Перейти к содержанию

Племматериал для вывода маток


Пчеломучитель_ua

Рекомендуемые сообщения

55 хвилин тому, davolodya сказав:

Я не крутий матковод, але подвійним переносом незаморочуюся. На Ваше питання  є готова відповідь у Руттнера: згідно проведених дослідів  нема різниці в якості маток, виведених з допомогою одинарного чи подвійного переносу личинок. В обох випадках матки мали однакову масу і однакову кількість яйцевих трубочок. Так що сміло використовуйте свій Нікот, якщо всі необхідні умови дотримаєте, матки будуть якісні.

Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Я не крутий матковод, але подвійним переносом незаморочуюся. На Ваше питання  є готова відповідь у Руттнера: згідно проведених дослідів  нема різниці в якості маток, виведених з допомогою одинарного чи подвійного переносу личинок. В обох випадках матки мали однакову масу і однакову кількість яйцевих трубочок. Так що сміло використовуйте свій Нікот, якщо всі необхідні умови дотримаєте, матки будуть якісні.

Добавлю ще: спираючись на Рутнера, спокійно не напрягаючись можна личинку для переносу брать до 1,5 суток, а краще до суток. Якість маток одинакова. Але то що Чехі роздають 2х суточні личинкі для прививок(сусідня тема карніка) для мене нонсес. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Ander сказал:

Але то що Чехі роздають 2х суточні личинкі для прививок(сусідня тема карніка) для мене нонсес. 

Кашковський в своїх лекціях говорив , що з личинки віком до 72 годин можна вивести матку . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Владимир Иванович сказал:

Кашковський в своїх лекціях говорив , що з личинки віком до 72 годин можна вивести матку . 

Вивести можна ,але якої якості.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Владимир Иванович сказав:

Кашковський в своїх лекціях говорив , що з личинки віком до 72 годин можна вивести матку . 

"Можна" по значенню далеко від "треба". :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, ВячеславК сказав:

P.S. Найголовніше не додуматись виводити маток від F-ок. А то буде горе.

 

А Ви перевіряли свою версію, чи тільки чули у ютубі? Я можу підтвердити зворотне.

Якщо перевіряли то в чому різниця. І в яку сторону, можливе поліпшення?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

 

 

9 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Я можу підтвердити зворотне.

Не сумніваюсь ні сикунди. При 50 сімей на пасіці - 6 порід бджіл. Вам книгу можна писати про F-ки. 

Не ображайтеся, просто колекція Ваша вражає.

Якщо серйозно то нічого підтвердити Ви не можете. Дуже багато потрібно писати щоб Ви мене зрозуміли, але це так.

Дозвольте порадити Вам почитати книгу "Пчеловодство" перевод з польського Бабиной Н.В.- Мн.: ООО "СЛК", 1996.-448с. сторінка 315 "Виведение гетерозисных гибридов"

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, ВячеславК сказав:

А ще ліпше замовити племінну матку з-за кордону. Купити пакет бджіл даноі породи, задавити там матку і підсадити племінну. Після цих не хитрих махінацій матеріалу буде вагон. Ціна, щоправда, вийде около 200-220 євро, але ж можна скооперуватися. 

Виведені матки вийдуть помісь F1 від племінноі матки+трутні місцевих бджіл, а це адська суміш,  яка мед носить навіть з очерету. Це давним давно доведено та загальновідомо. 

І того за 200 євро ви отримуєте пасіку з n-ною кількістю бджолосімей помісі F1 обраноі Вами породи та, при правильному підході до роботи, достатню кількість бджолопродукціі. І років так з 3-4 працюєте на результат не замислюючись де брати матматеріал.

P.S. Найголовніше не додуматись виводити маток від F-ок. А то буде горе.

З маткою із за кордону питань не має - все зрозуміло, хоча на сьогодні і на наших теренах можна придбати достойний племматеріал. А от навіщо пакет бджіл даної породи? 

І стосовно маток від F-ок, то мені в бакфасті більше подобаються саме F2. Та й у карніці F2 не завжди гірший за F1 по медопродуктивності. Можливо мені так таланило, але по моїх спостереженнях F2 в більшості може програвати в миролюбності.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, дочинец сказал:

Вивести можна ,але якої якості.

