Перейти к содержанию

Українська степова, породний тип "Хмельницький"


ВячеславК

Рекомендуемые сообщения

6 хвилин тому, виталийЗ сказав:

Такие урожаи были лет 20-30 тому.А сейчас даже клен пилить на дрова начали.

Ну, шо маємо то маємо. На кінець цього року обіцяють газ по 12, якщо не помиляюся. То з нащого лісостепу зроблять степ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 хвилини тому, виталийЗ сказав:

Вячеслав, УС держу в лежаках и в даданах, гнездо на 300,надставки на 230.От лежаков потихоньку ухожу.Акации невидел года три четыре.То вымерзнет,то погода нелетная.Других пород на пасеке небыло,так что сравнивать несчем.А в былые времена, 20-25 семей,приносили от 800 до 1000кг.Но это уже история для внуков.

В мене на власній пасіці майже ідентично вашій, тільки покищо закупив дадани 2*300, а в майбутньому планую перейти на або 2*300-n*145, або 1*300-n*145. 230-ті не хочу по причині ваги одного повномедного магазину, та й "вітродуйкою" бджіл ваще видути з нього ніж з магазинки. Лежаки планую поділити навпіл для відводків та пійманих роів.

Та й лежаки в мене "учебні" - коли починаю іх вантажити при кочівлі, то сходу згадую, що в мене поперек є.

Вам хоч згадати є що. А в нас хто з окаціі візьме хоч 10 кг - перший козак на район. І кочуємо на неі за 80 км.

Робив експеремент з степнянкою на доброму взятку з фацеліі: ставляв магазин з вощиною під гніздо, в розріз між гніздом та магазином, поверх гнізда і першого магазину. З піднизу відмовлялися майже зовсім будувати, при двох інших способах будували майже однаково. Перевага останнього на акаціі, коли бувають ще прохолодні ночі, та й спина ціліша. Та й різниці в медозборі практично не було.

В цьому році повторю експеремент, якщо моі припущення підтвердяться, то про підстановку магазинів в розріз зовсім забуду.

Що скажете?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Були даданb з надставками 145.В нашій місциніъх потрыбно неменше чотирьох.Комбінація гарна,можно комбінувати як душа забажає.В зиму над гніздом надставочка з медом ,і до кінця квітня не тривожиш сімю.Але коли починаеш качку, то ця мілюзга мене доводить до сказу.В двічі довше качаю. а на пасікі май же завжди сам.По цій причині відмовився від 145,та й від меду практично відійшов.Перейшов на продаж пакетів.А для спини,145 це просто супер.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, виталийЗ сказав:

.Перейшов на продаж пакетів.

Тоді ясно.

 

6 хвилин тому, виталийЗ сказав:

Але коли починаеш качку, то ця мілюзга мене доводить до сказу.В двічі довше качаю. а на пасікі май же завжди сам.

Ми відбираємо мед цілими магазинами на робочій пасіці, перевозимо на склад і якщо не піджимає, то качаємо у вільний час.

На власній поки що магазинів не маю. Постійно розширююсь, наганяю гніздові. Теж качаю по рамочно. На пакети перейти в нас не дуже реально, хіба що пізні продавати. Хоча зараз масово впроваджуємо електропідігрів+добрий пильцевий взяток з верби, то вже бачимо "свет в концэ тунэля". Наче трішки активніше почали розвиватися.

Стосовно підігріву. З власного, невеликого досвіду скажу, що особисто нам він дає виграти тиждень по розвитку. Ну максимум 10 днів не більше. На акацію це, звичайно ж плюс і фацелія зразу після неі не дає бджолам пороти ройову гарячку. А також рятує постійне розширення пасіки, тобто відводки. Коли пасіка буде сталою, то прийдеться щось вигадувати - або пізні пакети, або матки помічниці.

І великим плюсом вважаю те, що підігрів нівелює вплив зовнішнього середовища на бджіл в холодну пору року. Тобто хвороби, що спричиняються різким охолодженням гнізд майже не можливі. Та й набагато зменшується потреба в утепленні гнізд. Зверху рамок плівка та невелика подушка, або й без неі якщо кришка утеплена.

28 хвилин тому, виталийЗ сказав:

Комбінація гарна,можно комбінувати як душа забажає.В зиму над гніздом надставочка з медом ,і до кінця квітня не тривожиш сімю.

