Перейти к содержанию

Ульи из пенополистирола (пенопласта)


Griva

Рекомендуемые сообщения

2 години тому, ромео сказав:

А як щодо ціни? Є контраргумент?

Підрахував, що по нинішніх цінах, магазин із ППС без обв'язки обійдеться в 40 грн.

З дерева 100+ грн.

Буду, напевне перепрофілюватись знову на ППС. Правда треба попрацювати над укріпленням жорсткості конструкції.

Ех, ромео, а скільки ви нас переконували, що вулики із ЕППС - гівно. ;)

18 хвилин тому, gardener сказав:

як?

НИжня і верхня обв"язка 20 мм і ними можна грати футбола. :dntknw: Ну, у мене, особисто такий підхід багато років. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Sanich сказав:

 

НИжня і верхня обв"язка 20 мм і ними можна грати футбола

Так @ромео рахував без обв'язки.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Sanich сказал:

Ех, ромео, а скільки ви нас переконували, що вулики із ЕППС - гівно. ;)

Спробую з гівна зробити конфетку...

:umora:

4 минуты назад, gardener сказал:

Так @ромео рахував без обв'язки.

Без обв'язки ніяк. Напевне додам ще вертикальний каркас...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, ромео сказав:

Напевне додам ще вертикальний каркас...

Це явно лишнє. Хіба що я не зрозумів вас. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Sanich сказал:

Це явно лишнє. Хіба що я не зрозумів вас. 

Чого ж лишнє? Жорсткість виробу покращиться в рази...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ромео сказав:

Чого ж лишнє? Жорсткість виробу покращиться в рази...

Кажу вам, як користувач вуликів із ЕЕПС із 8-річним досвідом. Верхньої і нижньої обв"язки достатньо для жорсткості для магазинів із 30мм ЕППСу. Ну, будете оббивати інколи кути - там все одно запасу міцності на  років 20.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Sanich сказал:

Кажу вам, як користувач вуликів із ЕЕПС із 8-річним досвідом. Верхньої і нижньої обв"язки достатньо для жорсткості для магазинів із 30мм

Так і я маю такий досвід. Тільки мій висновок інший. 

Вони свою функцію виконують. Але нема в такій конструкції запасу міцності. Це ніби китайський варіант виробу. Користуйся - але обережно. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, ромео сказав:

Вони свою функцію виконують. Але нема в такій конструкції запасу міцності. Це ніби китайський варіант виробу. Користуйся - але обережно. 

:dntknw: Приїзжайте до мене на пасіку - покажу "запас міцності" та магазини, які пережили 5-8 сезонів. 

Правда, самі старіші вивожу із експлуатації. Вони робилися із того, що було під руками - ЕППС 40мм, обв"язка із планочок 12х25. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, ромео сказав:

Без обв'язки ніяк. Напевне додам ще вертикальний каркас...

Три сезони десяток вуликів поюзав, основне призначення для відводків, цього річ так склалось що не було куди пересадити і тому виїзжав з ними на кочівлю. 

Висновок: жорсткості вистачає , але при перевезенні трохи ЕППС пошкоджуєттся, тому на гніздовий корпус нашиватиму кути (аналогічно очеретяному). Магазини дерев'яні, але теж виношую думку спробувати пару десятків з ЕППСу тільки з 20мм.  з дерев.обязкою.

ІМХО, для стаціонарах, повністю погоджуюсь з думкою Sanicha.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

IMG_20211029_134733.jpg

IMG_20211029_134702.jpg

На зиму планую вулики з ЕППСу обгортати агротканиною (дешиво і повинно бути ефективно) щоб вберегти від розкльовування синицями, ось тут теж кути стануть в нагоді ( між ЕППСом і агротканиною буде 8мм)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Lefty сказал:

IMG_20211029_134733.jpg

IMG_20211029_134702.jpg

О! Так і я про вертикальні ребра кажу... Тільки планую їх не зверху нашивати, а в площині стінок робити...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, ромео сказав:

О! Так і я про вертикальні ребра кажу... Тільки планую їх не зверху нашивати, а в площині стінок робити...

Я під фото добавив комет, з яких міркувань робив саме так ну і + при переїздах стінки не продавлюються чи то сусіднім вуликом чи то бортами причепа. 

А для магазинів то все зайве буде, дерев'яної обязки вистачить за очі.

