Jump to content

Какой тип улья Вы бы выбрали, если бы снова начинали

Petrovych61
 Share

Recommended Posts

18 хвилин тому, Ворон сказав:

На ріпак точно не повезу,немає потреби,посіяний за 1.5 км.

Пощастило. В мене ріпак не для меду буде, а для розвитку. В роздріб він іде погано, а для опту... Не вірю я в нього, якщо коротко.

10-20 сильних сімей почекають 10-15 травня для переїзду в ліс. Благо вони ще не набирають великих розмірів і вулики легкі.

39 хвилин тому, Ворон сказав:

От тут у мене провал,соняха в нас не сіють,а так все зелене і щось квітне,тільки працюй,помішати може тільки затяжна дощова погода,а так 15 лютого ставлю утепленя,в 80% сімей з'являється розплід.

Аналогічно і у мене, соняха немає, а затяжні дощі мішають вже два роки під ряд. Ще може помішати вермер з оприскувачем, хоча цього сезону вдалося домовитися і все пройшло гладко в плані потрав.

Тільки що, Сергій-апі сказав:

Аналогічно і у мене, соняха немає, а затяжні дощі мішають вже два роки під ряд. Ще може помішати вермер з оприскувачем, хоча цього сезону вдалося домовитися і все пройшло гладко в плані потрав.

В мене довкола мене,всі землі має агро-холдинг Західний Буг,оприскуваня тільки вночі,головне-погода.

Тільки що, yu1986ra сказав:

Пощастило. В мене ріпак не для меду буде, а для розвитку. В роздріб він іде погано, а для опту... Не вірю я в нього, якщо коротко.

10-20 сильних сімей почекають 10-15 травня для переїзду в ліс. Благо вони ще не набирають великих розмірів і вулики легкі.

Вулики грузив і возив давно,тепер 40 сімей на колесах,20 дома,вічний стаціонар.

user3001_pic3019_1340278857.jpg

• Like 1

5 хвилин тому, Ворон сказав:

В мене довкола мене,всі землі має агро-холдинг Західний Буг,оприскуваня тільки вночі,головне-погода.

Вулики грузив і возив давно,тепер 40 сімей на колесах,20 дома,вічний стаціонар.

user3001_pic3019_1340278857.jpg

Таааак, цей вічний стаціонар не кожна спина витримає. Якось брату допомагав лежаки з гречки забирати (були і на 28 рам) - ризик непоправних травм досить високий.

Сам думав за колеса-платформи, але нема свого тягача. Тому й купив легковий причіп 2м (і як без нього раніше обходився), поки вистачає.

2 часа назад, AVA сказал:

І ці 5р після першого пилку дадуть у першому поколінні мінімум 25 000 бджіл це корпус 10р 

Да выростят они эти 25000 и отойдут в мир иной... Тем самым кол-во в улье не изменится.:IMHO1:

2 часа назад, z-e-u-s сказал:

Я новичок. Подскажите, а на скольки рамках у вас пчелы зимуют? 

На 8-9 рамках... Улей 10-ти рамочный.

• Like 1

5 хвилин тому, Александр К. сказав:

Да выростят они эти 25000 и отойдут в мир иной... Тем самым кол-во в улье не изменится.:IMHO1:

На 8-9 рамках... Улей 10-ти рамочный.

А клуб завжди у 7- 8 вуличках? Крайні не підмерзають?

2 часа назад, yu1986ra сказал:

В моїх умовах коли клуб зимував на 6 рамках - то це вже сильна сім'я. Дуже рідко трапляються екземпляри клубом на 7-ми рамках. Чого ви думаєте, що сім'я на 6 рамках обов'зково зношена?

Не изношена а менее многочисленна в следствии чего ранний медосбор не для них..:IMHO1:. Просто у нас разный взгляд на ранний медосбор к примеру при облете 10 марта и моем расположении сады берут только сильные семьи это и есть для меня весенний мед а на 10 мая уже сады не цветут и тут пора определиться что лучше в этом году акация или пакет продать и так далее...

Я ж не сперечаюсь, що сильні сім'ї мед носять. Я кажу, що "зайвий" розплід (або місце під нього/рамки в розріз гнізда і т.п.) зменшує кількість принесеного меду, або заважає його відкачці. Особливо це стосується ранніх медів (про які ви говорите).

• Like 1

8 минут назад, yu1986ra сказал:

А клуб завжди у 7- 8 вуличках? Крайні не підмерзають?

Понятно что размер клуба зависит от температуры на улице...

