Перейти к содержанию

Скорочення гнізд на зиму і загодівля


Рекомендуемые сообщения

4 часа назад, Мико сказал:

Промыл третью часть забруса 

Вымыл 20 кг мёда 

можете описати цей процес, ну типу " стоїть  по марусин поясок відро забрусу, додаю 3 л води, розмішую, даю постояти годину, дві, знову розмішую і цідю???це у мене така уява, а як воно насправді відбувається???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Любомир сказав:

хочу акцентувати :  зимуватиме бджола, яка найменше чи зовсім не годувала розплід молоком  (А,Мауріціо,1958, П.Хмара, 2010) саме її потрібно берегти від переробки цукру.

Після закінчення головного взятку (1-15 серпня) одночасно відбираю магазини з медом, ізолюю маток і даю дозовано сироп інтервалом через 3-6 днів, який бджоли укладають на рамки (300х600),  скорочувати такі гнізда не потрібно, адже всього 8 вузьковисоких рамок. За цей час можна згодувати і по 10 і по 20 л сиропу, і фішка в тому, що його переробить бджола літня, яка в найближчий час відійде в будьякому випадку, але ми використаємо її ресурси для переробки сиропу. А бджола, яка піде в зиму - вона в цей час в стадії  розплоду, її біоресурси (білки) будуть збережені.

я би сказав, що і  в регіону і в технологіях...
Управляючи розмноженням виняткове число запроваджую я -  бджоляр. 

У мене просто - з 1 по 10 серпня я маток ізолював. Все, розплідний період закінчився.Через 7 днів, порахувавши розплід можу проектувати силу сімї в зиму. Ще трохи (% 10-15) в зиму піде липневої бджоли. Вересневої не буде. Хто хоче нарощувати бджіл в зиму у серпні-вересні (а разом з тим і кліща) - це його справа . Є такі технології, вони навіть вважаються традиційними, хоч я  не вважаю їх природніми, скорше навпаки. Ще коли кліща не було у нас тоді можна було сприйняти такі методи, а зараз вже ситуація інша. І, в будь-якому випадку, як би не нарощував у вересні  все одно ні по кількості ні по якості в порівнянні із серпневим не буде, адже вже в серпні матки в рази знижують яйцекладку.

Та ще один нюанс: якщо ви загодували і матка сіє то розплід зїсть корми. Одна бджола 1 ячейку - тобто на рамку розплоду тратимо 1 рамку меду.

І щодо знищення кліща -: Якщо я ізолював маток на початку серпня то на початку вересня можу ударить по кліщу, адже розплоду вже нема. А якщо у вас є розплід ... то відповідно, це ускладнює і боротьбу з кліщем і матки попадають під вплив хімії, і бджоли останньої генерації не встигають нагуляти імунітет на зиму (жовте тіло).
 

вельми багато добрих порад, в чомусь завжди шукаєш те ,що цінне тобі, ........  але після сотки мислиш іначе, думаю після 200бджолосімей ще іначе і так далі, тому досвід та дотримання основних умов є запорука доброї зимівлі в тому числі у сформованому гнізді.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, larson сказал:

можете описати цей процес, ну типу " стоїть  по марусин поясок відро забрусу, додаю 3 л води, розмішую, даю постояти годину, дві, знову розмішую і цідю???це у мене така уява, а як воно насправді відбувається???

Не буду настаивать на исключительность,но у меня этот процесс происходит так 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Настав час і я скорочую гнізда. Сподівався наростити бджіл у зиму, але не вийшло. Після відкачки 17-18 серпня поставив відкачені рамки у вулики до бджіл,  щоб матки засіяли, а також пластини поставиви. А вони у ці рамки не охоче сіяли, лише у кількох сімей був розплід. Щодо розплоду, то ситуація є порізному. У когось на 2-3 рамках, а є і винятки на 5-6,  і навіть на 7 рамках. Деякі сім"ї практично вже готові до зими по кормах(цвіте післяукісна гречка) , бджолу з рамок стрісав, нектар капав. Іншими слова ще є якийсь взяток. Тому не годую зараз. В перші декаді вересня почну годувати.

