Jump to content
Griva

Ульи из пенополистирола (пенопласта)

Recommended Posts

29 минут назад, <Юра> сказал:

Юбка?:hmm:Обвязка?:hmm:В чем разница?

45 минут назад, ромео сказал:

Ви хочете сказати, що поки я зроблю 1 дерев'яний, Ви зробите 8 ппс-них?

:hmm:

image.png.a45986cef7337efebcd09086cb524d5b.pngimage.thumb.png.9aeaf204960e258f22e1a45f7bfa2bc2.png

Не знаю может у Вас скоростная линия по производству. У меня таких, один корпус за полчаса наверное не успею... но и не старался. Ну за час точно, даже не спеша. И учтите что оборудования тут понадобится канцелярский нож, шуруповерт и самая простенькая циркулярка

• Like 1
18 минут назад, siverit сказал:

один корпус

Какая марка пенополистирола?

1 минуту назад, <Юра> сказал:

Какая марка пенополистирола?

Ой, за 4 года - всякая. Я уже на марку и не смотрю. Корпуса прокрашиваю снаружи, сверху и снизу. Пробовал покрасить и внутри - для гнездовых корпусов смысл есть.

53 минуты назад, siverit сказал:

Ой, за 4 года - всякая. Я уже на марку и не смотрю. Корпуса прокрашиваю снаружи, сверху и снизу. Пробовал покрасить и внутри - для гнездовых корпусов смысл есть.

Есть смысл обклеить изнутри самоклеющейся фольгой. Сам не пробовал, но мне кажется это удачное решение.  Для заставных супер, но дорого, а для корпусов это оправдано

• Like 1

Не очень уважаю эту технологию (корпуса из эппс с деревянной обвязкой), но выскажу свое мнение 

Если уже решили делать так ульи, вставлять пенопласт в деревянную обрешетку - неудачное решение. Пенопласт стабильный материал,  дерево - нет. Атмосферное влияние, расширение, набухание, высыхание, и через сезон -два пенопласт начнет отваливаться

Делать нужно след образом.  Берете кусок пенопласта и две рейки. Намазываете клеем (две противоположные стороны) , сжимаете (в ваймах например), ждете пока склеится. Торцуете склееный щит, берете вторые две рейки,  клеите, сжимаете, ждете. Снова торцуете. Получается заготовка стенки в трех размерах. Ну и дальше как обычно

• Like 1
4 часа назад, siverit сказал:

меня таких, один корпус за полчаса наверное не успею... но и не старался. Ну за час точно, даже не спеша

Так і я на один корпус з дерева не витрачаю 

5 часов назад, siverit сказал:

... в 5-10 разів більше часу ніж на мої

Бо тоді виходить, що один дерев'яний корпус треба 8 годин робити...:umora:

2 години тому, ромео сказав:

Бо тоді виходить, що один дерев'яний корпус треба 8 годин робити...:umora:

Може Ви бачили я тут на форумі продавав рамки, можливо повірите, що і корпус з дерева вмію зробити. Так у мене виходить за той час що я витрачу на виготовлення дерев'яного, я легенько зроблю 3-4 полістирольних. В мене вони без обв'язки. І це враховуючи час на обклеювання внутрішньої поверхні. Фарбування ззовні не враховуємо, дерев'яні теж потрібно фарбувати:). Я сподіваюся Ви враховуєте в час виготовлення стругання, торцювання, рейсмус, фрезерування?  

• Like 2
2 минуты назад, Шульц сказал:

Може Ви бачили я тут на форумі продавав рамки, можливо повірите, що і корпус з дерева вмію зробити. Так у мене виходить за той час що я витрачу на виготовлення дерев'яного, я легенько зроблю 3-4 полістирольних. В мене вони без обв'язки. І це враховуючи час на обклеювання внутрішньої поверхні. Фарбування ззовні не враховуємо, дерев'яні теж потрібно фарбувати:). Я сподіваюся Ви враховуєте в час виготовлення стругання, торцювання, рейсмус, фрезерування?  

Можно увидеть фото Ваших ППС ? Чем обклеиваете внутри?

21 годину тому, <Юра> сказав:

Де в Кіровоградській обл саммерса купити можна?

