Перейти к содержанию

Какой тип улья Вы бы выбрали, если бы снова начинали


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Тільки що, Triton сказав:

16 рамок дадан расплода от бруска до бруска?? Если это правда,во что я не верю..То у вас какие то супер-пупер матки ,которые никто еще в глаза не видел.Я все лето держу гнездо в одном корпусе рута на 10 рамок..Хвататет за глаза.

Тяжка українська мова,неписав ніде що 16 рамок з розплодом,писав що для гнізда потрібно 16 рамок дадан,в гнізді є інші рамки по іншому призначенню,про що написано вище.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Ворон сказал:

Тяжка українська мова,неписав ніде що 16 рамок з розплодом,писав що для гнізда потрібно 16 рамок дадан,в гнізді є інші рамки по іншому призначенню,про що написано вище.:umora:

Для гнезда нужны рамки,в которых расплод. Все остальное мед и перга и пчел надо головой..Это можно сделать,заставив матку червить в каждую ячейку и не давать пчелам туда складывать мед и пергу..Я даже боюсь представить,как перевозить 16 рамочный дадан. назывется привет спине

  • Подобається 2
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 2
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Ворон сказал:

Для повноціного розвитку нормальної сім'ї потрібно на гніздо 16 рамок дадан,а для меду потрібні магазини,теж колись здуру зробив 12

За 16 рамок сказать ні чого не можу, не працював.

12 рамок 300 + 12 рамок 145 в моїх умовах і з моїм досвідом, це саме той об'єм гнізда що максимум може гарно обсижувати сім'я під час виїзду на акацію, при комплекті 10х300 + магазин одного магазина мало, два магазина буде багато,  на :IMHO:16-ти рамочний я точно не зможу розігнати сім'ю щоб обсижувала всі 16 рамок + магазин.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Віталій.В сказал:

За 16 рамок сказать ні чого не можу, не працював.

12 рамок 300 + 12 рамок 145 в моїх умовах і з моїм досвідом, це саме той об'єм гнізда що максимум може гарно обсижувати сім'я під час виїзду на акацію, при комплекті 10х300 + магазин одного магазина мало, два магазина буде багато,  на :IMHO:16-ти рамочний я точно не зможу розігнати сім'ю щоб обсижувала всі 16 рамок + магазин.

Почему 2 магазина много? Разве в Кировоградской. обл нет мест,где семья может принести 2 магазина акции?)))Есть тут такие места..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Triton сказал:

Почему 2 магазина много? Разве в Кировоградской. обл нет мест,где семья может принести 2 магазина акции?)))Есть тут такие места..

Места есть но их не много, но основная причина что,   майские заморозки это нормальное явление, и при объеме гнезда 300+145+145 больше ли возьму меда вопрос, а вот завести боллячу очень даже возможно.

Далеко не езжу как пока толком и не с чем, а рядом акация выделяет не более 3 - 5 дней.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Triton сказав:

Для гнезда нужны рамки,в которых расплод. Все остальное мед и перга и пчел надо головой..Это можно сделать,заставив матку червить в каждую ячейку и не давать пчелам туда складывать мед и пергу..Я даже боюсь представить,как перевозить 16 рамочный дадан. назывется привет спине

Ось так,постійно займатись погрузкою,немаю охоти,ні зайвого здоровя,на головою мед у бджіл,перга знизу або збоку,довідник пасічника вам в допомогу:hi:

Фото-1037(1).jpg

P_20180714_124921_1_p-800x450.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Віталій.В сказав:

 

Єсть в мене 10 рамочні  також і 12-ти рамочні, на :IMHO:навіть10 рамок мало, 12 рамок в моїх умовах саме то.

Фломастери на смак різні:) весна два корпуси по 8 рамок, а після акації зразу відводок на корпус гніздовий. Літом у мене 8 р.для гнізда достатньо, але думаю під гніздовий кидати магазин на 145 для запасу перги. Бо з серпня у нас по пилку голяк повний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Макс_Скрипник сказал:

Фломастери на смак різні:) весна два корпуси по 8 рамок, 

А хіба 12 рамок на 300 + 12 рамок на 145 -ть це не більший обєм ніж  2-ва корпуса по 8-м рамок ??? по факту 12х300 + 12х145 це 18 рамок дадана, а 8х300 + 8 х 300 це 16 рамок дадана :hmm:

В тім році акація зацвіла аж 22-гого травня тому 5 - 6 сімей займали 2-ва корпуси по 10р на 300, із них акації відкачав ще меньше як із корпусів 10х300  + 9х145, по 300-х мед розмазали так що і качать толком не було чого.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Віталій.В сказав:

А хіба 12 рамок на 300 + 12 рамок на 145 -ть це не більший обєм ніж  2-ва корпуса по 8-м рамок ??? по факту 12х300 + 12х145 це 18 рамок дадана, а 8х300 + 8 х 300 це 16 рамок дадана :hmm:

В тім році акація зацвіла аж 22-гого травня тому 5 - 6 сімей займали 2-ва корпуси по 10р на 300, із них акації відкачав ще меньше як із корпусів 10х300  + 9х145, по 300-х мед розмазали так що і качать толком не було чого.

 

 

Вся фішка у вузьковисокому гнізді, розвиток мені подобається. А перерахунок різних систем на кількість рамок мене не хвилює, адже можу регулювати кількість рамок магазинами або корпусами.

На акацію у мене бджоли мінімум 20 р. битком, за умови що не роблю ранні нуки або відводки до акації. 

То все таке, головне мед, а все інше другорядне. Кожний робить як легше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.03.2020 в 13:18, Ворон сказал:

Фото-1037(1).jpg

P_20180714_124921_1_p-800x450.jpg

Ех, аж серце крається як бачу Ваш павільйон, мені б таких хочь штук п*яток, мабуть був би найщасливішою людиною:az::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Макс_Скрипник сказал:

На акацію у мене бджоли мінімум 20 р. битком, за умови що не роблю ранні нуки або відводки до акації. 

Так а якже нуки не робити,  після акації  роїння повним ходом тому потрібні матки і бажано плідні.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, larson сказав:

Ех, аж серце крається як бачу Ваш павільйон, мені б таких хочь штук п*яток, мабуть був би найщасливішою людиною:az::ay:

В чому річ,виготовляйте і буде вам щастя,виготовив сам з нуля,правда друга буде платформа на 30 вуликів кука,стоїть вже на колесах,ось.:hi:

user3001_pic11196_1520034560.jpg.9d253cce936b28808be339e6eb53689d.jpg

Фото-1036.jpg

IMG0025A.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, larson сказал:

Ех, аж серце крається як бачу Ваш павільйон, мені б таких хочь штук п*яток, мабуть був би найщасливішою людиною:az::ay:

И что с ними делать ? Тягать по 14 уликов трактором это горячка. У меня максимальная кочевка 200 км. Аж страшно представить, как это все перевести трактором и делать 5 ходок. Везу за раз 130 штук Мерседес Атего. Правда погрузка вручную, но слава Богу у нас труд ручной дешёвый. Бригада за 1000 гривен делает чудеса

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Ворон сказал:

В чому річ,виготовляйте і буде вам щастя

пока не бачу перспектив вкладати кошти, можна вкладати тільки ті, які не боїшся втратити на завжди:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.03.2020 в 07:53, Ворон сказал:

Для повноціного розвитку нормальної сім'ї потрібно на гніздо 16 рамок дадан

Чому такий різкий перехід  із 16-ти рамочного на 300  відразу на  8-ми рамочний на 230-ть 

8-ми рамочники для більшого  розміщення на платфорі, а 230 щоб зменьшити вагу корпуса, чі ще на Вашу думку єсть переваги вуликів кука ?

5 часов назад, Ворон сказал:

друга буде платформа на 30 вуликів кука,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, larson сказав:

пока не бачу перспектив вкладати кошти, можна вкладати тільки ті, які не боїшся втратити на завжди:hi:

Тоді я неромію,навіщо мріяти про недосяжне,це не мрія,а залежність.

 

9 годин тому, Triton сказав:

И что с ними делать ? Тягать по 14 уликов трактором это горячка. У меня максимальная кочевка 200 км. Аж страшно представить, как это все перевести трактором и делать 5 ходок. Везу за раз 130 штук Мерседес Атего. Правда погрузка вручную, но слава Богу у нас труд ручной дешёвый. Бригада за 1000 гривен делает чудеса

Далі 15 км неїзжу,небачу доцільності,все є в цьому діапазоні,крім соняха,а його не хочу,непотрібен він мені ,за нього дають 25 грв/кг,краще гречка по 120грн/літр.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Віталій.В сказав:

Чому такий різкий перехід  із 16-ти рамочного на 300  відразу на  8-ми рамочний на 230-ть 

8-ми рамочники для більшого  розміщення на платфорі, а 230 щоб зменьшити вагу корпуса, чі ще на Вашу думку єсть переваги вуликів кука ?

