Перейти к содержанию

Який мед залишати на зимівлю і скільки?


Oleksandr

Рекомендуемые сообщения

:hi::helpme: В мене в вуликах лишився мед з гречки, як я його не старався весь викачать, він всеодно лишається в значній кількості. Чи можна бджол залишити на ньому в зиму, чи перезимують бджоли на ньому????? :helpme::helpme::helpme:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перезимують, у мене три роки назад, зимували на гречці, крайні рамки були з акацією, перезимували. Догодуйте сиропом, поки дойдуть до гречки буде весна :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Незнаю,цей рік також попробую гречаний мед і догодувати сиропом...кажуть нормально.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На гречці зимують добре, перевірено, а якщо догодуєте цукром буде взагалі прекрасно. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 years later...
В мене в вуликах лишився мед з гречки, як я його не старався весь викачать, він всеодно лишається в значній кількості. Чи можна бджол залишити на ньому в зиму, чи перезимують бджоли на ньому?

На гречці бджоли зимують добре. На соняху теж можуть зимувати, але, якщо взяток був з перепадами хоч невеличкого дощу. Підгодовка цукровим сиропом рекомендується - 5- 10 кг в цукрі, в залежності від готових запасів. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

минулу зиму зимували на соняшнику, сиропом не підгодовувала. Це була перша зимівля, хвилювалася стпашенно, але, коли навесні відкрила вулики - радості не було меж!!! Перезимували добре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

минулу зиму зимували на соняшнику, сиропом не підгодовувала. Це була перша зимівля, хвилювалася стпашенно, але, коли навесні відкрила вулики - радості не було меж!!! Перезимували добре.
Воспользуюсь вашим опытом, тоже оставлю на подсолнечном. Надеюсь тоже радости не будет предела :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

минулу зиму зимували на соняшнику, сиропом не підгодовувала. Це була перша зимівля, хвилювалася стпашенно, але, коли навесні відкрила вулики - радості не було меж!!! Перезимували добре.
Воспользуюсь вашим опытом, тоже оставлю на подсолнечном. Надеюсь тоже радости не будет предела :ay:
Мій досвід в порівнянні з вашим ще не досвід, всього-навсього одна зимівля, але що було, те було. Зараз знову готуюсь до зими, знову хвилююсь, щоб добре перезимували. Не знаю чи це притаманно всім пасічникам, чи тільки я там переживаю. Цього року знову зимуватимуть на соняшнику, але ще трохи підгодовую сиропом з деревієм та полином (начиталась про цілющі властивості цих рослин). Як перезимують - весна покаже.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року знову зимуватимуть на соняшнику, але ще трохи підгодовую сиропом з деревієм та полином (начиталась про цілющі властивості цих рослин). Як перезимують - весна покаже.
зимували на соняшнику... стискали гнізда чи ні? P/S. стиснене гніздо це коли останні вулички (під заставною) повністю заповнені бджолами. В такому разі бджоли обсиджують увесь мед і прогрівають його за рахунок чого він стає доступним та малокристалізується.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року знову зимуватимуть на соняшнику, але ще трохи підгодовую сиропом з деревієм та полином (начиталась про цілющі властивості цих рослин). Як перезимують - весна покаже.
зимували на соняшнику... стискали гнізда чи ні? P/S. стиснене гніздо це коли останні вулички (під заставною) повністю заповнені бджолами. В такому разі бджоли обсиджують увесь мед і прогрівають його за рахунок чого він стає доступним та малокристалізується.
Гніздо стискала. В зиму йшли 6-7 рамок щільно обсиджених бджолою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гніздо стискала. В зиму йшли 6-7 рамок щільно обсиджених бджолою.

Ksenya, А скільки плануєте згодувати сиропу на сім'ю ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гніздо стискала. В зиму йшли 6-7 рамок щільно обсиджених бджолою.

Ksenya, А скільки плануєте згодувати сиропу на сім'ю ?
3-4 літра. Годую не стільки з метою поповнення кормових запасів(меду їм повинно вистачити), скільки з метою профілактики.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

з метою профілактики.
Профилактики чого ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

з метою профілактики.
Профилактики чого ?
деревій - профілактики аскосферозу
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

з метою профілактики.
Профилактики чого ?
деревій - профілактики аскосферозу
Сахарный мед с деревием пчелы съедят в первой половине зимы когда расплода нет. Смысл в этой профилактике? :af:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

деревій - профілактики аскосферозу

Сахарный мед с деревием пчелы съедят в первой половине зимы когда расплода нет. Смысл в этой профилактике?