В нас, наприклад ніде не можна. Але я купив з доставкою Укрпоштою. Разом з доставкою вийшло в ту ціну, що в нас продають інші марки. Брав щільністю 40, важив, щільність практично відповідає заявленій. З усіх видів цей мені сподобався найбільше.

• Like 1
8 минут назад, Шульц сказал:

В мене вони без обв'язки.

Без обв'язки?

Вірю...

9 минут назад, Шульц сказал:

Я сподіваюся Ви враховуєте в час виготовлення стругання, торцювання, рейсмус, фрезерування?  

Я не на продаж роблю - для себе. Деякими операціями можна і знехтувати :IMHO:

• Like 1
6 хвилин тому, siverit сказав:

Можно увидеть фото Ваших ППС ? Чем обклеиваете внутри?

Можна, але певно вже завтра. Обклеюю плавкою для дзеркал поліпропіленовою НЕ поліетиленовою! Поліетилен бджолам по зубам. Пробував фарбувати, так швидше, але повернувся до обклеювання, приклеєні прополісом рамки відривають фарбу.  

• Like 1
37 минут назад, Шульц сказал:

Можна, але певно вже завтра. Обклеюю плавкою для дзеркал поліпропіленовою НЕ поліетиленовою! Поліетилен бджолам по зубам. Пробував фарбувати, так швидше, але повернувся до обклеювання, приклеєні прополісом рамки відривають фарбу.  

Что за плёнка, где брали, чем клеили?

Вдалось сьогодні заїхати на пасіку , ось мої ,,супер економ,, варіант. Товщина 20 мм.

А і ще на даний час шурупи можна викрутити вони не несуть ніякого механічного навантаження , просто часу обмаль мож зимою.

20201028_164640.jpg

20201028_164649.jpg

20201028_164704.jpg

20201028_164714.jpg

20201028_164751.jpg

20201028_164801.jpg

20201028_164821.jpg

20201028_164833.jpg

Edited by uam_63
  • Like 5
48 хвилин тому, siverit сказав:

Что за плёнка, где брали, чем клеили?

Наберіть в пошуку "захисна плівка для дзеркал". Це практично скотч тільки з товщих (він буває різної товщини) Я міряв товщину в мене 50мкм (хоч обіцяли 55) Ширина 200мм (брав і ширшу, але нею незручно працювати) Вона самоклейка.

• Like 2
В 28.10.2020 в 08:03, Lefty сказал:

У мене поки що нічого не відстає, цього сезону навіть в поля з ними виїзжав.

Я три роки кочую по два переїзду що року, при цьому все тримаєця, коли працюю біля вукликів корпуса склеєні прополюсом підриваючи стаметкою другий крпус чі перший від днища буває дві стінки  ( права - задня ) піднімаєця стаместкою а третя ( ліва ) чути характерний хруск і брусок відстає від ппс, корпуса фальцеві тому приипають добре, також підриваю іноді боковий брусок коли відриваю рамки від корпуса, а саме 1 - 10 рамку. 

На мою думку  причина в тому що, клей дракон не має еластичності тому в процесі роботи ( переїзди, піднімання повних корпусів, відривання стаместкоюю і т.д ) дають деформацію корпуса при чому появляюця тріщини і при черговій нагрузкі брусок відстає, всі бруски обв"язки прикручені 100мм саморізом але це не врятовує від деформацій . На мою думку буде краще тримаця якщо 4-ри бруски обвязки будуть зібрані в шип, я клей піной не користувався але, думаю що піна буде єластичніше . Від ППС корпусів не відмовився  ремонтую та користуюсь

476239541_2020.thumb.jpg.7a9b28851e0093c7ff2babed4bf18346.jpg

, але нових не роблю,

740962334_2020.thumb.jpg.85b9a4747779d00498531ed1188812b4.jpg

всі нові корпуса роблю із очерету

891793137_2020.thumb.jpg.3c0065777fa173ae39c6d8fa69c1486c.jpg

хоч і роботи коло такого корпуса в 4-ри рази більше як біля ппс, але воно того варте. 

• Like 6
6 минут назад, Віталій.В сказал:

воно того варте. 

Які плюси в них?

