Перейти к содержанию

Прививочний ящик


dust

Рекомендуемые сообщения

Вже календарна зима закінчується. І  самому пора пробуджуватись від зимивої сплячки.

І згадав я про прививочний ящик Imker DE . Бачу що такої теми нема. Невже ніхто з форумчан некористується? Пошук на форумі дав тільки дві зсилки.

І знайшов навіть креслення птрібного ящика.

То може хто виготовляє такі ящики щоб не робити самому ?

Прививочний ящик.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, dust сказал:

Вже календарна зима закінчується. І  самому пора пробуджуватись від зимивої сплячки.

І згадав я про прививочний ящик Imker DE . Бачу що такої теми нема. Невже ніхто з форумчан некористується? Пошук на форумі дав тільки дві зсилки.

І знайшов навіть креслення птрібного ящика.

То може хто виготовляє такі ящики щоб не робити самому ?

Прививочний ящик.jpg

останні повідомлення в темі Виведення маток, чи хай сюди ці повідомлення перенесуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я собі 5 зробив. Набагато практичнішої і простої конструкції. На замовлення не виготовлю адже мороки з ними пристойно по часу. Одні тільки дірки (для естетів поправлю... Отвори) в кількості 60 шт. посверлити займає гарно часу. Принагідно викладу фото.. можливо зніму коротенький відеоогляд.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, konoval_am сказал:

Отвори) в кількості 60 шт. посверлити займає гарно часу.

мені майстер який робив, казав що 4 дошки змарнував, поки просверлив 60 отворів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, FES сказав:

мені майстер який робив, казав що 4 дошки змарнував, поки просверлив 60 отворів.

Дивлюсь Ваше фото і не розумію для чого бічні стінки в 25 мм дерева? Непотрібна надмірна вага і нічого іншого. Я зробив з 6 мм фанери. Ще 2 дошки під Джентеровські мисочки і тримачі 18 мм діаметром. І 6 дощок з отворами 20 мм діаметром під дерев"яні самопалні цоколі для мисок з ніжками (радянські, чеські і т.д.)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А які у нього переваги перед стандартним стартером? Хіба що возити з собою на прививку до когось із пасічників від його племінної матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На мою думку ця тема цікава і тому виділив її окремо . А отже ці повідомлення краще перенести сюди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, konoval_am сказал:

Дивлюсь Ваше фото і не розумію для чого бічні стінки в 25 мм дерева? Непотрібна надмірна вага і нічого іншого. Я зробив з 6 мм фанери. 

Вже як зробили, то задумався на рахунок товщини стінок. Правда він не важкий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, mascot сказав:

А які у нього переваги перед стандартним стартером? Хіба що возити з собою на прививку до когось із пасічників від його племінної матки.

1 Варіант Ви назвади. Ще 1 - зручна подача в ящик щойно привитої личинки. Якщо хтось допомогає то взагалі конвеєр виходить. Після старту бджолу можна витрусити назав в родину де брали, або підсилити нею виховательку, або сформувати безрозплідний відводок, або заселити нею нуклеуси і таких варіантів невичерпна кількість. В поточному сезоні буду лише вперше пробувати. Навіть якщо взяли ці 1.2-1.5 кг бджоли з сім"ї ввечері, привились зранку, роздали прийняті личинки ввечері то виходить що бджоли "позичались" з сім"ї лише на добу, максимум 1.5. Незнаю як в кого а мені такий стартер в ящику зробити потрібно 10-15 хв не більше. Тому думаю що варіант досить робочий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, mascot сказал:

А які у нього переваги перед стандартним стартером? Хіба що возити з собою на прививку до когось із пасічників від його племінної матки.

Весною коли холодно , в теплому приміщині хорошо робить прививку по штучно стартер під ногами. 

Літом забросив . робив у стандартний стартер прийом кращий , а може весняна погода повліяла

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, konoval_am сказал:

1 Варіант Ви назвади. Ще 1 - зручна подача в ящик щойно привитої личинки. Якщо хтось допомогає то взагалі конвеєр виходить. Після старту бджолу можна витрусити назав в родину де брали, або підсилити нею виховательку, або сформувати безрозплідний відводок, або заселити нею нуклеуси і таких варіантів невичерпна кількість. В поточному сезоні буду лише вперше пробувати. Навіть якщо взяли ці 1.2-1.5 кг бджоли з сім"ї ввечері, привились зранку, роздали прийняті личинки ввечері то виходить що бджоли "позичались" з сім"ї лише на добу, максимум 1.5. Незнаю як в кого а мені такий стартер в ящику зробити потрібно 10-15 хв не більше. Тому думаю що варіант досить робочий.

