Перейти к содержанию

Крыша и дно - одинаковой конструкции


Рекомендуемые сообщения

Приветствую всех. Предлагаю обсудить вопрос объединения крыши и дна в один элемент. И какие полюсы и минусы от этого можно получить. Думаю сразу стоит оговорится, что речь идет конечно только о многокорпусных ульях (причем не важно каков размер корпуса, рут, халф дадан или дадан). Эта тема не нова в просторах интернет форумов, но давайте заведем свое обсуждение. Итак прилагаю структурную схему того как я это вижу: post-237-1253095039_thumb.jpg Чертеж дна как в любом классическом чертеже для многокорпусного улья, простое оборотное дно. Боковые и задний брус, в которых выбран фальц и в него набран щиток из досочек собранных между собой в четверть. Сразу же имеем 2 плюса, легкое изготовление и леток на всю ширину корпуса. Таких дна делаем на улей 2. И что получаем: - при весенней чистке меняем дно и крышу местами (причем сразу же можем это сделать на всей пасеке не играясь с подменными доньями, 5 переставили, переставленные пропалили лампой и итерацию повторяем), подмор оказывается сверху где спокойно можем все посмотреть, рассмотреть, проанализировать и сделать отметку в журнале о семье; - летом при работе (в принципе это возможно и с крышкой прямоскатной) снимаем такую крышу и ставим на нее корпуса не давя пчелу которая снизу на рамках; - сама крыша сразу же стает дном для отводка,который организовываем над основной семьей, для некоторых это нужно (для меня например :af: ). Сверху накрывать ничем не надо. Сразу же что в штыки бросается: - Намокнет!!, да намокнет но находясь сверху так же быстро и высохнет, ничто не вечно но при таком использовании дно может служить лет 10 может и меньше, НО оно себя окупит за это время и как "расходник" спокойно может быть заменено на другое. - Затечет вода в улей!!, конечно же может, НО если вы по старинке таскаетесь с мешками, ватными одеялами и прочей пыле-инфекце-жуко-сборниками, то это будет ужас. Очень многие уже проверили и с удовольствием используют фольгированный пеноизол и пленку на улье, совместно с летком на всю ширину корпуса это дает отличные результаты и при зимовке и весеннем развитии и при летней жаре, только с умом применять. С такой крышей-дном я предлагаю использовать пенопластовый вкладыш по внутреннему размеру корпуса. В таком случае получаем герметичный верх с не портящимися от влаги компонентами, но очень хорошо защищающими летом от жары а зимой от холода и сквозняков. (Ну конечно соглашусь ОЧЕНЬ желательно на зиму при зимовке на улице надевать сверху целлофановый рукав запаянный сверху). - Сдует ветром!!, да такой момент есть, у меня он нивелируется за счет того что корпуса рогатые и сверху есть рожки, которые и не дают в горизонтальной плоскости сдуть крышу, ну и никто не отменял важнейший компонент для пенополистирольных ульев и их крыш - "кирпич" :az: . Ну пока для затравки думаю хватит... Если кому интересно - давайте порассуждаем! ЗЫ. И очень прошу, не принимайте это близко к сердцу или как наставление к действию. Просто желание уменьшить кол-во деталей и заморочек в улье и обеспечить задел на обслуживание 100 - 500 - 1000 семей. ЗЫ.ЗЫ. Ни о каком изобретении не идет речь, это уже видел у нескольких пчеловодов кто перешел за 250 семей и это практически применяется. Просто вынес для обсуждения.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Надійно,дешево і сердито. Для любителів глибокого дна, робиться елементарна вставка, з верхньою виборкою(яка буде слугувати льотком). У вставку можна елементарно влаштувати протикліщеву сітку. А зверху на днище(тобто вже воно як дашок) в нахлобучку з бляхи захист від дощу,снігу та ультрафіолету. З.І. У мене доречі в алпійці дашок встик стоїть, навіть при сильних вітрах не зірвало.

post-317-1253105085_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

- Намокнет!!,

Можно пропитать парафином, и не намокнет, да срок службы продлится. Мне нравится, такая идея, можно попробовать, планирую сделать за зиму десяток "рогатых".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене доречі в алпійці дашок встик стоїть, навіть при сильних вітрах не зірвало

