Jump to content
Петрович

Закормка пчёл на зиму

Recommended Posts

Уважаемые форумчане! подскажите пожалуйста как быть в такой ситуации, у меня закристализовался сироп с сотах за 7дней, давал сироп концентрацией 1 литр воды и 1,5 сахара на 1 л сиропа ложил 1 грамм лимонной кислоты и 25 мл КАС 81 в прошлом сезоне не давал лимонной кислоты и все было нормально но уже что случилось то случилось подскажите может кто-то знает выход со случившейся ситуации, заранее благодарен кто не безразличен к моей ситуации       с ув. Анатолий
У меня в сотах никогда еще мед не кристализировался.
И кислоты тоже не добавлял, и как по мне 1г на литр это много.

Отправлено с моего SM-G7102 через Tapatalk

• Like 1

на рамках где есть  мед соты протыкаются спичкой а в закристализированых твердые как стекло на всех рамках во всех 12 ульях поголовно случилось такое. Сироп готовил вот так:нагрел воду где-то градусов 70 а затем высыпал сахар и помешивал до полного растворения затем вливал КАС 81 немного подождав пока сироп остынет добавлял лимонную кислоту и потом разливал по кормушкам.Сахар покупал в пассаде свекловичный,говорите сложить гнездо заново так дело в том , что мало меда на рамках ниже бруска на два три пальца в основном закристализированный сироп а при переработке нового сиропа износиться пчела и не перезимует я не знаю что можно сделать .

57 хвилин тому, Анатолий Олейник сказав:

Сироп готовил вот так:нагрел воду где-то градусов 70 а затем высыпал сахар и помешивал до полного растворения затем вливал КАС 81 немного подождав пока сироп остынет добавлял лимонную кислоту и потом разливал по кормушкам.

Ось вам і відповідь. Ви зробили з сиропу карамель. Тому вана і закристалізувалась. Сироп потрібно готовити так. Закіпятити воду в окремій посудині, підготовити цукор, висипати цукор в кипяток або кипяток в посудину з цукром ( не суттєво), перемішуючи розчинити весь цукор у воді, але не на вогні. Ні в якому разі не ставити більше сироп на вогонь ні до повного розчинення ні після. Потім можна добавити різні присадки, добавки, інвертори тощо. 

• Like 8
1 хвилину тому, ЮМос сказав:

Ось вам і відповідь. Ви зробили с сиропу карамель. Тому вана і закристалізувалась. Сироп потрібно готовити так. Закіпятити воду в окремій посудині, підготовити цукор, висипати цукор в кіпяток або кіпяток в посудину з цукром ( не суттєво), перемішуючи розчинити весь цукор у воді. Ні в якому разі не ставити більше посудину на вогонь. Потім можна добавити різні присадки, добавки, інвертори тощо.

ну хоть хтось розяснив,все вірно і просто та гарантовано успішну зимівлю

• Like 4
Тільки що, miro сказав:

ну хоть хтось розяснив,все вірно і просто та гарантовано успішну зимівлю

Я просто Вас випередив. :ae:

• Like 2

Я не ставив сироп на вогонь а у воді нагрітій до 70 градусів розчиняв цукор помішуючи до повного розчинення я так робив кожен рік а в цьому році тільки ще висипав у сироп лимонну кислоту в кількості 1грам на літр сиропу я просто не знаю що зробити аби бджілки перезимували.

11 година тому, Анатолий Олейник сказав:

Уважаемые форумчане! подскажите пожалуйста как быть в такой ситуации, у меня закристализовался сироп с сотах за 7дней, давал сироп концентрацией 1 литр воды и 1,5 сахара на 1 л сиропа ложил 1 грамм лимонной кислоты и 25 мл КАС 81 в прошлом сезоне не давал лимонной кислоты и все было нормально но уже что случилось то случилось подскажите может кто-то знает выход со случившейся ситуации, заранее благодарен кто не безразличен к моей ситуации       с ув. Анатолий

Ви відкрили  тему про корми у розділі  Вулики, рамки... :dntknw::refery:А модератори з Родою куди дивляться?:ah: І для чого ми вас обирали ?...

