Jump to content

Какой тип улья Вы бы выбрали, если бы снова начинали

Petrovych61
 Share

Recommended Posts

1 хвилину тому, Lefty сказав:
7 хвилин тому, Seos сказав:

Все залежить від медоносної бази, в мене забудовують при нормальному взятку, а при поганому теж подібна картина, як на фото.

Згоден і саме це написав в першому дописі: 

8 годин тому, Lefty сказав:

...ці зазори не дуже бджоли хочуть  забудовувати  (особливо в умовах, коли сильні взятки відсутні) ...

Як на мене, то цей недолік не є суттєвим. Я навпаки хочу зробить собі ще пару таких скринь рамок по 30, для виведення маток.

• Like 2

19 часов назад, Lefty сказал:

в чому цей недолік в роботі пасічника  полягає? 

Ставит вощину  когда лучше ставить сушь.:IMHO:

• Like 1
  • Haha 1

В 30.12.2021 в 19:46, Seos сказал:

для виведення маток

Для материнок считаю что украинский лежак идеальный улей . В них пчёлы надёжней зимуют . А для материнки другого ничего и не надо . Её беречь надо , что б не израбатывалась матка . На усечённом поле .  И естественно... В зиму добавлять расплод на выходе , но бывает всякое . И даже три улочки на данной рамке зимует на ура ...это что б для конкретики . 

• Like 2
  • Thanks 1

• 2 months later...

• 1 year later...

Привіт всім. Ану скажіть но, чому в рогатих вуликах роги не вниз? Є такі?

:umora: А де Ви бачили, щоб роги росли вниз ? 

Чомусь усі догори ростуть.:umora:

• Haha 9

гаразд, і все ж чому вибрали рогату конструкцію на відміну від такої ж але з ніжками? в чому перевага? ні, навть не так - чим заважатимуть ніжки?

Якщо серйозно, то не знаю. В мене таких нема. Але думаю, що є незручності, коли треба ставити корпус на землю, чи на щось інше - їх знизу все таки видно гірше, ніж зверху.  

Та то тільки :IMHO:. Хто має з ними практику - той і зможе Вам відповісти. 

16.04.2023 в 22:32, nezkor сказав:

гаразд, і все ж чому вибрали рогату конструкцію на відміну від такої ж але з ніжками? в чому перевага? ні, навть не так - чим заважатимуть ніжки?

Рожки з часом відпадають/відломлюються першими - слабке місце. Якщо зняти 3-5 магазинів на сусідній дах, то навантаження на рожки = 0, а на ножки може бути і забагато.

Я виготовляю рогаті для себе вже років 10 і всі рогами вниз, мені так зручніше. Переваги на мою думку: легше одягати корпус; роги не заважають при роботі над вуликом; коли знімаєш медові корпуси і ставиш на сусідній вулик або підставку то не давиш бджіл, так як роги виконують роль ніжок (якщо рівно, то можна ставити навіть на землю); якщо плівка трохи ширша за корпус то вона рогами загинається вниз і вода в середину не затікає.

• Like 1

19.04.2023 в 12:23, Апіслав Лучанський сказав:

Я виготовляю рогаті для себе вже років 10 і всі рогами вниз, мені так зручніше.

Якщо забирати повні корпуси меду прицепом , то роги позагинаються вверх.:umora:

• Like 1
  • Haha 3

• 2 weeks later...
19.04.2023 в 12:23, Апіслав Лучанський сказав:

якщо плівка трохи ширша за корпус то вона рогами загинається вниз і вода в середину не затікає.

Це одна суттєва перевага. Все інше притягнуте за вуха :IMHO:.

Ваші рожки часто відлітають?

• Like 1

• 5 months later...

Чогось засвербіло мені перейти на іншу систему вуликів. Зараз є десь 100 сімей на 300+ 145, 300 +300, та з десяток 230 мм. Думаю наступного року після ріпаку поділити пасіку.  Чи є сенс переходити на 230 рамку якщо є бажання збільшити пасіку до 300-500 сімей?

• Confused 1

8 часов назад, msgarry сказал:

Чогось засвербіло мені перейти на іншу систему вуликів. Зараз є десь 100 сімей на 300+ 145, 300 +300, та з десяток 230 мм. Думаю наступного року після ріпаку поділити пасіку.  Чи є сенс переходити на 230 рамку якщо є бажання збільшити пасіку до 300-500 сімей?

Чим вас не влаштовує 300+145 ? Напишіть мінуси.

Які плюси бачите в 230 ?

