Перейти к содержанию

Методы борьбы с клещём Варроа


Рекомендуемые сообщения

16 минут назад, davolodya сказал:

 

Я пробував щавельку з спиртом і гліцерином через дим-пушку, ефекту небуло. Чи то така щавелька попалась, чи руки криві, але випало 3-4 кліща і все. При обробці тих же сімей тактіком осип був солідний. Можливо у Вас щось краще вийде, пробуйте і нам розкажете. Негативний досвід також цінний.

 

ефективність органічних кислот значно нижча ніж ефективність хімічних препаратів. При рівних умовах від тактика осип буде більший ніж від щавелевої кислоти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я замочував на три дні полоски грубого картону, потім перегинав на двоє і опускав через рамку у дві вулички. Стояли дві три неділі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, seim сказав:

ефективність органічних кислот значно нижча ніж ефективність хімічних препаратів. При рівних умовах від тактика осип буде більший ніж від щавелевої кислоти.

Я це прекрасно розумію, але осип 3-4 кліща - це природній осип,кліщ здох від старості і осипався, я вважаю, що в мому випадку щавелька неспрацювала. Десь рік чи два тому  @Мико показував, який осип буває від щавельки, там осипалося за 1000кліщів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, davolodya сказал:

Я це прекрасно розумію, але осип 3-4 кліща - це природній осип,кліщ здох від старості і осипався, я вважаю, що в мому випадку щавелька неспрацювала. Десь рік чи два тому  @Мико показував, який осип буває від щавельки, там осипалося за 1000кліщів.

це я сказав для розуміння що хімія і органіка має різну ефективність дії. Там де від кислоти випаде 1000 кліщів, від хімії випаде 1500 кліщів. Умовно. Якщо в цифрах, то я зустрічав дані що ефективність кислот 70%, ефективність хімії 95-97%. Думаю що могли б зробити ефективність і 100% від хімії, але тоді б ніхто не купував їхні препарати. Дослідний шляхом визначили відсоток при якому популяція кліща в наступному сезоні відновлюється але при цьому та кількість кліща дає змогу перезимувати бджолосім'ям без проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, seim сказал:

це я сказав для розуміння що хімія і органіка має різну ефективність дії. Там де від кислоти випаде 1000 кліщів, від хімії випаде 1500 кліщів. Умовно. Якщо в цифрах, то я зустрічав дані що ефективність кислот 70%, ефективність хімії 95-97%. Думаю що могли б зробити ефективність і 100% від хімії, але тоді б ніхто не купував їхні препарати. Дослідний шляхом визначили відсоток при якому популяція кліща в наступному сезоні відновлюється але при цьому та кількість кліща дає змогу перезимувати бджолосім'ям без проблем.

Не фантазуйте, 1000 це вже зашкальна статистика, з кліщем потрібно боротися постійно і монотоно. Якщо якісно обробили, а його знову на наступний рік багато потрібно перевірити пасіки в радіусі 1 км. хоча б і допомогти колегам, або чекати поки вони зникнуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Не фантазуйте, 1000 це вже зашкальна статистика, з кліщем потрібно боротися постійно і монотоно. Якщо якісно обробили, а його знову на наступний рік багато потрібно перевірити пасіки в радіусі 1 км. хоча б і допомогти колегам, або чекати поки вони зникнуть.

Кліщ Варроа відновлює свою популяцію від початку сезону весною до початку обробки  в серпні в 20 разів. Якщо залишиться на зиму 50 кліщів, то в серпні буде 1000 кліщів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, seim сказал:

Кліщ Варроа відновлює свою популяцію від початку сезону весною до початку обробки  в серпні в 20 разів. Якщо залишиться на зиму 50 кліщів, то в серпні буде 1000 кліщів.

Цих 50 кліщів повинно лишитися і ще перезимувати, кліщ не безсмерний, а проблема більше в помилках пасічників і в переконні, що підходи їх завжди правильні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Серж 82 сказав:

Я замочував на три дні полоски грубого картону, потім перегинав на двоє і опускав через рамку у дві вулички. Стояли дві три неділі.

Чим просочував і  який результат?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До обговорення... Автор - Старий Друже.

 

ЯКИЙ МЕТОД ЛІКУВАННЯ ВІД ВАРРОА НАЙКРАЩИЙ В ІСНУЮЧИХ УМОВАХ?

10.png

Джерело - http://pershyyrik.blogspot.com/2017/11/blog-post.html

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, nibond сказал:

Чим просочував і  який результат?

 

3 часа назад, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

хто пробував гліцерин + щавлева кислота, що можна сказати??? і чи варто пробувати....

 

3 часа назад, Серж 82 сказал:

Міша, я в минулому сезона пробував. За пару днів випадало на контролі  + - 20 кліщів. Але який відсоток осипався я не можу сказати

 

Десь тут на форумі був рецепт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Серж 82 сказал:

Десь тут на форумі був рецепт.

Может в дим пушки , там были рецепты . Если это то что ищете .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, Серж 82 сказав:

 

 

Десь тут на форумі був рецепт.

На просторах інтернету пишуть 1кг. гліцерину + 600грм. щавлевої кислоти =60 полосок

Хочу попробувати щось без хімії, тому зацікавив такий метод....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

На просторах інтернету пишуть 1кг. гліцерину + 600грм. щавлевої кислоти =60 полосок

Хочу попробувати щось без хімії, тому зацікавив такий метод....