Є ж тема(розділ) О корме и кормлении пчёл...

14 минуты назад, Анатолий Олейник сказал:

не знаю що зробити аби бджілки перезимували.

Зимуйте на канди, что тут еще подскажешь.. 

Были недопчеловоды на моей памяти с десяток лет назад, которые купили весной пасеку, накачали меда и в ноябре вспомнили, что зимой пчелы за нектаром не летают. С декабря по апрель тянули пасеку на канди. Результат - перезимовали с ранним расплодом, поносом и сильным ослаблением.

Расход канди не подскажу. В конце зимы 0,5-1 кг на две недели - это мы знаем, а в начале и средине не знаю. И наверное лучше занести в помещение.

• Like 1

11 година тому, Анатолий Олейник сказав:

дайте відео з реальною силою сімей кількістю бджоли  щоб було видно соти    і не вводіть людей в оману   бо  під вашим  відео прослідковується щось нестандартне    і  радити тут щось ще  більше запутуватись .   сироп в  такій концентраці і за такий короткий  час так просто не закристалізується  щось ви недоговорюєте  

1 минуту назад, mukola-s сказал:

сироп в  такій концентраці і за такий короткий  час так просто не закристалізується  щось ви недоговорюєте

Я вже не питав у автора, мені зрозуміла причина -  скоріш за все сироп не був до кінця розмішаний (70 градусів як на мене малувато, я кип"ячу воду і засипаю цукор в окріп і то мішати приходиться довгенько навіть міксером, бо на дні похрустує). В книзі Таранова "Корма и кормление пчел" 1986 р. є інформація, що бджоли переносять мікрокристали в соти. Ну а від того кристалізація неминуча. Тож спочатку сироп береться коркою у чарунках, потім кам"яніє цілком.

І від кислоти толку ніякого, для інвертації потрібен час і температура.

• Like 2
6 минут назад, Mаксим сказал:

є інформація, що бджоли переносять мікрокристали в соти

Як ?? :dntknw: Теж над цим думав . 

1 час назад, Анатолий Олейник сказал:

Я не ставив сироп на вогонь а у воді нагрітій до 70 градусів розчиняв цукор помішуючи до повного розчинення я так робив кожен рік а в цьому році тільки ще висипав у сироп лимонну кислоту в кількості 1грам на літр сиропу я просто не знаю що зробити аби бджілки перезимували.

А там точно мед з сиропа ? Може ще щось натаскали попутно . 

Як эксперемент , попробуйте одну рамку прогріти при 40 градусах . Якщо розчиниться нормально , то можна вийти з ситуації . Я б закормлював по новій . Як на мене , краще втратити частину бджіл зараз , чим всю пасіку зимою . До речі , читав що якщо в сироп добавляти 20 % меду бджоли майже не зношуються .

• Like 1
4 минуты назад, vovchik v сказал:

Як ?? :dntknw: Теж над цим думав . 

Нажаль Таранов не повідомив, просто констатував факт.

• Like 2
1 минуту назад, Mаксим сказал:

Нажаль Таранов не повідомив, просто констатував факт.

Ааааа . Тоді здаюсь . :)

28 хвилин тому, Mаксим сказав:

Я вже не питав у автора, мені зрозуміла причина -  скоріш за все сироп не був до кінця розмішаний (70 градусів як на мене малувато, я кип"ячу воду і засипаю цукор в окріп і то мішати приходиться довгенько навіть міксером, бо на дні похрустує). В книзі Таранова "Корма и кормление пчел" 1986 р. є інформація, що бджоли переносять мікрокристали в соти. Ну а від того кристалізація неминуча. Тож спочатку сироп береться коркою у чарунках, потім кам"яніє цілком.

І від кислоти толку ніякого, для інвертації потрібен час і температура.