На зиму магазину зверху не ставимо, намагаємося по максимуму обмежити засів маткою магазанок. Ми гнізда не качаємо взагалі, тому взиму йде мішаний мед. А зберегти до осені магазин з якісним медом не має можливості по причині постійного браку рамок. Сонях то лотерея, один рік слабо кристалізується, а в інший що бетоном рамки залиті. Ми практикуємо заздалегідь зняття магазинів на останньому взятку, щоб підлили гнізда, а після нього згодовуємо невелику кількість сахарного сиропу. Цим нівелюйємо й наші помилки під час збирання гнізд до зими. Поки що по цьому методу зимують не погано. Тфу, тьфу, тьфу!:umora: Але ж весна........

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підігрівом не займаюсь,рахую це зайвим.Бджоли живуть мільйони років,і без підігріву.І живуть!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 хвилини тому, виталийЗ сказав:

Підігрівом не займаюсь,рахую це зайвим.Бджоли живуть мільйони років,і без підігріву.І живуть!

Та вони й без пасічників раніше жили і без ультрасучасних вуликів. "На вкус и цвет...  все фломастеры одинаковы". 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Згоден з Вами, ми тільки заважаємо їм .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, виталийЗ сказав:

Згоден з Вами, ми тільки заважаємо їм .

 

При чому "заважає" кожен по своєму. Років з сто назад кожна порода була на своєму місці, а зараз без генетиків в тому ділі не розібратись.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, ВячеславК сказав:

 

Та ні, тут без криміналістів скажу не розібратися. Процес руху італійки лігустіки почався ще в 70х роках позаминулого століття поширюватися в Європу, а що творилося в Україні...Шевченко Тарас помирає після свого дня народження другого дня...Прокоповича нестало...Син помирає його якось...пасіку розтаскують, причому не залишають нічого з нових вуликів...все почищено...далі країнка з кінця 90х років позаминулого століття  партіями поширюється разом з італійкою по РЕчі Посполитій...якщо царів вбивали, то комусь  то було вигідно...щоб сьогоднішній день був ТАКИМ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.03.2018 в 23:22, ВячеславК сказал:

Я так зрозумів Ви товариш "тройняківського медяного магната"?:az:

Знаю С.В.років 20.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Рій АНД Рій сказав:

Знаю С.В.років 20.

Він говорив.

Якщо все складеться, то поідемо з С.В. у вівторок до Суботи Ю.В. поговорити шо то в них буде за пьянка на 16 000 маткомісць. Кажуть Сем і Єгошина туди підтяг.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.03.2018 в 14:49, ВячеславК сказав:

Він говорив.

Якщо все складеться, то поідемо з С.В. у вівторок до Суботи Ю.В. поговорити шо то в них буде за пьянка на 16 000 маткомісць. Кажуть Сем і Єгошина туди підтяг.

Та байдуже хто буде працювати , головне для породи плюс, так як це вже не будуть розрізнені групи , а всетаки потуга. Яцишина просив виложити хоч фото пасіки чи вуликів чи роботи з породою...бо я зараз в ролі сучаснго кріпака на роботі. Але якось може візьму в рахунок отпуску та проїдуся і пофоткаю і в Круглова( доречі дзвонив йому) і в Яцишина(він теж не проти). Свого транспорту поки нема, вірніше є, але проводку до моєї Вольво 740ї потрібно доробити...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.03.2018 в 07:54, Uran сказав:

Та байдуже хто буде працювати , головне для породи плюс, так як це вже не будуть розрізнені групи , а всетаки потуга. 

100%:ay:

В 15.03.2018 в 07:54, Uran сказав:

бо я зараз в ролі сучаснго кріпака на роботі. 

А що ж так?

В 15.03.2018 в 07:54, Uran сказав:

 в Круглова( доречі дзвонив йому) і в Яцишина(він теж не проти). 

Вибачте, але ці фамиліі, на жаль, мені поки що ні про що не говорять. Та хід думки я зрозумів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, ВячеславК сказал:

Вибачте, але ці фамиліі, на жаль, мені поки що ні про що не говорять. 

Вячеслав як Ви поняли ці люди займаються Хмельницьким типом усп, но початковий матеріал ,я можу помилятись ,мав Герцак ,Яцишин, Горелік хто з них перший мав матеріал сказати не можу, брав матеріал в декого з них вже багато років но різниця на сьогоднішній день сама більша це в агресивності.не для реклами но сама краща матка мені досталась  в 2013 від Герцака , дочки від неї не рійливі в міру агресивні медовиті зимівля найвищому рівні пізній но сильний весняний старт, зимівля на 9-12 вуличок ,в 2017вона загинула но ні одна з її дочок вже не передає цих якостей можна сказати може і передають  но йдуть на той світ через свою агресивність,після цієї мамки купляв ще десятка два в цих матководів но по пасіці вони були трішки вище середнього