 

2 часа назад, ВячеславК сказал:

"Можна" по значенню далеко від "треба"

А я десь наполягав на тому , що так і треба робити ? . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, Seos сказав:

І стосовно маток від F-ок, то мені в бакфасті більше подобаються саме F2

Аналогічно.F2 від В21BZF по продуктивності перевершили мамок.

 

43 хвилини тому, Seos сказав:

Можливо мені так таланило, але по моїх спостереженнях F2 в більшості може програвати в миролюбності.

Із 40 сімей з матками F2,тільки одна була злоблива.Десь на рівні УС.Декілька сімей в 2016р. вивели F3 тихої заміни,залишив для експерименту,в 2017р. спрацювали на рівні з іншими.НЕ роїлись,не злобливі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Захар58 сказав:

Із 40 сімей з матками F2,тільки одна була злоблива.Десь на рівні УС.Декілька сімей в 2016р. вивели F3 тихої заміни,залишив для експерименту,в 2017р. спрацювали на рівні з іншими.НЕ роїлись,не злобливі.

Тут скріш за все залежить від переважаючого трутневого фону. Можливо не правильно сформулював свою думку, не те щоб сім'ї F2 були агресивні, але всеж в мирлюбності F1 можуть програвать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Seos сказав:

З маткою із за кордону питань не має - все зрозуміло, хоча на сьогодні і на наших теренах можна придбати достойний племматеріал.

100% згоден.

1 година тому, Seos сказав:

А от навіщо пакет бджіл даної породи? 

Я посилено вивчаю питания виводу маток. Особливу увагу приділяю факторам, що впливають на іхню якість. Так от, багато людей, що досліджують це питання на практиці, стверджують, що навіть через корм бджоли передають спадкові якості.

 Я в це вірю, а хтось ні. Кожному свій Бог. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ВячеславК сказал:

P.S. Найголовніше не додуматись виводити маток від F-ок. А то буде горе.

Ваше мнение не отвечает действительности. В связи с тем, что маточка С-L561 ИО от Паланочки вышла из строя, (перестала сеять), вывел несколько маток  от F1. Никаких отклонений в худшую сторону не заметил.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, ВячеславК сказав:

Я посилено вивчаю питания виводу маток. Особливу увагу приділяю факторам, що впливають на іхню якість. Так от, багато людей, що досліджують це питання на практиці, стверджують, що навіть через корм бджоли передають спадкові якості.

 Я в це вірю, а хтось ні. Кожному свій Бог. :IMHO:

По Вашій логіці, то матки мають вирощуватись в сім'ї, де працює племінна матка, а так ніхто не робить ні в нас, ні за кордоном.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Seos сказав:

Тут скріш за все залежить від переважаючого трутневого фону.

Так, та не зовсім. Наведу приклад: якщо в місцевість з, припустимо, переважно УС бджолою завести середньросійську лісову популяцію, то через кілька років вся округа жалитиме так, що аж кухвайка завертатиметься. Це пояснюватиметься тим, що трутень СРл бджоли більший і відповідно спритніший за УС. Отже покриватиме переважну більшість маток на обльоті. Бож трутень молодицями не переберає, яку догнав, таку й... ощасливив. А він, як стверджують генетики, передає 75% інформаціі ДНК.

Таким чином будуть помісі УС+СРл, які вспадкують не тільки хороші гени від батьків. 

Я думаю, що бакфаст та карніка мають спритніших трутнів ніж сусідські "породи". От гетерозис і затримується.

Дивіться щоб сусіди по елементи не заявилися.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Seos сказав:

По Вашій логіці, то матки мають вирощуватись в сім'ї, де працює племінна матка, а так ніхто не робить ні в нас, ні за кордоном.

Ні. По нашій логіці я краще спалю на соняшнику погану сім'ю, а навесні замість неі зроблю відводок від хорошоі і дам матку від племінноі. Замість того щоб цю матку дати поганій і не отримати толку.

Фактор передачі спадковості через корм є незначним, але він є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ВячеславК сказал:

Купити пакет бджіл даноі породи, задавити там матку і підсадити племінну

А зачем давить матку??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Сіверянин сказав:

А зачем давить матку??

Просто я так написав. Можна зробити відводок на неі, не суть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, ВячеславК сказав:

100% згоден.

Я посилено вивчаю питания виводу маток. Особливу увагу приділяю факторам, що впливають на іхню якість. Так от, багато людей, що досліджують це питання на практиці, стверджують, що навіть через корм бджоли передають спадкові якості.

