Перейти к содержанию

Як зробити запас суші до ГВ


Рекомендуемые сообщения

Хочу поступово перейти на мед із 145 рамки. В цьому сезоні відбудував з"0" 100шт суші з вощини, 2 сім'ї взагалі відмовились будувати. Все це-під час ГВ, меду втратив. Питання: "як поступово, на протязі травня-червня при дуже слабому підтримуючому взятку забезпечити до ГВ (липень) пасіку сушшю?" Бджола пока місцева, в медові( рамки полумедні, мед в бочках), рамках, вощині, магазинних корпусах, цукрові і основне в вільному часі і бажанні працювати не обмежений. Вулики 2х корпусні 12р Дадан і 10 шт лежаків. Варіант: різати рамки не пропонувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Віктор просто сказал:

як поступово, на протязі травня-червня при дуже слабому підтримуючому взятку забезпечити до ГВ (липень) пасіку сушшю

Я сталкивался с подобной проблемой. Учитывая, что при поддерживающем взятке пчелы в магазине строить вощину отказываются, то как выход из положения, менял дадановские корпуса на два магазина и с весны расширял гнездо магазинными рамками с вощиной в два яруса рядом с гнездовыми на 300. По мере отстройки заменял на новые. Ну и нужно кормить, без регулярного поступления корма в улей никак не обойтись. Способ конечно не фонтан, но другого в голову ничего не приходило. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сделайте отводков и дайте им только 145-ю, за сезон настроят. А если Вы хотите все и сразу, кидайте вощину в сильные семьи и кормите сиропом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сделайте отводков и дайте им только 145-ю, за сезон настроят. А если Вы хотите все и сразу, кидайте вощину в сильные семьи и кормите сиропом.
Сколько сиропа в день давать чтобы хорошо строили?

Надіслано від мого Redmi 4, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Віктор просто сказал:

Хочу поступово перейти на мед із 145 рамки. В цьому сезоні відбудував з"0" 100шт суші з вощини, 2 сім'ї взагалі відмовились будувати. Все це-під час ГВ, меду втратив. Питання: "як поступово, на протязі травня-червня при дуже слабому підтримуючому взятку забезпечити до ГВ (липень) пасіку сушшю?" Бджола пока місцева, в медові( рамки полумедні, мед в бочках), рамках, вощині, магазинних корпусах, цукрові і основне в вільному часі і бажанні працювати не обмежений. Вулики 2х корпусні 12р Дадан і 10 шт лежаків. Варіант: різати рамки не пропонувати

 

17 минут назад, юрий черевичный сказал:

Сколько сиропа в день давать чтобы хорошо строили?

0.250 мл сиропа 1*1. Строят отлично только весна и первая половина лета. Вторую половину лета только вощину  перепаскудят. Или рои. Ловите рои и сажайте на вощину - строят бомба.
Но за один сезон полностью сушью семью обеспечить не получится.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, юрий черевичный сказал:

Сколько сиропа в день давать чтобы хорошо строили?

Надіслано від мого Redmi 4, використовуючи Tapatalk
 

Я давал бутылку 0,5  на 4-5 дней, но я не преследовал цель только вощину, больше интересовало развитие, так что нужно давать больше для массовой отстройки вощины.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, shersand сказал:

Я сталкивался с подобной проблемой. Учитывая, что при поддерживающем взятке пчелы в магазине строить вощину отказываются, то как выход из положения, менял дадановские корпуса на два магазина и с весны расширял гнездо магазинными рамками с вощиной в два яруса рядом с гнездовыми на 300. По мере отстройки заменял на новые. Ну и нужно кормить, без регулярного поступления корма в улей никак не обойтись. Способ конечно не фонтан, но другого в голову ничего не приходило

Почему не фонтан? очень даже приемлемо! Вопрос когда можно начинать и чем кормить и сколько? Распечатанные рамки, сыта, сироп?

57 минут назад, Иосифович сказал:

Но за один сезон полностью сушью семью обеспечить не получится.

Что подразумевается под "полностью"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Джаз сказал:

Сделайте отводков и дайте им только 145-ю, за сезон настроят

Отводки на вощине?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Віктор просто сказал:

Почему не фонтан?

мороки много с перестановками рамок

Только что, Віктор просто сказал:

 когда можно начинать 

начинать можно после того, как сменится зимовалая пчела, ну и будет хотя бы рам пять с расплодом

3 минуты назад, Віктор просто сказал:

чем кормить и сколько? 

корм нужен жидкий, сироп/сыта не принципиально (пока холодно - сыта предпочтительней). Я кормил через перевернутую пластиковую бутылку, в пробке которой было пробито отверстие 1,5 мм (в сутки у пчел получалось взять 150-200 грамм, больше не нужно)  , но думаю лучше использовать банки, как в американских/канадских видеороликах о формировании и развитии отводков показывают.

