Перейти к содержанию

Методы борьбы с клещём Варроа


Рекомендуемые сообщения

23 минуты назад, Віталій.В сказал:

Ви хочете сказати що у Вас кліщ сидить тільки в комірках і не переміщаєця по рамках і не знаходиця на бджолі ?

Чі Ви напевно хочете мене ткнути носом в інструкію до біпіна ?

Кліщ знаходиться в розплоді і цикл повний розвитку бджоли 21 день.

І хоч попелом сипте, а він буде сидіти і далі поки не вийде бджола.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Sadovod сказав:

Він вже нарекомендував "димові гармати"! При продажі свого меду нехай пише: "Мед корисний, лікувальний, чотирократно оброблений отрутохімікатами".

Інтересно як гармата "Варомор" впливає на товарний мед,коли я гарматою користуюсь після 15 серпня,коли весь товарний мед викачаний,а може і проданий,яким макаром отрутохімікат туда потрапляє?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Wladimir_K сказал:

Кліщ знаходиться в розплоді і цикл повний розвитку бджоли 21 день.

Кліщ варроа розмножаєця в розплоді,  а знаходиця він кругом : на рамках, на бджолах, переходить з комірки  в комірку для подальшого розвитку, і також  на квітах  ( це стверджую не я, а література і відео лекції )  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Віталій.В сказал:

Кліщ варроа розмножаєця в розплоді,  а знаходиця він кругом : на рамках, на бджолах, переходить з комірки  в комірку для подальшого розвитку, і також  на квітах  ( це стверджую не я, а література і відео лекції )  

 

Які лекції. Ви обробляєте біпіном 4 рази через 3 дні, всього 12 днів.

Який ефект, коли коли кліщ вийде в розплоді на 21 день.

На рахунок лекцій і книжок , то в українських мене вже важко чимось здивувати, в більшості автори далекі від сучасної реальності десь на 2-3 десятка років в бджільництві і мені важко у себе на пасіці їх застосувати, або я і так все написане знаю. Можливо є сучасні автори, але я таких не зустрів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

Ви обробляєте біпіном 4 рази через 3 дні, всього 12 днів.

Який ефект, коли коли кліщ вийде в розплоді на 21 день.

Цього повністю вистачає, кліщ недосяжний для хімії лише в закритому розплоді, а фаза закритого розплоду значно коротша, ніж 21 день.  Контроль осипу проводжу постійно, під час четвертої обробки пушкою, осипу або вже нема, або мінімальна, кілька штук. Кліщ привикнути  і неосипатися неможе, бо обробляю тактіком і мавріком, по черзі.

Якщо після обробки вже прохолодно і бджоли не літають, контрольна обробка тим же тактіком показує, що кліща нема, в гіршому випадку впаде 2-3шт. Таку картину спостерігаю 4 роки і весною і влітку ніколи необробляю,  при якісній обробці до слідуючої обробки кліщ проблем нестворює.

Інколи виникає думка обробити для порівняння кілька сімей пластинами, але незнаю чи варто, бо з кліщем і так проблем немаю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, davolodya сказал:

Цього повністю вистачає, кліщ недосяжний для хімії лише в закритому розплоді, а фаза закритого розплоду значно коротша, ніж 21 день.  Контроль осипу проводжу постійно, під час четвертої обробки пушкою, осипу або вже нема, або мінімальна, кілька штук. Кліщ привикнути  і неосипатися неможе, бо обробляю тактіком і мавріком, по черзі.

Якщо після обробки вже прохолодно і бджоли не літають, контрольна обробка тим же тактіком показує, що кліща нема, в гіршому випадку впаде 2-3шт. Таку картину спостерігаю 4 роки і весною і влітку ніколи необробляю,  при якісній обробці до слідуючої обробки кліщ проблем нестворює.

Інколи виникає думка обробити для порівняння кілька сімей пластинами, але незнаю чи варто, бо з кліщем і так проблем немаю

Можливо для амітрази це працює, для флувалінату і флуметрину ні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Які лекції. Ви обробляєте біпіном 4 рази через 3 дні, всього 12 днів.

Який ефект, коли коли кліщ вийде в розплоді на 21 день.

На рахунок лекцій і книжок , то в українських мене вже важко чимось здивувати, в більшості автори далекі від сучасної реальності десь на 2-3 десятка років в бджільництві і мені важко у себе на пасіці їх застосувати, або я і так все написане знаю. Можливо є сучасні автори, але я таких не зустрів.

