Jump to content

Какой тип улья Вы бы выбрали, если бы снова начинали

Petrovych61
 Share

Recommended Posts

58 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Дайте розмір.

Я так розумію що, Укр - Рут, ширина 300 - висота  230

• Like 1

2 хвилини тому, Віталій.В сказав:

ширина 300 - висота  230

навпаки

• Like 1
  • Thanks 1

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Шановний AfRo, поясніть що то за звір - украинско-рутовска -, бо ніяк не зміг розібратися з останніх повідомлень. Дайте розмір.:please:

Звичайна рутівська рамка, але ж вставлена вертикально. За розмірами то майже рамка Левицького. На фото в моєму попередньому повідомленні.

Не хотив відходити від стандарту своїх рамок, та корпусів, тому і зробив корпус із двох шостирамкових, поставлених один на одного, та 12 рамок Рута вертикально. Гадав, якщо не піде, то нічого не загубиться - шостирамкові на видводки, рами назад в гнізда. 

Гадав, що то я сам щось намудрував, але ж в інщій темі підказали, що ні: 

То ж було вже)

• Like 1
  • Thanks 2

3 години тому, gardener сказав:

Рутівська рамка поставлена вертикально

:rofl: А ларчик просто відкривався !

• Like 1

3 години тому, AfRo сказав:

Звичайна рутівська рамка, але ж вставлена вертикально. За розмірами то майже рамка Левицького. На фото в моєму попередньому повідомленні.

Не хотив відходити від стандарту своїх рамок, та корпусів, тому і зробив корпус із двох шостирамкових, поставлених один на одного, та 12 рамок Рута вертикально. Гадав, якщо не піде, то нічого не загубиться - шостирамкові на видводки, рами назад в гнізда. 

Гадав, що то я сам щось намудрував, але ж в інщій темі підказали, що ні: 

То ж було вже)

Та велисопед то  точно давно створили. А у  бджільництві практично вже все перепробували. :IMHO:

• Like 1

4 часа назад, AfRo сказал:

То ж було вже

По видео...лисапеда , только без седла .

1. Рамки надо доставать ТОЛЬКО вертикально и опускать вертикально . А Гофмаский разделитель что будет делать с пчёлами на соседней рамке ? И что они потом будут делать с вами после того , как их разотрут ? Ну это так .

2. Если опускать под углом и сдвигать , стандартным "сдвигом" то Гофмаский разделитель не даст возможности брать семмитрично рамку для равновесия , будут растираться пчёлы рамкой об стенки улья . Они будут вам снова объяснять вашу не правоту .

3. Так же , рамки будут падать на сетку из за неудобства её надёжно зафиксировать пальцами . За плечеко тоже не удобно и не цепко .

Очень непрактичная конструкция . Это моё мнение . Уже и пальцы не те и глаз не тот . Я и так бывает , случается редко , могу не удержать тяжёлую рамку за стандартную потолочину . А тут представьте , боковая узкая планка , за которую надо браться , а за ней жала торчат при касании . Как раз под ноготь . А оно так и помочиться не долго от таких попаданий . 

Тут только дорабатывать . На рамки , те места что в низу будут , "кнопки"(или что того подобного) ограничения придумывать нужно . И зажим(ручку) использовать для работы , именно под захват боковушки , рядом с разделителем . 

Про наклон ячейки знают все , после проворота рамки на 90* ?

Все всё равно приходят к стандартам . Всё что было до...проходит с годами...и наступает мудрость .

• Like 2

14 часов назад, дедмазай сказал:

1. Рамки надо доставать ТОЛЬКО

Вообще не проблема. Я же весь летний сезон их погонял. Последнюю рамку ставил задом наперед. Вот это единственное было немного косячно, потому лучше иметь пару кроющих чисто вертикальных рамок, с плечиками на украинский манер. 

2. Если опускать под углом

Не заметил такой проблемы. Там особо нечего крутить рамками. Сейчас в зиму стоят те, что уходят весной в отводок, им на замену заходит вощина, которая потом только формируется в зиму. И все. Зато рутовские из гнезда без проблем заходят в обычный рутовский шестирамочник. 

3. Так же , рамки будут падать на сетку

Там планка внизу, рамка жестко на ней стоит плечиком

А тут представьте , боковая узкая планка , за которую надо браться

Я же не представляю, а уже знаю. Достается без проблем. Один момент - крайняя рамка. Их лучше иметь украинского типа, без разделителей, в отводки не забирать, оставлять кормовыми на сезон и зиму. 

