Перейти к содержанию

Ульи из пенополистирола (пенопласта)


Griva

Рекомендуемые сообщения

5 хвилин тому, Sanich сказав:

Який сенс тоді в такому обробітку? 

Це придає жорсткість самому корпусу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Шульц сказав:

Це придає жорсткість самому корпусу.

Тоді, мабуть, це без обв"язки. У мене корпуса на 300 із 40-ки пінопласта, магазини із 30-ки. Зовні лише покраска. Проблем із жорстікстю не відчуваю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Sanich сказав:

Тоді, мабуть, це без обв"язки.

Так без обв'язки. До речі також захищає від вм'ятин при випадковому ударі, хоча слову удар для полістиролу трохи голосно сказано:). так як з дерев'яними з ним не можна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Шульц сказав:

Так без обв'язки. До речі також захищає від вм'ятин при випадковому ударі, хоча слову удар для полістиролу трохи голосно сказано:). так як з дерев'яними з ним не можна.

Зрозуміло. Я б надав перевагу, в такому випадку, все ж обв"язці, ніж шпаклівці. Я з магазинами, прям спецом футбол не граю, але обходжуся без лишніх сентементів. Так, є вмятини, особливо на ребрах - але на швидкість то не впливає. :IMHO: Хоча, кожен, мабуть пристосовуєтсья до своєї технології і навіщо щось міняти, якщо і так працює. :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трохи фото моїх магазинів. 

Ось це мої перші магазини. Виготовленні спонтанно і з чого було під рукою заради цікавості. В процесі експлуатації зрозумів, що бджоли їх до дир гризуть. Ізсередини прошпакльовані сумащедшою липучкою вже по погризенему. В наявності були планки 25х10 та 25х15, то їх і використовував для обв'язки. Вийшло як вийшло. Кожного року хочу їх викинути або ж хоча б не ставити на вулики, але не доходять руки зробити заміну. Планки обв' язки довелося збити гвіздками, так як постійно планки відривалися. Цим магазинам років 7-8.

IMG_20201108_133312.jpgIMG_20201108_133317.jpgIMG_20201108_133330.jpgIMG_20201108_133337.jpg

 

Далі вже магазини більш нормальної якості. Планки обв' язки по ширині співпадають із шириною пінопласту. Всередині проклеєні. Працювати з ними лббо-дорого. Цим магазинам по років 5-6. 

IMG_20201108_133444.jpgIMG_20201108_133427.jpgIMG_20201108_133415.jpgIMG_20201108_133404.jpgIMG_20201108_133357.jpg

 

А ось заготовки на обв' язку на 20 магазинів чекають свого часу, але поки я зайнятий дачним будиночком - не до цього. 

IMG_20201108_152141.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Sanich сказал:

заготовки на обв' язку на 20 магазинів чекають свого часу

А ефект є від такого корпуса:hmm: адже процентів 20 корпус з дерева?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, <Юра> сказав:

А ефект є від такого корпуса:hmm: адже процентів 20 корпус з дерева?

Про який саме ефект іде мова? Для спини є ефект 100%.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:

Для спини є ефект 100%.

Теплоефект при весняному розвитку. Тобто збереження тепла весною.Чи ви тільки як надставки при медозборі використовуєте?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, <Юра> сказав:

Теплоефект при весняному розвитку.

 

Це магазини. Корпуса у мене на 300 і вже пінопласт 40ка. Не знаю який ефект - важко сказати. Він точно є. Ну і знову ж - корпус потрібно підняти 1-2 рази в сезон. Але корпус на 300 дерев'яний і пінопластовий - різниця є. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хтось використовував сендвіч панель для виготовлення вуликів чи шестирамочників .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.11.2020 в 18:46, Sanich сказал:
В 08.11.2020 в 18:42, <юра> сказал:

Теплоефект при весняному розвитку.

Це магазини. Корпуса у мене на 300 і вже пінопласт 40ка. Не знаю який ефект - важко сказати. Він точно є. Ну і знову ж - корпус потрібно підняти 1-2 рази в сезон. Але корпус на 300 дерев'яний і пінопластовий - різниця є. 