Головний мінус 2 типи рамок. 

У 230 сім'ї можна сильніше розвити до соняха, за рахунок ізоляції матки у двох нижніх корпусах. (з середини червня матку можна зігнати вниз.) Також більше простору для матки- меньша можливість роїння. Головний плюс це один тип рамок. В цьому році залишив десь 100 шт повномедних рамок з вуликів 300+300. Зараз підкинув у відводки та деякі сім'ї по 1-2 рамочки і за наявність кормів не переймаюсь. З 300+145 такий номер не пройде.

5 минут назад, msgarry сказал:

У 230 сім'ї можна сильніше розвити до соняха, за рахунок ізоляції матки у двох нижніх корпусах. (з середини червня матку можна зігнати вниз.) Також більше простору для матки- меньша можливість роїння. Головний плюс це один тип рамок. 

300+145=2х230, а магазини для меду як були, так і остануться.

• Like 1

1 час назад, msgarry сказал:

У 230 сім'ї можна сильніше розвити до соняха, за рахунок ізоляції матки у двох нижніх корпусах. (з середини червня матку можна зігнати вниз.) Також більше простору для матки- меньша можливість роїння. Головний плюс це один тип рамок. В цьому році залишив десь 100 шт повномедних рамок з вуликів 300+300. Зараз підкинув у відводки та деякі сім'ї по 1-2 рамочки і за наявність кормів не переймаюсь. З 300+145 такий номер не пройде.

Гніздо 300 +145,  ганеманка далі тільки 145.

Ізоляція матки . Гніздо 300 ганеманка , магазин з маткою  далі ганеманка , і далі  магазини. Варіантів різних " коників" багато .  І ще , зберігання 145 рамки  де не було росплоду краще 

В зиму також 300+145. 

Тому поле для маніпулювання більше. 

• Like 2

1 час назад, msgarry сказал:

Головний мінус 2 типи рамок

На словах так, а на ділі ні. 

• Like 2

пасіка на рутівськіг корпусах гарна якщо немає магазинів

но треба здорову спину.

в моєму виборі це 300 +160+160

або 160 аставкі.

• Like 1

22 часа назад, msgarry сказал:

Якщо міцна статура, то можна і всі корпуси на 230. А я вже другий рік переходжу на 145-ті магазини хоч на дадани так і на рути. І повірте, що переваг у магазинних 145 рамок навіть більше ніж всі однакові 230-ті рамки.

• Like 5
  • Thanks 3

Вулик якi можна б було назвали кращими не повиннi видавати щороку тисячi рамок пiсля розплоду,якi важко зберегти  вiд молi пiсля вiдкачування меду А по-перше це вулик який потребує найменше  часу для того щоб створити умови для збирання нектару i вiдкачування меду

• Like 1

11.10.2023 в 10:13, msgarry сказав:

Як на мене, то 300+145+відводок = менше роботи ніж 2 корп по 230 + надія що роїтись не будуть.

В 300 + 145 менша щорічна кількість рамок на вибраковку і зберігання від молі.

2 корп на 230 на зиму це перебір і додатковий знос корпуса зимою-весною.

Два типи рамок це більше + ніж -. Є чіткий і безумовний поділ на гніздові і медові. Та й повними магазинами легше оперувати. Тому в мене 2*230 + кілька штук на 145.

Чим менше в гнізді рамок тим швидші маніпуляції з маткою. Перетрусити 300-500 верхніх корпусів щоб опустити матку це ще те задоволення.

• Victory 1

• 1 month later...

для стаціонара   і для матковивідної пасіки лежак на першому місці,краще на укр.рамку  , особливо для зимівлі.Для промислового пасічникування  альтернативи багатокорпусному немає.Маю один рогатий спеціально для збору пилку ,бо купив  донний турецький пилкозбирач.Взагалі в кожної системи вуликів є свої позитивні і негативні сторони.Наприклад я пристосував український лежак для кочівлі поставивши його на теплий занос(входить більше вуликів) і  в мою платформу 8.4  м стає 26  вуликів.Колосок це взагалі пісня.Підцепив сам до трактора і потягнув.Не треба нікого напрягати.На платформі також стоять постійно,бо причина така сама-немає кому загружати а потім знімати  після сезону.

• Like 2

В 10.10.2023 в 22:28, msgarry сказал:

Чи є сенс переходити на 230 рамку якщо є бажання збільшити пасіку до 300-500 сімей?

Звичайно сенс є, тільки якщо знімати мед і відкачувати його будете не ви. 

• Like 3
  • Haha 2