Саме найбільше, що мені сподобалось, це привиті личинки в перші секунди отримують маточне молочко, це дуже ВАГОМИЙ ПЛЮС:IMHO:

Яка кількість бджоли труситься в переводі на рамки 230, 10?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, FES сказав:

Саме найбільше, що мені сподобалось, це привиті личинки в перші секунди отримують маточне молочко, це дуже ВАГОМИЙ ПЛЮС:IMHO:

Яка кількість бджоли труситься в переводі на рамки 230, 10?

Декларують що потрібно бджоли з 4-6 рамок з розплодом. Рудь змітає корпус Цандер над роздільною. Думаю тут тільки досвід нам підкаже скільки оптимально її потрібно. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, FES сказал:

Саме найбільше, що мені сподобалось, це привиті личинки в перші секунди отримують маточне молочко, це дуже ВАГОМИЙ ПЛЮС:IMHO:

Яка кількість бджоли труситься в переводі на рамки 230, 10?

Ваш вагомий плюс якось не збігається із тим що над вами пише форумчанин AVA, а саме, що прийом кращий у стандартному стартері. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, mascot сказал:

Ваш вагомий плюс якось не збігається із тим що над вами пише форумчанин AVA, а саме, що прийом кращий у стандартному стартері. 

Ну сезон покаже всі плюси і мінуси.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, mascot сказал:

Ваш вагомий плюс якось не збігається із ти що над вами пише форумчанин AVA, а саме, що прийом кращий у стандартному стартері. 

Я літом не користувався, зробив весною попобував не понравилось личинки не в центрі клуба , але для холодного періоду і возможності переносу стартера підійде, непомішає точно

Хороша річ для начинающих в теплому приміщині . личинки можно переносить дуже довго, так як кажда митьтєво ставится встартер.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо використовувати весною, то для збереження тепла може краще робити стінки утепленими?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, dust сказал:

Якщо використовувати весною, то для збереження тепла може краще робити стінки утепленими?

У мене зад.перед. стінки 25мм. Бокові ДВП в середині пінопласт 20 , дно сітка і вікно впередній стінкі сітка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для 145 рамки может есть у кого чертёж?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, siverit сказав:

Для 145 рамки может есть у кого чертёж?

Я зробив 1 на всі випадки життя. І на 30 і на 230 (якої в мене немає) і на 145.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, konoval_am сказав:

Я зробив 1 на всі випадки життя. І на 30 і на 230 (якої в мене немає) і на 145.

І яка висота у Вас від низу до верху ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За умови використання 300 рамки підрамковий простір становитиме 5 см. Всерівно вся бджола буде зверху. Тому думаю що і 25 см підрамковий можна використати (умовно).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, dust сказал:

Вже календарна зима закінчується. І  самому пора пробуджуватись від зимивої сплячки.

І згадав я про прививочний ящик Imker DE . Бачу що такої теми нема. Невже ніхто з форумчан некористується? Пошук на форумі дав тільки дві зсилки.

І знайшов навіть креслення птрібного ящика.

То може хто виготовляє такі ящики щоб не робити самому ?

Прививочний ящик.jpg

Якби робив би зараз ,то зробив би тільки два ряди отворів ,щоб ряди совпали з вуличками рамок . І доску з отворами опустив до рамок зазор 10мм ,тоді мисочки бидуть знаходитись  фактично у вуличках . ( колодязях )т ільки потрібно гребінка для фіксації рамок і ширина вулички не менше 16мм.

Мінус менша кількість маточників , плюс думаю краще розміщення маточників , та і мобільність . відносно довготривалий перенос із кількох маток на пасіці ,у себе і сосіда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, konoval_am сказал:

Я зробив 1 на всі випадки життя. І на 30 і на 230 (якої в мене немає) і на 145.

сделал на три рамки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, siverit сказав:

сделал на три рамки?

Так точно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тоже "загорелся" таким ящиком......приедут с али  цоколя с держателями сделаю 3 ящика на пробу под 60 маточников.......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...