Jump to content
Petrovych61

Какой тип улья Вы бы выбрали, если бы снова начинали

Recommended Posts

34 хвилини тому, Швец Сергей сказав:

У меня 230 +145.На следующий год хочу поставить эксперимент 6-ти рамок на 230 эппс.Держат же люди на 6р дадан.Под гнездо два корпуса должно хватить,1-й корпус не должны забить пергой т.к.матка не даст.Ориентировочно 4-5 рамок во 2-ом,4-3р в 1-ом под расплодом.Улей теплый так что сеять могут до стенки.В мае гнездо на 3-х,потом один на отводок.Буду наблюдать как себя поведут в следующем сезоне.Цель - экономия места на платформе с постоянным там использованием,а так же облегчить подъем корпуса.не хочу уходить с рута на 145. 8-ми рамочные 230 все равно тяжелые. 6*230 весит так же как и 8*145(может чучуть больше).Рогатые улья тоже присматриваю.Если 6*230 себя хорошо покажут,то сделаю выбор в их пользу.Башня не должна превышать 7 корпусов(до плеч),возможно 8. В августе опущю две медовые с 3-го во 2-й по бока,от туда две расплодные в середину 3-го. первый на выбраковку в сентябре.

Маю 26 вуликів кука,два корпуси незавжди достатньо,в вулику кука корпус вміщує 8 рамок рут.

P_20200619_213830_1_p.jpg

Edited by Ворон
  • Like 1
1 минуту назад, Ворон сказал:

Маю 26 вуликів кука,два корпуси незавжди достатньо,в вулику кука корпус вміщує 8 рамок рут.

Я вкурсе про куки.12 рамок под гнездо должно хватать.если мне хватает одного рута на 10 летом.Просто заранее надо освобождать от перги с осени,потом матка не даст пергой забится.Дно решетчатое + сетка в низу,матка сеет от бруска до бруска в верху,в низу чуть меньше.Ну а в мае временно три корпуса.Выходит около 10ти рамок 230 расплода без третьего корпусаТретий неотсушаный в середину.Верхний с частью несъеденого меда потом в отводок.За этим делом я очень внимательно буду наблюдать.Поживем увидим,оценим стоит ли он жизни.В ужатом гнезде всегда лучше развитие,надо это использовать,лишь бы роение не вызвать,отводок в помощь.

21 годину тому, Ворон сказав:

P_20200619_213830_1_p.jpg

Ну невже ж у вас була ситуація коли хоч12 рутівських рам від бруска до бруска?

3 години тому, yu1986ra сказав:

Ну невже ж у вас була ситуація коли хоч12 рутівських рам від бруска до бруска?

Ти в нас все знаєш,навіщо питаєш.:umora:

Тобто все таки вистачає два корпуса кука? Бо я для прикладу ніколи не бачив розплоду більше 9 рам рута. Що на одному корпусі тримав, що на двох результат однаковий (якщо не лукавити).

• Haha 1
1 час назад, yu1986ra сказал:

Тобто все таки вистачає два корпуса кука? Бо я для прикладу ніколи не бачив розплоду більше 9 рам рута. Що на одному корпусі тримав, що на двох результат однаковий (якщо не лукавити).

Матки у тебя никакие. Меняй маток и всё наладится.

• Like 1
  • Haha 1
37 хвилин тому, Гурович сказав:

Матки у тебя никакие. Меняй маток и всё наладится.

Всі одночасно і в певний момент не можуть бути "ніякі", а вибірка в мене вже добра. Цьогоріч в лежаку було розплоду на 18 рамках, але я не певен що там було більше 10 рам рута повних. Дана сім'я не була найбільш багатомушною на пасіці.

Сім'я яка найбільш наростилась як раз сиділа в одному корпусі рута.

Edited by yu1986ra
4 часа назад, yu1986ra сказал:

Всі одночасно і в певний момент не можуть бути "ніякі", а вибірка в мене вже добра. Цьогоріч в лежаку було розплоду на 18 рамках, але я не певен що там було більше 10 рам рута повних. Дана сім'я не була найбільш багатомушною на пасіці.

Сім'я яка найбільш наростилась як раз сиділа в одному корпусі рута.

1 корпус Рута - это всего лишь 7 рамок Дадана. У меня средняя  по силе  матка держит 8 рам Дадана, а если нет сил  - выбраковываю. Ищите хороших маток и будете держать гнездо в 2х Рутовских корпусах.

• Like 1
8 годин тому, Гурович сказав:

1 корпус Рута - это всего лишь 7 рамок Дадана. У меня средняя  по силе  матка держит 8 рам Дадана, а если нет сил  - выбраковываю. Ищите хороших маток и будете держать гнездо в 2х Рутовских корпусах.

8*8000/21=3047 яєць в день. Вітаю, у вас супер матки. Куди там італьянкам до ваших "кулеметниць"? І на що тільки дивляться ті інститути, нащо трусяться на карпатками/карніками коли тут таке добро?:)

Жарти-жартами, але нема в мене сильного медозбору. Мед тільки ранній дорогий і легкопродаваний. Тому нема в мене бажання розмазувати його по двох розплідних корпусах.

• Like 2
  • Haha 1
34 минуты назад, yu1986ra сказал:

8*8000/21=3047 яєць в день. Вітаю, у вас супер матки. Куди там італьянкам до ваших "кулеметниць"? І на що тільки дивляться ті інститути, нащо трусяться на карпатками/карніками коли тут таке добро?:)

Жарти-жартами, але нема в мене сильного медозбору. Мед тільки ранній дорогий і легкопродаваний. Тому нема в мене бажання розмазувати його по двох розплідних корпусах.