9 минут назад, Віктор просто сказал:

Распечатанные рамки

хороши для наращивания расплода, для отстройки вощины не годятся, лучше жидкие подкормки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо всем, кто откликнулся! Определился, попробую, о результатах отпишусь обязательно!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Віктор просто сказал:

Что подразумевается под "полностью"

Таким способом можно до главного взятка отстроить два десятка магазинных рамок на нормальную семью, чего мало для полноценного взятка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, shersand сказал:

Таким способом можно до главного взятка отстроить два десятка магазинных рамок на нормальную семью, чего мало для полноценного взятка

2 десятка було б чудово: тягли б усі, а на медозбір- половина: дадан, як раніше, а друга половина: магазини.Якщо сподобаеться, на наступний сезон продовжу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго вечора. В мене стосовно даної теми виникла ідея(сам хочу спробувати кілька рогатих). Суть в тому,щоб будували всим колгоспом(лежаки). Роздаємо всим вощину на спец рамці, а саме верхня та нижня планка для 145 рамки, бічна-300*37. Дріт затягуємо з двох частин.В лежаку відбудовують-ріжем ,набиваєм одну верхню одну нижню, отримуємо дві повністю відповідні вимогам рамки. Плюс ,на мою думку, в тому ,що всі сім ї завантажуються порівну.Буду радий всим зауваженням.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Віктор просто сказал:

Что подразумевается под "полностью"

мой метод пчеловодства подразумевает 60-70 рамок на 300 на одну семью. А таким способом как я писал реально отстроить 15-16 р, реже 20, а чаще 13-14р на 300. Рои реально 20 рам оттягивают. Может можно и больше но у меня не получалось. А что получалось - написал.
Кормить предпочтительней сытой, но в основном - сахарным сиропом. Я давал 0,250 мл. Если давать больше - складируют, матку ограничивают, если меньше - хуже результат.
Можно использовать метод Норвежской зимовки, но на отстройку  одной рамки нужно не менше 6 л сиропа, матку ограничивают, и пчелы изнашиваются в ноль. Мне не понравилось.

19 минут назад, Baton сказал:

Доброго вечора. В мене стосовно даної теми виникла ідея(сам хочу спробувати кілька рогатих). Суть в тому,щоб будували всим колгоспом(лежаки). Роздаємо всим вощину на спец рамці, а саме верхня та нижня планка для 145 рамки, бічна-300*37. Дріт затягуємо з двох частин.В лежаку відбудовують-ріжем ,набиваєм одну верхню одну нижню, отримуємо дві повністю відповідні вимогам рамки. Плюс ,на мою думку, в тому ,що всі сім ї завантажуються порівну.Буду радий всим зауваженням

Я просто загружаю лежаки нужным мне размером рамок, и они строят. 145 так 145, важно не переждать дабы языки снизу не тянули. Только нужно ставить все подряд а не через одну.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата
5 минут назад, Иосифович сказал:

Я просто загружаю лежаки нужным мне размером рамок, и они строят. 145 так 145, важно не переждать дабы языки снизу не тянули. Только нужно ставить все подряд а не через одну.

 

По скільки 145 рамок в середньому даєте? Ставите крайніми?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Baton сказал:

По скільки 145 рамок в середньому даєте? Ставите крайніми?

В экстремальных случаях при срочном переходе на другой тип рамок - оставляю пару /не больше/ своих рамок - а остальное все вощина - 8-15 и т. д. в зависимости от типа улья. При отстройке вощины и переходе матки на свежеотстроенную сушь старую сушь убираю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Для відбудови вощини на своїй пасіці ми використовуємо енергію роїв (перший рій - більше роїння не допускаємо). Саджаємо рій на саму вощину. Даємо медову ситу.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

добрий вечір. для швидкого накопичення суші достатньо щоб комірки на вощині були відбудовані на половину. рої будують швидко але їх не завжди достатньо. підгодовувати потрібно коли слабий або нема взятку. для підгодівлі використовую рамкові кормушки які вміщують 350-400 мл. сити. 1-на кормушка на 2 дня.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.11.2017 в 18:39, Baton сказал:

Доброго вечора. В мене стосовно даної теми виникла ідея(сам хочу спробувати кілька рогатих). Суть в тому,щоб будували всим колгоспом(лежаки). Роздаємо всим вощину на спец рамці, а саме верхня та нижня планка для 145 рамки, бічна-300*37. Дріт затягуємо з двох частин.В лежаку відбудовують-ріжем ,набиваєм одну верхню одну нижню, отримуємо дві повністю відповідні вимогам рамки. Плюс ,на мою думку, в тому ,що всі сім ї завантажуються порівну.Буду радий всим зауваженням.:hi:

:IMHO:буде невелика проблема(друга половина рамки) не буде прикріплена до верхнього бруска що проведе до деформації суші біля бруска. думаю для гнізда така суш не підійде. :IMHO:краще поспавить 145-ки у сім*ї щоб вони почали будувати (дали початок комірок).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, Сенчук Таня сказав:

Для відбудови вощини на своїй пасіці ми використовуємо енергію роїв (перший рій - більше роїння не допускаємо). Саджаємо рій на саму вощину. Даємо медову ситу.