20201001_111134.thumb.jpg.3a8e97703caff09eea0813ad15b801d2.jpg

Сегодня утром на улице +10 ... Навряд ли я магу еще сократить гнездо ... Да и зачем ... Похолодает поставлю заставную и следующее расширение весной перед садами магазином сверху...

А по морозу клуб ужмется то само собой... на начало цветения садов 18 апреля плюс минус имею 4 рамки расплода... пятаки расплода с пол ладошки в эту математику не входят....

5 хвилин тому, Александр К. сказав:

Понятно что размер клуба зависит от температуры на улице...

20201001_111134.thumb.jpg.3a8e97703caff09eea0813ad15b801d2.jpg

В моєму розумінні це ще не клуб. Якщо бджоли зібрались зимувати 6-ти вуличках, то до кінця зими на 7-му вони не розростуться. Клуб може тільки вжатись коли холодно, або пімерзнути в крайніх вучках.

• Like 2

6 хвилин тому, Александр К. сказав:

Сегодня утром на улице +10 ... Навряд ли я магу еще сократить гнездо ... Да и зачем ... Похолодает поставлю заставную и следующее расширение весной перед садами магазином сверху...

А по морозу клуб ужмется то само собой... на начало цветения садов 18 апреля плюс минус имею 4 рамки расплода... пятаки расплода с пол ладошки в эту математику не входят....

По фото зверху важко оцінити силу сім'ї. Більш правильно, мабуть, оцінювати шапку під рамками, але і там є нюанси. 

Сила сімей в зиму, залежить більше від місцевості і погоди ніж від пасічника (якщо він не зсипає сім'ї до купи). В мене , для прикладу, ніколи не було таких шапок під рамками як на відео Мегастарателя. Або таких обширних клубів як у Нічика з його італійками.

30 минут назад, AVA сказал:

Пробував всі варіанти на осінь все рівно 5-6р бжоли , август пилку катастрофічно невистачає і матки толком несіють

У нас на севере раньше влаги всегда хватало. Последние годы сталкиваемся с такой проблемой что по осени сухо и нет пыльцы. Для осеннего наращивания у нас времени мало. (подсолнух цветёт чуть не до конца сентября сентября, последний облёт обычно в 20 числах октября, окон для облётов до апреля не бывает) Общаемся с местными пасечниками, пока не придумали ничего умнее чем добавлять пыльцу в сироп при первых подкормках. Сложно судить от подкормки или другие причины, но семьи пошли сравнительно сильными.

Вы чтото применяете дополнительно для осеннего наращивания?

• Like 1

1 година тому, yu1986ra сказав:

Таааак, цей вічний стаціонар не кожна спина витримає. Якось брату допомагав лежаки з гречки забирати (були і на 28 рам) - ризик непоправних травм досить високий.

Сам думав за колеса-платформи, але нема свого тягача. Тому й купив легковий причіп 2м (і як без нього раніше обходився), поки вистачає.

Піднести даного вулика ще не рискував,вулик вміщує 48 рамок дадан+ до кожного стоїть надставка на 145 рамку,вантаж для мене не підьомний,тому в дорогу вирушають вагончик і платформа,звісно ,якщо  потреба.

4 хвилини тому, Ворон сказав:

Піднести даного вулика ще рискував,вулик вміщує 48 рамок дадан+ до кожного стоїть надставка на 145 рамку,вантаж для мене не підьомний,тому в дорогу вирушають вагончик і платформа,звісно ,якщо  потреба.

І як з цього вулика мед добуваєте? Три сім'ї в одну на медозбір?

2 хвилини тому, yu1986ra сказав:

І як з цього вулика мед добуваєте? Три сім'ї в одну на медозбір?

Кожна сім'я працює окремо,в надставку входить відро меду,гніздові 16 рамок дадан не чіпаю,на них зимую,видаляючи зайві з середини,вагончик зроблений так само,тільки наставка не одна.

Фото-1050(1).jpg

P_20180714_124921_1_p-800x450.jpg

9 минут назад, siverit сказал:

У нас на севере раньше влаги всегда хватало. Последние годы сталкиваемся с такой проблемой что по осени сухо и нет пыльцы. Для осеннего наращивания у нас времени мало. (подсолнух цветёт чуть не до конца сентября сентября, последний облёт обычно в 20 числах октября, окон для облётов до апреля не бывает) Общаемся с местными пасечниками, пока не придумали ничего умнее чем добавлять пыльцу в сироп при первых подкормках. Сложно судить от подкормки или другие причины, но семьи пошли сравнительно сильными.

Вы чтото применяете дополнительно для осеннего наращивания?

Лежак весною з перегородкою і частково метод Блінова

посадив 2 слабачка через перегородку пінопластові запасні потім корм і опять заставна 

Від перегородки криющих непотрібно, завжди розплід до 100% доходить. тому щовесною меду нема з такою кількістю бджоли на селі , мед тільки що я підставлю.