Знаю тоже таких пчеловодов, рассказывают про три корпуса расплода в Рутах, по две матки садят и другие извращения. А когда доходит до качки, кричат «Сезон ужасный акация не цвела и так далее» А на деле просто пчел много меда нет. Кто понимает соотношение пчелы/расплода/мёда-тот и становится успешным пчеловодом

• Haha 1
15 часов назад, yu1986ra сказал:

Багато залежить від обєму вулика :IMHO:

Маю на пасіці два типи вуликів 10ти рамочні ППС та 12ти рамочні з очерету , в очереті розплоду завжди більше, думаю що причина в тому що гніздо більше на дві рамки, при гарній погоді третина сімей має 8 - 9 рамок розплоду.  

9 рам розплоду це вже 3400 яєць в день. Це ще менш імовірно, бо важко заставити матку сіяти від бруска до бруска на рамці дадана. Майже завжди є підкова з меду або перги.

Я вище вже приводив приклад розплоду на 18 рамках - сім'я не стала найпотужнішою на пасіці.

• Like 1
1 час назад, yu1986ra сказал:

Не знаю у меня ранний весенний мед нормально носят только те семьи у которых видел по 8 рамок расплода которые ушли сильными... А у вас нонсенс получается семьи средней силы носят в мае мед ? Про какой конкретно мед вы говорите? Сады или акация?

26 минут назад, yu1986ra сказал:

9 рам розплоду це вже 3400 яєць в день. Це ще менш імовірно, бо важко заставити матку сіяти від бруска до бруска на рамці дадана. Майже завжди є підкова з меду або перги.

Я вище вже приводив приклад розплоду на 18 рамках - сім'я не стала найпотужнішою на пасіці.

Так в том і проблема , що всі рахують рамками , а стільки там не засіяних комірок ніхто до уваги не бере 

3см рамки меду це приблизно 1000 комірок та 9 рамок . вийшло ще одна рамка та перги 3см і ще одна рамка . та уголок меду і низ без без розплоду чуть більше 3см ще одна рамка 

Edited by AVA
  • Like 2
  • Haha 1
21 минуту назад, Александр К. сказал:

Не знаю у меня ранний весенний мед нормально носят только те семьи у которых видел по 8 рамок расплода которые ушли сильными... А у вас нонсенс получается семьи средней силы носят в мае мед ? Про какой конкретно мед вы говорите? Сады или акация?

Це ненонсес . це технологія сжатого гнізда , коли на медозбір віджимають більшу кількість бджіл

Є лекція німця Б....... в Кривом Розі кажись 

Мед потрібно брать коли він є , а не коли сімья сильна 

Я незміг ні в якій системі вулика пустить у зиму даже бакфаст силою 8р , пару було 7р , а так 5-6р

Хотя меду крім цього року, з зимувалої сімьї 5-6р беру 70-100 кг з запасами на зиму весну ще і після акації ставлю рамки з прошлорічним соняхом 

Edited by AVA
  • Like 2
11 минут назад, AVA сказал:

Це ненонсес . це технологія сжатого гнізда , коли на медозбір віджимають більшу кількість бджіл

Є лекція німця Б....... в Кривом Розі кажись 

Мед потрібно брать коли він є , а не коли сімья сильна 

Все равно понять не магу кто его носить будет если зимовало 6 улочек....Эти 6 улочек изношенной пчелы? И сколько они принесут?? 2 рамки?

13 хвилин тому, Александр К. сказав:

Сади і вербові в нас тільки штани підтримують як пощастить. Якщо в цей час багато розплоду - меду у вуликах я не побачу. Перший товарний в нас це крушина/ожина.

15 минут назад, AVA сказал:

Так в том і проблема , що всі рахують рамками , а стільки там не засіяних комірок ніхто до уваги не бере 

3см рамки меду це приблизно 1000 комірок та 9 рамок . вийшло ще одна рамка та перги 3см і ще одна рамка . та уголок меду і низ без без розплоду чуть більше 3см ще одна рамка 

А ещё и трутневый расплод учесть - там на руте и 5000 ячеек не будет

• Thanks 1
1 минуту назад, Александр К. сказал:

Все равно понять не магу кто его носить будет если зимовало 6 улочек....Эти 6 улочек изношенной пчелы? И сколько они принесут?? 2 рамки?

Из этих 6-ти улочек..На начало мая уже 2 корпуса рута, забиты пчелой

• Like 1
3 минуты назад, Александр К. сказал:

Я новичок. Подскажите, а на скольки рамках у вас пчелы зимуют? 

• Haha 1
4 минуты назад, Александр К. сказал:

Опять та сама фігня що із розплодом на рамкі 

Якщо я пишу зимує сімья 5р . це 5р обсижених . а не просто у вулику 

І ці 5р після першого пилку дадуть у першому поколінні мінімум 25 000 бджіл це корпус 10р 

2 хвилини тому, Александр К. сказав:

В моїх умовах коли клуб зимував на 6 рамках - то це вже сильна сім'я. Дуже рідко трапляються екземпляри клубом на 7-ми рамках. Чого ви думаєте, що сім'я на 6 рамках обов'зково зношена?

6 хвилин тому, Triton сказав:

Из этих 6-ти улочек..На начало мая уже 2 корпуса рута, забиты пчелой

В мене це ближче до 20-х чисел травня.

2 минуты назад, yu1986ra сказал:

В мене це ближче до 20-х чисел травня.

В Куках это середина-конец апреля

5 хвилин тому, z-e-u-s сказав:

Я новичок. Подскажите, а на скольки рамках у вас пчелы зимуют? 

Навіщо брехати,а хто семенівську пасіку розвалював.:umora:

Edited by Ворон
  • Haha 1