Який 21 день,ви що незнаєте біології робочої бджоли,хімія недосяжна тільки коли кліщ в запечатаному розплоді,і це далеко не 21 день,.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

Можливо для амітрази це працює, для флувалінату і флуметрину ні.

Маврик заточений під обробку ріпаку від квідкоїда,як від може незачепити кліща при попадані на нього,в нього така сама діюча речовина як в варотомі,невже заграничні спеціалісти випускають недіючі полоски,іх в Європі давно засудилиб,варостоп,який ви продате,належить ,за діючою речовиною до пиротроїдів,варотом і варостоп,як два брати близнюки,тому висновок невірний.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Ворон сказал:

Який 21 день,ви що незнаєте біології робочої бджоли,хімія недосяжна тільки коли кліщ в запечатаному розплоді,і це далеко не 21 день,.:hi:

Флувалінат і флуметрин це солі, яким чином вони можуть попасти в росплід.

Для Вас можу сказати, при контролі на 21 день десь у досить відомого форумчанина осип 20 кліщів. Ще для кожного організму існує гранична концентрація, коли настає загибель, так от обробляйте Мавриком поля скільки хочете, поки концепції недосяжне відповідної на кліщ дії не буде, а от звикання поступове від малих концентрацій буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Wladimir_K сказав:

Флувалінат і флуметрин це солі, яким чином вони можуть попасти в росплід.

Для Вас можу сказати, при контролі на 21 день десь у досить відомого форумчанина осип 20 кліщів. Ще для кожного організму існує гранична концентрація, коли настає загибель, так от обробляйте Мавриком поля скільки хочете, поки концепції недосяжне відповідної на кліщ дії не буде, а от звикання поступове від малих концентрацій буде.

Повторю,тау-флувалінат вноситься в сім'ю в виді аерозолі,бо розчинник при приготуваня розчину для обробки сімей звичайна вода,а вноситься гарматою,невже незрозуміло пишу,концетрацію можна зробити любу,але інструкція гласить про дози,які взяті нез потолка.:hmm:

416641070_w640_h640_dym-pushka-varomor-uk-gazovyj.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Wladimir_K сказал:

Які лекції. Ви обробляєте біпіном 4 рази через 3 дні, всього 12 днів.

Якщо взяти розплод трутня то Ви повністю праві, обробки  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 припустимо  що 1 числа трутня тільки запичатали ( на 9 - ту добу ) від яйця до виходу трутня 24 доби ,  24 - 9 = 15 діб і запечана комірка трутня як 1 числа так і 13 запечатана алеж в серпні  печатного трутня майже не має при наймі в мене , а от до розплоду бджоли все по графіку  21 - 9 = 12. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обробив сьогодні від кліща ось такою пушкою,( фото пізніше буде)  

за чотири години обробив 48 сімей, обробляв  по "пшику" в кожну вуличку під холстик ( довше відкривати і закривати ) , схоже що nik75  має рацію і така обробка це сліпий лисого стреже як на 48 сімей пішло робочого розчину близько 600гр що правда ампулу біпіна розвів на 800гр води, результат покаже як поклав 7 контрольних листів змазаних мазю для п'ят із оливкової олії та воску.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Віталій.В сказал:

Це буде складно, по перше я не знаю який припарат потрібно випаровувати по друге швидкість випаровування в кожній родині буде різний ( від сили сімї ).

Якщо Ви мали на увазі Гліщ і його єдиний не долік це термін випаровувння меньший як 45 діб, то чому б замість того як придумовувати якийсь складний випаровувач не замінювати полоски частіше ?.

Так я мав на увазі припарат гліщ , хоча назва мені не подобається  , 45 діб рекомендує виробник  два покоління бджоли  , часто мінять мінялка  замориться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, davolodya сказав:

Можна подумати, що після місячного перебування пластин у вулику, мед буде з меншою кількістю флуметрину чи флювалінату;). Якщо вже дійсно хочеться екологічності, тоді тільки  органічні кислоти, але це теж хімія, хоч і значно слабша.

Гайдара незахищаю,  але я і сам обробляю пушкою амітразом і відмовлятися від неї поки що непланую, альтернативи  тактіку для себе поки що незнайшов.

А я вже від гармати відмовився. Якщо є бажаючі , можу продати повністю з комплектом спирту та гасу.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А я вже від гармати відмовився.

Чим обробляєте ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, davolodya сказав:

Цього повністю вистачає, кліщ недосяжний для хімії лише в закритому розплоді, а фаза закритого розплоду значно коротша, ніж 21 день.  Контроль осипу проводжу постійно, під час четвертої обробки пушкою, осипу або вже нема, або мінімальна, кілька штук. Кліщ привикнути  і неосипатися неможе, бо обробляю тактіком і мавріком, по черзі.