я потакій системі весною при хорошій маткі інколи з 3 рамок бджоли з кожної сторони біля перегородки виганяв 2 сімьї на акацію сильніші чим би дві сиділи окремо по 6р , уже сидять бо лежаків не вистсчає , меду між за заставними є на сади ніколи нерозраховую 

В квітні пересажую в многокорпусні 

В зиму підкормка недопомагає пилку не собираю , тому що перги у вулику нема толком , все з коліс що трохи запасли . то сразу і нема

2 часа назад, z-e-u-s сказал:

Я использовал технологию такую на медовом конвейере, почти непрерывном, весь сезон.  Когда при ревизии видели матку сеющую  на крайней десятой рамке со стороны стенки, у дедов глаза на лоб вылазили. Да и по меду высшие показатели

Я уже привик до розплоду на крайній рамкі , особливо якщо дно сітка , мед несуть на верх і матка свободно сіє , вулик 8р

• Like 1

7 хвилин тому, Ворон сказав:

Кожна сім'я працює окремо,в надставку входить відро меду,гніздові 16 рамок дадан не чіпаю,на них зимую,видаляючи зайві з середини,вагончик зроблений так само,тільки наставка не одна.

Фото-1050(1).jpg

P_20180714_124921_1_p-800x450.jpg

Роїння якось контролюєте коли магазин вже стоїть? В нас переважна більшість в таких вуликах після магазину пускають все на самотік.

4 хвилини тому, yu1986ra сказав:

Роїння якось контролюєте коли магазин вже стоїть? В нас переважна більшість в таких вуликах після магазину пускають все на самотік.

Після садів настає час роїння,якщо є пуста посуда,якщо немає селю в цей самий вулик,попередньо забравши рзплід,його віддаю умовним слабакам,весною продаю сім'ї,якщо є покупці,але без вуликів.:hi:

57 минут назад, yu1986ra сказал:

В моєму розумінні це ще не клуб. Якщо бджоли зібрались зимувати 6-ти вуличках, то до кінця зими на 7-му вони не розростуться. Клуб може тільки вжатись коли холодно, або пімерзнути в крайніх вучках.

Понятно что при + 10 это еще не клуб но кол-во пчелы в колодце говорит о том что клуб покроет около 7 рамок.:IMHO1: Стараюсь делать как можно меньше к примеру не забирать лишние рамки чтоб не давать их потом... Подмерзания явного не замечал... У каждого свои методы.. В сезон в улье 10 рамок 8 рамок расплод ( понятно что не от бруска до бруска но процентов на 80) и 2 рамки мед\перга как правило у меня так... Поэтому мне сложно понять как еще ужать гнездо.. С точки зрения биологии лучше чтоб крайние были медовые а не расплод..:IMHO1:

Незнаю, як хто, а в десятирамочниках я залишаю цілий корпус, звичайно є мінуси, але є і плюси, не потрібно заставних, весною можна тижнів на два запізнитися з розширенням.

1 година тому, Александр К. сказав:

Понятно что при + 10 это еще не клуб но кол-во пчелы в колодце говорит о том что клуб покроет около 7 рамок.:IMHO1: Стараюсь делать как можно меньше к примеру не забирать лишние рамки чтоб не давать их потом... Подмерзания явного не замечал... У каждого свои методы.. В сезон в улье 10 рамок 8 рамок расплод ( понятно что не от бруска до бруска но процентов на 80) и 2 рамки мед\перга как правило у меня так... Поэтому мне сложно понять как еще ужать гнездо.. С точки зрения биологии лучше чтоб крайние были медовые а не расплод..:IMHO1:

По фото не ямно чи обсижжують бджоли всі рамки.

Я зазвичай виймаю мінімум 2-і рамки щоб покращити вентиляцію.

• Like 1

19 хвилин тому, Сергій-апі сказав:

Незнаю, як хто, а в десятирамочниках я залишаю цілий корпус, звичайно є мінуси, але є і плюси, не потрібно заставних, весною можна тижнів на два запізнитися з розширенням.

Рамки крайні не пліснявіють? Яка вентиляція? Сам в цьому році, мабуть, на 10 буду- цікавлять нюанси?

Весною не вжимаєте?

Тільки що, yu1986ra сказав:

По фото не ямно чи обсижжують бджоли всі рамки.

Я зазвичай виймаю мінімум 2-і рамки щоб покращити вентиляцію.

В мене зараз в гнізді 10-11рамок,пізніше з середини вилучу зайві рамкм,їх використовую на перше розширення.