садами...

А на рахунок заробляти - я працюю і на мед, і на матки з пакетами, і на інші бджолопродукти - життя заставляє нескладати всі яйця в один кошик

У вас не краінка! В краінки заграничної такий ритм - є взяток матки червлятьпо повні і мед складають над головою . Взяту в природі немє переходять в рижим економії. По ваших повідомленнях верба зацвіла матки курать і мабудь будуть курити на садах , ріпаку, акації. А хтож вам тягає мед з золтарника? Неправільні у вас бджоли!      

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 хвилин тому, Пахомич сказав:

Неправільні у вас бджоли!      

Розкажіть це німцям з австріяками:umora:

Розкажу Вам маленький секрет - у мене майже нема безвзяточних періодів - взяток є постійно, як не товарний, то підтримуючий, до пізньої осені, тому є і мед, і є кому носити  той мед...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...