Якщо після обробки вже прохолодно і бджоли не літають, контрольна обробка тим же тактіком показує, що кліща нема, в гіршому випадку впаде 2-3шт. Таку картину спостерігаю 4 роки і весною і влітку ніколи необробляю,  при якісній обробці до слідуючої обробки кліщ проблем нестворює.

Інколи виникає думка обробити для порівняння кілька сімей пластинами, але незнаю чи варто, бо з кліщем і так проблем немаю

Але то до пори до часу.  Ось побачите.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Чим обробляєте ?

Поставив полоски після відкачки меду 'Варостоп' болгарського виробництва.:ah: Зробив контроль - бачив п'ять-шість кліщів осипалось за добу ,- так що ніби працюють.

Далі думаю повернутися до старої обробки - з росинки я обробляв біпіном кожну рамку після виходу розплоду . Й не було ні осипу бджіл, як при гарматі, та й кліщ теж у мене не правив бал! :IMHO:

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Ворон сказал:

Повторю,тау-флувалінат вноситься в сім'ю в виді аерозолі,бо розчинник при приготуваня розчину для обробки сімей звичайна вода,а вноситься гарматою,невже незрозуміло пишу,концетрацію можна зробити любу,але інструкція гласить про дози,які взяті нез потолка.:hmm:

416641070_w640_h640_dym-pushka-varomor-uk-gazovyj.png

Які аерозолі, на основі флувалінату? Який ефект? 

Даний перетроїд контактної дії, кристали солі, які розносяться бджолами при контакті.

Ще раз повторюсь, причина постійних інфазій кліща самі пасічники і відсутність стабільного і постійного обробітку для всіх в одних час.

З останніх обробітків пасічників мого району, препарат з одного ящика,  в одного випало зразу в першого більше випало в контрольному  100 за ніч в іншого 10 і так по всій Україні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, ДобровоЛ сказал:

А я вже від гармати відмовився. Якщо є бажаючі , можу продати повністю з комплектом спирту та гасу.:ah:

Я також відмовився від гармати,і інших експерементів.Варостоп в серпні і не забиваю собі голову різною дурньою. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Женя Циба сказал:

Я також відмовився від гармати,і інших експерементів.Варостоп в серпні і не забиваю собі голову різною дурньою. 

Я теж у Вашій "спільноті"...Але крім полосок - по пораді Добровола- підкормку постійно роблю з додаванням перцової настойки та полину... Крім цього Женя, з твоєї подачі зверху на рамках лежить постийно гіркий перець, порізаний на куски.  В листопаді роблю контрольний біпіном, або бісанаром.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Blum сказал:

Я теж у Вашій "спільноті"...Але крім полосок - по пораді Добровола- підкормку постійно роблю з додаванням перцової настойки та полину... Крім цього Женя, з твоєї подачі зверху на рамках лежить постийно гіркий перець, порізаний на куски.  В листопаді роблю контрольний біпіном, або бісанаром.

Я відійшов від експерементів,а перець зверху на рамках дійсно працює.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Віталій.В сказал:

потрібно показати  як я роблю і як потрібно робити

Ничим і ни з ким мірятися не збираюся . У Вас своя думка, у мене своя.

Вже неодноразово давав посилання на мій канал:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Ворон сказал:

Інтересно як гармата "Варомор" впливає на товарний мед

Амітраз,  як і інші діючі речовини залишаються  у вулику, накопичуються у меду, віску, перзі, прополісі, організмі бджіл. Деякі речовини не розкладаються роками, а деякі десятиріччами. Вулик, рамки, суш - все пропитується отрутою. Отак і впливає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

добрый день, слышал у Рахматулина что ментол способствует в обработке клеща, не убивает но выгоняет наружу клеща со складок. а так же он говорил что амитраз лучше действует в газе, типа дышат пчелы и дышит клеш и потому не один клещ не уйдет. и вот я задумался, как совместить амитраз, тимол, ментол в газообразном или парообразном состоянии? не встречали такого у производителей?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, роман77 сказал:

как совместить амитраз, тимол, ментол в газообразном или парообразном состоянии?

Нужно добавить еще флувалинат, флуметрин, серу и формалин. Растворить в бензине и поджечь для газообразного состояния. :umora:

Вы наверное, когда болеете, смешиваете все лекарства, какие есть в аптечке: йод, зеленку, аспирин, валидол?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...