Мне чем он и понравился, так это беспроблемностю работы в гнезде. А сравнить мне есть с чем, перепробовал я много всего. Мы, кстати, знакомы по ОПФ, там и МФУ, и высокую рамку бывало обсуждали лет 10 назад

Да, еще один для меня важный момент - точки у меня зимой не охраняемые. Потому, такой неподъемный сундук на 4 семьи, прикрученый к двум поддонам, с привинченной саморезами крышкой и непонятной конструкцией, не должен привлекать внимания. А то я затаскивать в зимовник немного притомился. Зимовник использую только для сохранности от идиотов

• Like 1

О да...громоздкий жёлтый ОПЫТ. (ОПФ)Сколько жизни забрал и нервов . 

Сейчас думаю вот о чём. Какой внутренний стандарт десятирамочника ? Правильный и более удобный , к сравнению 380 предлагаемому . Что Рут , что 145 , 380 мм мало !

Хожу с мобилки . Укорочено . Извините , что в теме не по теме . Но для меня в теме . Определяюсь как в первый раз .

Korpus-10-ramok-230-Ruta-879x1024.jpg

• Like 1

• 2 months later...
В 24.10.2021 в 18:52, AfRo сказал:

Звичайна рутівська рамка, але ж вставлена вертикально. За розмірами то майже рамка Левицького.

Рамка Левицкого шириной 26 см. И в этом есть свой смысл. Так как диаметр зимующего клуба хорошей семьи примерно 25 см. А какой смысл в рамке шириной всего 23 см?  Какие её плюсы по сравнению с обычной украинской рамкой или рамкой Левицкого?

56 хвилин тому, Владимир-522 сказав:

Рамка Левицкого шириной 26 см. И в этом есть свой смысл. Так как диаметр зимующего клуба хорошей семьи примерно 25 см. А какой смысл в рамке шириной всего 23 см?  Какие её плюсы по сравнению с обычной украинской рамкой или рамкой Левицкого?

В товариша є такі вулики (Левицького) , за плюси не скажу , а не стандарт ще той.

• Like 1

1 година тому, Владимир-522 сказав:

Рамка Левицкого шириной 26 см

В мене десь, колись, звідкись взялись рамки (давні, штук 10) типу Левицького. то по розміру точно як рутівська рамка

Думаєте шо клуб в 23 см не влізе? А якшо в руті в одному корпусі нормально зимують.

30 хвилин тому, gardener сказав:

Думаєте шо клуб в 23 см не влізе? А якшо в руті в одному корпусі нормально зимують.

Та влізе , головне щоб меду було в них досталь.:IMHO:

Основне досить цікаве питання: на скільки більше буде меду отримано за сезон при використанні рамок не стандарт (стандартні::IMHO: 230 , 300 , 145 і Укр.) Можна в кг. чи % , щоб варто було з ними гратись?

• Like 1

1 хвилину тому, Конструктор сказав:

Основне досить цікаве питання: на скільки більше буде меду при використанні рамок

просто над головою більше буде

2 хвилини тому, gardener сказав:

3 хвилини тому, gardener сказав:

Вибачаюсь.

Дописав те що не вийшло з першого разу написати.:dntknw:

6 хвилин тому, Конструктор сказав:

Та влізе , головне щоб меду було в них досталь.:IMHO:

Основне досить цікаве питання: на скільки більше буде меду отримано за сезон при використанні рамок не стандарт (стандартні::IMHO: 230 , 300 , 145 і Укр.) Можна в кг. чи % , щоб варто було з ними гратись?

1 хвилину тому, Конструктор сказав:

Вибачаюсь.

Дописав те що не вийшло з першого разу написати.:dntknw:

того я не знаю:dntknw:

• Like 1

В 27.12.2021 в 21:34, gardener сказал:

В мене десь, колись, звідкись взялись рамки (давні, штук 10) типу Левицького. то по розміру точно як рутівська рамка

Значит это рамки не улья Левицкого, а его подобия. Есть его книга, где указаны все размеры его улья. 

p0101_thumb.jpg

• Thanks 1

В 27.12.2021 в 21:30, Конструктор сказал:

, а не стандарт ще той.

Согласен. Я читал книгу Левицкого. Думал над его ульем. Каких либо значительных плюсов это улья не нашёл. Поэтому остановился на украинских лежаках на 24 рамки. Это хороший улей для стационарной пасеки. И все стандарты соблюдены. 

SDC10427_thumb.jpg

2 години тому, Владимир-522 сказав:

Согласен. Я читал книгу Левицкого. Думал над его ульем. Каких либо значительных плюсов это улья не нашёл. Поэтому остановился на украинских лежаках на 24 рамки. Это хороший улей для стационарной пасеки. И все стандарты соблюдены. 