• Like 1
6 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Я три роки кочую по два переїзду що року, при цьому все тримаєця, коли працюю біля вукликів корпуса склеєні прополюсом підриваючи стаметкою другий крпус чі перший від днища буває дві стінки  ( права - задня ) піднімаєця стаместкою а третя ( ліва ) чути характерний хруск і брусок відстає від ппс, корпуса фальцеві тому приипають добре, також підриваю іноді боковий брусок коли відриваю рамки від корпуса, а саме 1 - 10 рамку. 

На мою думку  причина в тому що, клей дракон не має еластичності тому в процесі роботи ( переїзди, піднімання повних корпусів, відривання стаместкоюю і т.д ) дають деформацію корпуса при чому появляюця тріщини і при черговій нагрузкі брусок відстає, всі бруски обв"язки прикручені 100мм саморізом але це не врятовує від деформацій . На мою думку буде краще тримаця якщо 4-ри бруски обвязки будуть зібрані в шип, я клей піной не користувався але, думаю що піна буде єластичніше . Від ППС корпусів не відмовився  ремонтую та користуюсь

, але нових не роблю,

всі нові корпуса роблю із очерету

хоч і роботи коло такого корпуса в 4-ри рази більше як біля ппс, але воно того варте. 

Я дійшов думки, що практично було б утримати бджіл , їх гніздо у дерев'яних корпусах. А вже надставки медові чи магазини виготовляти з чогось легшого. Але практичніше для кочових  рутів мати все ж по два дерев'яних корпуси.:IMHO:

• Like 3
2 часа назад, <Юра> сказал:

Які плюси в них?

Крепші, меньше вологи, не пропікаюця на сонці, при перевозкі не запарююця бжоли, зимою сім"я від 8-ми рамок зимують спокійно, і як не крути але екологія, а в нашом випадку чистота продукта таки вища.

Хоча в ППС таки єст свої +++ перед очеретом.

• Like 1
5 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Крепші, меньше вологи, не пропікаюця на сонці, при перевозкі не запарююця бжоли, зимою сім"я від 8-ми рамок зимують спокійно, і як не крути але екологія, а в нашом випадку чистота продукта таки вища.

Хоча в ППС таки єст свої +++ перед очеретом.

:IMHO: Дерево і в Африці - дерево! :ay:

• Like 2
2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

їх гніздо у дерев'яних корпусах.

А вже надставки медові чи магазини виготовляти з чогось легшого. 

В усих матеріалах єсть свої +++ та --- , і на :IMHO: не маловажний  фактор погодні умови, один із них весняний розвиток сімейки скажім на 4р, в дерев"яному корпусі на 12р і в очереті теж на 12р, деревяний корпус після вологої зими треба ще висушити на що піде чі мало зусиль сімї, очерет не має властивості напитувати вологу тому і старт швидший по весні, та і согоднішня ціна на деревину теж добрячий фактор. 

Що до магазинів з Вами згодний що матеріал повиний бути легший, мені дуже зручні магазини із ДВП, але виготовляти їх по технології ЛАВ проварювати всі заготовки в парафіні.

• Like 3
50 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Пінопласт він і в Африці пінопласт!:IMHO::umora:

• Like 1
  • Haha 3
4 минуты назад, <Юра> сказал:

Ну в Африці пінопласт думаю можна продавать як термопанель для обігріву :umora:

3 минуты назад, AVA сказал:

Ну в Африці пінопласт думаю можна продавать як безпровідну  термопанель для обігріву :umora:

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

1 час назад, <Юра> сказал:

Нє пацани,  мені не принципово але в Африці 

Дерево -  tree або  bois

пінопласт - Styrofoam або polystyrène 

:ah::umora:

• Haha 1
3 години тому, <Юра> сказав:

Там з ним каюк буде бджолам. Запаряться.:IMHO:

1 годину тому, ДобровоЛ сказав:

Там з ним каюк буде бджолам. Запаряться.:IMHO:

З власного досвіду скажу, що в дерев'яних запаряться швидше. Відколи перейшов на полістирол, ще не бачив щоб бджоли вентилювали вулик. Взагалі полістирол краще для літа ніж для зими:IMHO:

• Like 1