Jump to content
Griva

Ульи из пенополистирола (пенопласта)

Recommended Posts

1 хвилину тому, Віталій.В сказав:

Ви кочуєте ?

Ні

• Like 1
2 минуты назад, Шульц сказал:

Ні

Це величезний +, я коли спробував працювати з очеретом бажання робити із ппс пропало.

Стінка на сонці пропікаєця, коли прямі лучі весь вулик весить на днищі, повний корпус зачепив та звалив  на куща тільки клапті полетіли, при переїзді запарив дві сімї, фалці відриваюця, замість того щоб змисти бджіл із корпуса стукнув об землю щоб бджіл зтрусити відстали всі чотири планки і т.д.

Але зимовка слабаків, та старт слабаків ппс саме те :ay:

• Like 4
  • Thanks 1
29.10.2020 в 19:38, Шульц сказав:

Якщо обклеєте торці плівкою то буде добре, якщо пофарбуєте, то часом можна не зірвати корпус:dntknw:.

https://prom.ua/p58380722-zaschitnaya-plenka-zerkalo.html    Оцініть самостійно дорого чи ні. 

Є потреба в додаткових теплих нуках, то ж купив жовтий саммер і взимку буду робити. Замовив і собі таку ж плівку, сподівався обійтися без дерев'яної обвязки і без покраски з середини - але коли отримав плівку - беруть сумніви, чи буде вона нормально триматися на стінках і торцях корпусів... Купував на фірмі за Вашим посиланням, незнаю, можливо щось не те прислали, бо на вигляд це звичайнісінький скотч, тільки широкий, 20 см... Спробував приклеїти на шматок ЕППСу - тримається так собі, досить легко відклеюється, і це на сухому чистому полістиролі, а у заселених нуках умови будуть суттєво відрізнятися...

IMG_20201102_192136.thumb.jpg.a2847c7ab66a233c8720669b4c118d92.jpg

Edited by davolodya
2 часа назад, davolodya сказал:

досить легко відклеюється, і це на сухому чистому полістиролі,

Думаю треба або грунтом пройти торці, або чимось іншим що буде крепше тримати скотч.:IMHO:

1 хвилину тому, <Юра> сказав:

Думаю треба або грунтом пройти торці, або чимось іншим що буде крепше тримати скотч.:IMHO:

Для себе вирішив не заморочуватися з плівкою, а зробити нормальну обвязку - по часу встигаю нормально. Плівка не хоче добре триматися на сухих корпусах, а в заселених нуках, де присутня волога та коливання температури -тим більше  не триматиметься...  

• Like 3

Почитав останні коментарі і вирішив, що - ні, без обв'язки експериментувати не буду. :) У мене і так все добре. :)

• Like 4
27 минут назад, Sanich сказал:

Почитав останні коментарі і вирішив, що - ні, без обв'язки експериментувати не буду. :) У мене і так все добре. :)

Була така думка зкручувати нижній та верхній фальц між собою шпильками, звучить як роботи безмежно, але купити 2кг  5мм 4мм дроту та на кусках уже рівного дроту нарізати різбу не так все і страшно, тим більше що лєрку на 4мм - 3мм  можна приспособити в шуруповерт, звісно що прийдеця зробити якусь приспособу для того щоб точно сверлити стінки, але в цьому страшного не має ні чого, а результат буде добрий.

Edited by Віталій.В
1 хвилину тому, Віталій.В сказав:

Була така думка зкручувати нижній та верхній фальц між собою шпильками, звучить як роботи безмежно, але купити 2кг  5мм 4мм дроту та на кусках уже рівного дроту нарізати різбу не так все і страшно, тим більше що лєрку на 4мм - 3мм  можна приспособити в шуруповерт.

Для чого їх скручувати? 

3 минуты назад, Sanich сказал:

Для чого їх скручувати? 

щоб не відставали бруски від стінки.

8 хвилин тому, Віталій.В сказав:

щоб не відставали бруски від стінки.

У мене також була така проблема. Для цього достатньо тонкими гвіздками з"єднати всі планки обв"язки між собою. По гвіздку на один куток. Більш того, при виробництві, я спочатку з"єдную обв"язку і потім склеюю магазин із 3 готових частин - пінопластова коробка, верхня та нижня обв"язка. 

Я пробував також з"єднувати шурупами 150мм протилежні планки обв"язки - не сподобалося, так як багато роботи і шуруп викривляє обв"язку.

• Like 1
5 минут назад, Sanich сказал:

Більш того, при виробництві, я спочатку з"єдную обв"язку і потім склеюю магазин із 3 готових частин - пінопластова коробка, верхня та нижня обв"язка. 

3 готових частин? У вас є фото ?

1 хвилину тому, <Юра> сказав:

3 готових частин? У вас є фото ?

На пасіці є заготовки на 20 магазинів. Як не забуду - сфотографую. 