SDC10427_thumb.jpg

Стандарт то добре, але всі чомусь мовчати про доволі значний недолік "стандартної" української рамки: при навощувані стандартним листом вощини утворюються зазори по 10мм, між боковими реєчками рамки і вощиною, і ці зазори не дуже бджоли хочуть  забудовувати  (особливо в умовах, коли сильні взятки відсутні), тому стільник прикріпленим є лише до верхнього бруска ну і ще здебільшого в верхній частині місцями до боковинок, з усіма витікаючими наслідками.....Плюс до того ще й підрізати стандартний лист необхідно. Звісно зараз вже з'явилась вощина і під українську рамку ( але в Україні її один виробник лише робить). 

• Like 3

2 часа назад, Lefty сказал:

Стандарт то добре, але всі чомусь мовчати про доволі значний недолік "стандартної" української рамки: при навощувані стандартним листом вощини утворюються зазори по 10мм, між боковими реєчками рамки і вощиною...

Звісно зараз вже з'явилась вощина і під українську рамку ( але в Україні її один виробник лише робить). 

Если проблему можно решить за деньги, то это не проблема а расходы. :af:

• Like 1

5 часов назад, Lefty сказал:

Стандарт то добре, але всі чомусь мовчати про доволі значний недолік "стандартної" української рамки: при навощувані стандартним листом вощини утворюються зазори по 10мм, між боковими реєчками рамки і вощиною, і ці зазори не дуже бджоли хочуть  забудовувати 

У меня на пасеке 12-ть украинских ульев. Не один десяток лет. То что Вы описываете бывает  редко. В слабой семье при чрезмерном расширении в плохую погоду. Так что никакая это не проблема, а недостаток в работе пчеловода.:IMHO:

А укорачивать вощину действительно необходимо. Примерно на сантиметр. Обрезки отправляю в солнечную воскотопку.

• Like 1

5 часов назад, Lefty сказал:

тому стільник прикріпленим є лише до верхнього бруска

Лично я к верхнему бруску вощину не креплю. Пчёлы сами прикрепляют. Я её припаиваю электронаващивателем к вертикально натянутым проволокам.

• Like 2

5 годин тому, Lefty сказав:

Стандарт то добре, але всі чомусь мовчати про доволі значний недолік "стандартної" української рамки: при навощувані стандартним листом вощини утворюються зазори по 10мм, між боковими реєчками рамки і вощиною, і ці зазори не дуже бджоли хочуть  забудовувати  (особливо в умовах, коли сильні взятки відсутні), тому стільник прикріпленим є лише до верхнього бруска ну і ще здебільшого в верхній частині місцями до боковинок,

Та ну, забудовують, аж бігом, хоча в більшості трутовими комірками. Маю в господарстві з десяток таких вуликів і позбуватись не планую.

• Like 2

2 години тому, Владимир-522 сказав:

У меня на пасеке 12-ть украинских ульев. Не один десяток лет. То что Вы описываете бывает  редко. В слабой семье при чрезмерном расширении в плохую погоду. Так что никакая это не проблема, а недостаток в работе пчеловода.:IMHO:

І в чому цей недолік в роботі пасічника  полягає? 

1 годину тому, Seos сказав:

Та ну, забудовують, аж бігом, хоча в більшості трутовими комірками. Маю в господарстві з десяток таких вуликів і позбуватись не планую.

У мене вся пасіка українці, що правда рамка трішки "нестандарт" 450х285, зате лист стандартної вощини лягає тютілька в тютільку, проте в лежаках ( котрі чисто на стаціонарі стоять) часто ось така картина як на фото. В знайомого десяток вуликів стандартних українців так там взагалі в більшості рамок збоків на 2/3 не добудовані, а ті що більш менш так ті зазори переважно трутовими комірками. 

IMG_20211230_185012.jpg

• Like 5

28 хвилин тому, Lefty сказав:

У мене вся пасіка українці, що правда рамка трішки "нестандарт" 450х285, зате лист стандартної вощини лягає тютілька в тютільку, проте в лежаках ( котрі чисто на стаціонарі стоять) часто ось така картина як на фото. В знайомого десяток вуликів стандартних українців так там взагалі в більшості рамок збоків на 2/3 не добудовані, а ті що більш менш так ті зазори переважно трутовими комірками. 

Все залежить від медоносної бази, в мене забудовують при нормальному взятку, а при поганому теж подібна картина, як на фото.

• Like 3

3 хвилини тому, Seos сказав:

Все залежить від медоносної бази, в мене забудовують при нормальному взятку, а при поганому теж подібна картина, як на фото.

Згоден і саме це написав в першому дописі: 

8 годин тому, Lefty сказав:

...ці зазори не дуже бджоли хочуть  забудовувати  (особливо в умовах, коли сильні взятки відсутні) ...

• Like 1