Сім"ї скоротив до 6-8 є кілька на 9 рамок(там розплід на 7 рамках), заодно і перевірив наявність маток у сім"ях після відкачки. Трута ще у сім"ях доволі є. Нажаль з рамок що був поставив зазаставну мед  не перенесли у гніздо бджоли. Тому потрібно буде відкачати і так дати бджолам. Багато лишної роботи роблю з рамками і в цьому році знову натрапив на ті самі граблі. Тому на днях всі рамки з медом, що знаходяться за заставною відкачую. Мед з тих рамок згудовую слабеньким  липневим відводкам. Рамки на 2 дні на обсушку і на склад. І потихоньку кормушки потрібно буде витягувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Yaroslav сказал:

Настав час і я скорочую гнізда. Сподівався наростити бджіл у зиму, але не вийшло. Після відкачки 17-18 серпня поставив відкачені рамки у вулики до бджіл,  щоб матки засіяли, а також пластини поставиви. А вони у ці рамки не охоче сіяли, лише у кількох сімей був розплід. Щодо розплоду, то ситуація є порізному. У когось на 2-3 рамках, а є і винятки на 5-6,  і навіть на 7 рамках. Деякі сім"ї практично вже готові до зими по кормах(цвіте післяукісна гречка) , бджолу з рамок стрісав, нектар капав. Іншими слова ще є якийсь взяток. Тому не годую зараз. В перші декаді вересня почну годувати.

Сім"ї скоротив до 6-8 є кілька на 9 рамок(там розплід на 7 рамках), заодно і перевірив наявність маток у сім"ях після відкачки. Трута ще у сім"ях доволі є. Нажаль з рамок що був поставив зазаставну мед  не перенесли у гніздо бджоли. Тому потрібно буде відкачати і так дати бджолам. Багато лишної роботи роблю з рамками і в цьому році знову натрапив на ті самі граблі. Тому на днях всі рамки з медом, що знаходяться за заставною відкачую. Мед з тих рамок згудовую слабеньким  липневим відводкам. Рамки на 2 дні на обсушку і на склад. І потихоньку кормушки потрібно буде витягувати.

Теж скорочую вже декілька вечорів до 6-8 рам, і маломедки відкачую і додаю мед до сиропу. Трута в мене вже немає.

Приблизно так виглядають гнізда на сьогодні.

Фото-0262.jpg

Фото-0258.jpg

Фото-0260.jpg

Фото-0259.jpg

Фото-0257.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, larson сказал:

можете описати цей процес, 

В 40 литровую ал выварку наливаю 20 литров кипячёной воды 

Даю остыть до 60 * Засыпаю розрыхлённый забрус до края выварки 

Постоянно помешиваю (промываю ) 

По истечении 2-х часов выбираю друшлаком промытый забрус в сетки от паровой воскотопки (их у меня две ) 

Подогреваю сыту до 60 * и засыпаю вторую порцию забруса 

Процесс повторяю 

После сцеживания забруса ,сливаю сыту всю в выварку ставлю на веса и взвешиваю 

С изначальных 20 кг воды получилось 40 кг сыты 

Значит вымыто 20 кг мёда 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Олег Мельник сказав:

Даруйте що не по темі, але чи десь можна глянути світлини Ваших вуликів? Дуже цікаво!

5b88d09dad3b8_.thumb.jpg.7d35c5374842f5d955b00c998ba1421b.jpg5b88d09e8aaca_.thumb.jpg.ad5640b0e339c900a6d659c6c3d9ad07.jpg5b88d0a034474_.thumb.jpg.96c1b7117cd93f09c882763ccf76cb23.jpg

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

позаду видно і дадани 12 рамкові, а це "русичі", Володимир Баран представляв їх як "козацький" потім великоруський, а  я цей проект назвав "русич". Вузьке-дужевисоке гніздо. Загодовувати потреби немає так само як і скорочувати. Все віддано бджолам. Гніздо не викачуємо.

0-02-01-2e1a69bda2a85774a6cdd683621eaf3a2df6a0831bd5e29009caeb49c958489d_149121be.thumb.jpg.12c6761922346fce67a1af1a8c070e65.jpg

А відео є тут у товариша Володимира:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Любомир сказав:

. Все віддано бджолам. Гніздо не викачуємо.

Видно паді у Вас бджоли неносять, у мене такий номер непроходить, падь в гнізді на зиму-- це обов'язково понос навесні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, davolodya сказав:

Видно паді у Вас бджоли неносять, у мене такий номер непроходить, падь в гнізді на зиму-- це обов'язково понос навесні.