• Like 1

Є корпуса на 300 , обвязка дерево уже 4роки , почала відставати, гуляє , але нерозпадаєтся  

Перед - зад простіше є деревяна вертикальна вставка для перегородки то прибив гвіздком , бокові тонші і накладаются на передні на рівні виборки рамки , низ просто безвиборки, зкрутив шуропом  через дві обвязки і в пінопласт 

Хотів зробить магазини , але обвязку з дерева нехочется робить і без обвязки тоже якось ,ніби боки повині бути тепліші за зад - перед, варіант використання магазинів на рамку 300 весною відводок , сонях на мед  

Ніхто не приміняв обвязку тільки на перед - зад , зверху і знизу із виходом на бокові стінки ( угол защитить і стамеска зайде ) , бока без обвязки ,  

Ще є варіант по вуглах вставить вертикальні рейки 10х10мм, тоді обвязку можна стянуть гвіздком 

2 часа назад, AVA сказал:

Ніхто не приміняв обвязку тільки на перед - зад , зверху і знизу із виходом на бокові стінки ( угол защитить і стамеска зайде ) , бока без обвязки ,  

Обвязка ж не только ради того чтоб стамеской разъединять копруса. Если на то пошло - у меня вообще без обвязки и корпуса разъединяю за углы, без стамески, и всё отлично. Низ корпуса если не дерево, то стоит поставить на неровное и вмятины. Особенно если кочёвки. Низ корпуса - самое уязвимое место.

1 минуту назад, siverit сказал:

Низ корпуса если не дерево, то стоит поставить на неровное и вмятины.

Объясните пожалуйста?

56 минут назад, <юра> сказал:

Объясните пожалуйста?

Стамеска попала під корпус з медом і застряла сразу в стінкі без захисту обвязки 

Edited by AVA
1 час назад, siverit сказал:

Обвязка ж не только ради того чтоб стамеской разъединять копруса. Если на то пошло - у меня вообще без обвязки и корпуса разъединяю за углы, без стамески, и всё отлично. Низ корпуса если не дерево, то стоит поставить на неровное и вмятины. Особенно если кочёвки. Низ корпуса - самое уязвимое место.

Стамеска це скорость в роботі і часто приходится сразу штук 3 магазини підковернуть , контроль занесення нектару ,

Тому без обвязки перед -зад стінки роботу непредставляю , бокові ще можна попробувать без обвязки 

1 час назад, <Юра> сказал:

Объясните пожалуйста?

Ведь не всегда ставиш корпус на ровное, особенно когда быстро работаеш, при погрузках-разгрузках и т.п. Для кочевой пасеки считаю крепкое основание корпуса это очень важно.

14 минут назад, AVA сказал:

Стамеска це скорость в роботі і часто приходится сразу штук 3 магазини підковернуть , контроль занесення нектару ,

Тому без обвязки перед -зад стінки роботу непредставляю , бокові ще можна попробувать без обвязки 

Я стамеской пользуюсь только для работы с рамками. Вообще в моей конструкции нет проблем ставить над юбкой  брусочек вверх, который с юбкой следующего корпуса будет отлично под стамеску служить. Но на практике отказался, корпуса разрываются без стамески - двумя руками за углы юбок. Так что под стамеску и не делаю.

• Like 2

Чем можно ППС корпус снаружи защищать? В этом году ставил пасеку за огородом у людей в селе. Переживал чтоб куры, утки не вырвались. 

26 минут назад, siverit сказал:

Чем можно ППС корпус снаружи защищать? В этом году ставил пасеку за огородом у людей в селе. Переживал чтоб куры, утки не вырвались. 

Не пробував , но відео бачив агроволокном не плотним обмотують одночасно с покраскою , воно пропитуєтся і присихає до корпуса з краскою 

Думаю дешевше варіанта немає , воно і юбку деревяну , якщо потрібно довше триматиме і армарованієм буде 

• Like 2
34 минуты назад, siverit сказал:

Типографський алюміній. Правда, якщо є дерев'яна обв'язка, то можна прикріпити степлером або гвіздочками.

До самого ппс не знаю чим можна...

1 минуту назад, ромео сказал:

Типографський алюміній. Правда, якщо є дерев'яна обв'язка, то можна прикріпити степлером або гвіздочками.

До самого ппс не знаю чим можна...

Також варіант , а якжо загнуть на верх і низ , то думаю і обвязка буде непотрібна , з боків точно 

12 годин тому, davolodya сказав:

Спробував приклеїти на шматок ЕППСу - тримається так собі, досить легко відклеюється, і це на сухому чистому полістиролі, а у заселених нуках умови будуть суттєво відрізнятися...

Я писав, що це практично скотч тільки з товщих (сам міряв товщину).  Я обклеюю внутрішню поверхню, а потім торці скотчем, таким чином, щоб він захватив трохи внутрішню поверхню стінок. Не має значення які потім будуть умови у вулику, після приклеювання не відстає, плівка ж вологу не пропускає, щоб волога якось вплинула на клей. У мене  тримається вже по 5 років і лише в одному корпусі по стику, який був ширший бджоли почали гризти і підлізли під скотч. Тепер клею з перекриттям.

3 години тому, siverit сказав:

Я  наклеюю сітку фасадну при допомозі акрилової фасадної шпаклівки. Саме акрилову використовую, а не цементну. Вона дуже міцна і в той же час має деяку еластичність. Правда не впевнений, що це допоможе від курей.

11 хвилин тому, Шульц сказав:

Я  наклеюю сітку фасадну при допомозі акрилової фасадної шпаклівки. Саме акрилову використовую, а не цементну. Вона дуже міцна і в той же час має деяку еластичність. Правда не впевнений, що це допоможе від курей.

Думаю, що це не допоможе ні від курей, ні, тим більше, від дятлів. Який сенс тоді в такому обробітку?