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Lefty сказал:

Магазини дерев'яні, але теж виношую думку спробувати пару десятків з ЕППСу тільки з 20мм.  з дерев.обязкою.

Для 8р як робить збірну  передню задню стінку 370 х 155 з еппс та обьязок зверху та знизу ,

чи непростіше залишить сплошне дерево з четвертю , яка прикриє еппс по вуглах корпуса і торець боковушки 

А от боковушки уже з  еппс 20 і зекономить на обвьязкі дерева на боках зверху - знизу , замість 20 х20 , тільки  10 х 20 які кріплятся до перед- задн  стінок 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня вывод из практики такой. ППС для утепления помещений для изготовления ульев непригоден. Считаю самым худшим материалом из всех возможных. Для нуклеусов ещё можно приспособить, для ульев это одноразовая игрушка. Это касается строительного ППС. Лучший материал для ульев дерево. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, seim сказал:

У меня вывод из практики такой. ППС для утепления помещений для изготовления ульев непригоден. Считаю самым худшим материалом из всех возможных. Для нуклеусов ещё можно приспособить, для ульев это одноразовая игрушка. Это касается строительного ППС. Лучший материал для ульев дерево. 

Ну вы же минвату не пробовали?

;) :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Ю. Р. А. сказал:

Ну вы же минвату не пробовали?

;) :)

А Вы пробовали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, seim сказал:

У меня вывод из практики такой. ППС для утепления помещений для изготовления ульев непригоден.

Никто и не спорит. Для ульев надо брать ЭППС. 

Хотя и ППС пригодится, я, например, ним крышу утепляю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Алексей Кременчуг сказал:

Никто и не спорит. Для ульев надо брать ЭППС. 

Хотя и ППС пригодится, я, например, ним крышу утепляю.

В чем разница ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, koste сказал:

В чем разница ?

IMG_20211029_170746.thumb.jpg.0ad9841198093ab2f2710c35cca81aa8.jpg

  • Подобається 1
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 2
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Sanich сказал:

Верхньої і нижньої обв"язки достатньо для жорсткості для магазинів із 30мм ЕППСу

Як скріплюєте стінки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Алексей Кременчуг сказал:

Никто и не спорит. Для ульев надо брать ЭППС. 

Хотя и ППС пригодится, я, например, ним крышу утепляю.

Я имел в виду Эппс. В разговорной речи его называют ППС или полистирол. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, ромео сказав:

Як скріплюєте стінки?

На клей. Спочатку затягую шурупом, або двома шурупами, які потім можна викрутити. 

Спочатку збираю верхню та нижню обв"язку. Потім склеюю стінки зі ЕППС і відразу кріплю обв"язку - поки клей на схватився, стінки із ЕППС мають більше можливістей зіграти на неточностях в розмірах. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Sanich сказал:

Спочатку збираю верхню та нижню обв"язку

Чим скріплюєте?

Як досягаєте площинності, щоб не викручувало в пропелер?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, AVA сказав:

Для 8р як робить збірну  передню задню стінку 370 х 155 з еппс та обьязок зверху та знизу ,

чи непростіше залишить сплошне дерево з четвертю , яка прикриє еппс по вуглах корпуса і торець боковушки 

А от боковушки уже з  еппс 20 і зекономить на обвьязкі дерева на боках зверху - знизу , замість 20 х20 , тільки  10 х 20 які кріплятся до перед- задн  стінок 

 

Воно можливо і простіше, але дошки піде більше , якщо це кілька корпусів то можна махнути рукою, а коли вже сотня то навіть дуже відчутно....

І ще  два маленьких нюанси: 1.  любе дерево має властивість розміри міняти, а ЕППС ні, можуть з'явитися в такому випадку значні щілини (магазини безфальцеві)

2. Якщо один із брусків обязки зробити 10*20 то ширину стінки потрібно збільшити на 10 мм, в такому випадку з листа еппса (Саймера) не вийде стінок на 5 магазинів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, ромео сказав:

Чим скріплюєте?

По одному гвоздю на кут.

3 хвилини тому, ромео сказав:

Як досягаєте площинності, щоб не викручувало в пропелер?

А ніяк. 2 обв"язки та стіки ЕППС самі себе вирівнюють, а якщо навіть не вирівняли - такий магазин легко вирівнюється в стосі поки сохне а потім, якщо потрібно і на вулику зіграє - він же ж не монолітний, як дерево. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...