Стверджувати, що не носять паді не берусь. Цю систему випробовую, буде перша зимівля. Якщо принесуть паді то покладуть майбуть таки  в ложе де місце є, адже на крайніх рамках вже місця нема.. То вихід є - центральні рамки з паддю відібрати (чи переставити на сторони коли клуб збереться). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Любомир сказав:

Стверджувати, що не носять паді не берусь. Цю систему випробовую, буде перша зимівля. Якщо принесуть паді то покладуть майбуть таки  в ложе де місце є, адже на крайніх рамках вже місця нема.. То вихід є - центральні рамки з паддю відібрати (чи переставити на сторони коли клуб збереться). 

У мене так невийде, поруч ліс, в окремі роки паді носять дуже багато, навіть вдається відкачати падевий мед.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Любомир сказав:

позаду видно і дадани 12 рамкові, а це "русичі", Володимир Баран представляв їх як "козацький" потім великоруський, а  я цей проект назвав "русич". Вузьке-дужевисоке гніздо. Загодовувати потреби немає так само як і скорочувати. Все віддано бджолам. Гніздо не викачуємо.

0-02-01-2e1a69bda2a85774a6cdd683621eaf3a2df6a0831bd5e29009caeb49c958489d_149121be.thumb.jpg.12c6761922346fce67a1af1a8c070e65.jpg

А відео є тут у товариша Володимира:

 

Дякую за інформацію! Передивляюся відео на каналі пана Володимира. Враження дуже неоднозначні))
І по темі: гадаю, що в таких вуликах не перезимувати - то добре треба постаратися)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера начал закормку.

Гнёзда не сокращаю. Улик приподымаю с одной стороны и по весу решаю кому нужно дать сироп и сколько.  Те что тяжёлые не кормлю.  что немного легче даю 3-5 литров сиропа. ну а кто ещё полегче  7-8 литров.  Пчёлы на двух 145 тых корпусах (10 рам)  сверху ставлю пустой корпус на 145. и туда пластиковый  лоток на 9 литров или 2 пластиковых ведра по 3 литра. бросаю солому и наливаю сироп.   так как пустых корпусов и кормушек чуть более чем на 60 семей то вчера прошёлся только чуть более 60. сегодня в обед посмотрел кормушки сухие.  ближе к вечеру переставлю кормушки на следующие улья и снова закормлю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Вчера начал закормку.

Скажіть, як і в чому готовите сироп зразу на 60сімей.? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Олег Мельник сказав:

гадаю, що в таких вуликах не перезимувати - то добре треба постаратися)

тут davolodya мене до стінки падею припирає, то я вже й метикую, що головне не прогавити цю падь. А як її видалити? -  мені приходить на думку варіант вимити водою чи  із шланги типу "Брандспойтом Aquapulse 3/4 " чи Karcherом, ну а якщо вже приспічить то апарат типу медогонка Татаренко   не завадить зробити - такою можна і такі  рамки качати (як варіант), а можна і звичайною але всі касети видалити і встановити лежак для рамок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Любомир сказав:

тут davolodya мене до стінки падею припирає, то я вже й метикую, що головне не прогавити цю падь. А як її видалити? -  мені приходить на думку варіант вимити водою чи  із шланги типу "Брандспойтом Aquapulse 3/4 " чи Karcherом, ну а якщо вже приспічить то апарат типу медогонка Татаренко   не завадить зробити.

Тезко, є простіший спосіб: добре розбавити її згодовуванням цукрового сиропу.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Вчера начал закормку.

Гнёзда не сокращаю. Улик приподымаю с одной стороны и по весу решаю кому нужно дать сироп и сколько.  Те что тяжёлые не кормлю.  что немного легче даю 3-5 литров сиропа. ну а кто ещё полегче  7-8 литров.  Пчёлы на двух 145 тых корпусах (10 рам)  сверху ставлю пустой корпус на 145. и туда пластиковый  лоток на 9 литров или 2 пластиковых ведра по 3 литра. бросаю солому и наливаю сироп.   так как пустых корпусов и кормушек чуть более чем на 60 семей то вчера прошёлся только чуть более 60. сегодня в обед посмотрел кормушки сухие.  ближе к вечеру переставлю кормушки на следующие улья и снова закормлю.

