Перейти к содержанию

Методы борьбы с клещём Варроа


Рекомендуемые сообщения

1 година тому, Віталій.В сказав:

Звісно вибачаюсь що перебиваю інформативну бесіду на три сторінки по типу ( я знаю точно, та я вам кажу, а вмене досвід ...) та прошу поради  яким препаратом обробити  щоб в найкоротші терміни зрозуміти у мене кліща не має чі мій бульбулятор не робочий.

За здалегідь дякую :hi:.

 

Найдієвіше і найшвидше буде обкурити  димовою таблеткою Апівароль, діюча речовина амітраза,  кліщ вже через півгодини осипається в значних кількостях. Раніше лиш ними обробляв, але на велику пасіку трохи задорого, тому перейшов на дим-пушку, діюча речовина та ж сама, а обробка дешевша в рази

Несильно надійтеся на відсутність кліща, в цей час він є однозначно, осипу небуло, бо Ваш бульбулятор недієвий

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ДобровоЛ сказал:

А я заказав у Медовий Брамі по Новій пошті й буквально за день вони мені його і вислали.:dntknw:

Это Вы Медову браму рекламируете? Переплачивать 14грн. (12%)на пачке ;)не совсем разумно,если нет других умыслов..:hmm:То ,как говорят:"красиво жить не запретишь".:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, davolodya сказал:

Найдієвіше і найшвидше буде обкурити  димовою таблеткою Апівароль,

Я даже не слышал о таких, спасибо :hi:.

Для новичков вот не плохое видео по данному препарату.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Віталій.В сказав:

даже не слышал о таких, спасибо :hi:.

Але як будете брати, беріть польський Апівароль, наші аналоги значно гірше горять, хоча діюча речовина та ж сама

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, davolodya сказав:

Але як будете брати, беріть польський Апівароль, наші аналоги значно гірше горять, хоча діюча речовина та ж сама

Дорога розкіш,апіваролем треба три обробки,що 4й день,пушкою в рази дешевше,тактик також дешевший.:hi:

Screenshot_2019-08-08-16-05-25-768x450.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Ворон сказав:

Дорога розкіш,апіваролем треба три обробки,що 4й день,пушкою в рази дешевше,тактик також дешевший.:hi:

Screenshot_2019-08-08-16-05-25-768x450.jpg

Ніхто не каже обробляти ним велику пасіку. @Віталій.В хоче переконатися в наявності чи відсутності кліща, 1 таблетку для діагностики можна собі дозволити, 20 гривень не такі великі гроші, а результат буде відразу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, дон57 сказав:

Это Вы Медову браму рекламируете? Переплачивать 14грн. (12%)на пачке ;)не совсем разумно,если нет других умыслов..:hmm:То ,как говорят:"красиво жить не запретишь".:dntknw:

При чому тут це ? :dntknw: А де ж дешевше так швидко можна одержати за 120 гривасів?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

 де ж дешевше так швидко можна одержати за 120 гривасів?

У Володимира, і навіть дешевше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

При чому тут це ? :dntknw: А де ж дешевше так швидко можна одержати за 120 гривасів?:ah:

Тут 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На рахунок препарату відомого болгарського виробника. Буквально через годину, якраз дощ пройшов

З українським аналогом (співзвучним з сумновідомим Таміфлю) виник цілий ряд проблем, що призвело до затримки під час обробки:

1. Маленький отвір в шпоні - сірник не пролазить, а як пролазить - то псує шпон. Як варіант треба наперед заготовлювати дрібні гілочки або нарізати тонкий дріт

2. Упаковка шпону робиться довільним чином - часто доводиться обрізати з обох боків

3. Отвір шпону занадто далеко знаходиться до його краю (більше 1 см) - потрібно робити як в болгарського аналога

Photo1243.jpg.1f74e5cfaa8994971d248e75c086294b.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все так як ви пишете, підвішував на дротинках, шпон на отворі коловся(важко уникнути цього недоліку, шпон тонкий і порода дерева відповідна, не змінеш).Нині вставляю в льоток по 4шт. -за методою Василя?, через пару днів потрібно б перевернути але рідко до цього доходить,тому ставлю(засовую краще більше ніж менше).На кліща діе згубно-влітку ставив в парні нуклеуси на рутівську рамку,то при паресадці в корп. під смужкою шпона неодноразово бачив кліщів.Часто бджоли їх витягують -засовую знову.Більш подобаеться-швидче,менше роботи, не треба підвісок. по закінченні більше шансів витягти пінцетом  ніж вітявати між рамками,часто весною бо провалилась глибше.Сипеться кліщ від "Варофлу" але перевірку промивкою робити варто.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Аналог тактика.