У нас би він постояв. Не знайшов би напевне. В мене були випадки коли лежак на 2 сім'ї перевертало.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене доречі в алпійці дашок встик стоїть, навіть при сильних вітрах не зірвало

У нас би він постояв. Не знайшов би напевне. В мене були випадки коли лежак на 2 сім'ї перевертало.
в МЕНЕ ОДИН ПІНОПЛАСТОВИЙ ТАК КРИШУ ЗІРВАЛО - ПОКОЦАЛО ЇЇ ДОБРЕНЬКО - БО ЦЕГЛУ НЕ ПОКЛАВ
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это либо облегченное дно либо утяжеленная крыша. Облегченное дно ненадежно, утяжеленная крыша - дорого. опять же вопрос гиброизоляции - для крыши она необходима, для дна нежелательна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Это либо облегченное дно либо утяжеленная крыша. Облегченное дно ненадежно, утяжеленная крыша - дорого. опять же вопрос гиброизоляции - для крыши она необходима, для дна нежелательна.
Так само думаю, що ідея дно=дах не зовсім оправдана. Скоріше треба щоб було дно=піддашок. А дах повинен бути обов"язково. На кочівлю його можна і не брати, але на стаціонарі це необхідний елемент. В зиму без даху неможна бо корпуси без даху швидко (за 10 років) псуються. Бажано, щоб постояло до 20-и. Крім дашка бажано робити ще перегородку (можна Снєлгрова). При нагоді хочу спитатись у автора теми:"як Ви малюєте малюнки". Бо я не вмію.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скоріше треба щоб було дно=піддашок.

Не зрозуміло як Ви пропонуєте? А ще я думаю що "надрамочний" простір в вулику теж відіграє велику роль для вентиляції. Тому для свого рогатого таки зробив піддашок. Там і місце для годівнички є(в мене стельові)

При нагоді хочу спитатись у автора теми:"як Ви малюєте малюнки". Бо я не вмію.

Наскільки я розуміюсь, це той самий графічний редактор Visio, про який я Вам вже писав. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так само думаю, що ідея дно=дах не зовсім оправдана. Скоріше треба щоб було дно=піддашок. А дах повинен бути обов"язково. На кочівлю його можна і не брати, але на стаціонарі це необхідний елемент. В зиму без даху неможна бо корпуси без даху швидко (за 10 років) псуються. Бажано, щоб постояло до 20-и.

Дякую що приєдналися до дискусії. Абсолютно розумію вашу думку і сам так відносився до вулика. Але мій підхід дещо підпортився прагматичністю в питанні утриманння бджіл і утримання не простого, а як найбільш малоопераційного, при отриманні максимального ефекту. Дашок потрібен якщо вуликів 10,20,... і вулики як вінець нашого рукотворного діяння, а я віднісся до вулика - як до основного засоба при виробницві продуктів бджільництва. Відповідно вартість вулика повинна бути якомога менша і вартість амортизую в вироблену продукцію протягом 5-8 років, тобто якщо вулик відпрацював 10 років він себе окупив. Відповідно і до технології я відношусь так: якщо я недоберу 5 кг меду і 5г маточного молочка, але при цьому потрачу на 50% менше часу на опреції, то на вихід продукції піде вполовину менше оплати моєї прямої праці, а відповідно рентабельність кожного здобутого кг меду вища. І якщо на ринку ціна зложилася в 30 грн. за кг. меду, а я на виробницво цього кг меду повинен і днювати і ночувати бігаючи навколо вулика кожен день підставляючи по рамочці то це і в 30 і в 40 грн собівартості продукту не вложиш, а де ж тоді вигода. Згоден це цілковито практичний підхід. Можна разфарбувати вулики, зробити на них ручної вирізки візерунки, дашок алюмінієм вкрити і навіть по одній рамочці кожен день добавляти в 20 вуликів якщо сприймати цей весь труд як хоббі, відраду для душі. А якщо мова йде про бізнес з якого потрібно годувати сім"ю то сентиментам нема місця, і кожна моя година праці повинна бути оплаченою. Може сумбурно висловився, але це :IMHO1: .
При нагоді хочу спитатись у автора теми:"як Ви малюєте малюнки". Бо я не вмію.