 

А у вас , Тетяно, невже роєбійна система пасічникування? Хоча молодим по деревах лазити не так й важко... :ah:  А я ось вже чотири роки жодного роя у себе від голандських баків не бачив.:dntknw: Та й якось дивно виглядав би я  на сьомому десятку  на яблуні чи абрикосі у ройову пору.:umora: Порода - у ній весь мій секрет.

 Але запас суші маю достатній - застарілі темні стільники постійно міняю на вощину протягом всього сезону. І їх завжди мені вистачає. Правда, по 8-10 кг в день - про такі взятки й не мрію...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, ukr.bee сказав:

:IMHO:буде невелика проблема(друга половина рамки) не буде прикріплена до верхнього бруска що проведе до деформації суші біля бруска. думаю для гнізда така суш не підійде. :IMHO:краще поспавить 145-ки у сім*ї щоб вони почали будувати (дали початок комірок).

Використовуйте рамки з прорізями на верхній планці - т.з. єврорамки. Тоді нічого відставати не повинно. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ДобровоЛ сказав:

А у вас , Тетяно, невже роєбійна система пасічникування? Хоча молодим по деревах лазити не так й важко... :ah:  А я ось вже чотири роки жодного роя у себе від голандських баків не бачив.:dntknw: Та й якось дивно виглядав би я  на сьомому десятку  на яблуні чи абрикосі у ройову пору.:umora: Порода - у ній весь мій секрет.

 Але запас суші маю достатній - застарілі темні стільники постійно міняю на вощину протягом всього сезону. І їх завжди мені вистачає. Правда, по 8-10 кг в день - про такі взятки й не мрію...

 

якщо сім*я іде на роїння, то ми не мішаємо їм. Це вже готова нова сім*я з великою енергією, яку ми  використовуємо в своїх цілях. Ми дозволяємо сім*ї відпустити першого роя. Далі не допускаємо. Та й найчастіше після 1го роя більше не рояться (не беру до уваги 2016 рік). По деревам не лазимо. Є інші методи знімання роїв )))).
Запас суші і в нас є, але вибраковка завжди проходить - самі розумієте )) А ще у нас на пасіці є запас суші, яку використовуємо тільки під акацію.
А для таких взятків, про які Ви навіть і не мрієте, НАЖАЛЬ кормова база шкандибає майже у всіх пасічників. Наприклад, я сумую за медом із еспарцету. Останній раз висівався в сусідньому районі років 11 тому.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Використовуйте рамки з прорізями на верхній планці - т.з. єврорамки. Тоді нічого відставати не повинно. :IMHO:

Ви маєте на увазі пропил у верхньому брускові? пропили не підходять тим хто вирізає суш, а для сонячної воскотопки або парогенератора то нормально.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Сенчук Таня сказав:

якщо сім*я іде на роїння, то ми не мішаємо їм. Це вже готова нова сім*я з великою енергією, яку ми  використовуємо в своїх цілях. Ми дозволяємо сім*ї відпустити першого роя. Далі не допускаємо. Та й найчастіше після 1го роя більше не рояться (не беру до уваги 2016 рік). По деревам не лазимо. Є інші методи знімання роїв )))).
Запас суші і в нас є, але вибраковка завжди проходить - самі розумієте )) А ще у нас на пасіці є запас суші, яку використовуємо тільки під акацію.
А для таких взятків, про які Ви навіть і не мрієте, НАЖАЛЬ кормова база шкандибає майже у всіх пасічників. Наприклад, я сумую за медом із еспарцету. Останній раз висівався в сусідньому районі років 11 тому.

     Щодо методів пасічникуваня - кожен вибирає собі лЮбе.:ay:

 Що ж до еспарцету - так, еспарцет зник із обороту культур разом з вирізаним поголів"ям корів. Та й самі  сівозміни - теж зникли.Тепер такого й від агрономів не почуєш. :dntknw: Кукурудза - соя - сонях - і весь їх набір...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

 Що ж до еспарцету - так, еспарцет зник із обороту культур разом з вирізаним поголів"ям корів. Та й самі  сівозміни - теж зникли.Тепер такого й від агрономів не почуєш. :dntknw: Кукурудза - соя - сонях - і весь їх набір...

кормова база - це біда. і розорюваність земель з кожним роком збільшується, винищується дика рослинність. Зараз акація, дуб вирізаються на дрова:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...