Ved, Ksenya, Добавте ще й настоянку червоного гіркого перцю - ст. ложку на 5 літрів. - і від кліщів, і від нозематозу. А з деревієм теж згоден. Його дія буде і зараз, і протягом усієї зими. Не обов'язково ж бджоли так точно закладують корм послойно. Він весь час кочує по чарунках. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

lddo, дякую Вам за пораду. Чи можна самому приготувати настоянку? Як? Хоча вже, мабуть, не встигне настоятися. Може, на наступний рік. А зараз хіба пошукати в аптеках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дякую Вам за пораду. Чи можна самому приготувати настоянку? Як? Хоча вже, мабуть, не встигне настоятися. Може, на наступний рік. А зараз хіба пошукати в аптеках.

Ksenya, Встигне! День - два й так гірчить, що й нечисту силу вигнати зможе. :ay: А ще краще взяти отой маленький "ядрьоний" кімнатний. Настоювати можна на горілці. У посуд запихаєте гіркий червоний перець і заливаєте спиртним. Звичайно, що довше стоятиме, то ліпше. Я особисто вже кілька років користуюсь аптечним. Пораду щодо перцевої настоянки запозичив з особистих розмов з досвідченими пасічниками. Ще отих дідів-знатоків, а то й чарівників-знахарів, хранителів народної мудрості, яких колись можна було зустріти по селах. Як вони радили- "від усіх хвороб животів у бджіл". Тепер вже це й науково підтверджено. Особливо ефективне зілля це від нозематозу та й кліщів ганяє.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

День - два й так гірчить, що й нечисту силу вигнати зможе. :ay: Особливо ефективне зілля це від нозематозу та й кліщів ганяє.
... профілактичне застосування не завжди дає позитивний ефект, а іноді і навпаки.
Червоний перець має потужні протимікробні властивості, що сприяють швидкої загибелі патогенної мікрофлори,
але ж не тільки патогенної, а й необхідної, (а у бджіл вона таки теж є) і от тоді виникає такий стан який називають дисбактеріоз, на фоні якого нозема і може проявити свою вірулентність, адже сироп з перцем не стерилізує зовнішнє середовище всередині вулика. Тому це палиця з двома кінцями. До речі дисбактеріоз у бджіл може розвиватися насамперед за відсутності якісної перги, яка містить необхідні для бджіл бактерії.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... профілактичне застосування не завжди дає позитивний ефект, а іноді і навпаки.

Тому це палиця з двома кінцями.

Jivec, Леоніде, дія перецю провірена десятиріччями і не лише мною. Ефект - неперевершений, побічних дій не зустрічав. Доречі, я його добавляю у дві - три подачі, а не на всю підкормку. Бувало після неї навіть кліщ сипався.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... профілактичне застосування не завжди дає позитивний ефект, а іноді і навпаки.

Тому це палиця з двома кінцями.

Jivec, Леоніде, дія перецю провірена десятиріччями і не лише мною. Ефект - неперевершений, побічних дій не зустрічав. Доречі, я його добавляю у дві - три подачі, а не на всю підкормку. Бувало після неї навіть кліщ сипався.
Я з товаришем в минулому році КАС-81 дали :ay:,і в нього і в мене відхід 90% - обпеклися то тепер і на холодну воду, а перець і поготів... але треба спробувати хоч на кілька сімей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я з товаришем в минулому році КАС-81 дали ,і в нього і в мене відхід 90% - обпеклися то тепер і на холодну воду, а перець і поготів...

Jivec, Так, КАС-81 хороше використовувати весною. Я його десь з десяток років тому опробував. Але, Леоніде, я тоді про те, що він використовувася на зиму чомусь не чув.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я з товаришем в минулому році КАС-81 дали ,і в нього і в мене відхід 90% - обпеклися то тепер і на холодну воду, а перець і поготів...

Jivec, Так, КАС-81 хороше використовувати весною. Я його десь з десяток років тому опробував. Але, Леоніде, я тоді про те. що він використовувася на зиму чомусь не чув.
Та ні, люди дають на зиму ось і цей дідусь теж ветлікар (у нього взагалі своєрідні погляди) див. 26 хв.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Та ні, люди дають на зиму ось і цей дідусь теж ветлікар (у нього взагалі своєрідні погляди) див. 26 хв.

Живець, Так, цікаве відео. Але він розповів про метод утримування бджіл, що нагадує метод Ващенка. А у КАС -81,- цифра означає рік його "винайдення". У всякому разі, майже співпадає з початком публікацій про цей препарат у "Пчеловодстве". Тобто препарат провірений вже роками. Хоча, повторюсь, восени я його не використовую. Бо у цей період і в природі ще достатньо поживи для бджіл.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Який мед залишати на зимівлю і скільки?

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...