У меня таким образом плохо берут сироп, может сутки стоять , а вот в кульках быстро забирают. А какими кормушками вы пользуетесь летом при стимулирующей подкормке ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Тезко, є простіший спосіб: добре розбавити її згодуванням цукрового сиропу.

То не радикальний спосіб, треба видаляти. Якщо вона там вона спрацює. 
А може рамки з падевим медом видалити з гнізда тимчасово ... до весни. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Любомир сказав:

тут davolodya мене до стінки падею припирає, то я вже й метикую, що головне не прогавити цю падь. А як її видалити? -  мені приходить на думку варіант вимити водою чи  із шланги типу "Брандспойтом Aquapulse 3/4 " чи Karcherом, ну а якщо вже приспічить то апарат типу медогонка Татаренко   не завадить зробити.

В кожній місцевості свої особливості, звісно. А досвід попередніх років що з цього приводу каже?
До речі, можна ж спробувати зробити аналіз на наявність паді?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Любомир сказав:

Стверджувати, що не носять паді не берусь. Цю систему випробовую, буде перша зимівля. Якщо принесуть паді то покладуть майбуть таки  в ложе де місце є, адже на крайніх рамках вже місця нема.. То вихід є - центральні рамки з паддю відібрати (чи переставити на сторони коли клуб збереться). 

А падь вони таскають при високих температурах і влітку - з липи, яка буває аж підтікає від неї, навіть буває й з сосни носять, якщо який рік наплодиться чимало кліщів, що її виділяють. .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Любомир сказав:

То не радикальний спосіб, треба видаляти. Якщо вона там вона спрацює. 
А може рамки з падевим медом видалити з гнізда тимчасово ... до весни. 

 

То теж варіант.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Дмитрий 94 сказал:

Скажіть, як і в чому готовите сироп зразу на 60сімей.? 

две  200 литр. бочки . наливаю треть воды. поджигаю  огонь. довожу до кипения. в каждую бочку высыпаю по 2 мешка сахара. 3-5 минут мешаю палкой. выключаю огонь . сироп готов.

2 часа назад, Женька Терещенко сказал:

У меня таким образом плохо берут сироп, может сутки стоять , а вот в кульках быстро забирают. А какими кормушками вы пользуетесь летом при стимулирующей подкормке ?

так как и осенью. только ведёрки на 1.2.3 литра.(какие есть)  и сироп 1:1 ..   В  кульках мне нужно пол дня кульки разливать.очень долго получается.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, Любомир сказав:

тут davolodya мене до стінки падею припирає, то я вже й метикую, що головне не прогавити цю падь. А як її видалити? -  мені приходить на думку варіант вимити водою чи  із шланги типу "Брандспойтом Aquapulse 3/4 " чи Karcherом, ну а якщо вже приспічить то апарат типу медогонка Татаренко   не завадить зробити - такою можна і такі  рамки качати (як варіант), а можна і звичайною але всі касети видалити і встановити лежак для рамок.

Я зовсім не припираю, а всього лиш кажу, що падь в зимовому кормі досить часто трапляється, принаймні в моїй місцевості. Раніше у нас всі, хто зимував на меду, мали проблеми з зимівкою, як не опоношувалися весною, то багато сімей осипалося від голоду, бо мед в рамках кристалізувався і був як бетон, ніби і корм є, а їсти нема як, основна причина того бетону, це ріпак.  Коли почали частину меду міняти на сироп, все стало на свої місця, зимівка налагодилася. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, davolodya сказав:

Я зовсім не припираю, 

питання дійсно є, і як не ви то воно припирає :az: а воно надійшло від вас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Любомир сказал:

То не радикальний спосіб, треба видаляти. Якщо вона там вона спрацює. 
А може рамки з падевим медом видалити з гнізда тимчасово ... до весни. 

 

Та дати по три кілограмма цукру і не морочити собі голову, рамка ж пів метра, місця вистачить. До речі, не тільки падь небезпечна, грушка, виноград... від всього можуть опоноситись. Найбільші, та найстабільніші зимові втрати, в тих пасічників котрі зимують чисто на медові, ще їх майже завжди клинить антиамітразова лихоманка ( раз на медові, тоді вже без хімії) відхід зимою 50% та більше.В такому випадку і двох метрова рамка не допоможе. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...