Звертайтеся в приват. Доречі всі мої схеми зроблено в звичайному Paint :hi: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При нагоді хочу спитатись у автора теми:"як Ви малюєте малюнки". Бо я не вмію.

Звертайтеся в приват. Доречі всі мої схеми зроблено в звичайному Paint :hi: .
Якщо в Paint то цією програмою я вмію користуватись. Попробую. Дякую. А то я думав, що якимось кращим графічним редактором.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скоріше треба щоб було дно=піддашок.

Не зрозуміло як Ви пропонуєте? А ще я думаю що "надрамочний" простір в вулику теж відіграє велику роль для вентиляції. Тому для свого рогатого таки зробив піддашок. Там і місце для годівнички є(в мене стельові) ?

При нагоді хочу спитатись у автора теми:"як Ви малюєте малюнки". Бо я не вмію.

Наскільки я розуміюсь, це той самий графічний редактор Visio, про який я Вам вже писав. :wave:
п.Марет аж тепер побачив Ваше повідомлення. Дякую. Попробую знайти його та скачати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доречі всі мої схеми зроблено в звичайному Paint opr06K93.gif .

Це гідне поваги! :)
п.Марет аж тепер побачив Ваше повідомлення. Дякую. Попробую знайти його та скачати.

Простіше з диском приїхати на Левандівку. ;):wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...
Так само думаю, що ідея дно=дах не зовсім оправдана. Скоріше треба щоб було дно=піддашок. А дах повинен бути обов"язково. На кочівлю його можна і не брати, але на стаціонарі це необхідний елемент. В зиму без даху неможна бо корпуси без даху швидко (за 10 років) псуються. Бажано, щоб постояло до 20-и.

Дякую що приєдналися до дискусії. Абсолютно розумію вашу думку і сам так відносився до вулика. Але мій підхід дещо підпортився прагматичністю в питанні утриманння бджіл і утримання не простого, а як найбільш малоопераційного, при отриманні максимального ефекту. Дашок потрібен якщо вуликів 10,20,... і вулики як вінець нашого рукотворного діяння, а я віднісся до вулика - як до основного засоба при виробницві продуктів бджільництва. Відповідно вартість вулика повинна бути якомога менша і вартість амортизую в вироблену продукцію протягом 5-8 років, тобто якщо вулик відпрацював 10 років він себе окупив. Відповідно і до технології я відношусь так: якщо я недоберу 5 кг меду і 5г маточного молочка, але при цьому потрачу на 50% менше часу на опреції, то на вихід продукції піде вполовину менше оплати моєї прямої праці, а відповідно рентабельність кожного здобутого кг меду вища. І якщо на ринку ціна зложилася в 30 грн. за кг. меду, а я на виробницво цього кг меду повинен і днювати і ночувати бігаючи навколо вулика кожен день підставляючи по рамочці то це і в 30 і в 40 грн собівартості продукту не вложиш, а де ж тоді вигода. Згоден це цілковито практичний підхід. Можна разфарбувати вулики, зробити на них ручної вирізки візерунки, дашок алюмінієм вкрити і навіть по одній рамочці кожен день добавляти в 20 вуликів якщо сприймати цей весь труд як хоббі, відраду для душі. А якщо мова йде про бізнес з якого потрібно годувати сім"ю то сентиментам нема місця, і кожна моя година праці повинна бути оплаченою. Може сумбурно висловився, але це :IMHO1: .
При нагоді хочу спитатись у автора теми:"як Ви малюєте малюнки". Бо я не вмію.

Звертайтеся в приват. Доречі всі мої схеми зроблено в звичайному Paint :hi: .
:hi::ay::ay::az: 120% С О Г Л А С Е Н !!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

- Намокнет!!,

Можно пропитать парафином, и не намокнет, да срок службы продлится. Мне нравится, такая идея, можно попробовать, планирую сделать за зиму десяток "рогатых".
:hi: Парафин - это сила!! :ay: Сам думаю пропитать и старые корпуса. :az: А вот дно - крышу я совместил вот так.... :ah:

post-1326-1270026246.jpg

post-1326-1270026272.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...