От не помітив я якоїсь різниці в теплоефекті. Вірніше у прискореному розвитку через нього.

Для спини - так, незаперечний факт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, ромео сказав:

От не помітив я якоїсь різниці в теплоефекті. Вірніше у прискореному розвитку через нього.

Для спини - так, незаперечний факт.

Щоб був ефект, мабуть, потрібно робити пінопластовий кокон - зажимати сім"ю на мінімальній кількості рамок, обмежувати підрамковий простір і т.д. Толку від однієї теплої стінки, якщо з усі сторін обвіває холодний вітер. На істину не претендую. Цього року утискав по весні бджіл на мінімальній кількості рамок, то розвиток був веселенький. Але один рік - це ще не індикатор. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Sanich сказал:

Цього року утискав по весні бджіл на мінімальній кількості рамок, то розвиток був веселенький.

ризиковано перестаратись:hmm:маленька затримка може обернутись проблемою

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, Женя Циба сказал:

Хтось використовував сендвіч панель для виготовлення вуликів чи шестирамочників .

Зробив 10 рамочники. Але в цьому році із-за несприятливих умов був зворотний ефект. Розвиток швидший, силу набрали швидше, акації небуло, липа слабо і на соняшник просіли в зиму слабші. В дереві навпаки в пік вийшли на соняшник в зиму сильніші... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ромео сказал:

ризиковано перестаратись:hmm:маленька затримка може обернутись проблемою

Бакфаст,на це спокійніше реагує,але всьому є своя міра.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Sanich сказал:

Щоб був ефект, мабуть, потрібно робити пінопластовий кокон - зажимати сім"ю на мінімальній кількості рамок, обмежувати підрамковий простір і т.д. Толку від однієї теплої стінки, якщо з усі сторін обвіває холодний вітер. На істину не претендую. Цього року утискав по весні бджіл на мінімальній кількості рамок, то розвиток був веселенький. Але один рік - це ще не індикатор. 

Побачив минулого року ролік як якийсь німець в Осетіі вчив місцевих. Основна теза - 4 рамки весною (дві повномедки за заставнею). І так скільки можна витримати. Для гір це зрозуміло підходить. Здивувало, що це пропагує німець, де клімат м"який. Вирішив спробувати. Сподобалось. Розвиток явно стрімкіший. Можливо, що весна була холодна. Почав розширяти вже під ріпак, десь 20-25 квітня. Бджола висіла гронами на рамках за заставною. А чотири гніздові були від бруска до бруска печатного.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Маркіян сказал:

4 рамки весною (дві повномедки за заставнею)

4 рамки з бджолами? Чи 2 гніздо і 2 за заставнею?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, <Юра> сказал:

4 рамки з бджолами? Чи 2 гніздо і 2 за заставнею?

Чотири гніздові, дві повномедки за заставними.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10.11.2020 в 22:46, ромео сказав:

От не помітив я якоїсь різниці в теплоефекті. Вірніше у прискореному розвитку через нього.

Просто 

29.10.2020 в 20:35, ромео сказав:

Те, що відбувається на Вашому точку, не є закономірністю...;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Шульц сказал:

Просто 

А на вашій пасіці яка закономірність використання весною ппс?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, <Юра> сказав:

А на вашій пасіці яка закономірність використання весною ппс?

Я почав майструвати вулики з використанням пінопласту ще 30 років тому. Тоді ще я не знав про існування екструдованого (а може його і не було). В мене ще й досі є кілька корпусів з того часу, правда тоді це були так звані "Альпійські". Якби я ввесь цей час не бачив різниці між полістиролом і деревом, невже б я продовжував тримати в полістиролі? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Хтось робив рогаті вулики з пенополистирола?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.10.2020 в 23:00, <Юра> сказал:

Де в Кіровоградській обл саммерса купити можна?

Нашли?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.11.2020 в 11:01, alex0213 сказал:

Хтось робив рогаті вулики з пенополистирола?

 

IMG_20201204_154822.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В подальшому "роги" виготовляю з цілого бруска. За 2 сезони кочування почувають себе добре. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...