це неможе бути причиною я ніколи не кипячу воду  просто   цукор заливаю теплою водою  і розмішую міксером    даю недовго  постояти  і   повторнозбиваю міксером  жодних добавок  цукор+ вода =  сироп  

• Like 4

річ в тому такий випадок ,як пише Анатолій вже траплявся у товариша,пасіку тримали разом на одному точку ,цукор не проблема була,але він купив раніше я пізніше, загодовували майже одинаково,ячому майже я воду брав з річки та колотив,а він з колодязя,правда і цукор у нас різних виробників був,отож в нього почалась кристалізація тобто кристали утворювались, як цукор,зимівля у нього тоді пройшла не ахті,на весні я допоміг йому був із рамками з кормом,а дальше він сиропом підгодовував,за те дно у вуликах гора цукру,тож виходячи з такої ситуації, я б зробив так 3 центральних рамки витягую натомість ставлю резерв і роблю нову пігодівлю но притому купляю інший цукір,якщо дійсно приготування здійснювалось, як тут пише,і ще одне цукровий сироп необхідно замішувати до прозрачності.

• Like 2
20 часов назад, mukola-s сказал:

це неможе бути причиною я ніколи не кипячу воду  просто   цукор заливаю теплою водою  і розмішую міксером    даю недовго  постояти  і   повторнозбиваю міксером  жодних добавок  цукор+ вода =  сироп  

Якщо кажеш що не може бути то мусиш пояснити а що може бути причиною. Максим розжував що не зрозуміти неможливо. Ще й посилання дав. Дитина знає що для кристалізаціі потрібні центри тобто зародки кристалізаціі. У меді що з сиропу ними можуть бути - те що сказав максим, домішки в цукрі, тобто сміття, і нарешті крапельки води. Останнє можна пояснити конкретними погодними умовами і мікрокліматом в цей час у вулику. Це коли мед не вдалося бджолам достатньо висушити. 

• Like 1

Я вдячний всім хто мені бажав допомогти,з повагою до всіх Анатолій.Буду мабуть закормлювати по новій і поскорочую гнізда, мед той що принесли бджоли він нормальний і закритий кришечками а сироп -закристалізований, спробую поставити за заставну а чи вони схочуть перенести у гніздо це питання.

• Like 2
21 година тому, Алёнка сказав:

Перенесла тему в раздел "Уход за пчёлами". Можно перенести и в какую-нибудь уже существующую тему, но автор новичок может не найти её потом.

:ay: Дякую! Хай звикає. Там є підписка на тему, а окремо тема Полігон для тренування. А то тоді нічого й ніколи тут не знайдеш.

Зробив фото ,як відбуваеться годівля у мене.Другі фото то бірка з мішка цукру і нерозчинні залишки з мішка цукру.Кристали цукру крупні, пісок жовтуватий(існуе думка що такий,менш відбілений "хлоркою"-кращий),нерозчинні шматочки схожі на окалину метала то,як пояснив на диво обізнаний продавець,дійсно окалина але цукру.Начебто при запуску виробництва якась кількість цукру обуглюеться і потрапляє в товарний.

100_0832.JPG

100_0833.JPG

100_0836.JPG

100_0837.JPG

• Like 1
8 часов назад, Винодел сказал:

100_0837.JPG

В мене на дні кастрюлі теж такє є . Коли більше , коли меньше . Правда , на кристалізацію щоб впливало не помітив . А ось цукор цукру рознь - це так . Тому не граюся з килотами та іншим . 

Один з варіантів кристалізації меду з сиропу може бути додавання лимонної кислоти . Кислота спрацювала як каталізатор . 

• Like 1

Не встиг підкормити бджіл цукровим сиропом до 10 вересня (як кажуть пасічники), сьогодні 23 вересня, як вважаєте дати зараз сироп чи зимувати на меду із соняшника чи можливо є ще якась альтернатива? (початковий пасічник) 

• Like 1
1 минуту назад, alexan сказал:

Не встиг підкормити бджіл цукровим сиропом до 10 вересня (як кажуть пасічники), сьогодні 23 вересня, як вважаєте дати зараз сироп чи зимувати на меду із соняшника чи можливо є ще якась альтернатива? (початковий пасічник) 

годувати запiзно 

1 час назад, alexan сказал:

Если оперативно можно, я один год в первых числах октября закармил. ( так получилось) Брали нормально. Зимовка прошла весенние развитие тоже гут 

• Like 2

хто використовує або має практику загодівлю бджіл на зиму КАНДІ? 

• Confused 1