помоєму у таких пропорціях і робив. полоски різав з грубого картону і заливав у трьох літровій банці.

нагрієш відро води , щоб була досить гаряча і занурюй туди баклажку з щавелькою і гліцерином, час від часу збовтуй. На ранок у мене розчинилась повністю.

 кліщ потрохи сипеться, у брата від даних полосок теж сипався. Але на самі полоски не надійся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

21 година тому, davolodya сказав:

 

Я пробував щавельку з спиртом і гліцерином через дим-пушку, ефекту небуло.

А без гліцерину, тільки щавельку з спиртом в дим пушку? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

 

А без гліцерину, тільки щавельку з спиртом в дим пушку? 

Той же самий ефект, неспрацювала. Цього року купив нову щавельку, спробую ще раз, в останнє, а далі експерементів нехочу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, davolodya сказав:

Той же самий ефект, неспрацювала. Цього року купив нову щавельку, спробую ще раз, в останнє, а далі експерементів нехочу

не було би дим"цар"пушки - не було б експериментів? :blink:

А без спирту якщо вже так хочеться щавельнуть - зробити сублімацію - слабО?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 хвилин тому, Любомир сказав:

не було би дим"цар"пушки - не було б експериментів? :blink:

А без спирту якщо вже так хочеться щавельнуть - зробити сублімацію - слабО?

Сублімацію - це треба по пасіці акумулятор тягати за собою,  або переноску, бавитися з півсотнею сімей нема ні часу, ні бажання, пушкою ця робота виконується за півгодини від сили, при цьому в сім'ї лізти непотрібно, і обробка якісно буде зроблена.  Спробую ще раз щавелькою, вийде, то добре, а ні, то тоже добре, маю для пушки і Маврік,і Тактік, для кліща вистачить.

Якщо вже бавитися, то краще мурашинкою:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, davolodya сказал:

Сублімацію - це треба по пасіці акумулятор тягати за собою,  або переноску, бавитися з півсотнею сімей нема ні часу, ні бажання, пушкою ця робота виконується за півгодини від сили, при цьому в сім'ї лізти непотрібно, і обробка якісно буде зроблена.  Спробую ще раз щавелькою, вийде, то добре, а ні, то тоже добре, маю для пушки і Маврік,і Тактік, для кліща вистачить.

Якщо вже бавитися, то краще мурашинкою:IMHO:

Шукайте щавелеву кислоту 2 водну

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, валерий2012 сказав:

Шукайте щавелеву кислоту 2 водну

Так вона вся двохводна, саме такою і пробував. Брав і на гуртівні хімреактивів, і фасовану в бджоломагазині.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, davolodya сказал:

Так вона вся двохводна, саме такою і пробував. Брав і на гуртівні хімреактивів, і фасовану в бджоломагазині.

Не вся.Купував 3 роки назад в Днипропетровську .Кислота 2 водна дигидрат Китай

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, валерий2012 сказав:

Не вся.Купував 3 роки назад в Днипропетровську .Кислота 2 водна дигидрат Китай

На цей рік прикупив точно двохводну, китай, з гуртівні, якщо получиться, буде ще +один препарат від кліща, а як невийде, то несильно розчаруюся, обробити маю чим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я робив полоски з картона замочені в гліцерині та з щавелькою, за порадою знайомого у якого кліщ сипався  від них весною. Я особисто не побачив не одного кліща який би постраждав. І ще, якщо полоски знаходяться біля розплолу то бджоли вигризають його до ващіни.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 хвилини тому, davolodya сказав:

На цей рік прикупив точно двохводну, китай, з гуртівні...

є посилання в інтернеті, щоб купити ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

є посилання в інтернеті, щоб купити ?

Посилання нема, забийте в гугл Сфера7, Львів, відправляють Новою Поштою, тільки мінімальна сума заказу у них була під 400гр., хіба мое зараз щось помінялося

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.07.2018 в 20:08, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

хто пробував гліцерин + щавлева кислота, що можна сказати??? і чи варто пробувати....

Я пробовал, только теперь немного изменен рецепт +10%  спирта.

Ставить нужно раз в неделю, особенно если температура высокая. Быстро высыхает бумажное полотенце.

И есть момент, клещ который в расплоде, на него не действует, поэтому раз в 7 дней. А осенью обязательна предзимняя обработка от клеща.

первоисточник: http://scientificbeekeeping.com/articles-by-publication-date/

а это автоперевод

 

Это его последний отчет по его опытам: http://scientificbeekeeping.com/extended-release-oxalic-acid-progress-report-3/

А вот тут есть рецепт. http://scientificbeekeeping.com/extended-release-oxalic-acid-progress-report-2/

 

Таблица 1. Сравнение концентраций ОА в различных тестируемых препаратах. Аргентинская «кухонная» формулировка обычно используется пчеловодами в этой стране для впитывания собственных полос [11]. В нашей композиции «сухого полотенца» кристаллы ОА покрывают поверхность полотенец при низкой влажности - больше, чем на 28% OA-полосах.


image.thumb.png.39307308647c1687350645481a251a05.png

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...