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Славик сказав:

Вячеслав як Ви поняли ці люди займаються Хмельницьким типом усп, но початковий матеріал ,я можу помилятись ,мав Герцак ,Яцишин, Горелік хто з них перший мав матеріал сказати не можу, брав матеріал в декого з них вже багато років но різниця на сьогоднішній день сама більша це в агресивності.не для реклами но сама краща матка мені досталась  в 2013 від Герцака , дочки від неї не рійливі в міру агресивні медовиті зимівля найвищому рівні пізній но сильний весняний старт, зимівля на 9-12 вуличок ,в 2017вона загинула но ні одна з її дочок вже не передає цих якостей можна сказати може і передають  но йдуть на той світ через свою агресивність,після цієї мамки купляв ще десятка два в цих матководів но по пасіці вони були трішки вище середнього

Зрозумів. Дякую.

По злобливості нам пощастило більше. Може тому, що ми взяли 80 пакетів та около 30 маток у Герцака В.А. По пакети іздив двічі особисто і бджіл відбирали майже без димарів.

Злобливість в наступних поколіннях проявилась не скільки із-за спадковості матки, скільки через трутневий фон близ пасіки. :IMHO:.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось 2 сімї, зліва рій 2016 року - зправа моя матка 2017р. Дивлячись на графіки та зрівнюючи агресивність, можу сказати, що чим вищі індекси ти спокійніша сімя. По народному якщо піки графіків прижимаються до карніки - спокій, якщо прижимаються до кавказької (або Mellifera) агресивність збільшується. Тому при покупці бажано придивлятись до морфометричних параметрів, але ніхто не хоче їх показувати при продажі маток. Ось графіки сімей №22 та №31 у моєму господарстві , бажано почути коментарі.

5aacae794b175_2018-3-17_7-27-54_532.thumb.jpg.bcf1a3763e7f0f2ed735b2c50d383733.jpg5aacae7e18900_2018-3-17_7-28-31_294.thumb.jpg.9063f1ef590d6a5a4664db05cebe990a.jpg5aacae8222148_2018-3-17_7-29-9_87.thumb.jpg.e4c2bd77e945594a88ca341197e178da.jpg

P.S. Ще хочу добавити, що у сімї зліва жовтизна проскакує гарно, у правої бджілки сірі. Це тим хто питає про колір, ось мої аргументи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Українська степова, породний тип "Хмельницький"
В 05.03.2018 в 17:26, Сусідович сказал:

Мене цікавить питання - чи веде хтось цих бджіл у вуликах на українську рамку?  в моїх планах є така задумка, якраз УС на 12 українських гніздовий корпус + МК на 145. Поділіться досвідом, будь ласка

У меня перезимовало десятка два дочек с днепровского питомника на украинской рамке.  Пока только позитивные впечатления: сила семей в зиму в среднем на 1-2 рамки больше в сравнении с карпаткой. Были семьи с клубом в 9-10 рамок,  сейчас они занимают 14-16 рамок.  При этом в плане расплода они действительно не спешат - на 4-5 рамках,  остальное забито пергой и прошлогодним медом. Зимовка прошла экономно. В прошлом году на подсолнечнике разницы с карпаткой не увидел,  все показали себя хорошо.  Будем наблюдать дальше.  

Карпатка отлично выносит мед вверх с украинской рамки.  Когда то были степнячки егошина, те были склонны печатать мед в гнезде.  Как будет с этими посмотрим 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 15.04.2018 в 08:08, artemishe сказав:

У меня перезимовало десятка два дочек с днепровского питомника на украинской рамке.  Пока только позитивные впечатления: сила семей в зиму в среднем на 1-2 рамки больше в сравнении с карпаткой. Были семьи с клубом в 9-10 рамок,  сейчас они занимают 14-16 рамок.  При этом в плане расплода они действительно не спешат - на 4-5 рамках,  остальное забито пергой и прошлогодним медом. Зимовка прошла экономно. В прошлом году на подсолнечнике разницы с карпаткой не увидел,  все показали себя хорошо.  Будем наблюдать дальше.  

Карпатка отлично выносит мед вверх с украинской рамки.  Когда то были степнячки егошина, те были склонны печатать мед в гнезде.  Как будет с этими посмотрим 

 

 Матки от Яцышина по развитию соответствуют породе, пчела серая. На анализ еще не отбирал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Uran сказал:

Когда то были степнячки егошина, те были склонны печатать мед в гнезде. 

по дальневосточным ( в прошлом степнячкам), основное указание на то ,как складывают мёд,-это равномерно и в магазины и в гнездовую часть

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...