Пробував вулики Кука три роки на стаціонарі,все добре,крім зимівлі,в 7 вуликзх з 9 селилися миші,з усіма наслідками,в тойже час,в вагончикк мишей ще небуло ніколи,тому вирішив поставити їх на колеса,переваг вуликів Кука над лежаками ненайшов,але це висновок на стаціорній пасіці,з вагончиком зрівнювати недоречно.:hi:

IMG_20160107_140649.jpg

IMG_20140719_080100.jpg

IMG_20140616_214922.jpg

IMG_20160112_112325.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...
18.03.2020 в 11:59, Triton сказав:

Для гнезда нужны рамки,в которых расплод. Все остальное мед и перга и пчел надо головой..Это можно сделать,заставив матку червить в каждую ячейку и не давать пчелам туда складывать мед и пергу..Я даже боюсь представить,как перевозить 16 рамочный дадан. назывется привет спине

А на постійних місцях у кочовому причепі?..:ah:

У Княжичах є пасічник з трьома причепами десь на 20 вуликів кожен на українську рамку. От кількість рамок не знаю, але не менше 16. :ay:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20.03.2020 в 19:23, Ворон сказав:

Пробував вулики Кука три роки на стаціонарі,все добре,крім зимівлі,в 7 вуликзх з 9 селилися миші,з усіма наслідками,в тойже час,в вагончикк мишей ще небуло ніколи,тому вирішив поставити їх на колеса,переваг вуликів Кука над лежаками ненайшов,але це висновок на стаціорній пасіці,з вагончиком зрівнювати недоречно.

 

У мене цього року та сіра зараза дісталася й до двох вуликів поряд на кочовому причепі. Так що тій нечисті закони не писані. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20.03.2020 в 09:33, Triton сказав:

И что с ними делать ? Тягать по 14 уликов трактором это горячка. У меня максимальная кочевка 200 км. Аж страшно представить, как это все перевести трактором и делать 5 ходок. Везу за раз 130 штук Мерседес Атего. Правда погрузка вручную, но слава Богу у нас труд ручной дешёвый. Бригада за 1000 гривен делает чудеса

...До пори, до часу... :rofl:

Ще, видно, не навчені...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

...До пори, до часу... :rofl:

Ще, видно, не навчені...:IMHO:

Ну будет не 1000 гривен, будет 3000 гривен..  Все равно-это "даром"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, Triton сказав:

Ну будет не 1000 гривен, будет 3000 гривен..  Все равно-это "даром"

Та не у ціні за навантаження мова. Просто ті вантажники можуть так підставити...

Мав не одного разу таке "задоволення"... :dntknw: От тому й виготовив свого "возика" на 15 вуликів.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ДобровоЛ сказал:

Та не у ціні за навантаження мова. Просто ті вантажники можуть так підставити...

Мав не одного разу таке "задоволення"... :dntknw:

Все равно без помощников никак...Ни при кочевке, ни при откачке.. Один с женой я не смогу обслужить,перевезти и откачать 180семей.. А в планах еще сотню добавить) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Triton сказав:

Все равно без помощников никак...Ни при кочевке, ни при откачке.. Один с женой я не смогу обслужить,перевезти и откачать 180семей.. А в планах еще сотню добавить) 

А ! То ви, батенько, куркуль. :ooops::umora: Чи по новому, підприємець...

Тоді без найманої сили точно не обійтися.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня 230 +145.На следующий год хочу поставить эксперимент 6-ти рамок на 230 эппс.Держат же люди на 6р дадан.Под гнездо два корпуса должно хватить,1-й корпус не должны забить пергой т.к.матка не даст.Ориентировочно 4-5 рамок во 2-ом,4-3р в 1-ом под расплодом.Улей теплый так что сеять могут до стенки.В мае гнездо на 3-х,потом один на отводок.Буду наблюдать как себя поведут в следующем сезоне.Цель - экономия места на платформе с постоянным там использованием,а так же облегчить подъем корпуса.не хочу уходить с рута на 145. 8-ми рамочные 230 все равно тяжелые. 6*230 весит так же как и 8*145(может чучуть больше).Рогатые улья тоже присматриваю.Если 6*230 себя хорошо покажут,то сделаю выбор в их пользу.Башня не должна превышать 7 корпусов(до плеч),возможно 8. В августе опущю две медовые с 3-го во 2-й по бока,от туда две расплодные в середину 3-го. первый на выбраковку в сентябре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...