 

IMG-319391beb4a1f4fd691b5bc57c5e73f5-V.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пiдвiшую пластини на бамбуковi  зубочистки, отвори iдеально пiдходять .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року вішаю пластини на кусочки дроту для натягування рамок. Просунув в отвір, пальцями зігнув у "V", потім ще розвів кінчики так щоб трималось гарно на рамках. І вставив між рамки. Шпон не ламає і навіть якщо вже був тріснутий то дротом легко можно проколоти в ньому дірку біля поламаної. Попробуйте. 

5d4cf36f98a56_2019-8-9_7-15-20_863.jpg.62088081b08f5c2915f31b9fe37787ba.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, дочинец сказав:

Аналог тактика.

 

IMG-319391beb4a1f4fd691b5bc57c5e73f5-V.jpg

:hmm:

Screenshot_2019-08-09-07-37-50-768x450.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Винодел сказал:

Все так як ви пишете, підвішував на дротинках, шпон на отворі коловся(важко уникнути цього недоліку, шпон тонкий і порода дерева відповідна, не змінеш).Нині вставляю в льоток по 4шт. -за методою Василя?, 

якщо можна більш дeтальнішe про такий мeтод

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, Mihail-ves сказав:

Цього року вішаю пластини на кусочки дроту для натягування рамок. Просунув в отвір, пальцями зігнув у "V", потім ще розвів кінчики так щоб трималось гарно на рамках. І вставив між рамки. Шпон не ламає і навіть якщо вже був тріснутий то дротом легко можно проколоти в ньому дірку біля поламаної. Попробуйте. 

5d4cf36f98a56_2019-8-9_7-15-20_863.jpg.62088081b08f5c2915f31b9fe37787ba.jpg

Дякую, Михайле. Зробив саме так, як Ви розписали. Здається, так і задумано було спочатку

Але міг все ж виробник це вказати в інструкції, це ж нескладно. А то ми працюємо, як діди вчили :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене сімей мало, тому на пластини  часу багато не витрачаю.  Колись давно зробив із тонкого  алюмінієвого дроту  (принесли хлопці із РЕМ) такі підвіски глибиною ~ 1 см -  то служать для всіх полосок вже багато років.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Олег 76 сказав:

якщо можна більш дeтальнішe про такий мeтод

Та ,здаеться, все зрозуміло.Автор метода Василь Левко(він також винахідник безшумного пасічного молотка, якого вдосконалив В.О.Соломка)За його розповіддю вставляеш в льоток необхідну кількість смужок і пришпилюеш канц. кнопною(тобто зафіксував проти витягування бджолами) через тиждень перевертаеш смушки і знову пришпилюеш,щоб з іншої сторони препарат потрапив на бджіл.Принцип такий-бджоли лазячи по смушкам ногами і черевцями заносять в "хату" іпо всіх особинах вулика.Наші науковці з інстітута забракували такий спосіб використання, по їхньому треба підвішувати в вуличках на краю гнізда, строго по інструкції.Ми ж люди з творчим підходорм до діла і робити по їхнім інструкціям -нудно і більш трудомістко. Я, пішов далі Левка і кнопками не пришпилюю і не перевертаю і збільшив кількість смушок(по 2,6гр\шт,були). Восени перевірив промивкою і після почухування потилиці вирішгую, що робити далі.Але що я, от мій сусід  так той пішов ще далі- не використовуе ніяких преператів, не лікуе, я йому лікую, бо зацікавлений щоб не відбувалось зараження моїх(невелика частина стоїть неподалік від його).За його методою зимній відхід весною компенсуеться роями і відводками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Винодел сказал:

Та ,здаеться, все зрозуміло.Автор метода Василь Левко(він також винахідник безшумного пасічного молотка, якого вдосконалив В.О.Соломка)За його розповіддю вставляеш в льоток необхідну кількість смужок і пришпилюеш канц. кнопною(тобто зафіксував проти витягування бджолами) через тиждень перевертаеш смушки і знову пришпилюеш,щоб з іншої сторони препарат потрапив на бджіл.Принцип такий-бджоли лазячи по смушкам ногами і черевцями заносять в "хату" іпо всіх особинах вулика.Наші науковці з інстітута забракували такий спосіб використання, по їхньому треба підвішувати в вуличках на краю гнізда, строго по інструкції.Ми ж люди з творчим підходорм до діла і робити по їхнім інструкціям -нудно і більш трудомістко. Я, пішов далі Левка і кнопками не пришпилюю і не перевертаю і збільшив кількість смушок(по 2,6гр\шт,були). Восени перевірив промивкою і після почухування потилиці вирішгую, що робити далі.Але що я, от мій сусід  так той пішов ще далі- не використовуе ніяких преператів, не лікуе, я йому лікую, бо зацікавлений щоб не відбувалось зараження моїх(невелика частина стоїть неподалік від його).За його методою зимній відхід весною компенсуеться роями і відводками.