 Я в це вірю, а хтось ні. Кожному свій Бог. :IMHO:

і  добре робите, практично доведено , якщо вихователька була злоблива то і матки що виховала, можуть мати дещо строгіший характер,  не критично і не завжди. От якщо матки виховувалися у ройовій сім"ї, то  й вони  можуть бути схильні до роїння.

40 хвилин тому, Seos сказав:

По Вашій логіці, то матки мають вирощуватись в сім'ї, де працює племінна матка, а так ніхто не робить ні в нас, ні за кордоном.

чому не робить? за кордоном роблять і у нас роблять. Це відома аксіома, найкращи маток вирощує найкраща сім"я. Виховательок формую виключно на кращих сім"ях, а не де попало. Інша справа, що племінну матку стараєшся максимально оберігати і зберігати, тому її тримаємо  у відводку , поряд  з вихователькою, і стараємось брати лише засів  або личинку , строго оберігаючи саму матку. Матковод який цінить племінну матку , ніколи не зажене її у джентер чи нікот. 

Личинок дя  виховування майбутніх маток краще брати 6 -7 годинних ( після першої линьки). Таких личинок бджоли приймають найкраще. Одержати маток можна і з 2-х денних личинок , і бджоли їх теж приймуть , якщо правильно підготовлена вихователька чи стартер, але чи це буде добре? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, Іван Михайлович сказав:

чому не робить? за кордоном роблять і у нас роблять. Це відома аксіома, найкращи маток вирощує найкраща сім"я. Виховательок формую виключно на кращих сім"ях, а не де попало. Інша справа, що племінну матку стараєшся максимально оберігати і зберігати, тому її тримаємо  у відводку , поряд  з вихователькою, і стараємось брати лише засів  або личинку , строго оберігаючи саму матку

Те, що вихователька - це найкраща сім'я, то 100% погоджуюсь. Але, щоб виховательку формували на племінні матці? По моїй логіці, найкраща сім'я і племінна це не завжди співпадає, адже питання в дочках - племінна, це та яка продокує маток, яким передаються показники їхньої матки. А найкраща - вона має найвищі показники на пасіці, а от матки від неї можуть бути різні. В мене племінні матки працюють у сімейках на 6-7 рамок і вивести якісну матку вони зможуть хіба, що тихої зміни. А виховательки це найкращі і найпотужніші сім'ї і найчастіше мають маток F2 тихої зміни.

Можливо особливо це й не впливає на якість маток, але прийом на багато кращий став, коли почав при прививці перед тим як покласти личинку до мисочки класти до неї молочко, яке брав з комірки з іншою личинкою сота, це трішки довше, але результат мені подобається більше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, Seos сказав:

 

Можливо особливо це й не впливає на якість маток, але прийом на багато кращий став, коли почав при прививці перед тим як покласти личинку до мисочки класти до неї молочко, яке брав з комірки з іншою личинкою сота, це трішки довше, але результат мені подобається більше.

Цієі весни хочу спробувати одну свою ідею, яка сприятиме прийому личинок у стартері міінімум 80%. Там принципіально інший підхід до створення стартера та самого поняття процесу прийому.

Поки що в подробиці впадати не буду, бо ідея "екстремальна". Почнуть тут тапками кидати. Якщо вийде - напишу, якщо ні то... типу як забуду написати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, ВячеславК сказав:

Цієі весни хочу спробувати одну свою ідею, яка сприятиме прийому личинок у стартері міінімум 80%. Там принципіально інший підхід до створення стартера та самого поняття процесу прийому.

Поки що в подробиці впадати не буду, бо ідея "екстремальна". Почнуть тут тапками кидати. Якщо вийде - напишу, якщо ні то... типу як забуду написати.

То в стартері прийом і 100% буває. Це якщо давати виховательці без стартера, то 80% можна вважати досить високим показником, хоча теж буває більше - залежить від сім'ї на якій сформована вихователька.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Seos сказав:

То в стартері прийом і 100% буває. Це якщо давати виховательці без стартера, то 80% можна вважати досить високим показником, хоча теж буває більше - залежить від сім'ї на якій сформована вихователька.

Я про 95 - 100% стабільно. 

Наче в людей виходить.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ВячеславК сказал:

Наче в людей виходить.

Получается, но не всегда, пишу за себя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Seos сказав:
4 хвилини тому, kontroler сказав:

Получается, но не всегда, пишу за себя.

 

Что получается?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...