Дякую:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.08.2019 в 00:09, Винодел сказал:

Та ,здаеться, все зрозуміло.Автор метода Василь Левко(він також винахідник безшумного пасічного молотка, якого вдосконалив В.О.Соломка)За його розповіддю вставляеш в льоток необхідну кількість смужок і пришпилюеш канц. кнопною(тобто зафіксував проти витягування бджолами) через тиждень перевертаеш смушки і знову пришпилюеш,щоб з іншої сторони препарат потрапив на бджіл.Принцип такий-бджоли лазячи по смушкам ногами і черевцями заносять в "хату" іпо всіх особинах вулика.Наші науковці з інстітута забракували такий спосіб використання, по їхньому треба підвішувати в вуличках на краю гнізда, строго по інструкції.Ми ж люди з творчим підходорм до діла і робити по їхнім інструкціям -нудно і більш трудомістко. Я, пішов далі Левка і кнопками не пришпилюю і не перевертаю і збільшив кількість смушок(по 2,6гр\шт,були). Восени перевірив промивкою і після почухування потилиці вирішгую, що робити далі.Але що я, от мій сусід  так той пішов ще далі- не використовуе ніяких преператів, не лікуе, я йому лікую, бо зацікавлений щоб не відбувалось зараження моїх(невелика частина стоїть неподалік від його).За його методою зимній відхід весною компенсуеться роями і відводками.

 

Я теж так роблю. І за заставну кладу там зараз повно бджоли, жарко в гнізді.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ss77 сказал:

 

Я теж так роблю. І за заставну кладу там зараз повно бджоли, жарко в гнізді.

Молода бджола яка тільки лупится разом з кліщом за заставну не лізе . а передає кліща сразу в гнізді

Краще вже положить зверху вперек рамок , особливо якщо є потолочини , або щось підложить для проходу бджіл під холстиком

Весною якраз і ложу на рамки на клуб бджіл , бджоли бігають з вуличкиу вуличку через верх по полосках 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, AVA сказал:

Молода бджола яка тільки лупится разом з кліщом за заставну не лізе . а передає кліща сразу в гнізді

Краще вже положить зверху вперек рамок , особливо якщо є потолочини , або щось підложить для проходу бджіл під холстиком

Весною якраз і ложу на рамки на клуб бджіл , бджоли бігають з вуличкиу вуличку через верх по полосках 

 

 

І ті. що за заставною адже повертаються в гніздо. Ви ж самі писали Принцип такий-бджоли лазячи по смушкам ногами і черевцями заносять в "хату" іпо всіх особинах вулика. Я і між рамок вішаю і за заставну кладу. А по результату можу і на прілётную додати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.08.2019 в 14:17, Віталій.В сказал:

 прошу поради  яким препаратом обробити  щоб в найкоротші терміни зрозуміти у мене кліща не має чі мій бульбулятор не робочий.

Поїхав сьогодні в місто спеціально щоб купити препарат для контрольної обробки, але  облом... із вибору були або біпін (різний ) або полоски які майже всі на амітразі як і біпін, тому вибору особливо не було купив пачку Варолом-а діюча речовина  тау-флувалинант, тим більше що відгуки за даний препарат в магазині почув добрі. Для контролю в 5 сімей поставив по дві полоски та поклав знову контролні листи але більші 35*40, прохання може хтось користувався данним припаратом підскажіть коли найбільше сипиця кліщ, сам думаю глянути через дві доби, остальні сімї знову обробив Московським біпіном із своєї парової гармати, але сьогодні дозу збільшив на 600 г води влив 4 дози по 0,5мл,  всього на 40 сімей ,  даною кількістю робочого рощину можливо обробити 50 сімей із середньою силою 11р, також відмовився від додаткової роботи відкривати вулик,  обробляв раніше по одному такту видува в кожну вуличку, всього на 10р вулик 11 тактів, на 12р 13 тактів видуву пари, сьогодні так і працював але шланг подавав в верхній літок і нагнітав  в вулик по 11 та 13 разів у вулики з глибоким дном по 12 та 14 тактів видуву. Результатом обробки  збільшеною дозою із парової гармати та контрольними полосками поділюсся.

До речі, обробіток 47 сімей без відкривання вуликів сьогодні зайняв трішки більше як дві години

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ніхто не пробував дома мити посуд пистицидами , всі стверджують що в їжу він не попаде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...